Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Baloldali mellkasi fájdalom lehet a szívprobléma? fórum

Baloldali mellkasi fájdalom lehet a szívprobléma? (tudásbázis kérdés)


2020. márc. 22. 02:07
okozhatja stress is.
2020. márc. 14. 15:35
Most újra elkezdett fájni baloldali lapockám honaljba sugárzó fájdalommal :/
19. Regin_a (válaszként erre: 12. - Laura280)
2020. márc. 13. 23:43

Gondolom mire hazaérssz később is van. Azért fél óra erős séta, később futás beleférne az idődbe

Tudom hogy ez is nyűgös, de erőt kellene venned magadon. Fel is kellene nevelni a gyereket és nem csak általános iskoláig


Nekem valaki a pánikra a futást javasolta

Laza munkaidőm volt , igy reggelente elmentem kocogni

Mindig hosszabb távot. Erős egy hónap eltelt mire azt is éreztem hogy milyen jó a futás

Persze a pánik tünetei megint megjelentek és abbahagytam

Ugyanilyan hülye voltam más mozgásterápiában is. Most iszom azok nak a levét

18. Regin_a (válaszként erre: 16. - Laura280)
2020. márc. 13. 23:36
28 évesen nem! Az idő viszont szalad
17. Lávli* (válaszként erre: 16. - Laura280)
2020. márc. 13. 21:14

Sajnos igen. De sztrokot is.


[link]

2020. márc. 13. 19:22
akkor ezekszerint a túlsúly miatt bármikor kaphatok egy szivinfarktust? vagy szivrohamot? :(
15. Csalános (válaszként erre: 12. - Laura280)
2020. márc. 13. 09:51
Nem csoda ha túlsúllyal és ülőmunkával nehezen adod le a súlyt. Egy kissé erőltetni kellene a mozgást, ha fáradtabb vagy, akkor is. Másnap már enm érzed a fáradtságot, Harmadnap még kevésbé. És akkor azon a ponton tartsd mindig az edzésed szintjét. Elmúlt a fájás aflamintól? Akkor sokat kell nyújtóznod de nem szedhetsz mindig aflamint. Ha a levegő vétel szúrással, jár próbálj meg lassan venni levegőt, ha elmúlik, akkor a szív is lehet hiba.
14. 6789aae21b (válaszként erre: 12. - Laura280)
2020. márc. 13. 09:48

A központok:


[link]

13. 6789aae21b (válaszként erre: 12. - Laura280)
2020. márc. 13. 09:47

Sajnálom :( de akkor is megoldást KELL találnod.


Országos lefedettséggel léteznek obezitológiai központok (az elhízással foglalkozók, kardiológiával karöltve, hisz összefügg a két probléma).

Nem tudom, merre élsz, de szerintem ebben a listában megtalálod a hozzád legközelebb lévőt, és azt is el tudom képzelni, hogy az első személyes vizsgálat után akár interneten keresztül is tudnak segíteni, egyébre szabott étrenddel, fogyást segítő gyógyszerekkel, stb.

Csak egyet ne tegyél, ne ringasd magad abban a hitben (volt már ilyen fórum nemrég, hasonló problémával, csak más névvel), hogy biztos mozgásszervi problémád van és majd úgyis elmúlik ...

(Amúgy a plusz 60-70 kiló mozgásszervi problémákat is fog okozni, csak nem mellkasi fájdalommal.)

Hidd el, hogy jót akarok, tedd meg a lépéseket az egészséged érdekében, ha másért nem, a kisgyerekedért, hogy egészségben fel tudd nevelni.

12. laura280 (válaszként erre: 11. - 6789aae21b)
2020. márc. 13. 09:26
sajnos a munkám és a gyermekem miatt nem tudok korházba vonulni, egyedül nevelem 0 segítséggel reggel 8tól 5ig dolgozom irodai ülőmunka :/
11. 6789aae21b (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2020. márc. 13. 08:12

El tudod képzelni, micsoda terhelésnek van kitéve a keringési rendszer, a szív izmai, ahogy eszeveszetten pumpálnia kell, az erek falai , ahogy az eszeveszett pumpálás után rájuk zúdul a vér ... a nap minden percében, reggeltől estig, éveken keresztül?!? "Csak" mert cipeli a test a 60-70 kiló túlsúlyt. Mintha egy másik embert hordana a hátán folyamatosan.


Fórumindító, a havi 2 kiló nulla. Vannak jó kórházak, ahol orvosi felügyelet mellett leszednek ekkora súlyból havi 15 kilót, pont a szíved védelme miatt!! És megtanítanak a helyes életmódra.

10. Sz123
2020. márc. 12. 22:54
Simán lehet a gyomrod is.
9. Regin_a (válaszként erre: 1. - Laura280)
2020. márc. 12. 21:53

Nézd, én aztán nagyon jól tudom mi a szivszúrás, mellkasi fájdalom és társai

Fel nem sorolhatom hányszor rohantam nagyon kedves kardiologusomhoz, SBO-ra vagy az ügyeletre és soha semmi nem volt. Még ennél több fizikai beavatkozás is volt amit nem részleteznék itt

Évtizedek teltek el igy

A bétablokkolót/Bisoprolol nagy "kedvvel" adják mert jót tesz a szivnek, amúgy meg megnyugtatja a beteget, hogy most jó lesz

Értem én hogy hiába is mondanám hogy nyugi, pedig nyugi :) nincs baja a szivednek ha megvizsgálták

Az infarktusnak jellegzetes EKG képe van

Nem gondolom hogy a súlyodtol lenne ez a gond, de neki kellene állni kemény mozgásnak hogy leadd a súlyodat

Diéta nem mindig elég és kellemetlenebb mint a mozgás

Szoval nyugi!

8. kisj (válaszként erre: 7. - Laura280)
2020. márc. 12. 21:26
Egy kis mozgással (kezdésnek mondjuk rendszeres kiadós tempós séta) fel tudnád gyorsítani.
2020. márc. 12. 21:08
mindenkép probálok fogyni, de nagyon lassan megy egyhónapban 2kg :( de jobb mint a semmi. Diétával sikerül elérnem.
6. kisj
2020. márc. 12. 21:08

Nem vagyok orvos, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ez nem a szívprobléma, mert akkor fáj, mikor levegővételnél a bordáid mozognak.

Az eddigi fogyásodhoz gratulálok. Csak így tovább!

5. 6789aae21b (válaszként erre: 1. - Laura280)
2020. márc. 12. 21:07

140 kilós testsúllyal simán lehet károsodott a szívizom és az erek, még ilyen fiatalon is.

Az nagyon dicséretes, hogy fogytál 10 kilót. És még mindig egy átlagember súlya van rajtad pluszban. :(

Én a helyedben nem elégednék meg ezzel a pánik-dumával (amúgy a panikbetegek nem őrültek), hanem ragaszkodnék a haziorvosnál beutalóhoz egy teljes kardiológiai kivizsgálásra. (Szív UH, doppler, terheléses EKG)

Aztán lehetne gondolkodni, hogyan tovább.

A fogyót addig is tartsd.

2020. márc. 12. 21:07
Tavaly voltam agusztusban kardiologián, szivultrahang és ekg volt, a Dr nő aztmondta nincs semmi gond. De azóta már teltel jópár hónap
2020. márc. 12. 21:03

Szerintem is inkább valami reumás fájdalom lehet.

Figyelj a tartásodra!

Tornázz!

Feküdj le a hátadra és nyújtózkodj, csinálj hasprést.

Napi 30 perc ilyen mozgás csodákra képes.


Esetleg szedhetsz midetont, ami izomlazító.


A túlsúlyodat meg próbáld leadni. Idősebb korban is rengeteg ez a súly, ilyen fiatalon meg főleg.

2020. márc. 12. 21:02
Mozgásszervi eredetű is lehet simán, bordaporc gyulladása, idegszál érzékenység, becsípődés, alaki deformitás, izomfájdalom, reflux, az övsömör kezdeti jelei kifejezetten fájdalmasak. Ha egyszer ráérsz, háziorvosnál kérj kivizsgálást, továbbküld kardiológiára és megfelelő műszeres vizsgálatokkal végérvényesen megnyugtatnak, ha nincs szervi elváltozás.
2020. márc. 12. 20:26
Nem szeretnék ügyeletre futni mert elküldenek 5-6 óra várakozás után egy " pánik rohammal " de nem az..nem vagyok bolond sem örült, amikor veszem a levegőt mint ha a szivem fájna, bele nyilal valami előről. Hasonlóval voltam orvosnál egyéve az hátból indult, aflamint kaptam rá izületi gyulladást mondtak,meg persze a pánik rohamjukat. De azóta is mindennap éreztem hogy fájt de edig előröl nem. Pulzusom normális, bisoprolol 5mg szedek felet 2 éve lassan. Mit gondoltok lehet sziv eredetű? mert bárhol olvasom azt írják a sziv nem fájhat, vagy tényleg a fejemben van a baj? de érzem fáj, sajnos túlsúlyos vagyok 130 kg,28 éves, 10 kg sikerült leadnom decemberóta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook