Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


1455. via5
2011. szept. 11. 15:10

Sziasztok!

Gratuálok mindenkinek a sikereihez.

Én sem gondoltam, hogy ennyire jó lesz a Champix. Rettenetes elvonási tüneteim voltak, mikor segédlet nélkül kezdtem el abba hagyni a dohányzást. Sajnos a munkámban is érezhető volt, hogy az idegeim pattanásig feszülnek, ráadásul végtelenül boldogtalan voltam. A gyógyszer mellett nem vagyok boldogtalan. Van energiám. Jó kedvem van. Engem felvillanyoz az, hogy szenvedés nélkül tudok füstmentesen élni. Mindenkinek csak ajánlhatom.

1454. Imola51
2011. szept. 9. 12:28

Eleinte nekem is hányingerem volt, de az fokozatosan elmúlt. Ahogy teltek a napok, észrevétlenül egyre kevesebbet szívtam. Szerintem mindenki kételkedik a sikerben, még akkor is ha nagyon le akar szokni. Erősen bízni kell. Nagyon jó ez a gyógyszer! Sikerülni fog Tia!!!!

10 napra elutazom, szurkolok mindenkinek!!!

1453. Tia05 (válaszként erre: 1452. - Palees)
2011. szept. 8. 16:38
Hááát ezt sajnos nem tudom. Most szedem először a CH-t és igazából próbálom magam a betegtájékoztatóhoz tartani. Lehet, hogy nem is rossz, ha rágyújtok és nem azt kapom mint amire számítok. Talán így végre rögzül bennem, hogy nem is annyira jó ez nekem?....
1452. palees (válaszként erre: 1451. - Tia05)
2011. szept. 8. 10:05
Akkor szerintem neked már az első két napban, abba kellett volna hagyni, feleslegesen vársz vele.
1451. Tia05 (válaszként erre: 1450. - Imola51)
2011. szept. 7. 19:12
Szia Imola51! Gratulálok az öt hónaphoz!!!! Ez nem semmi! Nekem holnap lesz a 8. napom, így akkor kezdem az 1mg-os tablettákat. Az első két napon nagyon rossz volt a cigi, folyton hányinger kerülgetett amikor beleszívtam. Most már a hányinger elmúlt és a cigi íze továbbra is rossz, (de már nem annyira, mint az első két napon) ettől függetlenül még mindig kívánom :( Most Matek53 tanácsára olvasom a fórumot 1000-el és próbálok minden létező infót begyűjteni :) A nagy napot pedig szeptember 12-re tűztem ki:) Nagyon kíváncsi vagyok, de azért persze aggódom is. Ha öt hónapig én is eljutok majd….nagyon jó érzés lehet!:) Jajjjjjjj, de várom!:) Köszi a biztatást!!!!:)
1450. Imola51 (válaszként erre: 1443. - Tia05)
2011. szept. 7. 14:24

Szia Tia!

Én is nagyon féltem a naptól, amikor le kell tennem a cigit, még a 14. napon is dohányoztam. A másnap nem volt vészes, igazából nem is kívántam, inkább csak szomorú voltam, hogy nem gyújthatok rá! Kitartás, biztos sikerül neked is!

1449. Imola51
2011. szept. 7. 14:11

Sziasztok! Már 5 hónapja nem dohányzom!!!!

Elképesztő, csak nézem a dohányos embereket és elcsodálkozom, hogy az én kezemben nincs cigi! Számomra a champix csodaszer volt! 35 év és napi 30 szál cigaretta után most úgy érzem, soha többé nem fogok rágyújtani. Sportolok, egészségesen élek, pompásan érzem magam! További sok sikert mindenkinek!

1448. Zico (válaszként erre: 1445. - Palees)
2011. szept. 6. 08:25
Köszi az első adagot beszedtem,de a másodikat öt nap után abbahagytam mert nagyon rosszul voltam tőle.Hála istennek kevés gyógyszer bevételével is sikerült leszoknom pedig napi 30 szálat biztos elszívtam.
1447. Matek53 (válaszként erre: 1442. - Tia05)
2011. szept. 5. 19:25

Szia Tia !


Jó szívvel javaslom, (ha van időd és türelmed) hogy olvasd el az összes hozzászólást a kezdetektől. Én is így tettem és rengeteg erőt, biztatást merítettem belőle. Nagyon sok olyan infóhoz hozzájutsz, ami a gyógyszer használati utasításában sincs benne. Itt tényleg választ találsz a még meg sem fogalmazott kérdéseidre.

Ne félj letenni a cigit. A szedés második hetében TE jelöld meg a napot, hogy melyik az amelyiken már NEM GYÚJTASZ rá. Én azt hittem, hogy belehalok, úgy féltem az elvonási tünetektől. Nálam semmilyen mellékhatás, illetve elvonási tünet nem jelentkezett. Rájöttem, hogy van élet a cigaretta elhagyása után is. :))

Ne izgulj, neked is menni fog.

1446. palees
2011. szept. 4. 14:22

kimaradt egy szó...:))


...vagy előbb "abba" hagytad?

1445. palees (válaszként erre: 1441. - Zico)
2011. szept. 4. 14:21
Gratulálok! És a gyógyszereket azokat végig szedted, vagy előbb hagytad?
1444. palees (válaszként erre: 1443. - Tia05)
2011. szept. 4. 14:18

Szia!

Nekem az első napokban, nagyon sokat segített az e-cigi, de aztán már az sem kellett, pedig én kb.30 évig cigiztem és minden nap elfogyott egy doboz barna szofi, de sokszor több is... Viszont vannak itt olyanok is, akik mindenféle "segédeszköz" igénybe vétele nélkül abba tudták hagyni. Csak egyszerűen nem gyújtottak rá és kész.

Neked sem kell megijedni! 2-3 nap múlva ne gyújts rá és meglátod, hogy menni fog! Az első pár nap a ciki, utána már nem vészes. Csak szánd rá magad és Hajrá!

1443. Tia05 (válaszként erre: 1440. - Palees)
2011. szept. 3. 16:18
Szia Palees! Én még egyelőre attól tartok mi lesz azon a napon amikor le kell tennem a cigit. Úgy gondolom, az lehet a legnehezebb időszak. Bár ha ezen túljutok lehet én is attól fogok félni, mi lesz ha a gyógyszert kell abbahagynom. Most úgy érzem nagyon jó lenne már ott járni, de a neheze még előttem van... Az e-cigi nem rossz ötlet, korábban én is gondoltam rá. Nagy mértékben segített téged a leszokásban? Bevallom, leginkább nem attól tartok legjobban, hogy kell majd egy cigi..inkább az az 5 perc amíg az ember átgondolja a dolgokat vagy levezeti a feszültséget stb. Ezt nem tudom mivel lehetne helyettesíteni...
1442. Tia05 (válaszként erre: 1438. - Matek53)
2011. szept. 3. 16:08

Köszönöm szépen!:) Bevallom nem ez az első alakalom, hogy próbálok megszabadulni a cigitől. 9 éves dohányzásom alatt eddig háromszor nikotintapasszal (kb 2-3 napig bírtam), majd egy hangoskönyvvel próbálkoztam. Eddig mind sikertelenül..de most nagyon bízom abban, hogy ez a gyógyszer segít.


A nehezítő tényező, hogy a környezetembe még senki nem próbált Champix-el leszokni....így nagyon jó, hogy van ez a fórum:)

1441. Zico
2011. szept. 3. 13:51
Sziasztok! Ma három hónapja hogy nem szívom.El sem akarom hinni,nem is nagyon hiányzik.Mindenkinek kitartást kívánok!Üdv Zico.Ui:Jövő héten meglepem magam egy igen jó telefonnal amit két hónap nem szívott cigaretta árából veszek.
1440. palees (válaszként erre: 1437. - Tia05)
2011. szept. 3. 02:36

Szia!


Az jó, ha már nem esik olyan jól a cigi, így legalább könnyebben abba tudod hagyni.

Amikor úgy döntesz, hogy nem gyújtasz rá, akkor utána majd meglátod, hogy egy pár nap múlva, már nem is hiányzik annyira. Igaz, az első 3-4 napban engem az e-cigi mentett meg attól, hogy ne gyújtsak rá, de van akiknek az sem kell.

Én nem nagyon hittem ebbe a gyógyszerbe, de azt kell, hogy mondjam, hogy tényleg jó.

Én attól félek, hogyha abba hagyom a szedést, akkor mi lesz?

1439. andi6020 (válaszként erre: 1438. - Matek53)
2011. szept. 2. 18:21

Bizony-bizony, benézünk néha. :)


Kitartás mindenkinek, és igen, gratula az elhatározáshoz!

1438. Matek53 (válaszként erre: 1437. - Tia05)
2011. szept. 2. 15:45

Szia Tia !


Már épp itt az ideje, hogy újak is csatlakozzanak. :)


Pillanatnyilag Te vagy a legújabb a soraink közt.

A Régiek, akik kb. 2 éve indították ezt a fórumot, néha be-be néznek hozzánk és biztatnak.

Gratula az elhatározáshoz ! :))

1437. Tia05
2011. szept. 2. 14:44

Sziasztok!


Egy ideje már olvasgatom ezt a fórumot, de még csak tegnap regisztráltam. Szívesen csatlakoznék:)


Nálam is eljött az idő! Ma van a második napom:) és igazából már most érzem a gyógyszer hatását.


(Furcsa hányinger kerülget minden slukknál és a cigi után is, ha ez így folytatódik akkor tényleg megszabadulok tőle.

Egyelőre még kívánom a cigit, de nagyot csalódok amikor beleszívok...)


Van esetleg valaki aki szintén most kezdi a Champixet?

1436. Matek53
2011. szept. 2. 00:17

Szia !


Nekem elég napi 1 db 1 mg-os tabletta. Úgy tervezem, hogy összesen 4 és fél hónapig szedem, de az utolsó 2 hétben már csak napi 1 db 0,5 mg-osat.

Tudod 38 évnyi dohányzás után mindenképpen a biztosra megyek. Amúgy "gyári előírás" szerint 3 hónapig kell szedni, de az orvos max 6 hónapot javasolhat.

Amúgy nem hiába van forgalomban 1 ill. fél milligrammos tabletta, ugyanis amivel bevonták, az a tápcsatorna meghatározott pontján oldódik fel és kezd felszívódni a hatóanyag. Ha felezel akkor megsérted a bevonatot és nem biztos, hogy úgy hat ahogy kellene. De erről inkább egy orvost kellene megkérdezned, én csak "hályog-kovácskodom"


A pénzt ne sajnáld az egészségedre. Higgy nekem, én már megjártam a poklok poklát. Ha egészséged van, akkor mindened van.

1435. Matek53 (válaszként erre: 1434. - Palees)
2011. aug. 28. 22:20

Hali Palees !


Cigivel még nem álmodtam, de azt már igen, hogy nem emlékszem, hogy hol parkoltam le a kisautómat, keresem-keresem, majd rájövök, hogy ellopták.

Na ilyenkor verítékben úszva ébredek fel, és úgy örülök, hogy csak álmodtam az egészet.


Jó, hogy álmodban haragszol magadra a "visszaszokás" miatt, mert az azt jelenti, hogy lelkiismeret furdalásod van még a gondolatára is.


Szerintem Te már eljutottál arra pontra, hogy tényleg NEM AKARSZ dohányozni. És ez maga a megvilágosodás ! Gratulálok ! :))

1434. palees (válaszként erre: 1433. - Matek53)
2011. aug. 25. 22:28

Szia!


Nincs mit megbocsátani, elvégre jogos! :)) Viszont, azt kell, hogy mondjam, hogy talán jobb is, hogy elszívtam akkor azt a cigit, mert mintha egy kicsi megnyugtatott volna, abban az értelemben, hogy azt éreztem, hogy "nem is olyan nagy szám ez a cigi" meglehet nélküle lenni.

Viszont elég sűrűn álmodok arról, hogy cigizek és olyankor mérges vagyok magamra, hogy mi a francnak kellett újra rászoknom..!?

Neked nincsenek ilyen álmaid? Amúgy elég rossz érzés, de az meg tök jó, amikor felébredek és rájövök, hogy ez nem igaz, ez csak egy álom volt.

1433. Matek53 (válaszként erre: 1432. - Palees)
2011. aug. 23. 16:30

JAJ, JAJ ! ! !


Ha most a gyerekem, vagy a tanítványom lennél, akkor leordítanám a hajad a fejedről.

Mit mondtam neked ? Bármit, csak égő cigit ne vegyél a szádba. Hát ezért adtál ki több ezer Ft-ot az elektromos cigire ?

Ezeknek az eseteknek, vágyaknak a kivédésére jó az el. cigi. Nagyon remélem, hogy ez volt az utolsó és nem próbálkozol többet.

Bocs a hangnemért, de ez kikívánkozott belőlem.

1432. palees (válaszként erre: 1431. - Matek53)
2011. aug. 22. 15:06

Sajnos nem volt meg az a "hajszál". A harmadik sör után, csak elszívtam egy cigit, de szerencsére most nincs úgy mint régebben, hogy ilyenkor azonnal vissza is szoktam. Valahogy most nem esett annyira jól a cigi mint régen. Most is jó volt persze egy hónap után újra rágyújtani, de valahogy most másabb volt a ciginek az "íze". Most azt éreztem, hogy inkább büdös, mint kellemes lenne (de persze azért elszívtam...) viszont utána megnyugodtam és azóta sem kívánom, de azért megijedtem, hogy ha már ennyi pénzt ráköltöttem, akkor nem lenne jó félúton újra visszaszokni.

Minden esetre a tanulság az a számomra, hogy szednem kell még nekem ezt a gyógyszert rendesen.

1431. Matek53 (válaszként erre: 1430. - Palees)
2011. aug. 20. 19:12

Szia !


Először is gratulálok a kitartásodhoz. :)


Csak így tovább. Az nem baj, hogy majdnem rágyújtottál, de az a HAJSZÁL mindig legyen meg és akkor nem lesz gond.

1430. palees (válaszként erre: 1429. - Szk74)
2011. aug. 20. 14:52

Köszönöm!


De ma, majdnem rágyújtottam, csak egy hajszál hiányzott. Hiába na, kísérti az embert az ördög... :))

1429. szk74 (válaszként erre: 1428. - Palees)
2011. aug. 19. 17:56

Gratulálok!

A gyógyszer abbahagyásától pedig nem kell félni,arra kell gondolni hogy mennyi minden jó történik most velünk.

1428. palees
2011. aug. 19. 15:40

Sziasztok!


Egy kis siker élmény: "1 hónap, 0 nap, 3 óra, 31 perc. A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 682 db".


Hát én napi kétszer szedem, mert úgy érzem, hogy nekem a napi egy szem kevés lenne és valószínű, hogy a 0,5 milliset is kiváltom majd. De ki tudja mi lesz még addig...? addig még két és fél hét hátra van. Viszont az elektromos cigit már abszolút nem használom, igaz hogy most olyan környezetben is vagyok, ahol nem nagyon dohányoznak körülöttem és lehet, hogy ez miatt? Nem tudom... De a gyógyszer abba hagyásától már előre félek.

1427. szk74 (válaszként erre: 1426. - Matek53)
2011. aug. 19. 08:19

Helló!

Én 3-hónapig szedtem,de 4dobozzal osztottam be.Mégpedig így:Első 2doboz gyári előirás szerint,harmadik doboz egyszemenként,anegyedik doboz is egyszemenként,de abból az utolsó 7szem kétnaponta,amolyan levezetésképpen.Ez pontosan 3hónap.Ja és ezek a dobozok 28szemesek voltak.Amikor abbahagytam a szedést,nem kívántam jobban a cigit,amikor utánna rámjött a cigizhetnék,az már még most is megvan időnként.

1426. Matek53 (válaszként erre: 1425. - Szk74)
2011. aug. 18. 18:45

Szia Szk74 !


Te meddig szedted a CH-t ?

Amikor abbahagytad kívántad újra a cigit ?

Gratulálok a 7 hónaphoz, szeretnék már én is itt tartani. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook