Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerelem - család - barátság fórum

Szerelem - család - barátság (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szerelem - család - barátság

6. Ami. (válaszként erre: 4. - Pici Manócska)
2011. dec. 9. 22:11
Ne add fel,míg zegre jártam suliba nekem se sok volt,mind felszínes kapcsolat volt a középsuliba.Aztán Pesten több embert ismertem meg,és akadtak közöttük gyöngyszemek is,bár tény h sok a szemét,de aki keres az talál:)
5. Ami.
2011. dec. 9. 22:10
Én egy fiú személyében találtam meg a legjobb barátomat.Nagyon szeretjük egymást,2 hetente csütörtök a közös napunk,az jó mindkettőnknek.Sose mondjuk le,mindig kitalálunk vmit,utoljára színházba voltunk,de tegyük fel,ha dolgunk van,se mondjuk le egymást,hanem bevonjuk,pl múltkor jött velem bevásárolni,és segített főzni,majd hazaért a férjem,vacsiztunk 3asban,aztán nintendo wii-ztünk,mókás volt nagyon.Én sose hanyagoltam szerelem miatt a barátaimat,de én is lettem már ezért dobva,kellemetlen dolog,főleg h számomra érthetetlen,mert nálam összefér a 2 dolog.
2011. nov. 29. 15:51
a barátság fontos dolog.....és sajna nekem nem igen akadnak
2011. nov. 29. 15:47
A barátság nagyon fontos dolog még a család mellett is. Azért is, mert a barátainkat magunk választjuk, nemúgy, mint a rokonokat, akik adottak:) Kellenek "külső kapcsolatok" is, mert szerintem csak úgy teljes az élet. De akinek nincs családja, annak talán méginkább szüksége van barátokra. És hát igen... folyton változunk, változik az élethelyzetünk is, ezért a barátok is "jönnek-mennek" az életünkben. Talán az igaziak, mégha mennek is időnként, máskor mindig visszatérnek...
2011. nov. 28. 13:00

... a cikk jó, elgondolkodtató.

Deee... nem találtam pl. a barátság deffinicióját. Ha vizsgáltad/kutattad, bizonyára tudtad mit keresel... tehát mi is a barátság?

Szerintem... minden korban más... talán a tini kor, ami leginkább barát-centrikus, amikor elutasítjuk a családot (mert többek, jobbak vagyunk), és a "barátokhoz" húzunk inkább, az ő értékeiket valljuk jobban magunkénak. Aztán felnőtt korban a hasonló érdeklődés...


Tudom, hogy nem erre gondolsz, hanem arra az ízig-vérig... barátságra... de mi is táplálná, ha mindig változunk, ha ezernyi hatás ér bennünket, és ezernyi őt is... ezer felé figyelünk, és esetlegesen másik ezer felé a Barátunk. Mi táplálja ilyen esetben a barátságot? ... vagy forduljunk arra mi is... járjunk hasonló utat? .. vagy görcsösen fordítsuk az övé felé is a figyelmünket, hogy a barátság tovább éljen?


Ismerek emberek 20-25 még több éves barátságokat, valahol irigylem, de azt is látom, hogy ugyanabban a körben, ugyanabban a miliőben mozognak évtizedek óta... és manapság nem ez az általános... szerintem a család szerepe felértékelődik, felértékelődhetne, hiszen most már lassan az lesz az állandó, azt kellene őrizni, megőrizni... a többiek jönnek-mennek az életünkben, szeretjük őket, segítjük őket vagy ők bennünket, jókat beszélgetünk, iszunk, bulizunk, meghallgatjuk egymást, megértjük egymást.... és egyszer csak tovább állunk, és lesz más... neki is... nekünk is, aki meghallgatja, aki segít, akinek segíthet...... ez van már. De ez nem azt jelenti, hogy egyedül vagyunk. ... szerintem...

2011. nov. 28. 09:20
Három érzelmi kapcsolatunk van; szerelem, barátság és a család. Megfigyeléseim szerint ugyan változó ezek súlya az egyes emberek életében, de az szinte általánosan megállapítható, hogy a barátság mindig háttérbe szorul.

Ugrás a teljes írásra: Szerelem - család - barátság

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook