Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi aprósütik alacsony költségvetésből fórum

Karácsonyi aprósütik alacsony költségvetésből (beszélgetős fórum)


2021. dec. 7. 06:59
Nagyon finom és olcsó püspökkenyér receptem van. Ha gondolod elküldöm. Egy kis olvasztott csokival lecsurgatva egészen ünnepi.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2021. dec. 4. 17:18

Köszönjük, eltökéltem hogy összehozom, tűzön-vízen át, de szép lesz!

Békességes ünnepet kivánok mindenkinek!

26. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 17:58
Az a legfinomabb, a saját főzésű lekvár. Fincsi lesz egész biztos, amit készítel. Legyen boldog karácsonyod. :)
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 17:26
Van lekvárom, vannak szilvafáim és meggyfa :)
24. Napsugár8 (válaszként erre: 23. - 55Judit)
2021. dec. 3. 16:43

Nekem az alaprecept tetszett meg, hogy majd mivel töltöm, és hogyan, milyen formában készítem el, majd eldöntöm akkor.

Az alapreceptben pedig semmi olyat nem találtam, ami nem lenne egészséges: liszt, vaj, víz, ezeket naponta esszük. Szerintem ezzel semmi gond. A tölteléket pedig mindenki szabadon választja.

23. 55Judit (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 16:40
Nem csináltam még, csak el van mentve hátha kell, mert jónak gondolom. De mióta eltettem, találtam egészségesebb édességeket is, ezért szorul mindig háttérbe.
22. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 14:40

Örülünk, hogy tudtunk segíteni.

Valami olcsóbb lekvárod van otthon, vagy esetleg írjam le a sütőtök lekvár receptet hogyan készítem?

21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2021. dec. 3. 14:38
Te is megtaláltad? Szerintem is jó. A 6-os hsz-ben én is felraktam. Tökéletes recept. :))
2021. dec. 3. 14:31

Itt egy nagyon egyszerű és olcsó omlós tészta recept:

[link]

Készítheted sósan, édesen, alatta ötletek is vannak.

2021. dec. 3. 14:05

Köszönöm mindenkinek, kedvesek vagytok nagyon!

A dekorációra gyűjtöttünk egy nagy zacskó tobozt, azokból már festettünk is, fára is kerül belőlük meg az ajtókra is. A gyerekek az iskolában készítettek adventi koszorút, megvan az asztaldísz is. Fát kell még venni, ami nagyobb tétel, de nem szoktunk nagyot, csak épp hogy legyen :)

Nagyon jó ötleteket kaptam itt még díszek készítésére, szuper!

Linzer az mindenképp készül, és a kókusz kocka is jó ötlet, jó nagy piskótából és annak a széleiből minyonocskák és talán ez így elég is. A linzert is tudom ízekben variálni.

Most nagyon kedvet kaptam készülődni!

18. delbuk
2021. dec. 3. 13:43

Nalunk pudingos keksz mindig van, gyorsan elkeszitheto, es nem veszes hozza az alapanyag sem.

[link]

A kisfiammal ilyen diszeket csinaltunk a nagyszuloknek:

[link]

17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Channa*)
2021. dec. 3. 13:43

Majd eldönti a kérdező, őneki mi az olcsó és mi a drága.

Egy csomag darált kekszért még mindig kevesebbet kell kiadni, mint saját sütéshez megvenni a hozzávalókat és dolgozni vele + a gáz...

De miért is azzal foglalkozol, hogy a másik amit írt, az szerinted jó, vagy rossz válasz???? Nem neked kell a kérdező helyett döntened!

16. c9155193c4 (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 13:30
Sok fórum van itt, régiek is, ahol lehet tájékozódni. Én is olvasom a Receptek fórumot és találtam benne jó ötleteket. A kérdezőnek is lehet ajánlani, nem kell ezért fórumot írni.
15. Channa* (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. dec. 3. 13:26

Nem szeretnék ellenkezni, de takarékosról beszélünk.


A háztartási keksz elég drága, darálva méginkább.


Én azért javasoltam a piskótát, mert szerintem finomabb egy magunk sütött piskótából a kókuszgolyó vagy tekercs, mint kekszből és olcsóbb is, hiszen ha a nagyadag piskótát nézzük, akkor abba kell 6 db tojás, 30 dkg liszt, 30 dkg cukor, 9 ek víz és sütőpor, ami kb. 240+40+100+30 Ft, azaz egy baromi nagy adag kijön kb. 500 Ft-ból és bármilyen süti készíthető belőle.

Ez az adag a 20*32 es tepsiben kb. 4-5 cm magas.

Ebbe: [link]


A nagy tepsiben: [link] pedig 2-2,5 cm magas lesz.


És közben eszembe jutott, hogy ez a süti olyan browni jellegű, azaz nagyon finom a tésztája. Valentin napra szoktam csinálni, de ha pl. fenyőfa formákkal szaggatod ki, akkor simán karácsonyi:

[link]


És igen, a leeső részek mehetnek a kókuszgolyóba;)


És ez a kettő is nagyon mutatós és finom süti. A kolléganőm karácsonykor zöld darával szokta megszórni:D

[link]

14. Zsifi1
2021. dec. 3. 12:50
Takarékos konyha blogot nézd meg! Egy idősebb hölgy vezeti és mindig nagyon jó, mégis olcsó recepteket oszt meg.
13. Scherlock (válaszként erre: 4. - Babyapocakban)
2021. dec. 3. 12:46
:DDD
2021. dec. 3. 11:55
Nem tudom mekkorák a gyerekek ,,szívesen segítenék:))Nem adakozás ,ajándék:))Írj privit ha gondolod:))
11. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 11:41

A dekoráció ahogy Channa is írta ,tobozok borostyán ,tuja ágak,,mehettek a gyerekekkel együtt gyűjteni,jó móka:)A toboz vízfestékkel is festhető.


A linzer mellet vagyok én is kiadós,nem is kell hogy egyforma ízű legyen,,lehet fahéjas,vanílíás,citromos,narancsos.

Ha édesség akkor még a tejkaramella jutott eszembe,tej vaj, cukor..találsz receptet nem drága igazán ünnepi:))Ez akár kis titkos ajándék is lehet:))

Habcsók ez is könnyen készül,,mehet fára is.

Citromkoszorú:28 dkg liszt

12 dkg zsír

14dkg cukor

1 tojás

citromhéj/lé

Összegyúrod,halványra sütöd, lekvárral ragasztod.:))

2021. dec. 3. 11:29

Valahol olvastam a darált kekszből:

- a kekszet összegyúrni lekvárral, őrölt dióval, egy kis lefőzött kávéval. Kis golyókat formázni, és a leírás szerint olvasztott csokiba mártva, tálcán, hűtőben dermeszteni.

Sütőtök lekvárt akarok főzni, és az olvasztott csoki helyett a külsejét is darált dióba (diópótló keverékbe) mártom.


- A darált kekszet egy kis tejjel összefőzni sűrűre, majd ha már kihűlt, egy tálcára folpackot, és azon elteríteni a "tejbekekszet", főzött pudingot a tetejére, és be a hűtőbe. Ha kihűlt, lehet kockára vágni.

Persze ezek alapján akár a közönséges tejbegrízt is meg lehet próbálni.

9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 3. 10:52

Szia!

Különböző formákkal kiszúrt linzereket készítenék. Vagy a virág alakúak közepére kis lekvárt töltenék. A simákat csokival vonalasan összevissza csurgatnám.

Ezt jóval ünnepek előtt elkészítheted, így utolsó percekben nyugodtan végezhetsz más tennivalót.

Linzer készíthető vaj helyett zsírral, omlós és finom.

Gyerekek szeretik a mákos gubát, nem muszáj külön tésztát sütni, szikkadt, tejbe áztatott kifliből is finom. Ez jó desszertként ebéd, vacsora után.

Darált kekszből kókuszgolyó, vagy sport szelet, melynek teteje szintén bevonható csokival, hogy különlegesebb legyen, kis kockákra, vagy hosszúkásra szeletelve. Abszolút pénztárcabarát édesség.

2021. dec. 3. 10:47

Süti:

Kókuszkocka, ahogy már írták.

A széleiből, illetve süthetsz egy kisebb piskótát, abból csinálhatsz kókuszgolyót.

A linzertészta is olcsó, amit tölthetsz lekvárral és csokival is, vagy bármivel.

[link]

Négerkocka: [link]

Én mézet nem szoktam beletenni egyikbe sem.


Én idén ezeket fogom sütni.


Díszek: [link]

Én nem fából szoktam készíteni, hanem kartonból. Kartondoboz vagy van itthon (cipős) vagy a sarki illatszerből szoktam hozni;)


Ugyan így kandallót is szoktam csinálni kartondobozból, amihez kb. egyforma dobozok kellenek. Ezeket is az illatszerboltból kérem.

Ennyi és utána lefested és díszíted:

[link]


Ez az én kandallóm: (ja, a falat is én festettem;))

[link]


Szoktam olyan díszeket is készíteni, hogy bármilyen anaygból karácsonyi figurákat kivágok kettesével (harang, csillag, hóember, stb) és ezeket kettesével összevarrom, kitömöm és már mehet is a fára.

Ha ráközelítesz a fenyőfámra, akkor láthatsz is csillagokat pl. angyalkaszerű figurákat. A fenyőfán minden díszt én készítettem, ahogy a kandallón lévőket is. A manót is.


Szoktam szedni a parkban tiszafa ágakat, olyan pirosbogyós növényt, kökény ágakat levéllel, borostyánt stb. Ezekből szoktam adventi koszorút készíteni, illetve egy doboztetőből és vattapamacsokból asztali díszt, ami szintén a kandallón van.

[link]

Ezen látszik, hogy tiszafaágakból van, és a pirosbogyós bokor is látszik, hogy milyen. A masnikat is én kötöttem.

2021. dec. 3. 10:45
Citromosálom felhasználó, hétköznapok hullámain naplójába nemrég tett fel egy jópofa kis néró receptet, és lejjebb a naplójában még kép is van. Érdemes megnézni, szerintem egyszerű és nagyon guszta.
2021. dec. 3. 10:15

Kb. egy órája találtam a net-en egyszerű és szerintem olcsó recept. Akár édes, akár sós, csak a cukor-só arányt kell változtatni benne.


Olvasd végig, mert lentebb írja, hogyan gyúrjuk be, gyorsan-frissen...


[link]


A link alján vannak képek is, ötletet-merítőnek.

2021. dec. 3. 10:07
Nem tudom merre élsz, de én egy séta során nagyon szép tobozokat szedtem múlt héten az utcán, szerintem sok potyog mostanában. Ha csak egy tálba teszem néhány fenyőággal, már nagyon szép és illatos is.
4. babyapocakban (válaszként erre: 3. - Alessandro)
2021. dec. 3. 10:05
Az aztán nagy segítség. Gratulálok.
2021. dec. 3. 10:05

Jó keresgélést kívánok a Receptek fórumban!



[link]

2021. dec. 3. 09:59
Kókuszos kocka, piskóta, vaj, kakaó, kókusz. Semmi sem olcsó manapság, de ehhez nem kell ilyen-olyan trendi mascarpone meg ilyenek.
2021. dec. 3. 09:52

Kipróbált aprósütemény recepteket keresek, amiket olcsón el lehet készíteni.

Igen szerényen élünk, de szeretnék a gyerekeimnek egy igazi karácsonyt teremteni, csillogó díszekkel, olyan ízletes ételekkel amiket amúgy év közben nem tudunk megengedni magunknak, már amit meg tudok alkotni minimális költségvetésből.

Jöhetnek más ötletek is az ünnepi asztalra, illetve dekorációra.

Ajándékozni nem fogunk, erre már nem futja.

Köszönöm a segítséget mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook