Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Családi adókedvezmény, hogyan is működik? fórum

Családi adókedvezmény, hogyan is működik? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
519. kisgynevtanonc (válaszként erre: 518. - Cyrano12)
2017. márc. 23. 13:19
Házasok vagytok?
2017. márc. 21. 12:58
Sziasztok! Meg tudná mondani nekem valaki, hogy a párom most kezdett dolgozni. egy közös gyerekünk van, plusz nekem 3 az előző házasságomból. 4 éve élünk együtt, de nem vagyunk egy lakcímre bejelentve. Igényelheti az én 3 gyerekemre is az adókedvezményt vagy csak az egy közösre? Köszi a válaszokat!
517. Brigi911 (válaszként erre: 516. - Timilight)
2017. márc. 19. 08:45
2015 június 29 én született a fiam. Abban az évben júliustól decemberig a párom kérte a családi adókedvezményt és azt mondták neki hogy majd 2016 ban az adóbevalásban kérheti egy összegben, viszont elkevertük a igénylő lapot így 2016 ban nem kaptuk meg. Most szeretnénk viasza igényelni csak nem tudjuk,hogyan kell az ügyfélkapunk módosítani azbelkészített adóbevallásba.
516. Timilight (válaszként erre: 515. - Brigi911)
2017. márc. 17. 20:55
Lehet, kicsit értetlen vagyok: tavaly évközben nem érvényesítettétek havonta, ezért most, adóbevallásban szeretnétek igényelni az egészet?
2017. márc. 17. 12:34
Sziasztok! Abban kérem a segítségeteket, hogy 2015.ben született a kisfiam, aki után a családi adókedvezményt a párom igényelte meg, azonban elkevertük 2016.ban az igénylő lapot így abban az évben nem tudta vissza igényelni egy összegben. Kérdésem az lenne, hogy visszamenőleg meg tudja igényelni és ha igen akkor ügyfélkapun keresztül hogyan ? Mert a NAV megcsinálta ugye az ügyfélkapun keresztül a bevallását, de abban nincs feltüntetve, hogy visszamenőleg megkapja. Hogyan tudnánk módosítani, hogy meg tudjuk kapni? Válaszaitokat előre is köszönöm. :)
514. 53e632fd92 (válaszként erre: 513. - Timilight)
2017. febr. 11. 08:48
Köszönöm, aranyos vagy! Nekem még 2004-ben született a kisebb, ő nem kapott adóazonosító számot.
513. Timilight (válaszként erre: 512. - 53e632fd92)
2017. febr. 9. 18:18
Tavaly még nem volt kötelező megadni az adóazonosítót, anélkül is lehetett érvényesíteni a kedvezményt, idén viszont már kell, sőt, az adóbevallásba is azt kell beírni. Csak úgy tudod érvényesíteni visszamenőleg a tavalyi évre és igényelni az ideire, ha van a gyerekeknek adóazonosítójuk. Egyébként elvileg ha van babakötvényed, azon rajta vannak az adóazonosítók.
2017. febr. 9. 09:05
Sziasztok! 2016-ban három "munkahelyem" volt, egy február végéig, egy a munkaügyi központ, egy (októbertől) a mostani. Mivel az egyik gyereknek nincs adókártyája, ezért a munkaügyi központban azt mondtam (mi mást mondhattam?), hogy nem szeretném igénybe venni a családi adókedvezményt. Egyik gyerek után sem. (Egyedül nevelem őket.) Viszont tudtommal a másik két (a volt és a jelenlegi) mh-emen úgy számoltak, hogy mindkét gyerek után igénybe vettem. Most akkor mi van?
2017. jan. 29. 13:41
Sziasztok! Házas vagyok de külön élünk. Adókedvezvényes nyomtatványt így is kikell töltenie és aláirnia a férjemnek?
2017. jan. 16. 21:25

Sziasztok!

4gyereket nevelünk èn min.bères vagyok pàrom nem van olyan tenykeg hogy mindkettőnk adómentes es megkapjuk a bruttonkat?

2017. jan. 10. 15:47
Sziasztok! Unokatesóm főállású anyaként heti 10 órában dolgozik. Bruttó bére: 33.000 ft. Jár neki adó visszatérítés? Mert ezt nem tudja,ahogyan én sem! Köszönjük szépen!
508. Mammamia9 (válaszként erre: 507. - Timilight)
2016. szept. 20. 20:00
Nagyon szépen koszonom :)
507. Timilight (válaszként erre: 506. - Mammamia9)
2016. szept. 20. 12:34
Természetesen adóbevallásnál érvényesíteni tudjátok visszamenőlegesen is.
2016. szept. 20. 12:31

Sziasztok!Párom dolgozik egy munkahelyen de 3 havonta új szerződése van 3 hónapra és mindig új cegnevvel.Allitolag az előzőt mindig megszüntetik az új szerződésnél.A problémám a csaladi adókedvezmény.Igenybe fogja tudni így venni visszamenőleg

az év végén?

505. f8db0709b8 (válaszként erre: 504. - Szerencséske)
2016. aug. 3. 16:18
Én is erre gondoltam.Azért utánajárok mert szerintem sem fair igy.köszi.
504. Szerencséske (válaszként erre: 503. - F8db0709b8)
2016. aug. 3. 15:29
Ez kitaláció. Ilyen nincs. Nálunk évközben legalább egyszer növekszik a dolgozók bére, és ugyanúgy kapják továbbra is a kedvezményt. Nem tudom, miért nem akarják megadni.
2016. aug. 3. 10:52

Sziasztok!

Férjem veszi igénybe a kedvezményt,2 meglévő gyerekre,és egy magzatra...emelték a bérét,na nem sokkal,és közölték vele,hogy havonta nem tudja igénybe venni a kedvezményt,csak évente 1x....április óta rendesen megkapta minden hónapban,most nem értem miért nem fogja....valaki tud segíteni?

502. Timilight (válaszként erre: 501. - Kiscsirke16)
2016. máj. 2. 19:09
Mit írtál be a keretösszeges sorba?
501. kiscsirke16 (válaszként erre: 500. - F8db0709b8)
2016. máj. 2. 08:14

Szerintem az lesz :(

Az bosszant hogy beírom az apeh programba a számokat.. és nem írja hogy járna vissza pénz, tehát hogy érvényesítené az elmaradt kedvezményt. Valamit nem jól írhatok be? Várok egy pár napot hátha valaki segít itt a fórumon...

Anno a doki nekünk is adta a papírt.

Ami a munkahelyet illeti: ez egy kis családi vállalkozás, a könyvelő meg nagy ívben ..... rá. :( Magadnak kell utána járni a dolgoknak.

500. f8db0709b8 (válaszként erre: 499. - Kiscsirke16)
2016. máj. 2. 07:03
Apehnál szerintem többre mész...nálunk most a terhesség 91 napjától doki töltött ki papírt,onnantól jár a kedvezmény a szülésig magzat után,aztán a papírt kell ujra kitölteni,mert magzat helyett már eltartott után jár..munkáltató dolga lett volna jelezni,de a doki is tisztában van már ezzel lévén hogy neki automatikusan ki kell töltse a papírt..
2016. máj. 1. 18:30

Sziasztok, segítségek kérnék.

Tavaly szültem... és az oep nem tájékoztatott, hogy a családi kedvezményt változáskor újra kell igényelni. Így 4 hónapra nincs érvényesítve. Hogyan tudnám? Mit hogyan hová kell írnom a bevallásban? Elakadtam........ :(

Előre is köszönöm a segítséget.

2016. ápr. 27. 09:22
Sziasztok! Talàlkoztatok màr olyannal, hogy valaki visszamenőleg lemondja az egyedülàllò csalàdi pótlékot? Mivel most derült ki, hogy 2015-re csak akkor lehet érvényesìteni a csalàdi adòkedvezményt? Köszike a vàlaszt! Szép napot!
497. petrus94 (válaszként erre: 495. - Rolyy)
2016. ápr. 7. 19:08
Szia egy kicsit piszkálni kell a tb kozpontot miis igy voltunk a munkaltatonak kötelessége kiiadni a szükséges papírokat mert ha nem es a tb nem jelzed a tb eloszor felszólítja aztán feljelentést tesz talan erdemessebb a ceg kobyvelojet fölkeresni
2016. márc. 30. 11:41

Sziasztok!

Leadtama családi adókedvezményem vissza igénylését (adóbevallást). Kaptam am 1 levelet a navtól, hogy nem töltöttem ki a c oldal 80 as pontját, de ők ezt javították, akkor elvileg semmi tennivalóm nincs?


Ha így van akkor kb mikor számíthatok az igényelt összegre? Ujabb 30 nap? Mert elvileg már meg kellett volna érkeznie.

495. rolyy
2016. márc. 29. 08:18
sziasztok. segítségeteket kérném! tavaly nov 30.-án megszületett a kisfiam és egyben szeretnénk visszaigényelni a családi adókedvezményt. én sajna egy baleset miatt csak idén februárig dolgoztam. az élettársam úgy gondolja,hogy ő lehet vissza tudná igényelni egy összegben. munkaviszonyban van jelenleg is(gyeden van). igaz a munkáltatója nem küldi be az egészségpénztárhoz a szerződését és így nem kapja a gyedet 4hónapja. kellene a munkáltatójától is valamilyen papír,hogy Ő tudja visszaigényelni? ha igen valószínű azt sem adnák ki neki. vagy nekem is lehetne attól h én épp nem dolgozok? előre is köszönöm a segítséget!
494. Zsolt80
2016. jan. 20. 14:00

Ma ez a feladatom hogy utánajárjak...barátnőmnek

Családi adókedvezményt ha csak a 2016 os adóbevallásnál akarja az ember egy összegbe visszaigényleni nem havi lebontásba.Akkor a szülőknek hogyan kell nyilatkozni?Szerintem sehogy ,de Kata szerint mindkét szülőnek NEm veszem igénybe részt kell kitölteni.

Könyvelő hölgyeim megköszönném a segítséget !

493. baba1977 (válaszként erre: 489. - Ozike1972)
2015. okt. 20. 13:13
De aki többet keres annak jobban megeri igenybe venni vagy megosszatok..kene még egy baba es mindjart tobb lesz a kedvezmeny :-D :-D
492. baba1977 (válaszként erre: 489. - Ozike1972)
2015. okt. 20. 13:10

Ha kozos felugyeleti jog van akkor családi kedvezmeny es a szabadsag megoszthato..cspotlek sztem nem de allamkincstar megmondja..te gyerekeid utan eveleji bevallasnal vissza igenyelheti adot de ha össze hazasodtok akkor következő honapba beren jova is irjak sőt gyerekeid utan jaro szabadsagot szinten neki adhatod..2,5gyerekesnek szamitana parod mivel az exel kozos gyermek nem veletek lakik es nem ő nala van a felügyeleti jog sem..igy vmivel tobb kedvezmenyt kapna mint ket gyerekes de nem annyit mint egy harom gyerekes

.

2015. okt. 20. 13:02

Hatha vki tud segíteni. .2010 ota elunk egyutt, nekem 3 fiam van..volt ferjem 2010-2011re igenybe vette családi adokedvezmenyt..megtudtuk hogy anno a parom evvegen vissza igenyelhette volna hiszen mi neveljuk gyerekeket


Ennyi ido elteltevel parom nem tudja vissza igenyelni a kedvezmenyt fiuk utan?

490. f8db0709b8 (válaszként erre: 489. - Ozike1972)
2015. szept. 6. 09:19

Én ezzel kapcsolatban egy dolgot tudok....ha neked van 2 gyerek és neki 1...soha nem fogtok 3 gyerekes családnak számítani....barátnőmék is így jártak,bár ott apuka nevelte a fiát,barátnőm 2 lányt össze is házasodtak együtt éltek,és nem számítottak 1 családnak...semmit nem tudtak igénybe venni.....Ha párod többet keres,vegye igénybe a gyerekeidre az adókedvezményt,az exét meg hagyjátok,nem érdemes ujra perre menni,mert azért elég költséges az illeték tárgyalásonként....


Nálunk a családit én kapom,párom vette igénybe az adókedvezményt....szóval ha házasok vagytok teljesen mindegy..

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook