Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » "Szocpol" igénylésekor a költségvetésnek mit kell tartalmaznia?Lehet csak anyagköltség, munkadíj nélkül? fórum

"Szocpol" igénylésekor a költségvetésnek mit kell tartalmaznia?Lehet csak anyagköltség, munkadíj nélkül? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 15. 14:34

"Egyébként én úgy tudom, hogy csak a igénybe vett támogatás összegét kell számlával "lefedni". "


Az építési költség 70%-át számlával lell igazolni a szocpolhoz.

A költségvetést a 100%-ról kell beadni.

2009. ápr. 15. 13:52

Ha erre az oldalra belépsz, állampolgárra kattintasz


Hol van az "állampolgár" nem találom!

10. csera (válaszként erre: 9. - Szelid)
2008. nov. 13. 10:20
Önkormányzat Műszaki osztály és Pénz függő!
2008. nov. 13. 07:34

Mi is bővíteni szeretnénk, két gyerkőc van. A nagyobbik már elmúlt 18, de még nappalin tanul, viszont 6 hónapon belül befejezi a sulit. Ha nem igyekszünk kifutunk az időből, a felvehető félszocpol szempontjából. Tudja valaki közületek, hogy a tervdokumentáció, építési engedély és költségvetés kiadása, hozzávetőlegesen mennyibe kerül. Köszönöm a válaszokat előre is.


Szelíd.

8. ritamoto (válaszként erre: 7. - Csera)
2008. nov. 11. 10:14
Köszi szépen, megnézem amit ajánlottál.
2008. nov. 11. 09:49

Ja ez a szám, a Magyarország.hu/kapcsolat/e-demokrácia alatt olvasható.

Ha erre az oldalra belépsz, állampolgárra kattintasz, ott ügyek címszó alatt, Tulajdon, vagyon és azon belül a szocpol összege. Itt sok mindent olvashatsz.

6. csera (válaszként erre: 5. - Ritamoto)
2008. nov. 11. 09:45

Igen a bank műszaki szakértője!

Hát az nagy gond, hogy nincs számlád, mert az APEH-nek az lenne a lényeg, hogy regisztrált építési vállalkozó végezze a munkákat.

A regisztrálás azt jelenti, hogy besétál a vállalkozó az APEH-ez és kitölt egy nyomtatványt, ez semmibe sem kerül, sőt még plusz tevékenységnek sem számít, csak felkerül erre a listára az adószáma. Csak a listán szereplő vállalkozók számláját fogadja el az APEH és a bank.

Mi 2004-be kezdtük az építkezést és 2005 nyarán indítottuk a hitelt. Visszalöktek egy számlánkat, hogy nem regisztrált a Kft. aki a számlát adta és hiába mondtuk, hogy a számla kiállítás idejében még nem is létezett ez a lista, nem számított :(!

Egyébként én úgy tudom, hogy csak a igénybe vett támogatás összegét kell számlával "lefedni".

Van egy tel. szám, a 189, ahol mond, hogy szocpol-al kapcsolatos kérdésed van. Az Államkincstár, Szocpolos kollégáját kapcsolják neked, ott egyeztethetsz vele akár név nélkül is.

5. ritamoto (válaszként erre: 3. - Csera)
2008. nov. 11. 08:36

Szia Csera!

Nem akarok kevés költséget feltüntetni, csak nincs a munkadíjról számlánk.

...és milyen műszaki szakértő hagyta jóvá? Aki az építkezésen volt a műszaki vezetőtök, vagy a bank alkalmazottja?

Egyszerűen sehol se találok részletes tájékoztatást ezekről, csak a törvényi szöveget, de az nem tér ki ilyen részletekre, a bankok meg nem nagyon akarnak segíteni, mert hitel nélkül vennénk föl...

4. ritamoto (válaszként erre: 2. - Edek)
2008. nov. 11. 08:30

Szia Edek!

Nem egészen értem.Ha írtál be munkaköltséget, amit te végeztél el, akkor azt hogy igazoltad számlával?

Nálunk is félszocpolról lenne szó, már kb.50%-ban kész vagyunk, mi bővítünk.

Te hol intézted?

...és elküldenéd azt a dokumentumot?

Köszi!

:-)

2008. nov. 10. 20:25

Mi az Erste banktól vettünk fel hitel és a Szocpolt is rajtuk keresztül. A bank saját nyomtatványát kellett kitölteni, ahol lehetett üresen hagyni sorokat, de csak úgy, hogy azt a műszaki szakértő jóváhagyja!

Itt számít az is, hogy a négyzetméteres költség egy bizonyos határon belül (tól-ig) jöjjön ki.

A kérdésedre a válasz, nem.

Miért akarsz kevés költséget feltüntetni? Hogy kevés legyen az önerő?

2. edek
2008. nov. 10. 20:19

Én magam készítettem a költségvetést a félszocpolos tetőtérbeépítéshez. Ez tartalmazott anyagköltséget és munkadíj költséget is, annak ellenére, hogy magam voltam a munkás.

Saccoltam a munkaköltségeket, mert akkor én úgy éreztem, hogy kell. Szó nélkül elfogadták.

Ha érdekel a dokumentum, szívesen elküldöm xls formátumban.

2008. nov. 10. 20:06
"Szocpol" igénylésekor a költségvetésnek mit kell tartalmaznia?Lehet csak anyagköltség, munkadíj nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook