Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Contractubex gél valóban jó hegek eltüntetésére? fórum

Contractubex gél valóban jó hegek eltüntetésére? (beszélgetős fórum)


1 2
34. kal23
2013. jan. 28. 16:57

Sziasztok!


Nekem 5-6 éve volt műtétem, és van egy pár hegem, azokra is ugyanúgy hat ez a krém, vagy csak a friss hegeknél válik be ?


Előre is köszönöm a válaszaitokat :)

33. SoTi
2012. aug. 1. 19:03

Sziasztok!



Serdülő koromban elégettem a kézfejem, ami később nagyon rondán hegesedett. Ekkor a contractubex gélt ajánlották, amivel hosszú időn keresztül, éveken át kitartóan kenegettem és mára már nyoma sincs ezeknek a sérüléseknek.


1 éve viszont volt egy balesetem elütöttek a zebrán. A sérüléseimből adódóan a hasamon ívesen van egy 25 cm-es heg. Fele bikinivonalban, fele látható helyen. 3 részre osztható ez a heg, ami a bikinivonalban van, alul kicsit duzzadt, pirosas (valószínűleg a folyamatos irritáció miatt). A heg középső része gyönyörű, nagyon halvány vonal, viszont a látható része volt a legrondább. Esztétikailag nagyon zavart, ezért elhatároztam, hogy amint van rá lehetőség hegplasztikáztatom. Több plasztikai sebész megkeresése után rátaláltam a megfelelőre, aki nagyon segítőkész volt. Első körben azt ajánlotta, hogy mindenképp használjak szilikonos krémet. 3 hete megtörtént a műtétem, jelenleg még annyira nem tudom, hogy mennyire jó ez a krém, de nagyon sok helyen olvastam, hogy fontos a szilikonos tartalom. Ezzel csak az a baj, hogy nagyon nehezen szárad és minden ruhám koszos lett. Ezért jelenleg szilikonos tapaszt vettem, ami már sokkal praktikusabb és kényelmesebb.


Nekem a contractubex is használt korábban, ahogy már írtam, de interneten olvasgattam és inkább a szilikonos krémek mellett döntöttem.

32. vee86
2012. jún. 25. 18:03

Sziasztok!


Nekem egy autóbaleset során egy 8 cm-es szakadás keletkezett a homlokomon, összevarrták és csövet is lógattak ki belőle a tisztulás miatt, használtam a contractubex-et és mára már csak az a rész látszik ahol a cső lógott ki, a többit szépen elhalványította, általában észre sem veszik! Mindig jól beledörzsöltem a bőrömbe a krémet.

2012. jún. 25. 16:25

Sziasztok,


szerintem nagyon jó ez a krém. Nekem sokat segített!!! Csak kitartónak kell lenni. Kb. 4 tégellyel használtam el eddig. Régi hegeim vannak és én elég erősen bedőrzsöltem, hogy néha fájt is a dörzsölés, de hatott :D

30. csucsumucsu (válaszként erre: 29. - Erababa1111)
2012. jún. 15. 16:06

Szia!


Én is bárányhimlőre szeretném használni.

A lányom most van benne 5. napja és van egy-kettő amit elég rendesen elvakart.

Nálatok használt valamit? Mik a tapasztalatok? ?

2012. ápr. 2. 12:15

A használati útmutatón ez van:


"HOGYAN KELL ALKALMAZNI A CONTRACTUBEX GÉLT?

Amennyiben a kezelőorvos másképpen nem rendeli, a készítmény szokásos adagja:

A készítményt naponta többször finoman be kell dörzsölni a bőrbe ill. a hegszövetbe, amíg a gél be nem szívódik a bőrbe. Régi, vastag hegek esetében éjszakai fedőkötéssel lehet fokozni a készítmény hatását.

A heg vagy kontraktúra kiterjedésétől és vastagságától függően a kezelés több hetet, hónapot vehet igénybe. Különösen a friss hegek kezelése során kerülni kell a fizikai ingereket, például az extrém hideget vagy az UV fényt, ill. nem szabad a készítményt túl erősen bedörzsölni.

Miért kell kezelni a hegeket?

A hegképződés során kötőszöveti rostokból álló (pót)szövet keletkezik, amelynek funkciója és külleme nem egyezik meg az eredeti szövetével.

Nem csak esztétikai okokból kell kihasználni minden lehetőséget arra, hogy már a hegképződés alatt optimális legyen a szöveti átalakulás, mivel a hegek komoly gátlásokat okozhatnak. Mit lehet tehát tenni sérülés, égés, forrázás, műtét vagy amputáció után?

Lehetőleg korán el kell kezdeni, és hosszú ideig kell folytatni a kezelést.

Friss hegek esetén már a sérülés vagy műtét után néhány nappal - amint a seb záródott - meg kell kezdeni a Contractubex-kezelést. A gélt finoman rá kell kenni az újonnan képződött, puha szövetre. Vastag, régi hegek esetén viszont erősen be kell dörzsölni a Contractubexet, és fedőkötéssel lehet fokozni a hatást. A megkeményedett hegek esetében csak rendszeres, hosszabb kezelés után lehet jelentős javulásra számítani, ugyanis ez a módosult szövet nem lazul fel néhány nap alatt. A siker messzemenően függ magától a betegtől is, azonban megéri a készítményt következetesen használni.

Sokféle heg létezik.

Ha a seb "rosszul" gyógyul, és nem képződik elegendő új kötőszöveti rost, akkor a heg összezsugorodik, amit atrófiás hegnek nevezünk. Ellenkező esetben - amennyiben túl sok kötőszöveti rost képződik, amelyek bőséges, de gyengébb szövetet alkotnak - hipertrófiás hegről beszélünk. A hegkeloidok az ilyen hipetrófiás hegek túlburjánzásából keletkeznek, míg a spontán képződő keloidokat nem előzi meg látható sérülés. A tölcsérhegek olyan behúzódások, amelyek gyakran súlyos pattanások és kelések után keletkeznek. A Contractubex jól láthatóan elsimítja a különböző típusú hegeket."


Mi bárányhimlő utáni hegekre fogjuk használni, remélhetőleg sikerrel!!!

28. Mya01
2010. ápr. 19. 22:03
Műtét után mennyi idővel lehet használni a gélt?Illetve közvetlenül a sebre/hegre kell kenni?Nem fogja irritálni?Egy hete szedték ki a kapcsokat.
2009. nov. 20. 19:38
Sziasztok! Mindkét lábam tenyérnyi nagyságú foltban megégett, másodfokon. A sebek 2 hetesek. Ezt a krémet kaptam a patikában. Kérlek írjatok, ha valakinek ilyen sebre van tapasztalata!
2009. okt. 7. 13:45
Sebhelyre használtuk, de nem ért semmit. Sőt... durván vastag kötőszövetesen gyógyult, tiszta szívvel ajánlani nem tudom.
2009. ápr. 13. 22:34

sztem a krém szuper,nekünk ki nem maradhat az itthoni gyógyszeres dobozból,már kb 10éve használjuk ha van valakinek valami sérülés.

Most legutóbb egyéves kislányom esett el,és a homloka,térde sérült meg,és naponta kentem neki többször és 3-4 nap alatt elmult,meg ha elvágom a kezem akkor egyből azzal kenem be.

kb 1000ft-ba kerül,de kicsi kell belőle,és sokáig elég,

szóval tudom ajánlani bárkinek

sziasztok

2009. ápr. 12. 18:04
Volt az 1ik barátom Váradon 2 patikában és ott sem volt, lehet h ezt a krémet csak Magyaroszágban lehet kapni? vagy miért nem kapok sehol?
23. kiscsaj16 (válaszként erre: 22. - Kolibri)
2009. ápr. 12. 18:02
:)
22. Kolibri (válaszként erre: 21. - Kiscsaj16)
2009. ápr. 12. 12:45
En egyszer egy mas szerrel jartam ugy, hogy megkerdeztem, van-e, erre aki valaszolt meg nem is hallott rola, igy azt mondta nincs. Erre kijott a masik patikus, ott volt az orra elott!!
2009. ápr. 12. 08:20
kerestem a patikában a krémet de nincs még nem is hallottak róla
2009. ápr. 10. 21:44

En is szemolcs utani hegekre hasznaltam, kitartoan, de semmi.

Biztos bortipustol fugg.

19. kiscsaj16 (válaszként erre: 18. - 91b7f89e9b)
2009. ápr. 10. 19:05
Stacy és te milyen hegre használtad? és mennyi idő alatt mulasztotta el? az én hegeim már vannak 4 hónaposak is ezt is eltudnám tüntetni vele?
2009. ápr. 10. 18:30
nagyon jó!
2009. ápr. 10. 18:27
Én császár után használtam, eltűnni nem tűnt el, de halványodott a heg.
2009. ápr. 10. 18:21
de ez a krém akkor műtéti hegekre jó, pattanásutáni hegekre nem használna? ugy volt h ma felszaladok a patikába de annyi dolgom volt most h jön a húsvét, de holnap 100% h meek
2009. ápr. 10. 18:19
1400 forintért láttam neten, de szerintem patikában olcsóbb
2009. ápr. 10. 18:18
Szept óta kenem mindennap, nekem már alig látszik a lábamon. Szerintem nagyon jó!
2009. ápr. 10. 18:17
Azt tudom, hogy nagyon drága...a barátnőmnek állítólag bevált, nekem nem hatott különösebben, de ki tudja mi lett volna nélküle? :)
2009. ápr. 10. 18:12
nekem is ezt a krémet ajánlották pattanások utáni hegekre, ez a téma engem is érdekelne
2009. ápr. 10. 18:06
Hello! Nekem anyajegyet szedtek le, és elég csúnya heg maradt utána. Ezt arra is lehet használni? Az eltávolítás kb. 2 2és 1/2 éve volt...
2009. ápr. 10. 17:52
nekem a pattanások után pici lyukak maradnak azokat szeretném eltüntetni, kb mennyi idő után látszana a hatása?
2009. ápr. 10. 17:50
nekem nagyon jó, friss műtéti hegem nagyon szép, sőt égési sebre is tettem, és az is nagyon szép.
2009. ápr. 10. 17:46
igen, nagyon tuti
2009. ápr. 10. 17:46

anyumnak egészségügyi plasztikája volt az arcán (daganatot vágtak ki), megvettük neki ezt a gélt, a heg ottmaradt, talán egy kicsit halványodott.

Szerintem mindenkinél más.

6. 54988eb416 (válaszként erre: 2. - *Királylány*)
2009. ápr. 10. 17:45
Nekem pattanás utáni hegekre kellene, szerinted arra sem lenne jó. Te milyen hegre használod és mióta?
2009. ápr. 10. 17:44
Nekem nem valtoztatott semmit, de egyaltalan nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook