Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica viselkedés gondok fórum

Cica viselkedés gondok (beszélgetős fórum)


23. Imisz (válaszként erre: 22. - Adem)
2022. jan. 22. 22:17

Gyanítom, ahogy írod csak akkor nem használja az almot ha egyedül van, ezzel jelzi, hogy nem tetszik neki ha nem vagy vele / közelébe. Azt is gyanítom, hogy kénytelen megszokni hisz dolgozni el kell menni. (vagy tanulni) Fiatal még a cica. Próbálj neki -bár lehet, hogy van is- játékokat elől hagyni, amivel szeret játszani. Lányom macskáinál mostanság pl. a sima alufólia gombóccá gyűrve a menő :) Olyan teniszlabda nagyságú. De itt-ott vannak sima dobozok lerakva nekik, azt is szeretik. Igaz ők ketten vannak, nem unatkoznak egyedül. (mentett macskák, egyik 3,5 lábú, másik hályogos szemű, tehát semmi esetre sem mehetnek ki)


Virágra nekem is az jutott eszembe, hogy a földet valami nagyobb -lapos- kövekkel körberakni, amit nem tud olyan könnyen kikaparni.

22. Adem
2022. jan. 21. 20:56

Köszönöm a sok választ !

A cicám szobatiszta, használja az almot, de csak ha itthon vagyok!


A cicám még nincs egy éves és kint van egy nagyon aranyos kutya. Szerinte egyáltalán nem aranyos és egyelőre fúj rá szóval ha kiteszem, nem fog visszajönni. Eddigi macskáim is kinti-benti volt mindegyik, majd egyszer ő is az lesz. Nagyon sok növényem van, nem tudom mindegyiket elzárni előle.


Alomcserén már gondolkodtam, de még van ebből a mostaniból. Bár vettem ilyen távoltartó spricnit, most a kutya ivartalanítási kényszergallérját tettem a virágra.

21. Sirga (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2022. jan. 21. 19:40

Szívemből szóltál. :) 8 éve vannak (néha kijáró) benti cicáim. A függönyöknek és a virágoknak se lett bántódásuk. (Illetve az egyik kölyökként elkezdett rágcsálni egy kaktuszt, de rájött, hogy rossz ötlet. :D)

Családtagok. :)

20. csgybzs (válaszként erre: 8. - 55Judit)
2022. jan. 21. 19:24

De most minek ezen ellenkampányolni Judit? Nem értelek. Nem azt kérdezte, hol tartsa a macskát.

Mindenki el tudja dönteni, hol akarja tartani.


Nekem 7 évig csak bentiek voltak, függönyöm és szobanövényem is volt rengeteg, ahogy ma is. Szerencsére most már ki tudnak menni a kertbe is, ami hatalmas öröm, mégis a legtöbb időt velem töltik bent.


Más amikor valakinek az udvarán éldegél egy macska, aki néha bemehet enni, aztán egyébiránt le van carva, mint egy társállat, aki bent él az emberrel. Össze se lehet hasonlítani. Teljesen más a kapcsolat.


A macska mindig problémát jelez a rosszalkodással. A megoldást kell rá megtalálni, nem kivágni az udvarra.

19. csgybzs (válaszként erre: 1. - Adem)
2022. jan. 21. 19:21

Foglalkozz vele!

A macska a legtisztább állatok egyike.

És mindegyik macska más habitus. Nekem kettő van, szökésbiztos kerítés, macskaajtó, tehát mindkettő tudná kint végezni a dolgát. Az egyikük szinte csak kint szeret, a másik a világért nem menne ki.


Az almot naponta egyszer, de inkább kétszer ki kell takarítani. Pont a tisztaságmániájuk miatt nem használják, ha tele van cuccal.


És sokat kell velük foglalkozni, nem igaz, hogy a macskák nem kötődnek az emberhez. Nagyon is kötődnek. A mindennapos játék, szeretgetés alap.

18. Falipapir (válaszként erre: 1. - Adem)
2022. jan. 21. 14:30

Ha kinti benti cica lenne, nem törődne vele. A mieinket még a karácsonyfa sem érdekelte.

Bejönnek enni, hízelegni, melegedni, aztán kikéretőznek.

17. 55Judit (válaszként erre: 14. - Bnedora)
2022. jan. 21. 13:44
Jól teszed hogy nem használod. átjárja 2 csepp is a lakást úgy, hogy még mi emberek is érezzük. Hát akkor szegény macskák!
16. l.luiselotte (válaszként erre: 15. - Cicamica3)
2022. jan. 21. 13:43

Kösz szépen.


Az előző (5) hsz-omat éppen most akartam kiegésziteni, hogy valószinűleg érzelmileg is kötődik a kukoricavirághoz, most ott üt mellettük és muzsikál.

15. Cicamica3 (válaszként erre: 5. - L.luiselotte)
2022. jan. 21. 13:34
Szép cica.
14. bnedora (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2022. jan. 21. 13:34
Én még nem használtam ilyeneket, mert cserépbe még nem mentek a cicáim. Lehet, hogy csak néhány csepp elég lenne, ami nem járja át a lakást.
13. Cicamica3 (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. jan. 21. 13:33
Nálam amióta cicánk van /15,5 éve/ nincs szobanönény ezért is és ,mert rágcsálná őket.
12. 55Judit (válaszként erre: 11. - Bnedora)
2022. jan. 21. 13:31
Az illóolaj illata átjárja az egész lakást. Azokat a helyeket is, ahol te már nem érzed, de szegény macska igen. És ha nem szereti, gondold el milyen jó lesz a közérzete. Neki kellemetlen, büdös. Te szeretnél folyamatosan büdösben lenni?
2022. jan. 21. 13:27

Nálunk is van alom, mégis előfordul, hogy a zuhanyzóba kakil valamelyik. A 4 közül 1 van csak, aki kint végzi el a dolgát. Inkább bent menjenek ki, minthogy átjárjanak a szomszédba.

Ezt találtam a neten:

A macskáknak negyvenszer több szaglósejtje is lehet, mint az embereknek, ezért bizonyos illatok kifejezetten bántják az orrukat, el fogják kerülni azokat a növényeket, amelyeken ezt érzik. Ilyen illatok lehetnek: az eukaliptusz, a levendula, a borsmenta, a narancs, a citrom vagy a rozmaring. Ezek bármelyike használható, a lényeg, hogy olyat válassz, amit te nem találsz kellemetlennek.Keverj két nagy kanál 100%-os illóolajat fél liter forró vízbe, majd hagyd a lábosban kihűlni - akár egész estére is állni hagyhatod. Amikor kihűlt, töltsd a keveréket egy szórófejes üvegbe, és spricceld be vele a növény környékét. Közvetlenül a növényre sose spriccelj vele, mert akár meg is égetheti a levelét. Semmiképpen se használj borsot, hiába ajánlják sok helyen, mert az károsíthatja a cica szemét.

10. 55Judit (válaszként erre: 4. - Alnisa)
2022. jan. 21. 13:21
Egyik ismerősönnél már se virág, se függöny csak macska legyen. De az mehet az ágyba, asztalra, bárhova. Nem normális.
2022. jan. 21. 13:21
Próbáltál már másfajta almot? Hátha....
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2022. jan. 21. 13:19
Mást is csinál. Kakál és hány is. nem lakásba való a macska.
7. 55Judit (válaszként erre: 1. - Adem)
2022. jan. 21. 13:18
Dobd ki! Az állatok alapból nem lakásba valók. Az én macskám ugyan bejár, de csak enni, vagy nagy hidegben melegedni.
6. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Adem)
2022. jan. 21. 13:16
Én lakásban nem tartanék macskát, nem is volt, most 6 éve van, hogy kertesbe jöttünk. Nincs az az isten, hogy elviseljem, hogy bent pisiljen a macska.
5. l.luiselotte (válaszként erre: 3. - A7bb8tt)
2022. jan. 21. 13:05
Nálunk is ette a dracenát, el is puszult. ( a sárkányfű, nem a macska ) de fő kedvence a kukoricavirág. Amikor távollétünkben jól lakik egy egy levéllel, virágjával, utána hány. Legegészségesebb lenne külön szobában tartani mind a macskát mint k. virágot, de nem tudom már átcsoportositani. Jó tipp a narancshéj, majd teszek k. virág cserepébe. 2ol7 óta van meg a k. virág, azóta ez megy minden télen. Ha jobb időben az udvaron vannak a virágok, megkeresi és lelegeli.A profilképemen is ott hever a napozni kitett virágok tövében.
4. Alnisa (válaszként erre: 1. - Adem)
2022. jan. 21. 13:00

Nálunk ez az egyik ok, amiért már nincs cserepes virág :)

Ha nagy cserép van, belepisil, ha kicsi, akkor lelöki az ablakból. Vagy lerágja az akár mérgező leveleket is.

2022. jan. 21. 12:58
Én egész nagy kavicsokat tettem a virágföldre, teljesen telepakoltam a föld felszínét, onnantól kezdve nem pisilt bele. Bár aztán megszabadultam az összes növénytől, mert féltem, hogy megmérgezi magát vele (Dracena).
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Adem)
2022. jan. 21. 12:45
A növény cserépjét fújd be macskariasztòval.
1. Adem
2022. jan. 21. 12:42

Sziasztok!


Van egy macskám, aki tud szobatisztán viselkedni, szépen hazsnálja az almot, amit tisztitgatok, cserélek ha kell.

De csak akkor ha otthon vagyok. Egy nagy szobanövényt már kipusztított 2 másikat majdnem. Most a másik nagy szobanövényt használja alomnak, amint nem vagyok otthon vagy a szobámban alszok.

Tálkájától 2 méterre van, már narancskarikákat is raktam a virágföldre de akkor is használja. Mit csináljak a macskámmal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook