Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Closty vagy termeszetes fogamzas? fórum

Closty vagy termeszetes fogamzas? (beszélgetős fórum)


26. babszibobó (válaszként erre: 25. - Kata2028)
2010. szept. 27. 17:14
Nekem mindig jól működött!Nagyon szerettem használni!!
25. kata2028 (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. szept. 26. 07:32
szia nekem csak anyi melékhatása volt hogy sokat jártam pisilni!felhivtam az orvosom és azt mondta nem kell uh-ra menem mert 4havit irt ki és ha anyi idö alat nem jön ösze akor petevezeték átfuvás lesz!ez volt az elsö kurám reménykedek de nem görcsösen mert akor tuti nem jön ösze!vetem PG53 de nem mutat ki semit sajnos!
2010. szept. 21. 19:19
javít:- sokaknál okoz cisztát
23. babszibobó (válaszként erre: 22. - Kata2028)
2010. szept. 21. 19:18

Szia!

3 havi adagot szedtem be, az első hónaptól nézve 6 hónap a teljes hatóidő.

Én az utolsó adag beszedése után pont 3 hónapra lettem pocaklakós.Pont egy hónappal azelőtt, hogy lett volna egy petevezeték átfúvásom :-)

Úgyhogy én pont a tabi vég hatására jártam sikerrel!

Én jártam Uh-ra, de nem mindig.

Egyszer mentem pont ovuláció körül, de nem akkor sikerült a baba!

Inkább nekem azt nézték érnek e petécskék egyáltalán!:-)

Engem rendesen bebikázott, nagyon sok tüsző volt megfelelő méretű, iker gyanús voltam, de egy baba fogant (lehet legközelebb)

szerintem érdemes vele Uh-ra járni, mert sokaknál okoz tisztát így jó kontroll alatt tartani.

Egy percig sem bánom, hogy szedtem. Tisztában voltam a mellékhatásokkal, de nagy valószínűséggel nélküle, még most is csak próbálkoznánk!

Ha van kérdésed írj!!!

22. kata2028 (válaszként erre: 21. - Babszibobó)
2010. szept. 20. 11:00
te hány honapig szedted?én most végeztem az elsö kurával de az orvosom nem mondta hogy menjek uh-ra hogy nézük a tüszörepedést reménykedem nagyon hogy nem kell töbet be venem
21. babszibobó (válaszként erre: 20. - Kata2028)
2010. szept. 3. 14:39

Igen ez a kezdő szint, adag!

Nekem "clostis" babám van (már 10. hónapos)

2010. szept. 3. 09:42
sziasztok a segitségeteket kérem!én most fogom el kezdeni a clostilbegyt.szerintetek reménykedhetek sikerben?és nekem mikor meg van akor kell szednem 5napig 1x1et!
2010. aug. 11. 14:28

ha az orvos jó és oda figyel akkor baj nem lehet

én is szedtem, remélem most sikerült és nem kell tovább:)

én is túl vagyok már a természetes dolgokon

minden hiába

18. babszibobó (válaszként erre: 17. - Egyetemidiak)
2010. aug. 11. 11:00
Drukkolok!
17. egyetemidiak (válaszként erre: 16. - Babszibobó)
2010. aug. 11. 10:57
Meg van turlemem.. valahogy erzem ,hogy lesz csak azt nem tudom mikor. Engem is naguon sokmindenre megtanitott az egy ev.. az elso 6 honapban azt hittem minden honapban meghalok mikor meglattam a negativ teszte es rajottem,hogy egy ido utan az egeszsegem es meg talan a hazassagom is ra fog erre menni mert szinte beszlni sem lehetett hozzam es a vilag legszerencsetlenebb emberenek ereztem magam. Azota megvaltozott bennem sokminden...
16. babszibobó (válaszként erre: 14. - Egyetemidiak)
2010. aug. 11. 10:32

Értelek!Ezzel nincs is gond!

Tulajdonképp. csak irigyellek, hogy van türelmed vagy lelki nyugalmad!

Engem már szét cincált a gondolat, mi van ha tényleg nem lehet közös gyerekünk. Már nem az érdekelt mikor, hanem az, hogy egyáltalán lehet e, és nagyon megviselte a lelkemet!

Egy éven keresztül minden hónapban sírógörcsöt kaptam a wc-re ülve mikor megláttam, amit annyira nem vártam. És sokan sokkal tovább szembesülnek ezzel!

Én 3-4 év alatt ideg roncs lettem volna, szó szerint lelki betege, nem adtam volna fel, de szétszakadt volna a szívem annyi várakozásban!

Az egy év várakozás sok mindenre megtanított, de ennyi pont elég is volt belőle!


Természetesen orvosi felügyelet nélkül én sem szedtem volna, szerintem nem is szabad. Meg, ha már elkezdi így az ember, akkor jó, ha a doki tovább segíti a sikerhez vezető utat, vagyis Uh- segítségével, megmondja mikor is érdemes ágynak esni. Kicsit merev a dolog és idővel veszít a romantikából és nagyon el tudja venni a kedvét a dologtól! De a cél szentesíti az eszközt! Bár bevallom, mikor házasélet tilalom volt, nagyon élveztük!(mind a ketten a szünetet)

15. pidiko
2010. aug. 11. 10:04

Sziasztok csatlakozom hozzátok.

én 1 év sikertelenség után és iszonyú rendszertelen mensivel mentem dokihoz aki elküldött uh-ra meg hormonvizsgáletra és kiderült nincs peteérésem arra kaptam closty. Most vagyok a második clostys hónapban baba még nincs viszont peteérésem az volt előző hónapban és a mensim is pontosan jött ebben a hónapban is voltam uh-n és kimuatatta hogy érnek a petéim igaz baba nem valószínű hogy most lesz belőlük mert kicsik de legalább már elértük hogy érjenek.

Szóval nekem segített legalább abban hogy rendberakta a mensim reméljük jövő hónapban baba is lesz majd tőle

2010. aug. 11. 09:57
Igazad van ami a termeszessegrol irsz ,csak sajnos vagy nem sajnos en az a tipus vagyok aki SOHA nem szed gyogyszert. Ezt csak azert irtam nagybetuvel mert tenyleg soha nem szedek. Szerintem gyogyszer a szervezetm 3 eve latta utoljara akkor is paracetamolt. Nagyon felek tole, plana ugy hogy nem ellenorzik. Ugy vagyok vele, hogy 1 evet adok meg magamnak es ha nem sikerul akkor closty !! Nagyon sok baratnomnak 3 - 4 ev utan spontan jott a baba , ezert remenykedek meg es mekkora meglepetes volt :))
13. babszibobó (válaszként erre: 8. - Egyetemidiak)
2010. aug. 11. 09:47

Nézőpont kérdése, hogy mi a természetes, mert szerintem ez még nem számít művinek,nem in vitro, in seminatio, hisz ez csak egy serkentő, kis löket! Az itt szóltak babái hagyományosan, természetes körülmények között ágyban, vagy más extrém körülmények között fogantak/foganhattak :-)(gondolom).

De az előttem szólottak, gondolom én már a sok reménytelen próbálkozásba elkeseredtek, más kiút nem volt, az első lehetséges lépés a closty volt (sajna sokaknak ez nem elég és jön az igazi mesterséges beavatkozás, ami közel sem természetes).

Ahogy írod, te még úgymond elvagy, nem streszelsz rajta, vagy nincs olyan eredmény a kezedben ami arra utalna, hogy magától nem jönne össze.

Viszont, most magamból kiindulva, egy év reménytelen próbálkozás után, megérte a kockáztatást a closty, persze orvos felügyelet mellett!

Cyszta és cyszta között meg van különbség!

Én nem bírtam volna ki csak úgy jövő nyárig (így augusztus körül kezdtem anno szedni!)

12. koxy
2010. aug. 11. 09:30

Sziasztok!

Csatlakozom én is, 3- szor lettem babás a Clostyval, sajna az első bébi 10 hetesen elhalt,de 2 eleven csajszim van. Closty nélkül hiába próbálkoztunk, nem lettek ikreim és cisztám se!

2010. aug. 11. 09:30

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.Uh nélkül nem érdemes.Nekem ez a második closty hónapom,járok uh-ra,ahol nézik a peteérésemet.Egyébként semmi mellékhatása nem volt eddig.

Egyik ismerősöm szedte 1 évig,neki ikrei lettek.

2010. aug. 11. 09:29

De mitán bevettem a clostyt, engem is visszarendeltek UH-ra!!!

Mindkét esetben azt látta a doki, hogy ott a kis petesejt, úgyhogy úgy mentem haza, hogy este kötelező program apával :))) És lám, össze is jött!:)

De ezek szerint lehet, hogy nem csak a peteérést vizsgálta a doki, hanem azt is, hogy lett-e a ciszta? csak én erről nem tudtam...

9. 204b456479 (válaszként erre: 7. - 471f3bbb7a)
2010. aug. 11. 09:28

Szia!

Én élő példa vagyok, hogy cisztát okoz. Mondjuk nekem babát is és cisztát is egyszerre, de a doki azt mondta nem baj, mert az is termel progeszteront meg hcg-t :-)

2010. aug. 11. 09:28
Igazabol nem tudom mit csinaljak. Nem fogom beszedni es novemberben mikor visszamegyunk megmondom a dokinak,hogy meg jovo nyarig probalkozunk. Nagyon nagyon szeretnem ha termeszetes uton sikerulne. Igazabol az aggaszt ,hogy mikor 20 eves voltam voltak cisztaim (most nincsennek) es felek ,hogy a clostytol megint lennenek. Ultrahanggal nem fogja kiserni es azt mondta hogy a 3 honap utan csak menjek vissza.
2010. aug. 11. 09:25

Meglepődve olvaslak titeket!!


Nekem mindkét kislányom a clostynak köszönhető!

Az elsőnél több mint fél évet próbálkoztunk, csak nem jött a baba...megnézte a doki UH-gal a petefészkemet és kiderült, hogy vannak petesjtek, de nem érnek meg, nem termelődött elegendő sárgatest hormon.

Bevettem a clostyt, rögtön terhes is lettem!

Másodjára mikor terveztük a babát, már nem is próbálkoztam, rögtön mentem UH-ra. Ugyanúgy nem volt tüszőrepedés, úgyhogy köv. hónapban már szedtem is be a clostylbegit-et. Három hét múlva pozitív teszt :)))

Ma fél éves a drágaságom, a nagyobbik 3 és fél éves.

Mindkét terhességem tökéletesen problémamentes volt, a lányaim makk egészségesek és gyönyörűek.


Én hálás vagyok, hogy adódott ez a lehetőség, különben évekig is próbálkozhattunk volna.


Dokim meg azt mondta, hogy nagyon sok esetben segítenek rá a clostyval a kívánt terhességhez.


Arról, hogy cisztát okozhat, most hallok először. Több ismerősömnek is hasonlóan vannak pozitív tapasztalatai, closty segítségével fogant a babájuk. Ja, és sehol nem lettek ikrek.

6. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. aug. 11. 09:22
Én 2 hónapig szedtem, a másodikban terhes lettem, nem lett ikerterhesség, de lett tőle egy 7cm-es cisztám a jobb oldali petefészkemben, pedig kaptam tüszőrepesztő injekciót. Uh követés nélkül ne vedd be, viszont ha nincs más megoldás, hogy baba legyen,akkor kénytelen leszel bevenni. Nem kell sok vizsgálat hozzá amúgy, csak progeszteron a ciklus 2.felében, abból a doki megállapítja, hogy volt-e ovuláció, és a sárgatest hormon jól működik-e, ha mindkettőre nem a válasz, akkor érdemes clostyt szedni, mert sokat segít, bár ez egyénfüggő, mert van akinek nem használ.
5. babszibobó (válaszként erre: 1. - Egyetemidiak)
2010. aug. 11. 09:22

Szia!

Mi 8 hónap próbálkozás és egy rakat kivizsgálás után haverkodtunk össze a clostyval!3 havi adagot kaptam és totál a végén fejtett ki hatását!

Most 8 hónapos a fiam!

Nem lett ikerterhesség!

Folyamatos UH ellenőrzés és labor vizsgálat mellett szedtem!

2010. aug. 11. 09:20
Igen , en is ettol felek. Igazabol valahogy megszeretnem oldani,hogy hazatudjak jarni legalabb evi 4 alkalommal es otthon keresni valami jo orvost mert itt nem igazan bizom meg bennuk. Nem fogalakoznak velem es mikor rakerdeztem ,hogy mi okozhatja a rendszertelen menstruaciot csak legyintettek es a kezembe nyomtak a clostyt. Ez a meddosegi centrumban volt de itt a clostyt a haziorvos is felirhatja.
2010. aug. 11. 09:16
én két hónap closty után vagyok, pozitív HPV-vel és méhnyakelváltozással. Vér is volt a mintában. Addig sem voltam a toppon, de most meg már pláne nem érzem jól magam. A closty remény volt, de nem lett eredménye. Ha neked sem néznek előtte és utána semmit, hanem legyintenek, akkor ne szedd be.
2010. aug. 11. 09:10
Ha nem tud ellenőrizni, nem szedném be a helyedben. Okozhat cisztákat is, és igen lehet ikerterhesség is belőle. De a méh nyálkahártyádat is roncsolhatja... Szóval jól gondold meg!
2010. aug. 11. 09:04
Sziasztok, kb 2 eve probalkozunk es az orvos felirta a clostyt de szeretnenk elobb termeszetes dolgokat kiprobalni. Nekem nagyon nem tetszik ez a closty. Milyen tapasztalatotok van a clostyval kapcsolatban ? Van akinel iker terhesseg lett belole ?? Az orvosom nem gazan vizsgalt ki ,igy emiatt is aggodom egy kicsit. Nem fog ultrahanggal kovetni. Angliaban elek azert ilyen korulmenyes mert itt nem igazan vannak magan nogyogyaszok , vagyis vannak de nagyon nagyon dragak. ( 60 000 forint egy alkalom ) .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook