Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő utáni hegek kezelésére használt már valaki Contractubex gélt? fórum

Bárányhimlő utáni hegek kezelésére használt már valaki Contractubex gélt? (beszélgetős fórum)


23. moonlight13 (válaszként erre: 20. - Timusos)
2012. jún. 19. 20:09
Nehogy már beoltasd szegény gyereket, pláne, ha már kijött rajta a bárányhimlő!
22. csucsumucsu (válaszként erre: 15. - Timusos)
2012. jún. 19. 13:37

Szia!

Nálunk is úgy jött elő, hogy szombaton csak 1 pötty volt (erről még nem tudtuk, hogy mi). Vasárnap estére még egy pötty, és aztán hétfőre több száz. Nekünk a hab nem vált be, a mentholos hitőpor volt az, ami segített. Lázas is volt szinte végig, úgyhogy Nurofent is kapott, plusz naponta 3x 20csepp Fenistilt. Eltelt már egy hét, a nehezén túl vagyunk. Az első négy nap a legkeményebb. Remélem a kistesó most nem fogja elkapni. Elég sok a lappangási ideje (max. 21 nap). Nem szeretném, ha az egész nyár erről szólna.

21. Timusos (válaszként erre: 18. - A0c1361e44)
2012. jún. 19. 09:01
Bocsi neked írtam!:))
2012. jún. 19. 09:00

Képzeld el tegnap kb 4-5 hólyagos pötty volt rajta ami mára már lehalványult és egyettlen egy sem jött ki!Rózsahimlős volt kb 1.5 hónaos volt akkor még nem adtak ellene oltást mert nagyon picike volt!


Nagyon szuper lesz ha tényleg 2× is ki fog rajta jönni de akkor meddig érdemes várni vele?Nem jobb lenne majd beoltani ellene később?Azt hallottam a fiúknál veszéleyes idősebb korban a bárány himlő!


Köszönöm szépen ,hogy írtál.

19. turkkati (válaszként erre: 1. - Csucsumucsu)
2012. jún. 19. 07:13
Az arcomon lévő anyajegy eltávolítása után használtam varratszedés után rögtön, februárban volt a műtét, már szinte nem látszik a heg:)
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - Timusos)
2012. jún. 19. 06:17

A bárányhimlőnek kb. 2 hét a lappangási ideje.

A fiamon csak 1 volt először, aztán estére már tele lett.

Igen, pont így néz ki a bárányhimlő.

Ha kevés jön ki az nem jó, mert akkor visszaeshet azaz újra megkaphatja máskor.

Nekem 2x volt pont ezért:)


Volt rózsahimlője kisfiadnak? Nem kapott oltást ellene? Úgy tudom az ellen oltják őket már.

17. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Timusos)
2012. jún. 18. 22:22
Miért félsz?
2012. jún. 18. 16:18
Egy kettő akart lenni látom elírtam bocsánat.
2012. jún. 18. 16:17

Hello ,


Nekem 5.5 éves a kisfiam és úgy néz ki bárányhimlős!Kb 2 hete volt oviba és most jött ki rajta ott egy kislány már himlős volt!Létezik hogy most jönne ki rajta?Mi azt gondoltuk tegnap az esti nap megpírította no de azt mondják este 6 körül már nem éget és nem is volt közvettlen a napon!Reggelre az orránál az arcán ill a füle hátánál hólyag keletkezett de úgy néz ki mint a vízhólyag!Egy kellő fel is szívódott már a hátán kentem be (mi Pox Clin kaptunk rá ez egy hűsítő hab, meg adom neki a Fenistil cseppet is)egyet...első nap kb mennyinek kell kijönni vagy majd a holnap kiderül?Pl a mi doktornénink azt mondta az ő fián csak 3 db volt és védte az is, mert azóta felnőtt!Én is voltam bárányhimlős de ki emlékszik már rá hogy is folyik le ez a betegség ?!Igaz ahány ember annyi féle változat.Rózsa himlős volt a kisfiam de ettől a bárányhimlőtől nagyon félek!

14. moonlight13 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2012. jún. 17. 00:33
Hú de jó ára van! Azt én nem ismerem!
13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Csucsumucsu)
2012. jún. 16. 17:50

Ja, hogy még ennyire az elején?

Akkor még ne gondolkodj semmin!

Majd ha leszárad, és leesnek a sebek és vártál néhány hetet, akkor meglátod, hogy kell e egyáltalán. Szerintem ne ruházz be ilyenekre! Valószínű, hogy nem lesz nyoma:)

2012. jún. 16. 15:00
Már a hatodik napban vagyunk a himlővel, úgyhogy a nehezén túljutottunk. Az első napon én is a rázókeverékkel kentem, aztán váltottunk a mentholos hintőporra. Úgy érezte a kicsi, hogy az jobb. Egyébként az orvosok sem ajánlják már a cinkes-rázót. Felhívtam a háziorvost (személyesen ilyenkor nem lehet elmenni hozzá :-( ), szerinte meg lehet majd próbálni a Contractubexet, de csak miután az összes pötty leszáradt. Most a sebgyógyulásra körömvirág-krémmel kenegetem, hogy ne feszüljön-száradjon annyira. Kíváncsi vagyok, a nagyobb sebek mennyire fognak regenerálódni?
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - Moonlight13)
2012. jún. 16. 13:23

Az én bőrgyógyászom nekem dermatixet ajánlotta. Lehet enélkül is elmúlt volna, de nem akartam kockáztatni.

Ja, és adott mintát, hogy kipróbáljam bírom e, mert ez a krém 8 ezer forint volt és 1 gr.

10. moonlight13 (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2012. jún. 16. 12:47

Régen ezekről a krémekről nem is hallottunk, így hát maradt az idő... ami azért nagyjából begyógyította a sebeket.

Bár mostanság is voltam olyan bőrgyógyásznál, aki szerint csak az idő gyógyítja meg, és nem a krémek. Hát ki tudja!

2012. jún. 16. 10:31

Igen, igen. Egyéni.

A fiam pl. egyet sem vakart el, mert mindig mondtam neki, hogy csúnya lesz akkor. Én a betegéség idején a rázókeverékkel kenegettem, csak tusolt. 3 maradt meg neki ennek ellenére, de egyre halványabbak a korral.


A contratubexről semmi jót nem tudok mondani, én is és az összes ismerősöm, aki használta allergiás rá, így senkinek nem segített még.

Mielőbb el kell kezdeni a kezelést a géllel, mert akkor hamarabb elmúlik a helye.


Én a helyedben csak vigyáznék rá, hogy többet ne vakarjon el. Az a néhány pedig hamarosan elhalványodik, majd eltűnik.

8. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Csucsumucsu)
2012. jún. 15. 21:57
Nálunk ilyen elvakart pötty nem volt, de amelyik nagyon nagy volt, annak a nyoma megmaradt később. Viszont ma már senki nem tudja, hol is volt! De ez biztos egyéni!
7. csucsumucsu (válaszként erre: 3. - Moonlight13)
2012. jún. 15. 20:48
Sajnos nem mindegyik. Anyukámnak is van egy az arcán, ami nem tűnt el. Amit nagyon mélyen elvakarnak az sokszor megmarad.
6. csucsumucsu (válaszként erre: 5. - Rudi anya)
2012. jún. 15. 20:47

Nálunk is az első pötty lett rettenetesen elkaparva. Mi sem tudtuk, hogy ez már a bárányhimlő. Kb. két nappal a többi előtt jelentkezett. Gyakorlatilag kivájta a bőréből. Ez van a cicijén. Félek hogy ez csúnyán, hegesen fog gyógyulni és ez egy lánynál nem valami jó.

A homloka közepén és a vállán is elég mély egy-egy , de nem annyira mint a cicin. A többi is vakarva volt, de azok nem olyan vészesek. Ezt a hármat szeretném valamivel kezelni.

2012. jún. 15. 20:07

És még egy. A fiunk az első pöttyöt kaparta el, mert nem tudtuk, hogy már beteg, csak azt mondta este, viszket a füle. Reggelre lett rajta csak pár pötty, így rájöttünk, hogy elkapta.

Neki nem kezeltük semmivel, mert nem látható helyen van, de látszik a heg.

2012. jún. 15. 20:05
Egy ismerős a lányának aloe-val kente, de nem készítménnyel, hanem a növénnyel közvetlenül. Mikor leestek a hólyagok, akkor kezdte. Nagyon sok volt az arcán, és szépen eltüntek.
3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Csucsumucsu)
2012. jún. 15. 19:54
A bárányhimlős hegek előbb-utóbb eltűntek nekünk. Nagyon látható helyen vannak?
2012. jún. 15. 16:14

Szia!


Én ugyan császáros hegre használom, de nekem javult tőle...

2012. jún. 15. 16:13

Sziasztok!


A lányom 5 éves és most esik át a bárányhimlőn.

Rengeteg pöttye lett, nagyon viszkettek is szegénykémnek. Sajnos hármat el is kapart, egyet-egyet a homlokán, a cicijén és a vállán.

Arra lennék kíváncsi, hogy az említett gélt használta-e valaki gyereknél erre a problémára és ha igen milyen eredménnyel? Mikor kell elkezdeni a használatát? Minél korábban vagy pár hét múlva?

Esetleg mit tudtok még ezen kívül javasolni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook