Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Család vagy szerelem? fórum

Család vagy szerelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Család vagy szerelem?

1 2 3 4 5 6
102. Krisz42
2013. szept. 22. 19:12
Én is úgy gondolom,h a férjed zsarol.Ha tényleg szeretne,azt nézte volna,h neked mi a jó,nem azt,h neki.Az önzetlen szerelem erről szòl,nem arròl,h kinek hogy kenyelmesebb.Egy kapcsolatnak nem kell kihülnie X év után,a szerelem,szenvedély akkor is megmarad.Én a 2.férjemmel 8éve vok együtt,de még mindig ugyanolyan szenvedéllyel szeretjük egymást,mint mikor megismerkedtünk.3gyerekünk van,egy közös,de teljes család vagyunk és igen,csak egyszer élünk,nem kell szenvedni senki miatt,főleg nem a férjed miatt,aki ennyire álnok,csak az a baj,h te erre csak akkor fogsz rájönni,mikor már még nehezebb lesz lépni.Amiket tett,azok azt mutatják,h nem szeret igazán,teljesen mindegy mit mond és igenis hiányozni fog minden,a szenvedélyes szerelmeskedések éppen úgy,mint a lelki beszélgetések,mert azt írtad,még mindig nem a fèrjed az,akivel mindent meg tudsz beszélni,a szeretkezéseket pedig nem lehet jobbá tenni,ha ellaposodott,mert hiányzik a lelki tényező.Soha nem lesz se mély,se öszinte a kapcsolatotok és mindig te leszel a bűnbak,amilyen szerepben most vagy,mert ez új,de nem lesz mindig ilyen èrzés,h hűha,vmit rendbehozhatunk,mától minde jó és szép lesz.Nagy hibát követsz el,de te fogsz nagyon drágán fizetniérte ha a férjeddel maradsz.
101. Briell14 (válaszként erre: 100. - 5e0c262058)
2013. szept. 22. 18:00
Bírom Csernust. És igen: egy életünk van. Az az egyetlen, ami a sajátunk, saját magunknak kell alakítani.
100. 5e0c262058 (válaszként erre: 78. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 22. 17:54

Csernus azt hiszem azt mondaná, tudatosan szembeköpöd saját magad.


Mire változtatnál, eltelik az életed, és nem állhatsz megint sorba új életért. Kivéve ha Buddha urunkban hiszel, az más, teljesen más. Még lehetsz a következő életedben boldog... ...amőba. Így a szaporodással sem lesz gondod. :)

99. Alicewonderland (válaszként erre: 95. - 036ae37026)
2013. szept. 22. 16:29

Azért nem váltak el,mert az"asszony köténye mindent eltakart".Benne maradtak sokszor a pokolban is,mer nem "illett" elválni vagy mert a nő egyedül -gyerekekkel- anyagilag ellehetetlenült volna.Nekem az egyik nagymamám elvált,pontosabban lelépett a férje.Ez az ötvenes évek közepén volt.Utána benne maradt egy rossz házasságban egy alkoholistával.59 évesen meghalt,fájdalmasan korán...

Másik részről nagyapám azért nem vált el a nehéz természetű feleségétől,mert nem akarta hogy a fiának is mostohaapja legyen,mint neki volt.

Ma is élnek nők lelki-fizikai terrorban,nem válik mindenki "orrba-szájba".

98. 6b006fc769 (válaszként erre: 97. - Cippora)
2013. szept. 22. 16:26
Szerintem most sem öröm vagy dicsőség.
97. Cippora (válaszként erre: 96. - 6b006fc769)
2013. szept. 22. 16:23
De ott valószínűleg valami komoly probléma lehetett ami miatt mindenképp válni kellett.Akkoriban csak komoly indok miatt váltak (bántalmazás,alkoholizmus stb) mert szégyen volt elváltnak lenni,de még a 60-70-es években is...
96. 6b006fc769 (válaszként erre: 95. - 036ae37026)
2013. szept. 22. 16:16
hát... nekem az öreganyám is és a testvére is elváltak. Az egyik '14-ben, a másik '15-ben született.
2013. szept. 22. 15:59
fúú ezen a fórumon mennyi a furán gondolkodó ember... érdekes, régen miért nem váltak el szinte soha se az emberek? és itt most nem a városi, sz*rt se csináló unatkozó emberekre gondolok. ha valaki megházasodott, éltek együtt békében, lett ház, gyerek, aztán unoka. csinálták szépen a dolgaikat, és eszükbe nem jutott a válás. most meg mi van? van egy férjed, aki nem iszik, nem szerencsejátékozik, nem ver, nem bántalmaz se testileg, se szóban? gyerünk, keress egy másikat, mert az olyan izgi! gratulálok csak az unatkozó hülye fejedhez, meg a többinek is, akik a fene nagy szerelemért feldobnak mindent! ha nincs szerelem, minek vagy vele? minek kellett az esküvő, vagy egyáltalán a gyerek? élj egyik napról a másikra, d*gasd meg magad akivel akarod, akár minden nap mással
94. Nyulacska88 (válaszként erre: 62. - Katramatra)
2013. szept. 22. 15:40

Azért mondod ezt, mert nem ismersz olyan párt, akiknek ez sikerült.


Fel lehet, de mint írtam, csak akkor, ha ezt mindkét fél akarja, és tesznek is érte annak ellenére, ami történt.


A véleményem az, egy kapcsolatot csak két ember tud elrontani, soha sem az egyik vagy a másik. A választott párt nem megszerzni nehéz, hanem megtartani. Ezt felejtik el a párkapcsolatban élő emberek. A kapcsolatért nap mint nap tenni kell.


Valaki megkövezett, mert a gyermekre nem gondoltam. Nos. de gondoltam és gondolok is, ugyanakkor a feltett kérdés számomra nem a gyermek boldogságáról szólt, hanem a kérdezőéről. A férj kérése irreleváns egyenlőre véleményem szerint, szerintem a kérdező bizonytalanságát tükrözi, hogy egyáltalán feltette.


Ugyanakkor én azt gondolom, "ha a gyermekem boldog én is az vagyok " merő áltatás. A gyermekek hiper érzékenyek, és hamar levágják azt, ha valaki nem igaz érzelmekkel rendelkezik.


Az élet túl rövid ahhoz, hogy boldogtalanul éld le. A boldogságod csak tőled függ, nem a másiktól. Ha boldoggá tudod tenni a párodat, Te is az leszel.

93. ef7b486c67 (válaszként erre: 91. - Briell14)
2013. szept. 21. 17:29
Mert már kigondoltam:)))Azé!:)
92. Briell14 (válaszként erre: 91. - Briell14)
2013. szept. 21. 17:28
jav: egyszerű
91. Briell14 (válaszként erre: 90. - Ef7b486c67)
2013. szept. 21. 17:28
Egszerű vagy, és letisztult. :)
90. ef7b486c67 (válaszként erre: 1. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 21. 17:26
/Család vagy szerelem???/Szerelem:))Csakis:))
89. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 87. - Bd55e3f068)
2013. szept. 21. 17:11
Az, hogy mi ezt hogyan intéztük és mivel indokoltuk nem tartozik ide.
88. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 84. - Hmcsaken)
2013. szept. 21. 17:10

A tied is egy vélemény amit elfogadok, bár nem mindenben értek egyet veled.

Nem a stílusod zavar, csak az ékezetek hiánya.

87. bd55e3f068 (válaszként erre: 83. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 21. 13:45
Hirtelen a semmiből mi volt a nyomós indoklásotok a gyorsított eljárású házasságkötésre?
86. hmcsaken (válaszként erre: 71. - 5e0c262058)
2013. szept. 21. 13:36
Tokeletes velemeny :-) teljesen egyet ertek
85. hmcsaken (válaszként erre: 71. - 5e0c262058)
2013. szept. 21. 13:35
Tokeletes velemeny :-) teljesen egyet ertek
2013. szept. 21. 13:30

Elmondanam a velemenyem arrol ,amit olvastam. Eloszor is, minek hozzamenni egy ferfihez akibe nem vagy szerelmes, csupan a gyermeked apja. Nem vagy szerelmes bele, szerintem nem is tiszteled, mert akkor sosem alaztad volna meg. Nem adja meg neked amire vagysz ,ami boldogga tenne, Miert mentel hozza???? O miert hiszi, hogy ez miatt majd mellette maradsz? Te miert gondolod, hogy a gyerekednek az lesz a jo ha a szulei egyutt maradnak akik nem is szeretik egymast, milyen pelda lesz elotte a hazassagrol, vagy egy kapcsolatról. Sose feledd a gyereknek minden plelda eloszor a szulotol jon. Arrol nem is beszelve, hogy hiaba irod, hogy a gyerek nem tud semmit, nem is kell mondani sem neki, sem veszekedni elotte, o akkor is mindent erez ami, ami kettotok kozt zajlik. Olvass csak utana. Sokan az anyagiak miatt maradnak egyutt, egyedul lehetetlen szinte. Na de megeri boldogtalansagban elni mint szerenyebben de ha melle bujsz ahoz akit szeretsz, es mar boldog is vagy, penz nelkul is. Viszint ha mar ilyen hulye voltal mar bocs, hogy hozzamentel, akkor edd meg amit foztel, es nezd meg 10 ev mulva a csaladod. Ferjed, magad , gyermeked. BOLDOGOK LESZTEK EGYUTT??? Kivancsi lennek. Sok sikert ehez az elethez.

Sokaknak biztos nem tetszik majd az irasi stilusom, elnezest erte, de nem Terez anyanak hivnak...meg mindig nem.

Udv :-)

83. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 82. - Bd55e3f068)
2013. szept. 21. 10:57

Egyáltalán nincsenek elnagyolt elemek, én ezt nem is értem, hogy miből gondolod!?

Most teljesen le vagyok döbbenve, mert nem egészen értem az összefüggéseket. Talán, ha kifejtenéd bővebben, hogy mire gondolsz és mire alapozod ezt, tudnék neked megfelelő választ adni.

82. bd55e3f068 (válaszként erre: 81. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 21. 10:31
Csak mert szeretem tudni mennyire hiteles vagy "dramai tulzas" a cikk. Ezek szerint a tiedben vannak elnagyolt elemek.
81. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 80. - Bd55e3f068)
2013. szept. 21. 09:58
Miből gondolod? Írtam valahol? Egyébként teljesen mindegy, hogy hol élünk szerintem.
80. bd55e3f068 (válaszként erre: 77. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 21. 09:40
De kulfoldon eltek, nem?
79. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 76. - Csillaguniverzum)
2013. szept. 21. 08:19
Szeretnéd, hogy vezessek számodra egy naplót, hogy hogyan telnek a napjaim? Kiderülne, nincs időm unatkozni! Ja! És egyáltalán nem élünk totál anyagi jólétben, amink van azért én is keményen dolgoztam és dolgozom. A házunkat is együtt építettük - szó szerint! :)
78. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 71. - 5e0c262058)
2013. szept. 21. 08:12

:)

Az a tervem. :P

77. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 53. - Bd55e3f068)
2013. szept. 21. 08:05

Ez egy kicsit érdekes kérdés, de magyar család vagyunk!

Egyáltalán nem úgy kell elképzelni a veszekedéseket nálunk, hogy verekedünk stb.

Elmondanám, hogy a gyerek észre sem vett semmit az én félrelépésemből, mindig ügyelünk arra, hogy előtte ne veszekedjünk.

Abban az esetben, ha esetleg külön mentünk volna én mondtam volna el a gyerekemnek, hogy miért. Szerettem volna, hogy tudja az igazságot tőlem,ne mástól.

2013. szept. 20. 20:44

Már meg ne sértődj, de Te egy unatkozó feleség vagy?

Válj csak el, meglátod kis idő elteltével annak a férfinak sem kellessz, csak a kihívást kereste benned. Tudod a szomszéd kertje mindig zöldebb...

Ha elválsz utána nem fogsz unatkozni, a mindennapi megélhetési dolgokkal fogsz foglalkozni, mert egyedül gyereket nevelni nem könnyű. Túlóra és egyebek, azt veszed észre, alig leszel a gyerekeddel. Tapasztalatból írom ezt. Adj esélyt a házasságodnak, ne találkozz, és ne beszélj a szeretőddel egy évig, és csillapodik ez a fellángolás.

2013. szept. 20. 18:54
Szerintem ne menj feleségül ahhoz az emberhez aki nem tett már boldoggá csak veszekedett veled és barátkozni sem hagyott. Nekem nem lenne lelkifurdalásom. ha Te a gyereked nem bántod önmagában az nem okoz sérülést, hogy más párod lesz, ha érzi, hogy Te szereted Ő neked az első akkor neked nem kötelességed egy olyan kapcsolatba maradni, ahol nem érzed jól Magad. Sokkal inkább szomorúbb lesz attól, ha magányosnak és boldogtalannak látja az anyját. Ha az új párod(szerelmed) elfogad a gyerekkel együtt 1000%ig akkor vele legyél és kezdj új életet. Nem hiszem, hogy idős vagy (30-40 gondollak)miért mennél most hozzá egy olyan férfihez és szülnél neki gyereket. Jesszusom. Örülj és légy boldog!!!!
74. kisj
2013. szept. 20. 18:52

azt írod, hogy:

"nem tudom, hogy mi a helyes döntés"


már döntöttél...férjhez mentél hozzá

73. Lara1984 (válaszként erre: 9. - Anettka0101)
2013. szept. 20. 18:45
Ezt megjegyeztem egy életre (igaz, más vonatkozásban).
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook