Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Célszerű hajvasalóval szárítani a hajat? fórum

Célszerű hajvasalóval szárítani a hajat? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. Lexibaba (válaszként erre: 19. - Csakegyharit)
2014. febr. 19. 17:52
Ha vizesen hajegyenesítőzöd, vagy nagy hőtek eszed ki, ugyanez nyáron az UV-nak kitenni a vizes hajat, akkor felnyílnak a szaru hámok és azállni fog és sérülékeny lesz és durva. Ne csinálj hülyeséget...
2014. jan. 30. 22:49
Majd még elgondolkozom, melyik módszert fogom kipróbálni. Lehet, hogy inkább a keratinosat, vagy amelyikkel a legkevesebbet kell szöszölni:P A szárítással hullámosítás azért kényelmetlenebb egy picit, mert ha pl esik az eső és megázik a hajam, akkor annyi...ezt már tapasztaltam, amikor egyenesítettem a hajam.
37. csakegyharit (válaszként erre: 33. - Cucicsillag)
2014. jan. 30. 22:47
Azt hiszem, meggyőztetek...ha már ennyien mondjátok, hogy káros, akkor valószínű, az is lehet. Meg régen volt is egy vízzel működő hajvasalóm és amikor végighúztam a hajtincseken gőzölögtek. Bizarr:S Ez a keratinos hajegyenesítés viszont nem hangzik olyan rosszul. Szimpatikus ötlet.
36. csakegyharit (válaszként erre: 32. - Nbandus)
2014. jan. 30. 22:46
Köszi, ezt szerintem át is böngészem:)
35. csakegyharit (válaszként erre: 31. - Linda83)
2014. jan. 30. 22:45
Na már csak lóvét kell gyűjtenem és akár ezt is kipróbálhatom. A hullámos haj is tetszik. Nekem már mindegy, csak nézzen ki normálisan:D
34. csakegyharit (válaszként erre: 28. - D2d5bb5db4)
2014. jan. 30. 22:44
Hát igen, ez is necces...
33. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:53

Sztem menj el inkabb kreatinos hajkiegyenesitesre, 3 honapig garantaltan ugy marad :) barinom probalta, neki bevalt.

Az enyem gyarilag gondor, mar nem kinzom ilyesmivel magam :)

Viszont en ugy tudom, a vizes haj a legserulekenyebb, meg a fesules sem ajanlott!

2014. jan. 30. 15:52

[link]


Ez a fórum, benne le van írva részletesen :) Amúgy sima száraz időben is szétáll, vagy csak ilyen párás/nedves időszakban?

31. Linda83 (válaszként erre: 27. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:52

Nekem Rowenta van, de láttam a Babylissben is ilyet, csak az drágább volt és mivel az előző Rowentám 5 évig bírta úgy gondoltam jó lesz megint az, vmilyen active brush asszem lila, az előzőm vajszínű volt.

Nekem is borzasztó szöszös, hullámos hajam van, ha nem szárítom be, néha pont jól áll össze hullámban, de az esetek nagy részében vállalhatatlanul gubancos, szöszös beszárítás nélkül. Én ezt a folyamatot magamtól találtam ki hosszú évek munkája :D, azt, hogy ne a megmosott hajat azonnal szárítsam, hanem hagyjam egy kicsit pl. fodrász mondta, hogy az én hajamnak jót tesz, ha szárítás előtt száradhat magától, és tényleg kevésbé szálkás és szöszös, illetve én nem sajnálom a jó minőségű dolgokat, mert borzasztóan tud kinézni a hajam és a drogériás cuccok nekem nem érnek sokat.

30. a7dd008376 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:52
*nem*gallyra fogod vagni igy a hajadat*
29. szafaripók (válaszként erre: 26. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:50
Hát, kíváncsi vagyok rá nagyon. Nem teszel fel képet?:)
28. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:48

Én arra gondolok, gogy nem rázhat meg véletlenül?

Mert még vizes v. nedves lenne a hajad.

27. csakegyharit (válaszként erre: 25. - Linda83)
2014. jan. 30. 15:48
Hát ez is egy megoldás...utána is nézek. De majd csak este, mert akkor leszek gépközelben:)
26. csakegyharit (válaszként erre: 21. - Szafaripók)
2014. jan. 30. 15:46
Hú, már annyi fodrásznál jártam...és ők is tanácstalanok voltam. Pl az egyik fodrászcsajnak pont olyan típusú haja volt, mint amilyen nekem, így tudta, miről beszélek...de ő is vasalja és összefogja. Nem tudott tanácsot adni, hisz ő se tudta megoldani a problémát.
2014. jan. 30. 15:45
Használj olyan körkefés "hajszárítót", ami magától csavarja fel a hajat, én ilyet használok már öt éve és mindig szép a hajam (Rowenta, Babyliss árul ilyeneket). Meleglevegős hajformázó az igazi neve 1000W alatti nem ér semmit, de itt nem neked kell tekergetni, hanem egy gombot nyomva feltekeredik, az ide-oda kunkorodó hullámosabb vagy szétálló hajnál fontos, hogy ne a vizes hajat kezd el szárítani, mert akkor csúnya szálkás lesz, hanem sampon, balzsam (egy-két hetente pakolás) után 20-30 perc turbánban, hogy a nedvességet felszívja, utána amikor törülközőszáraz a haj akkor kezd el a tövét szárítani (én ezt is meleglevegős formázóval csinálom csak még nem teszem rá a körkefe fejét, hanem csak simán a tövét szárítgatom, utána pedig fej rá és szépen beszárítgatom (hővédő cucc kell!), a végén hideg levegőt fújok a hajamra, hogy lelapuljanak a babahajak és olajat teszek a végére, meg ahova úgy érzem kell.
24. csakegyharit (válaszként erre: 18. - Nbandus)
2014. jan. 30. 15:45
Amúgy mi ez a pántos hullámosítás?
23. Gretaa (válaszként erre: 20. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:45

Ismerős történet...

Mindenesetre jól teszed,hogy fested már.

22. csakegyharit (válaszként erre: 18. - Nbandus)
2014. jan. 30. 15:44
Most hullámosító hajformázó habot teszek rá, azt szárítom be úgy, hogy elöl egyenes, hátul pedig hullámos. De a hátsó tincsek közül pár még így is undorítóan szétáll, meg az első tincsek is. De ez így tűrhető...viszont korpásodik tőle a hajam, az meg nem jó. Ezért gondolkozok most módszerváltáson...
21. szafaripók (válaszként erre: 12. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:44

Kérdezze fodrászát!:))

Nem lehet, hogy azért áll szanaszét, mert a forgóid vannak olyan helyen?? A fiamnak van pl. egy a fejebúbján, folyton úgy néz ki, mintha elaludta volna azt a részt. Nem lehet vele mit kezdeni.

Keress egy jó fodrászt, lehet csinál egy olyan frizurát, aminél nem fog úgy tűnni, hogy "szétáll"...

20. csakegyharit (válaszként erre: 17. - Gretaa)
2014. jan. 30. 15:43
Nem, mert tönkretette...már jó pár éve természetes.
19. csakegyharit (válaszként erre: 15. - Lexibaba)
2014. jan. 30. 15:42
Pont ezt csinálom. Mindenféle ápolószer van rajta, hogy ne töredezzen, lehetőleg természetes, hővédőt is fújok rá, beszárítom...de még így is elég pocsék. Nagyon utálom. Azt javasolták amúgy többen is. hogy tegyem kontyba, de nekem az nem tetszik, nem az én stílusom.
18. nbandus (válaszként erre: 12. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:41
vizes hajra hab+ diffúziós hajszárító sem segít? Most volt egy fórum, a pántos hullámosításról, marha egyszerű, és én is kipróbáltam, tényleg szép eredményt ad...
17. Gretaa
2014. jan. 30. 15:41
Egyébként fested a hajad?
2014. jan. 30. 15:40
De ha már nagyon el leszek keseredve, lehet, hogy a tartós hajegyenesítés mellett döntök...hát ha már ennyien mondjátok, hogy tönkreteszi a hajat, akkor lehet, ez mégsem olyan jó ötlet. Végül is ezért írtam:D
2014. jan. 30. 15:40
Ne hallgass ide oda. Hosszú távon csak az a jó, ha hajszáírtóval beszárítod a hajadat és utána hővédővel befújod. az avonos pont jó is. Utána hajegyenesítés. Nekem is ilyen a hajam. Pont hajmosás után ha ezt megcsinálod utána nem kell.
14. nbandus (válaszként erre: 8. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:39
Két barátnőm is használta a keratinos egyenesítést, az egyik rendszeres, és semmi baja a hajának. A vizes vasalgatásnál, meg az állandó vasalgatásnál biztos jobb.
13. csakegyharit (válaszként erre: 10. - Lexibaba)
2014. jan. 30. 15:39
Nem az a baj, hogy nincs elég időm, hanem az, hogy már ezt is kipróbáltam és nem ér semmit.
12. csakegyharit (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2014. jan. 30. 15:38

Amúgy egy héten 2-3X mosok hajat, szerencsére nem zsíros típus. Ennyiszer is használnám. Milyen az a kímélő eljárás hullámosításra?

Amúgy nem az a baj, hogy hullámos, az egyébként tök szép lenne, ha nem összevissza állna, hanem kicsit egyenletesebben...például nem úgy, hogy 90 fokos szögben kiáll egy nagy tincs a hajamból és nem tudok vele mit csinálni. Iszonyú gáz.

11. 0052fe96cc (válaszként erre: 1. - Csakegyharit)
2014. jan. 30. 15:38

Szerintem inkább menj el fodrászhoz, ott meg tudják csinálni, hogy tartósan egyenes maradjon :)

Nekem majdnem derékig ér a hajam, és minden mosás után vasalom, mert hullámos, az alja szétáll, de a teteje lapos a súlya miatt. Én is unom...

2014. jan. 30. 15:37

:D ez még viccnek is rossz :D

A vizes hajad a legsérülékenyebb...

miért nem bírod ki, hogy hajszárító majd csak utána hajvasalás. Nincs olyan hogy nincs rá időd. Akkor ne legyen egyenes a hajad. Ha tönkre akarod tenni. Utána meg majd csak sírsz a fodrásznál, hogy ne vágjon annyit belőle...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook