Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica gond fórum

Cica gond (beszélgetős fórum)


14. Roni24 (válaszként erre: 10. - Dika77)
2012. júl. 8. 08:14

Szia!


Nem tudom azóta megoldódott-e a gond, de sejtem, hogy igen! =)

Mikor az én macskám vemhes volt, csináltam neki egy nagy, de azért biztonságot nyújtó kartondobozt, ez körülbelül annyit tesz, hogy a nagy cica legalább kétszer kényelmesen el tudjon benne feküdni! Tettem bele egy régi pokrócot is és kiraktam a teraszra. Nem tudtam mikor fog szülni, de a véletlen úgy hozta, hogy éppen előző este tettem be a dobozba a macsekot, és másnap reggelre meglettek a kiscicák!

A padlásra akartam felköltöztetni, de olyan aranyosak voltak, meg a gyerkőceimnek annyira tetszettek, hogy hagytam őket földszinten!


Októberben születtek, szóval már nem volt olyan jó idő, de ha a nap a teraszra sütött, kellemes volt. Én őrült, még azt is megtettem, hogy a dobozt, amiben feküdtek alul, fölül és körben, hungarocell táblákkal "szigeteltem", éjszakára még erre rádobtam egy takarót. =) Alaposan be voltak bugyolálva, tök jó meleg volt nekik, az anyjuk is melegítette őket, én mégis féltem, hogy ha netán még hidegebbre fordul az idő, megfagynak!


Nem volt szívem tojni rájuk, így behurcoltam őket a konyhába a mosogató alá, dobozostul.

Nem sok vizet zavartak, útban nem voltak, kerülgetni nem kellett őket, a dobozból nem tudtak kimászni, az anyjuk ki-be mászkált hozzájuk! Ez körülbelül 4-6 hétig tartott, míg annyira megerősödtek, hogy már ki tudtak mászni a dobozból.

Kinőtték a mosogató alatti szekrényt, szóval dobozostul az előszobába költöztek, én meg bővítgettem a dobozt, ahogy nőttek, szélesítettem, magasítottam, hogy azért valamennyire be legyenek korlátozva a szabad mozgásban! =)


Nem mondom, hogy kényelmes időszak volt, állandóan takarítani őket, de nagyon szerettük, élmény volt a kiscicák cseperedése, mindegyikük külön egyéniség lett! =)

Aztán mikor jó idő lett, már én sem marasztaltam őket tovább, szépen kiköltöztek a kertbe. Megkönnyebbülés volt mindenkinek! =)))


Szóval ha megoldható nálatok, hogy egy elszeparált kis zugot ki tudj alakítani nekik a házban, csak míg szoptatja őket az anyjuk, csak addig kéne, míg annyira meg nem erősödnek, hogy ki lehessen őket költöztetni!


Szerintem kibírható időszak, körülbelül 4-6 hét, általában addig szoptatja őket az anyjuk!


Mondjuk a mi esetünk extrém helyzet volt ugye eleve a hideg idő miatt, egész télen benn voltak, és az anyjuk majdnem hat hónapig volt kénytelen elviselni, hogy rácuppantak a kölkök, ahányszor meglátták! =)


Szép volt, jó volt, és már tudom mivel jár, úgyhogy nem biztos, hogy ilyet máskor bevállalnék! =S A négy cicából kettőt tartottunk meg, a két fiút, és mikor a lányok tüzelni kezdtek fájó szívvel vidékre költöztettük őket, mert itthon nem találtunk nekik gazdit, és bár a két fiút ivartalaníttattuk, a lányokra már nem volt keret, főleg, hogy pontosan a duplájába került, mint a fiúk ivartalanítása (fiú 6000 Ft, lány 12000 Ft/macsek)! =S

2012. jún. 26. 12:37

Kedves hozzászólók!

Nekem anyacicáim vannak, jelenleg is szülés előtt állnak.

A kis utódokat azért viszi be, a lakásba, mert ott találnak olyan

biztonságot a számukra. Ugyanis a kandúrok szülés után megkörnyékezik, s ha újra teherbe esnek az előző utódokat már nem tudják tejjel ellátni. A másik dolog, ha nagyon kötődnek a háziakhoz a közelükben akar lenni.

Ha eddig a cica nem tartózkodott a házban, egy félreeső helyen (fürdőszoba, előszoba, eldugott zugában állíts fel egy banános dobozt, és a kicsiket tedd oda, vidd oda a mamát is, simogasd meg, beszélj hozzá, a kicsiket is megsimogathatod, hogy érezze, hogy még szereted. Így ott fog maradni, oda adhatod a vizét, ennivalóját, és nem fogja a lakásban széthordani. Ne legyen szem előtt, a védett kuckójában biztonságban fogja magát érezni a kölykeivel egyútt. S mikor a kicsik nagyobbak, a dobozból már kipróbálnak mászni , helyezd őket egy csendes helyre ahol nincs nagy mozgás pl.fáskamra, sufni, de ne legyen nagyon hűvös.


A későbbiekben célszerű megműtetni.


betty

12. 83e25137af (válaszként erre: 10. - Dika77)
2012. jún. 25. 08:41
nem a macskákra gondoltam :D
11. bnedora (válaszként erre: 7. - Dika77)
2012. jún. 25. 08:37
Megértelek, sokan szeretik őket, de kint. Sajnos, így el kell tűrnöd a cica viselkedését addig, amíg nagyobbak nem lesznek a kicsik, és már nem viszi be. Én nagyon szeretem a cicákat, nagyon odaadóan tudják gondozni, szeretni, félteni a kölykeiket.
10. Dika77 (válaszként erre: 9. - 83e25137af)
2012. jún. 25. 08:34
Azt inkább nem...........
9. 83e25137af (válaszként erre: 7. - Dika77)
2012. jún. 25. 08:13
akkor csapd agyon őket, nehogy bajuk legyen...
2012. jún. 25. 07:29
Tenni nem tudsz ellenne semmit. Teljesen normális amit tesz. Ivartalaníttasd ki, hogy legközelebb ne legyen ilyen gondod.
7. Dika77 (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2012. jún. 25. 00:17

Tudom ezzel nem leszek népszerű, de nem akarom őket a házban. Szeretem, aranyos, de kint.


Másrészt nem biztos, hogy olyan jó lenne a kiscicáknak, ha a három gyerekemhez karnyújtásnyira lennének.

6. bnedora (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2012. jún. 25. 00:15
Már álmos vagyok, egyre több hibát csinálok, lehagyom a szóvégeket, bocsi.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Dika77)
2012. jún. 25. 00:14
Készítsetek neki bentre egy papírdobozt, tegyék bele a kicsiket, és ha biztonságosnak érzi, ott maradnak, nem fogja a lakásban hurcolni őket.
4. Dika77 (válaszként erre: 2. - Bázis22)
2012. jún. 25. 00:12

Csak azért fura ez, mert Ő maga soha nem volt ún. szobacica. Mindig kint élt.


Szeretem az állatokat, de nem akarok öt cicakölyköt a gyerekem ágyában:)

És rossz mert itt a kánikula, reggelente mindent kinyitnék egy kis hűvösért, de nem lehet, mert befészkeli a csaldját még a szennyestartóba is.

2012. jún. 25. 00:11
A cicák nagy különleges állatok, szeretnek ők maguk helyet keresni a piciknek. Kint biztosan nem érzi biztonság őket, azért viszi be a lakásba. Esetleg nem tudtok nekik helyet szorítani bent, addig amíg nagyobbak nem lesznek?
2012. jún. 25. 00:10
Szia! nem igazán, ott találja biztonságban a kölykeit. Bízik bennetek.
2012. jún. 25. 00:07

Sziasztok!


Drága cicánk anyuka lett egy hete. Ami szép és jó, csak sajnos kis családját rendszeresen a házba költözteti be észrevétlenül. Fedett helyen, a melléképületben csináltunk neki és a csemetéinek otthont, de valamiért nem kedveli. Amint résnyire kinyílik a bejárati ajtó, szellőztetni kinyitom az ablakot máris hurcolja be a kicsinyeit a házba. Ami azért is furcsa, mert Ő maga soha egy percet nem töltött bent, mindig is kinti cica volt.


Most már ott tartok, hogy nem merek ablakot nyitni szellőztenti, az ajtóról nem is beszélve, mert észrevétlenül besurran és elképesztő helyekre költözteti a kölykeit, mint pl. fürdőszobába a törölközőtartóra, a gyerekek ágyára, legutóbb a szekrény mögé, ahonnan alig tudtuk kiszedni őket.


Lehet valamit tenni, hogy ne hurcolássza be őket a házba???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook