Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Család vagy szerelem? fórum

Család vagy szerelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Család vagy szerelem?

1 2 3 4 5 6
132. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 131. - Gabriell94)
2013. szept. 24. 14:38
Köszönöm a jó kívánságaidat. :)
2013. szept. 24. 11:08
Korigálnom kell magam. Figyelmen kívül hagytam, hogy tulképpen a férjed érzelmileg manipulált,, úgy mentél bele vele a házasságba. Az ilyenkapcsolatokat nagyon nehéz meggyógyítani,mert az alappal van gond, nagy türelem kell hozzá. Ha egyszer mégis úgy döntenél, hogy nem maradsz a férjeddel, azt ne azért tedd meg, mert van helyette más, hanem csak magad miatt! Szuper, hogy megbocsájtott neked, de önzésből tette, hogy vele maradj! Minden nap egy túlélő gyakorlat lesz, alárendelődtél,bármikor megzsarolhat majd, ha olyat teszel, ami neki nem kóser. Kívánom, hogy ne így legyen! Amit a hirtelen jött szerelmekről írtam, azt továbbra is tartom! Sok erőt kívánok, szükséged lesz rá! Tarts ki, amíg lehet!
130. 7a3a05277b (válaszként erre: 124. - 036ae37026)
2013. szept. 24. 09:55

Tudod-e, te büszke, hogy önmagában 22 évesen egy pasival lefeküdni nem egy külön ok a büszkeségre? Sokaknál ez alapvető, mint a légzés, nem egy teljesítmény, amire fel lehet vágni. Kinek-mi az alap dolog az életében.


A fórum témájára is reflektálva: a család ÉS szerelem. Számomra nem létezik vagy, nem léteik más.

129. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 128. - Katramatra)
2013. szept. 24. 09:28

A családomat választottam.

A fellángolást szerintem nem én írtam. :)

2013. szept. 24. 09:22

Fórumindító, hogy döntöttél, mit fogsz csinálni?

Olvastam itt egy hozzászólásban, hogy a szerető felé érzett szerelem "csak" fellángolás. Hát nem tudom.. én 10 éve ismerem a 'barátomat' azóta imádom, azóta vonzódok hozzá, de csak kb 1,5-2 éve vallotta be ő is és én is h szeretem..

127. 036ae37026 (válaszként erre: 125. - Krisz42)
2013. szept. 23. 16:27
köszönöm ezt a rendes hozzászólást! :) tényleg. és sok igazság van a szavaidban! nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen szép házasságban élsz.
126. spinneli (válaszként erre: 122. - Noarashi)
2013. szept. 23. 15:00

Nem baj...meg nem is dicsőség.

:)

125. Krisz42 (válaszként erre: 124. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 14:54
Azért furcsa lenne-és nem túl higénikus-,ha csak annyiszor váltottam volna fehéneműt,ahányszor pasit:)Szerintem egy ember értéké nem az határozza meg,h sok vagy kevés partnere volt.Én megtaláltam azt,akivel boldog vok,de ez nem emeli az értékem,ez cak nekem személy szerint fontos,de anbak ellenée,h kemény,rossz dolgok is voltak eløtte az életemben,nem érzem azt,h jobb lett volna,ha előbb talâlkozunk.Ìgy lettem az,aki és ez a lényeg,h ne bánja meg a dolgot,mert pl.én se szeretnék újra keresztülmenni vmin,mert nem tudom akkor hogy volt lelkierőm dolgokhoz,az elviseléshez,de utólag,túl rajta már nem számít,viszont tudom milyen lehet boldogtalannak lenni,azt is,h egy ffinâl mit takar ha öngyilkossággal-ezt tartom a legaljasabb dolognak,egy ffinál ráadásul a gyengeség jele és a legnagyobb önzőség,éncentrikusság jele-,fontossá vált esküvővel,gyerekkel jön.Ha valaki önzetlenül szereti a másikat,akkor nem magával,a saját bajával van elfoglalva,hanem azt mondja,döntse el a másik,h kivel boldog és ha menni akar,akkor elengedi.De persze ha tényleg szerette volna,akkor a kapcsolatuk sem itt köt ki.Râm mindennap úgy néz a féjem,h én vok szâmára a legkívánatosabb nő,mellette annak érzem magam,nem is érdekel más véleménye,tőle megkapom azt a szerelmet,amitől teljes vagyok,nem èdekel más,mert szenvedélyes,kîván,szeret.Ezt kellene neki is kapnia és a fèrjétől de nem kapja meg.Pedig a szerelemhez mindenkinek joga van.
2013. szept. 23. 14:27

én se értem, miért baj, hogy csak egyvalakivel voltam, és nem cserélgetem úgy az életemben és az ágyamban a férfiakat, mint más a fehérneműjét. miért lenne ezzel furcsa az értékrendem? attól még tudom, mi a szerelem, mi a rossz, mi a jó. arra is büszke vagyok, mit értem el az életben, de ha leírnám, akkor meg az jönne, hogy felvágok vele...


az meg, hogy úgy írok, mint egy vénlány? hát akkor ti hogy írtok? ja nem, inkább próbáltok lazák lenni, csak nyugodtan. a házasságokról meg úgy tudok írni, hogy a körülöttem levőket és a helyzetüket látom. de kiszálltam, mindenki csináljon azt, legyen azzal, amit és akit szeret.

123. Krisz42 (válaszként erre: 122. - Noarashi)
2013. szept. 23. 14:09
Nem baj,csak ên 22évesen nem arra voltam büszke,h egy pasi vagy több,hanem arra,h miben vagyok jò,mit étem el addig akár tanulás,akár munka,akár vmi elérése,legyőzése.Az,h hány ffi volt-van egy nő életébenaz nem büszkêlkedés vagy szégyenkezés témája szerintem.Nekem tóbb is volt,nem bántam meg,volt h valakivel csak a szex volt,egyikünknek se volt senkije,viszont nem egyeztünk sok dologban,nem akartunk közös jövőt,viszont jò volt.Ennyi,de nem gondolom,h ezek büszkeségre vagy szégyenkezésre adnának okot.
2013. szept. 23. 13:29
Az miért baj, hogy még csak egy férfival volt?
121. Krisz42 (válaszként erre: 120. - 7a3a05277b)
2013. szept. 23. 13:21
Viszont érdekes,h ûgy ír,mint egy hetvenes vénlány.Mondjuk fiatalon még tényleg azt hiszik,h elég ennyi is a boldogsághoz:)Kicsit buta is,naív is,de milyen is lehet az,aki arra büszke,h még csak egy ffival volt.Furcsa èrtékrendje lehet.
120. 7a3a05277b (válaszként erre: 114. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 13:13

Érdekes, hogy ez számodra olyan különleges dolog, mindösszesen 22 évesen, hogy erre büszke is vagy.


Valóban megfontolandó és hiteles a véleményed a több évtizedes házasságokról, 22 évesen...

119. 7a3a05277b (válaszként erre: 95. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 13:09

"most meg mi van? van egy férjed, aki nem iszik, nem szerencsejátékozik, nem ver, nem bántalmaz se testileg, se szóban? gyerünk, keress egy másikat, mert az olyan izgi! gratulálok csak az unatkozó hülye fejedhez,"

Én neked gratulálok ehhez az alacsony igényszinthez: ha nem alkoholista, nem szerencsejátékos, nem agresszív és nem bunkó a pasi, az neked már elég egy működő házassághoz? Ennyi?

Normál intelligenciájú embereknél ezek alapvető emberi dolgok és semmi közük ahhoz, hogy működik-e egy házasság, jó férj-e az illető, megfelelő társ-e...

118. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 114. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 11:36

Te alkothatsz másról véleményt alpári módon, de neked zokon esik? Ez érdekes.

Egyébként ismered a mondást! "Messziről jött ember azt mond amit akar!"

Én legalább őszinte vagyok.


Egyébként meg úgy tudom, hogy ezt az oldalt csak bizonyos kor elérése után lehet látogatni. :)

117. Krisz42 (válaszként erre: 116. - 5e0c262058)
2013. szept. 23. 11:29
Ha Csernussal kapcsolatban nem is,de ezzel a fórummal kapcsolatban tökéletesen egyetèrtek veled.Egyébként küzdeni nem azért érdemes,h működjón vagy ne működjön,egykapcsolat èzelmeken alapul,azokat nem lehet tudatosan irányìtani.Igen,lehet dolgokon változtatni,de nem mindegy hogyan,milyen eszközökkel.Én soha nem tudnék szeretni egy olyan embert,aki manipulâlni akart érzelmi eszközökkel,ráadásul nem is lehet tudni valójában miért.Lehet kényelemből,bosszúbòl vagy önző szeretetből,ami nem igazi,hiszen nem a másikat,hanem magát nézi.
116. 5e0c262058 (válaszként erre: 104. - Cippora)
2013. szept. 23. 10:37

Kezdeném a zárójeles amúgy... válasszal:


"A lélekvándorlás (más szóval reinkarnáció) elsősorban teozófiai és antropozófiai szellemi irányzatokra jellemző antropológiai nézet, amely szerint az ember (más nézet szerint: általában az élőlények) lelke haláluk után bizonyos idő elteltével új emberi (más nézet szerint: emberi vagy állati) testben ismételten megszületik."


Tehát nézet kérdése.


Egyes nézetek szerint:


" Az új létforma lehet emberi, állati, növényi vagy akár anyagi (kristály, stb.) is, attól függően, előző létformájában hogyan élt a "személy", hogyan teljesítette létformájának követelményeit."


Csernusról: Bölccsé a megélt fájdalmak, tapasztalatok tesznek. Nem tekintem szentírásnak a mondandóját, de jók a meglátásai.


A küzdelemről: Az egyénnek elsődleges célja, hogy önmagáért küzdjön, ne a másik gyengeségeit kompenzálja. Szerintem aki öngyilkossággal érzelmileg zsarol, és házasságra "kényszerít", gyenge, jellemtelen, és aljas ember.


A mondanivalómon ezek a dolgok nem változtatnak.

115. bd55e3f068 (válaszként erre: 97. - Cippora)
2013. szept. 23. 10:36
Nekem a '32-es nagyanyám vált el, a nagyapám nem bántotta fizikálisan, nem volt alkoholista "csak" leszarta a gyerekeiket meg félreqrt. Nem volt egy nagy emancipunci a nagyanyám, 1960-'70 felé már bőven volt annyi öntudat az értelmes nőkben, hogy inkább távoztak emelt fővel, semhogy lábtörlőnek használják őket. És részben városi volt, de nem unatkozó liba, hanem dolgozó nő, sokszor két állásban.
114. 036ae37026 (válaszként erre: 112. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 23. 10:26
gondolj csak amit akarsz, de azért elárulom, hogy egyetlen férfi volt csak, akivel lefeküdtem. de aki magából indul ki.. :) puszikállak
113. Briell14 (válaszként erre: 112. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 23. 07:49
:)
112. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 95. - 036ae37026)
2013. szept. 23. 07:22
Gondolom te így élsz, ha ilyen szépen megtudtad fogalmazni! Gratulálok. Csak így tovább!
111. Briell14 (válaszként erre: 110. - Cippora)
2013. szept. 22. 21:45

Ha Rád ordítana, hogy vetkőzzön! Nem érti?

Egyetértenél? :)))

110. Cippora (válaszként erre: 109. - Briell14)
2013. szept. 22. 21:44
Amúgy én is,csak nem mindenben értek vele egyet.
109. Briell14 (válaszként erre: 108. - Cippora)
2013. szept. 22. 21:43

Lehet... Figyelemfelkeltés. :)

Akkor is csípem. :)

108. Cippora (válaszként erre: 106. - Briell14)
2013. szept. 22. 21:17
Áh,nem hiszem :) szerintem az ordítozás az amúgy is csak a műsor része volt...
107. Cippora (válaszként erre: 105. - 6b006fc769)
2013. szept. 22. 21:16

Yes :)

Nem,már így is jól vagy :D :P (csak viccelek)


Csak arra akartam kilyukadni,hogy anno sokan szégyenként könyvelték el a válást.Manapság szinte már megszokott,senki nem ütközik meg rajta,egy elvált nő ugyanolyan teljes értékű mint egy férjezett (az már más dolog,hogy neki emiatt mennyivel nehezebb az élete) régen más világ volt...

106. Briell14 (válaszként erre: 104. - Cippora)
2013. szept. 22. 20:43
Ha úgy ráordít a nőire, ahogy a pácienseire szokott, akkor nem csodálom, hogy elmenekültek. :)
105. 6b006fc769 (válaszként erre: 103. - Cippora)
2013. szept. 22. 20:15
Én sem álítottam, hogy ezt állítottad. Vagy mi vaan?? Na szóval csak folyik egy mederben egy beszélgetés, gondolatot fűzünk gondolathoz. Ugye? (Nem ittam ám. Kellett volna?)
104. Cippora (válaszként erre: 100. - 5e0c262058)
2013. szept. 22. 20:06

Bírom Csernust,de pont a múltkor vallotta be,hogy gyakorlatilag egy életképes kapcsolata sem volt,tehát az ő szava sem Szentírás...legalábbis párkapcsolati téren.Pont ő az aki marhára csak a mellett van,hogy légy büszke,lép ki,lépj le,mert tudatosan szembeköpöd magad.Sehol nincs az,hogy küzdj meg érte!


(Amúgy a reinkarnáció törvényei szerint nincs "vissza fejlődés",emberből nem lesz már állat :) )

103. Cippora (válaszként erre: 98. - 6b006fc769)
2013. szept. 22. 20:03
Azt nem is állítottam.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook