Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Család vagy szerelem? fórum

Család vagy szerelem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Család vagy szerelem?

1 2 3 4 5 6
2013. szept. 20. 17:52

Akárcsak az előttem szóló, én sem olvastam el minden hozzászólást, csak a Te történeted, kedves fórum indító.

Nem voltam még feleség, nem vagyok még anya, de voltám már szerető. Szeretőnek lenni: lángolás.Olyan, mintha csak az ünnepnapokat élnéd meg az év 365 napjából, mintha csak a desszertet ennéd olykor-olykor, a "mindennapok rántott levese" nélkül. Minden szép és rózsaszín. De ha a szeretőjével a hétköznapok valóságát éné az ember, ugyanúgy lennének problémák.

Mégsem azt akarom írni neked, hogy "légy jókislány, jó kicsi feleség és anyuka". Mert a férjeddel nincs meg a harmónia. Nincs jogom a házasság intézményéről tapasztalat nélkül megnyilatkozni, de azt hiszem, sem a lángoló szerelem, sem az önfeláldozás nem kedvez neki hosszú távon. A lángoló szerelmet úgy értsd, hogy a hirtelen fellobbanó drámai érzelmek nem vezetnek jóra. Ha szépen, fokozatosan szeret bele az ember a másikba, amint egyre jobban megismeri, egyre mélyebb és mélyebb rétegeibe lát bele, akkor van esély a hosszú, harmonikus együttlétre. Legalábbis én így tapasztalom a saját életemben. Nekem az ilyen hirtelen fellobbanó szerelmek csak szomorúságot hoztak.

A házasságot nem kellett volna meglépni... A férjed nem tűnik egy érett személyiségnek. Felelőtlenség lenne így még egy gyereket vállalni.

2013. szept. 20. 17:52

Háh. Jó kis cikk.


Elválnék, de olyan gyorsan, ahogy összeházasodtam.


Lószart kell azzal maradnod, aki mellet sózott heringnek érzed magad. Na pláne mégegyet szülni.

Gyerek... nem láttál még olyat, hogy gyerekkel együtt is elfogadnak egy nőt?


Jobb híján maradtál a szerencsétlen férjeddel, meg lelkifuriból, de lesz másik életed?????????????


Ébresztő!!!!!


Az a szép, hogy tudod, hogy címeres ökörséget csinálsz, de azért megcsinálod. Ehhez külön gratulálok!


Biztos boldogok lesznek a gyerekek anyuka mellett, aki nem örömmel éli az életét, hanem kötelességből. Beszarás! Szüljél egyből ikreket!!

2013. szept. 20. 16:27

Kedves topiknyitó,

nekem se férjem se gyerekem, és nem is olvastam el az összes hsz-t, mert látom így a felénél, hogy legtöbben arra akarnak rávenni: add meg magad és legyél jó kislány.


A cikkedet viszont elolvastam, és nekem az jött le, hogy a most már férjed zsarol. Majdnem megölte magát, 1 hét múlva megkérte a kezedet és most újabb gyereket akar tőled. Ez nekem nagyon bűzlik, és úgy gondolom hogy nem a szerelmét bizonyítja, hanem maga mellé akar láncolni, lehetőleg minél erősebben, nehogy szabadulhass.

Pedig az, hogy neked egyáltalán képbe jöhetett más, az azt jelenti, hogy valami nem működött jól a kapcsolatotokban. És nem megoldani akarjátok, vagy átbeszéli vagy akármi, neeem: érzelmi zsarolás, házasság, új gyerek. De két ember között nem ettől lesz erős a kötelék! Nem véletlen az sem, hogy kétségeid vannak aziránt, hogy jó irányba mész-e, vállaljatok-e még egy babát. Ha ez tényleg egy olyan helyzet lenne, amilyennek egy boldog házasságnak/kapcsolatnak lennie kéne, a kérdés fel sem merülne benned!


Hagyjuk az ijesztgetést, hagyjuk a jókislányságot, az érzelmi zsarolásokat, mert az mind csak a máz, a lényeg az, hogy _te_ mit akarsz csinálni? Ha nem tudod, akkor intézd el bármi áron azt, hogy kicsit egyedül maradhass, néhány napra család és pasi nélkül, hogy legyen időd és alkalmad gondolkodni, az ösztöneid szerintem meg fogják súgni a helyes választ.

2013. szept. 20. 15:28
család :)
2013. szept. 20. 14:50

A szerelem nagyon kell a kapcsolat elején, és a férjeddel anno meg volt. A szeretőddel ez lehet egy fellángolás is...szeretőből barát? Ez szerintem vicc, senki sem gondolhatja komolyan, hogy ilyen létezik.

Ha én rájönnék, hogy a páromnak szeretője volt, mert kezdett "kihűlni" a kapcsolatunk, majd elkezdett vele barátkozni, hááát, ez biztos hogy szakítóok lenne.

A barátságnak az a lényege, férfi nő között, hogy tök mindegy, milyen nemű a másik, nem gondolok úgy rá, mint potenciális szex partnerre vagy ilyesmi. Ha megszakítod vele a kapcsolatot és a férjeddel maradsz, akkor olyan szinten meg kell szakítani, hogy ne legyen egy sms sem. Ha lesz bármilyen miimális kapcsolattartás, akkor nem fogsz tudni túllépni rajta.

2013. szept. 20. 14:17
Még annyi, hogy ne nézz vissza, csak szigorúan előre!
66. Cippora (válaszként erre: 27. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 20. 14:16
Jaj,de nagyon egyetértek veled! :)
2013. szept. 20. 14:15
Az ilyen eszményi szerelmek általában hamarellobbannak, amilyen gyorsan jönnek, olyan gyorsan mennek. Aztán maradnak a hétköznapok... és a megszokás... mostmár ne rágódj ezen, engedd el a barátodat, és koncentrálj teljes szívedből a családodra! Mellettük döntöttél, maradj hűséges! A kapcsolatokon dolgozni kell. A férjedet is szeretted valamikor, aztán gondolom szépen ellaposodott a viszonyotok. Hidd el, lehetsz boldog a családoddal, és meglehet, hogy a szerelmet is újra megtalálod a férjeddel!Fejben dőlnek el a dolgok, ne add fel!
64. bd55e3f068 (válaszként erre: 61. - Noarashi)
2013. szept. 20. 14:15

Ha esély és szándék van a javításra, törekedni kell rá, ez egy dolog.

Ám egyik napról a másikra rossz kapcsolatot házasságá alakítani, isten tudja hogy hol a világban... és még ábrándozni is plusz egy gyerekről?

2013. szept. 20. 14:12

Én ez esetben a családot választanám.

Miért?

Mert leírásod alapján egy nagyon rendes férjed van aki szeret,aki nem lép félre (még bosszúból sem) aki képes teljes szívéből megbocsátani,és aki érted,a családotokért van.Ritka kincs manapság.Félreléptél,van ilyen,hibáztál,megbocsátott.Ő megkért,te hozzámentél.Most mégis örlődsz.Nem szép a másik érzelmeivel játszani.Az a másik férfi lehet hogy most izgalmas,meg volt az izgalom az életedben,de szerintem zárd le.Az unalmas hétköznapok,a monotonitás,az ugyanúgy ott is beköszöntene.Mindenkinek magának kell fent tartania a "tüzet".Csak nem igazán látom,hogy te ezt a férjeddel szeretnéd.Sok példát láttam már amikor valaki hasonló helyzetben kilépett,szinte mind megszívták...de nem ítéllek el,és te tudod,de én úgy gondolom egy házasságért a végsőkig harcolni kell.Ha semmiképp nem működik akkor persze ki kell szállni,boldogtalanságban nem szabad élni.Neked kell dönteni.Sok sikert hozzá!

62. katramatra (válaszként erre: 32. - Ef7b486c67)
2013. szept. 20. 14:10
Szerintem se lehet az eloltott tüzet újra feléleszteni...
61. Noarashi (válaszként erre: 59. - Zamila)
2013. szept. 20. 14:10
Én mondtam is azt egy szóval, hogy csak a gyerek miatt maradjanak együtt? Azt mondom csak és ezt vállalom, hogyha van még remény hogy újra szeretetben és tiszteletben éljenek együtt a házastársak, akkor azért dolgozni kell, és nem feladni.
60. Zamila (válaszként erre: 57. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 20. 14:08
Ja.Amikor meg alszik,és nem látod rajta,hogy boldog,akkor meg telesírod a párnád,hogy hogy utálod ezt az életet :D
59. Zamila (válaszként erre: 54. - Noarashi)
2013. szept. 20. 14:07
Persze felelősséggel,amihez hozzátartozik az is,hogy példát mutat a gyereknek,megtanítja arra,hogy álljon ki magáért,hogy ne csak túlélje a napokat,hanem élje is meg,hogy két ember kapcsolatában nagyon fontos a tisztelet,és igenis egy férfi és egy nő azért él együtt,mert szeretik egymást,szerelmesek,és nem azért,mert összeköt egy lakáskölcsön vagy egy álszent"csak a gyerek miatt" kapcsolat.Ne hazugságot,önbecsapást tanuljon...akkor eleve egy vesztes felnőtt lesz belőle.Sztem senki nem költözik el a férjétől azért mert "per pillanat szerelmes",legalábbis én még egy ilyen emberről sem tudok.
58. Noarashi (válaszként erre: 55. - Bd55e3f068)
2013. szept. 20. 14:03
Én is azt gondolom, ha már vergődnek, meg kínlódnak akkor jobb elválni. De ha lehet rajta javítani akkor meg arra kell törekedni.
57. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 51. - Nyulacska88)
2013. szept. 20. 14:01
Ha a gyerekem boldog, akkor én is az vagyok!
56. Zamila (válaszként erre: 46. - Nyulacska88)
2013. szept. 20. 14:00
Persze,ez az egyik változat amit írtál,lehet tényleg csak ennyi:"Sok ember, aki szeretőt tart, ezt elfelejti, és azt gondolja, szerelmes, holott csak odafigyelnek rá, és kényeztetik. Ez az, amit "otthon" nem kap meg. Ebbe szerelmes a cikkíró, ez hiányzik Neki". Ott van a másik oldal amikor ténylegesen szerelmes az ember,amikor ténylegesen rájön,hogy akit társául fogadott évekkel ezelőtt,az mégsem az akivel leakarja élni az életét.Nehéz ügy ez én azt mondom,de ami a legfontosabb,nem "Csald vagy szerelem" hanem Családban a szerelmemmel,az életet így érdemes élni.
55. bd55e3f068 (válaszként erre: 52. - Noarashi)
2013. szept. 20. 14:00
Egy vergődő kapcsolatra biztos nem megoldás a házasságkötés, "rászülni" minden tetejébe még egyet megmentés címszóval végképp nem jó. Erre az egészre meg ráfogni, hogy a meglévő gyerek érdekében történt, teljesen badarság.
54. Noarashi (válaszként erre: 51. - Nyulacska88)
2013. szept. 20. 13:58

Ja és én úgy gondolom, hogy folyamatos boldogság nincs. Szerintem már eleve jó életet mondhat magának az ember, ha azt mondja hogy általában elégedett a helyzetével, és vannak igen boldog pillanatai. Lehet nem vagyok valami romantikus, de nem hiszek a mindent elsöprő szerelemben.

Az ember felelősséggel tartozik emberekért, pl a gyerekéért, és nem rángathatja kénye-kedve szerint csak mert épp most per pillanat szerelmes.

53. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Kaleidoszkóp)
2013. szept. 20. 13:57

Mennyi idő telt el a házasságkötés óta?

A férjed is magyar, vagy valmi hirtelenebb vérmérsékletű néphez tartozik?

52. Noarashi (válaszként erre: 51. - Nyulacska88)
2013. szept. 20. 13:54

Úgy gondolom, hogy ha van egy kisgyereke az embernek, akkor minden lépést úgy kell megtervezni, hogy neki a lehető legmegfelelőbb legyen.

Tehát, egy gyereknek apa is kell meg anya is. És a lehető legjobb, ha ez a két ember szereti egymást. A szeretet és a fellángoló szerelem között marha nagy különbség van.

Ha még tudják menteni a házasságot, akkor menteni kell, persze nem szenvedni meg marakodni. Egy gyereknek sem jó, ha késdobálós hangulatban kell felnőnie, vagy annál is rosszabb, jeges hangulatban.

Igen, a gyerek felnő, de nagyon nem mindegy, hogy gyerekként mit kap.

51. Nyulacska88 (válaszként erre: 45. - Noarashi)
2013. szept. 20. 13:50

Bocsáss meg, de a saját életed tekintetében, - bármilyen furcsán is hangzik ez - Te vagy az első. Nem a férjed, nem a szüleid, nem a gyermeked/gyermekeid, hanem Te.


Az ember szereti a gyermekét/gyermekeit, de azok az élet rendje szerint előbb vagy utóbb elmennek a szülői háztól. Akkor egyedül maradsz a társaddal. Tudva ezt, a gyermekeid miatt maradsz vagy távozol egy kapcsolatból?


Nem a gyermek az első, mert ha Te nem vagy boldog, a gyermeked sem lesz az. Viszont, ha a gyermeked boldog, akkor Te is az vagy? Én ebben kételkednék.

2013. szept. 20. 13:37
hát nem könnyü neked eldönteni hogy család vagy szerelem de ne feledd el a párodat a férjedet régóta ismered jó és rossz oldaláról a mostani szerelmedet csak most ismerted meg tudod elöször mindenki a jó oldalát mutatja csak késöbb jönnek a problémák neked kéne eldönteni hogy melyiket választod itélkezni nincs jogom fölötted de én a családot választanám
49. 103cacdfd2 (válaszként erre: 48. - Noarashi)
2013. szept. 20. 13:34

Nem. Bizonyos dontessoroat onmagaban hordja a rosszat vagy a meg rosszabbat.

Nem mindenkinek van olyan szerencseje, mint Cammillanak.

48. Noarashi (válaszként erre: 47. - 103cacdfd2)
2013. szept. 20. 13:28

Igen, olvastam én is.

De ott is már mikor felvállalták, nem volt az annyira romantikus.

47. 103cacdfd2 (válaszként erre: 45. - Noarashi)
2013. szept. 20. 13:23
ami tulajdonkeppen tragedia, nem pedig rozsaszin habos-babos mindorokke
46. Nyulacska88 (válaszként erre: 3. - Erika8)
2013. szept. 20. 13:16

Előrebocsátom, nem ítélem el a cikk íróját.


A kapcsolatot meg lehet menteni, amennyiben ezt mindkét fél akarja. Az, hogy a cikk írója férjhez ment, nos ebből azt gondolom, ezzel egy régóta benne hiányként élő dolgot is lezárt. Nem a gyermekéért ment férjhez, hiszen akkor azt sokkal korábban is megtehette volna. Most saját maga miatt tette ezt meg. Nem szánalomból, nem azért, hogy "biztos legyen" a helye, nem tartottak fejéhez pisztolyt. Azért ment férjhez, mert szereti a társát. Nem szerelemmel, azt a szeretője iránt érzi. Pontosabban arról azt hiszi, hogy szerelem.


Szerintem az a tény, hogy valaki valakivel a "szabadidejében" találkozik, és ott a legjobb formáját mutatja, odafigyelés, együttlét tekintetében az egészen más, mint a mindennapi együttélés.


Sok ember, aki szeretőt tart, ezt elfelejti, és azt gondolja, szerelmes, holott csak odafigyelnek rá, és kényeztetik. Ez az, amit "otthon" nem kap meg. Ebbe szerelmes a cikkíró, ez hiányzik Neki.


Tudom, nevetségesen hangzik, de abban a pillanatban, ahogy a férjétől kapja meg ezeket, azonnal halványulni fog az érzés, és egy idő után el is fog múlni az iránt az ember iránt, aki iránt most szerelmet érez, és aki miatt kínlódik. A cikk írója is megpróbálta összehasonlítani a kért embert. Almát a körtével. Ez nem működik.


Az pedig, hogy még tartja vele a kapcsolatot, a lehető legrosszabb, ami tehet.


A férj annak ellenére, ami történt szereti a feleségét. Megbocsátott a feleségének - és valahol mélyen saját magát is hibáztatta a történtekért, kimondva vagy kimondatlanul - a feleség pedig hozzá ment.


A kapcsolatuk elején valamiért beleszeretett ebbe az emberbe, valamiért összeköltöztek, és valamiért gyermekük született. Ami történt megtörtént, nem hátra kellene nézegetni, hanem azzal az emberrel kézen fogva előre menni, akit társává választott.


Ajánlom figyelmedbe kedves cikkíró a közösségi zene és filmnézegetős csatornán a Fireproof című filmet. Magyar nyelvű szinkronnal is fent van.

45. Noarashi (válaszként erre: 43. - Vberni01)
2013. szept. 20. 13:15

Nem az a legfontosabb, hogy ő ne sérüljön, hanem a gyerek ne! Ha csak marakodni tudnak apukával, akkor jobb elválni, ha van esély szépen élni, akkor meg mindent meg kell tenni ennek érdekében. Mert a gyerek az első és a legfontosabb.

Azért az élet nem egy Anna Karenina regény :)

44. Noarashi (válaszként erre: 27. - 9ec83ec2fd)
2013. szept. 20. 13:14

Hát ha ez a hozzáállás maradi, akkor én is az vagyok :)

Szomorú, de kib...ott önző társadalomban élünk.

2013. szept. 20. 13:13

A kisfiadnak az volna a legjobb, ha apa és anya együtt marad, és nem veszekszik

A férjednek az volna a legjobb, ha bedobozolna, és szülnél még egy gyereket.

A barátodnak az volna a legjobb, ha vele volnál.


Neked mi a legjobb, mikor leszel boldog? Valaki így is úgyis sérül, az ne te legyél! ;)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook