Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Covid után visszamaradt tünetek, mellkasi fájdalom fórum

Covid után visszamaradt tünetek, mellkasi fájdalom (beszélgetős fórum)


8. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 23:01

Vizsgáltasd ki magad!

De lehet csak a türelem lesz a gyógymód. 😕 Az állatorvosunk futott, napi 40-50 km-eket biciklizett, télen-nyáron. Aztán elkapta ezt a dögöt. Hónapok óta fáj a tüdeje mély lélegzetvételkor, a pulzusa emelkedett, az erőnléte a béka segge alatt. Ő is könnyen vette a covidot, de ezek visszamaradtak. Azzal biztatják, hogy idővel javul. Ezt ő is mondta, hogy mintha jobb lenne, de a covid előtti állapotához, erőnlétéhez képest sehol sincs.

Én alig ismerek olyan gyógyult személyt, aki valamire ne panaszkodna, hogy azóta rosszabb (pulzus, vérnyomás, cukor, szívritmuszavar, pajzsmirigy, fejfájás, szárazszem, fáradékonyság, allergia, ide értve az ételallergiákat is).


Remélem nálad sem és senkinél sem marad vissza semmi! Jobbulást!

7. NeoLind (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 31. 22:45

Szia!


En most vagyok a 6. napon sajnos es a mellkasi nyomas ijeszt meg engem is nagyon. De a hazidokim szerint teljesen normalis, ezzel jar a Covid.


Mindenesetre irt ra antibiotikumot, es szedem a Favipiravirt is. En mindig erzem ezt a nyomast, nem eros de velem van minden nap barmit csinalok. Bar nagyreszt csak fekszem.

6. eandi78 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 21:22
Amatőr futó vagyok, mondhatni versenyeken eredményes, heti 5-6 edzéssel. Február közepén reggel torokkaparás, még aznap futás teljesen jól ment, tökéletes volt pulzus, 2 órával később hőemelkedés, majd ez fennállt 4-5 napig plusz 2-3 évente visszatérő légúti panaszok, rekedtség, hurutos köhögés. Senki nem gondolt covidra, nem teszteltek, antibiotikumot kaptam, gyorsan gyógyultam. Közben szinte minden kolléga covid-os lett. Így nem kezdtem el 1 hét után futni, vártam még 1 hetet. Egyébként ha Covid 4-6 hét kihagyás, mert hőemelkedés miatt nem enyhe lefolyás. 500 m-t futottam kb. 20-assal magasabb pulzus, más gond nem volt, légzés ok, mellkas nem szúrt/nyomott. Ilyen leépülést sima betegség nem okoz nálam. Biosynex rendel, negatív (tudom semmit nem jelent). Covid protokoll 4 hétig nem futok, csak alacsony pulzuson mozgás. 5. héten próbáltam kicsit futni, pulzus katasztrófa (persze itt már a hosszú kihagyás is leépít), mintha soha nem futottam volna. Mellkas, légzés ok, csak a brutális pulzus. Több futó erre panaszkodik Covid után és több hónap után sem áll helyre. Vérvétel+kardiológus kellene, de ilyen fertőzöttségi adatok mellett egyelőre várok vele. Van akinek hasonló pulzusgond mellett teljesen negatív volt a kardiológiai vizsgálat. Egy sportolónak hatalmas szívás ez a betegség, pedig örülhetnék, hogy könnyen megúsztam, nem tudok. Hónapok kérdése, hogy visszatér e a régi formám és ki tudja milyen állapotban van a szívem. Tudom más séta közben is fullad, nekem ez is hatalmas fájdalom, tavaly versenyeket nyertem, most egy roncs vagyok és ki tudja mit hoz a jövő:( 2 év kemény munkája kuka...
2021. márc. 22. 18:22

Szeptember vége felé voltam beteg, és ugyan nem teszteltek, de a tipikus tünetek után nagyon esélyes, hogy Covid volt. (Fejfájás homloküreg tájon, orrdugulás, hidegrázás, gyengeség, minimális nátha és torokfájás, nagyon rossz közérzet, majd 2,5 hétig totálisa levesztése a szaglásnak és részben az ízlelésnek. A szaglásom azóta, tehát fél éve nem állt vissza a normál szintjére, gyenge, másképp érzek szagokat, stb. Pár hétig visszatérő fejfájások is jelentkeztek, de az elmúlt.)

Tegnap kirándultunk, és egy kilátóhoz egy hosszabb, de mérsékelt emelkedőn kellett felmászni. Alig bírtam szusszal. Nem vagyok egy kőszáli kecske egyébként sem, de hogy ilyen gyorsan kifulladjak egy nem túl erős emelkedőn úgy, hogy nem cipelek nehéz hátizsákot és nem sietve gyalogolok, nem szokott lenni.

De, nem gondolom, hogy komoly bajod lenne, ahogy neked sem. Nem hiszem, hogy az egészségügy jelen állapotában be lehet jutni vizsgálatra TB alapon. Ha nagyon aggódsz, inkább magánban próbálkozz, a TB-s egészségüggyel ellentétben az egyik hullám alatt sem állt le, mi legalábbis bejutottunk, nőgyógyász, fül-orr-gégész vagy gasztroeneterológus egyaránt rövid időn belül fogadott.

Egyébként a súlyos fertőző betegségek után régen is kellett ilyen vizsgálatokra menni, pl. skarlát vagy tüdőgyulladás után. Tüdőszűrőn sokaknak volt olyan élménye, hogy visszahívják, mert találta "valamit", és kiderül, hogy valami régi tüdőgyulladásból maradt vissza.Nekem anno mononukleózis miatt kellett a betegség után hetekkel hasi ultrahangra menni, hogy a vírus miatt megnagyobbodott lépemet ellenőrizzék. Szóval nem a Covid az első betegség a világtörténelemben, amiből hosszú ideig tart a gyógyulási folyamat és maradhatnak vissza károsodások utána. (Ezzel nem degradálni akarom, én is hipochonder vagyok, be vagyok tojva rettenetesen hogy meghalunk ebben a nyavalyában... Csak hajlamosak azt hinni az emberek, hogy manapság bármilyen betegségből fertőzésből 3 nap alatt ki lehet gyógyulni pár tabletta bekapkodásával, lehetőleg még a munkából se kelljen kiesni, mert "teljesíteni kell", meg "nincs idő a fájdalomra", hogy egy reklámot idézzek.)

2021. márc. 22. 18:17
Sziasztok! Októberben voltam covidos. Enyhe lefolyású volt. Első nap volt némi lázam, majd némi köhögés. Ennyi. A köhögés még most is megvan, de az is igaz, hogy dohányzom, kb. szeptember óta.
3. Borian (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 22. 13:37

Szerencsére nálunk senki sem volt covidos, de mivel a lányom igazolt sportoló, ezért tudom, hogy a covid után hónapokat kell várni és kardiológiai kivizsgálás után adnak csak versenyengedélyt, pedig ez esetben fiatal, erős, sportolókról van szó


egy kardiológiai kivizsgálás ezért sztem nem árt, de ne ijedj meg, ha komolyabb bajod lenne, az más tünetekkel járna

2021. márc. 22. 13:11

Amúgy fiatal vagyok, 26 éves, jellemzően sose voltam beteges, influenzám se volt még soha. Egy kezemen megtudom számolni hányszor voltam beteg de sajnos ez a covidos a top3-ba benne van.

A vírust könnyen vészeltem át, láz nélkül, legerősebb tünetem az íz és a szaglás vesztés és az extrém fáradság érzés.

Más szervi betegségem nincs.

2021. márc. 22. 13:09

Sziasztok!


Lassan 1 hónapja, hogy túl vagyok a víruson, amit "könnyen" vészeltem át de mégis hagyott maradandó nyomot.


Az első pár napba amikor még nem is tudtam, hogy vírusos vagyok, nehezen keltem és keléskor mellkasi fájdalmat éreztem a szegycsontomnál. Amikor már tudatában voltam a vírusnak elmúlt az a mellkasi fájdalom, helyette jött más... Páromat jobban megviselte neki a köhögés maradt vissza.


Tegnap kicsit kiruccantunk a természetbe és oda vissza egy 1,5 - 2 km-es túrát tettünk egy minimális emelkedővel, ott éreztem, hogy hú ez lefárasztott holott normális esetben megse kottyant az a táv vagy emelkedő.

Így tegnap du óta kitart a mellkasi fájdalmam, reggel is úgy keltem, hogy fáj. Talán szaporább is a szívverésem. Jelenleg nem tudok vérnyomást se mérni.


Háziorvosam reggel hívtam, írja a beutalót mellkas röntgenre, holnap megyek érte és intézem az időpontot.


A konkrét kérdésem, az, hogy akik szintén átestek nekik is volt mellkasi fájdalma? Ha igen, meddig húzodott el? Esetleg írtak fel neki gyógyszert? Vagy javasoltak esetleg más testgyakorlatot?


Nem netes orvoslásra van szükségem hanem hasonló helyzetben voltak tanácsára, tapasztalataira. (Hipchohonderség jellemző rám)


Nekem pl kollégám azt javasolta, hogy hason aludjak mert háton hamarabb károsodik a tüdő... Házi orvosom nem is mondott erre semmit mikor kérdeztem (sajnos levan terhelve, épp, hogy végig hallgatott)


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook