Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak kijöjjön a havi költségvetésemből a napi 3 doboz cigi... fórum

Csak kijöjjön a havi költségvetésemből a napi 3 doboz cigi... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
98. globus (válaszként erre: 86. - Channa*)
2023. febr. 6. 17:56

Ez igaz, van ilyen. De azért a többség bizony dohányos.

Mindenki tapasztalhatja, hogy a régi dohányok valahogy mások voltak. Ma annyira fojtós, ingerli a torkot, beleeszi magát mindenbe. Régebben voltak kifejezetten jó illatúak, Stuyvesant volt a kedvencem :)

lehet, hogy már beledarálnak mindent, csalánt, falevelet... :D

97. aszparagusz (válaszként erre: 96. - Tumbo2)
2023. febr. 6. 17:38
Közel a 90-hez már én se nagyon törődnék vele.
96. tumbo2 (válaszként erre: 94. - Aszparagusz)
2023. febr. 6. 17:31
a Bodrogi azt azt mondta,míg él,cigizni fog,meg megissza azt a pár pohárkát.miért ne tenné,ha örömet okoz.
95. tumbo2 (válaszként erre: 94. - Aszparagusz)
2023. febr. 6. 17:29
ja ,gondolom a lovak sem a piától kapnak májrákot.
94. aszparagusz (válaszként erre: 86. - Channa*)
2023. febr. 6. 17:23

Meg az is májrákban, aki egész életében egy borízű almát nem evett meg.

Azért az belátható, hogy a nikotin nem az egészség megőrzésében segít.

93. tumbo2 (válaszként erre: 73. - Channa*)
2023. febr. 6. 13:09
hogy a húgom miért utál mindenkit,a szomszédasszonyt is,akit valaki viszi a boltba,mert nem ide a falusiba jár.felőlem aztán helikopterrel is járhat,érdekel engem.egy csöppet sem.
92. PöttyösPanka (válaszként erre: 90. - Simple)
2023. febr. 6. 13:03
Értem. Rendben.
91. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - Michelle.r)
2023. febr. 6. 13:03
De ez kell a semmit sem érő, látszat intézkedések hosszú sorába. Ők szóltak, ők mindent megtettek érted. Közben meg dörzsölik a markuk a befolyó jövedéki adó miatt.
90. simple (válaszként erre: 80. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 12:46
Mert az nem igazi cigi. Az igazi az bizony füstöl. Én azokat nem értem akik szívják azt az elektromos akármit.
89. michelle.r (válaszként erre: 84. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 12:45
Szerintem a cigi összes károsanyag tartalmánál rosszabb a mantra, ami minden dobozon rajta van. Ha elégszer látod, hogy rákot, meddőséget, impotenciát, vagy akármit okoz, az szépen be is kúszik a tudatalattiba.
88. michelle.r (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. febr. 6. 12:42

Az a liquid volt, amitől meghaltak. Én sem nagyon értek hozzá, de nekem nem logikus, hogy károsabb lenne az Iqos a hagyományos ciginél. Ugyanaz van benne, de mivel csak hevít, nem szívod az égett papírt, és a kátrányt se. Hogy a nikotin tartalma miben különbözik fogalmam sincs.


A mindenféle alternatíva azért károsabb, mert tényleg fogalmunk sincs, mi van benne. Szerintem az Iqos pont nem tartozik ezek közé.

87. PöttyösPanka (válaszként erre: 86. - Channa*)
2023. febr. 6. 12:13
Na jó, de én azokról beszélek, akik önként felvesznek egy közismerten egészségkárosító szokást. Itt nem arról van szó, hogy a szintetikus vitaminok károsak-e. Vagy hogy melyik futócipő okoz térdkopást. Érteeed.
86. Channa* (válaszként erre: 84. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 12:07

Egyáltalán nem biztos, hogy a cigitől lesz bajunk.


Nem kampányolok semmi mellett, de biztos mindenki ismer olyat, aki úgy lett tüdő rákos és halt meg, hogy még dohányos közelében sem járt...

85. c914d3c5e9 (válaszként erre: 84. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 11:59

Szerintem az a sok vacak amit a dohányba kevernek, károsabb, mint maga a dohányzás.

Meg merem kockáztatni, hogy a régebbi, szűrő nélküli cigaretták kevésbé voltak károsak, mint a maiak.

84. PöttyösPanka (válaszként erre: 82. - Channa*)
2023. febr. 6. 11:58
Értem. Nem tudtam, hogy ebben az esetben számít a károsság mértéke. Kicsit kapok tüdő rákot, vagy nagyon. Nagy dilemma.
83. Channa* (válaszként erre: 81. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 11:55

Fogalmam sincs.

Pont ezért érdekelne, hogy akik ilyeneket írnak nekem, illetve másoknak is szoktak, akkor miért teszik?


Soha, nem érdekelt, hogy vannak itt olyanok, akik nagyon jól élnek. Anyagilag sokkal jobban állnak mint én. Eszembe se jut ezt dicsekvésnek felfogni. A szakmájuk sem rossz, és nem zavar sosem, hogy ők ahhoz jobban értenek, mint én, sőt! van kitől kérdezni, és nem hülyeséget válaszol.


És annak ellenére, hogy sok mindenben jobbnak tűnik az életük, egyikkel sem cserélnék, és nem is irigylem tőlük, ráadásul nem is vonom kétségbe, hogy sok pénzük van, több ingatlanjuk, saját menő vállalkozásaik, stb.


Én, örülök annak, ha valaki jól él és nem kínlódik, és ugyan úgy együtt érzek velük, ha bármi bajuk van, mint azokkal, akiknek nincs semmijük.


Azzal nem lenne több a bankszámlámon, ha utálnék valakit azért, amit megteremtett magának vagy megteremtette neki a családja vagy bárki.


Én mindig azt mondom magammal kapcsolatban, hogy kb. olyan életet élek, amilyet terveztem. Kicsit kevesebb gyerekem lett, és kicsit otthon ülősebb a férjem, mint amire vágytam, de végül is, elégedett vagyok azzal, amim van, és remélem, hogy ez marad, amíg élünk. Azért amink van megtesszük, amit kell...

82. Channa* (válaszként erre: 80. - PöttyösPanka)
2023. febr. 6. 11:44

Az más!

Mivel nem dohányzol nem is tudod, hogy mennyivel másabb.


Van akinek sikerül átszoknia egy hevítős cuccra, de az nem olyan, mint a sima cigi. És bár a cigi büdös, de szerintem pl. sokkal büdösebb a Iqos, ráadásul én nagyon köhögök ettől. Ha véletlenül valakiét sikerül letüdőznöm, mert épp arra jártam ő meg kifújta, akkor percekig fuldoklok.


Ráadásul, az egyetlen előnye a cigivel szemben csak annyi, hogy hevít, így nincs égéstermék vagy mi, de az összes hátrányról még nem tudnak semmit, azaz nem tudják, hogy károsabb vagy sem a normál ciginél.


Ugye Amerikában volt valami, hogy többen meghaltak az ilyen cigi helyettesítők miatt. Én azt gondolom, hogy valamit belekevertek és azért.


Meg van valami manórúd vagy mi, a normális nevét nem tudom, az pl. Mo-n nem is engedélyezett, akit elkapnak ilyennel azt kifaggatják, hogy honnan van. És ez is azért van mert ez a valami nagy dózisú cuccot tartalmaz és azt hiszem ezért, sokkal károsabb, mint a cigi.

81. PöttyösPanka (válaszként erre: 73. - Channa*)
2023. febr. 6. 11:21
Tényleg érdekes kérdés, hogy az önbizalom és az elégedettség miért számít manapság elítélendő tulajdonságnak. Az meg még érdekesebb kérdés, hogy akit zavar más hencegése, annak valójában mi a problémája saját magával.
2023. febr. 6. 11:17
Amúgy totál nem értek a bagó témához. Pont ezért állok értetlenül azelőtt, hogy vannak még, akik sima, füstölgős cigit szívnak. Pedig vannak már alternatívák. Van elektromos cigaretta, cigaretta hevítő, vagy mi, és még ki tudja, mi, amit nem ismerek. Ezek is ugyanúgy rombolnak, csak nem gázosítják el a környezetet. Miért nem ilyet használnak a bagósok?
79. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Timycat)
2023. febr. 6. 11:12
Nálunk annak idején a koli dohányzójában nem füst, hanem hőérzékelő volt. De lehet, hogy az azóta nem szabályos.
78. Channa* (válaszként erre: 76. - Timycat)
2023. febr. 6. 11:11

Fogalmam sincs, nem ismerem a részleteket és még abban az irodában sem jártam, csak azt tudom, hogy ez így van és van olyan, aki télen nem jár le cigizni, hanem ebbe az irodába jár.


Egyébként nálunk nincs minden irodában füstjelző. Sőt! Én úgy látom, hogy csak a folyosókon van, de ha megyek be, akkor meg fogom nézni, mert az is lehet, hogy csak elkerülte a figyelmemet;)

77. Channa* (válaszként erre: 75. - Levarosbukta)
2023. febr. 6. 11:06

Mi talált telibe?

Igen, megmutatta a te reakciód, hogy irigy és rosszindulatú vagy, mert zavar, ha mások nem nyavajognak.


Egyébként te az sem tudod, hogy a fogalmak mit jelentenek.

A dicsekedés és a tény leírások nem ugyan azok.


Majd akkor számít valami dicsekedésnek, ha azt mondom, hogy bibibi, az én apukám...


Húúú, te nagyon egyszerű vagy!

Sajnálom a környezetedet, bár ha olyanok mind mint te, akkor úgy kell nekik, megérdemlitek egymást:DDDDD

76. timycat (válaszként erre: 72. - Channa*)
2023. febr. 6. 11:01

Hogy játsszák ki a füst jelzőt?


Tudtommal irodaházban a tűzvédelmi szabályok miatt kötelező.

Nálunk még egy picit megégetett pirítós is tud galibát csinálni.

75. levarosbukta (válaszként erre: 73. - Channa*)
2023. febr. 6. 10:59
Látom a mondandóm telibe talált, azért reagálsz így! Engem ugyan nem zavar, a netes dicsekedéseket semmibe sem veszem, az meg hogy ki hogyan nyilvánul meg az saját magát minősíti!
74. c914d3c5e9 (válaszként erre: 52. - Charlize)
2023. febr. 6. 10:45

"Nem csak magának, mert a nemdohányzónak is szívni kell. Akárhol megyünk a kisfiammal, mindehol belefutunk." - hány pipás és szivaros füstjébe futottál bele az elmúlt 10 évben? Soha nem szoktam szivarozni/pipázni utcán, mert azt nem lehet úgy, mint a cigit. Annak meg kell adni a módját.

Egyébként bizonyíthatóan a dízel autók füstje miatt egy csomóan meghalnak.

73. Channa* (válaszként erre: 65. - Levarosbukta)
2023. febr. 6. 10:40

Téged nagyon zavar, ha valaki elégedett az életével:DDDD


Vajon miért?


Gondolom a szüleid utáltak, és a későbbi kapcsolataid sem lettek sokkal jobbak, és az életed miattad még hasonlóan sem alakul mint, ahogy szeretnéd.


Ugye tudod, hogy erről nem én vagy más tehet?

Fel tudod fogni, hogy nekem vagy más teljesen idegennek semmi köze ahhoz, ami veled történik? Pont annyira nem, ahogy neked sincs semmi ráhatásod az enyémre.


Mondjuk azt soha nem fogom megérteni benned és másokban sem, hogy miért érint ennyire keserűen, ha valaki boldog az életében. Meg tudnád magyarázni? És ez nem irigység?


Miért zavar az, ha valaki úgy gondol a családjára, hogy jó? Miért zavar az téged, hogy minket támogattak a szüleink? Miért zavar az téged, hogy én ugyan ezt adom tovább? Miért zavar az, hogy nem itt nyígok, mint sokan?


Sokkal boldogabb életed lenne, ha én nem lennék elégedett? Változtatna az életeden?


Nézz már magadba!

Amikor a fiamat és engem a szádra veszed, akkor nézz tükörbe és kérdezd meg magadtól, hogy vajon miért zavar ez téged? És lásd, hogy egy nagyon gonosz és rosszindulatú ember vagy, aki pont olyan életet él, amit képes volt kihozni magából, és erről nem én tehetek, hanem csak is te egyedül!


Érted?


Tudom, hogy nem érted meg. Nincs ilyen képességed, ahogy más sincs nagyon...

72. Channa* (válaszként erre: 68. - Aszparagusz)
2023. febr. 6. 10:27

Persze, mindenki más az utcára jár dohányozni, de az ő irodája ilyen.

Nem tudom, hogy oldották meg, de sosem érzem, hogy cigi szag lenne a környezetében. Csak véletlenül tudtam meg, hogy ez van. Az illető ott dolgozik már sok-sok éve, én még csak 4 éve.


Egyébként több munkahelyemen is volt benti dohányzó kialakítva. Ezeken a helyeken valami levegőcserélős cucc volt.

71. dad1f54482 (válaszként erre: 67. - Vigyefene)
2023. febr. 6. 10:26
Oké, de nekem ez nem kompenzálja a hátrányokat. Büdös ruha, száj, a fogak, tüdő, kényszerbetegség, és a sok kiadást stb., de úgy tűnik sokaknak tényleg számít az a pár év munka nélkül.
2023. febr. 6. 10:22
Én annyira nehezen tudom azt elképzelni, hogy valaki napi 3 doboz cigit elszív, hogy hajlamos vagyok inkább arra gondolni, nem mind a hármat saját magának veszi. Tulajdonképpen nem is írta, hogy mindet ő szívja el. Nagyon optimista vagyok, de lehet, hogy egyet magának, egyet a párjának, egyet pedig mondjuk a kisnyugdíjas szüleinek. Vagy nem tudom.
69. ,zumba (válaszként erre: 68. - Aszparagusz)
2023. febr. 6. 10:18
Nálunk is így van. Az irodában dolgozók is az udvaron kialakított helyen szívják el a cigarettájukat.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook