Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti be tudjátok úgy szárítani a hajatokat mint a fodrász? fórum

Ti be tudjátok úgy szárítani a hajatokat mint a fodrász? (beszélgetős fórum)


1 2
60. ronka
2016. okt. 19. 21:59
igen
59. Carina_40 (válaszként erre: 58. - Carina_40)
2016. aug. 28. 18:52
"tartjk és vezetjük" = "tartjuk és vezetjük" <--(jav.)
58. Carina_40 (válaszként erre: 52. - Carina_40)
2016. aug. 28. 18:45

Kiegészítés az "52. Carina_40"-es hozzászólásomhoz!:--->


Itt van egy remek videó annak bemutatására, hogy miként kell saját kezűleg történő hajnyíráskor két tükörrel dolgozni.--->... ..


--->... .. HAJNYÍRÁS KÉT TÜKÖRREL:>>

Como eu corto meu cabelo em casa 3: De volta ao Undercut | Renata Nicolau

[link]

(Közzététel: 2016. jún. 7.)


* Az itteni példa ugyan egy hajnyírógéppel történő hajnyírást mutat be, de a kis kézitükör tükör tartásának technikája -- és részen a hajnyírás technikája is -- ugyanaz, mint a kézi ollókkal (normál, ill. ritkító ollókkal) történő hajnyírás alkalmával.

* A hanyírógép és a kétféle olló esetén csak a nyírógép, ill. az ollók fogási technikájában -- mivel a hajnyírógép és az ollók egészen más-más felépítésűek! -- vannak különbségek.

* A kétféle nyírási technika kölönbözik csak tehát attól függően, hogy hajnyírógépet vagy ollókat használunk-e; de a hajnyíróeszközök -- gép, ill. ollók -- , és a kis kézitükör egymáshoz viszonyított tartása teljesen megegyező: ha a hátsó vagy az oldalsó hajfürtöket nyírjuk, akkor a nagy falitükör a mindig hátunk mögött van, és a kis kézitükröt pedig mindig vagy elöl, vagy féloldalt, vagy pedig oldalt tartjuk az egyik kezünkben (a hátsó, a féloldali hátul lévő, ill. az oldalsó hajfürtök felnyírásánál), amiben a nagy falitükör által mutatott teljes frizura-képnek kell látszania (helyes kézitükör-tartás esetén), míg a másik kezünkben a hajnyírógépet, ill. a hajnyíró ollók valalamelyikét tartjk és vezetjük, a hajnyírás irányának megfelelően.

______________________________________________________________________________

((* Elöl lévő hajrészek nyírásánál nem szükséges a két tükör, mivel ilyenkor egyszerűen csak szemben fogunk állni a nagy falitükörrel, és így nyírjuk fel a fru-frunkat.))


****************************************************************************************************************



HAJSÜTÉS ÉS BESZÁRÍTÁS KÉT TÜKÖRREL:>>

How RaDona Curls Her Short Hair Hairstyle

[link]

(Közzététel: 2012. szept. 6.)

* Hajsütéskor és beszárításkor is az fentiekben leírtakkal teljesen azonos azonos a felálás, csak az eszközök mások: ekkor az ollók és a nyírógép helyett a hajsütővas vagy a hajfésű, ill. a körfésűs-körrátétes fésűs-kefés hajsütőgép lesz az egyik kezünkben. ((A másik kezünkben tehát ugyanúgy a kis kézitükör marad. Ebben azonos a két tükörel történő hajnyírás, ill. a hajsütés és a beszárítás.))

______________________________________________________________________________

((* Elöl lévő hajrészek nyírásánál nem szükséges a két tükör, mivel ilyenkor egyszerűen csak szemben fogunk állni a nagy falitükörrel, és ekkor így sütjük és száríítjuk be a fru-frunkat.))

57. Carina_40 (válaszként erre: 55. - Ronka)
2016. aug. 28. 10:35

Neked, "ronka", milyen frizurád van? Uniform női frizura 8-10 centis hajhosszal, vízszintes lépcsősorokban félig hullámokban álló sorokra beszárítható?? --> Én ezt imádom!!


- Fotód, frizuraképed esetleg van??

56. Carina_40 (válaszként erre: 55. - Ronka)
2016. aug. 28. 10:31

Mit gondolsz "ronka"?? --> A "52. Carina_40"-ben bemutatott videók alapján neked is könnyebb a frizurádat elkészíteni és beszárítani???


Nyírni is tudod magadnak, vagy csak beszárítani??? -->

--> Énnekem ÍGY <<[*1] sikerült a videók alapján a beszárítás előtt a formára nyírást is elfogadhatóan megcsinálnom.--->... ..


FORMÁRA NYÍRÁS:>>

--->... .. [*1]>> Két tükör kell hozzá, és akkor hátul és kétoldalt is látsz mindent! ;-)

* Egy nagyobb falitükör kell csak hozzá, meg még egy kisebb, nyeles kézitükör is kb. 20-25 cm átmérővel (hogy elég sokat lássál belőle!), amit magam elé tartok (a hosszú nyelénél fogva), míg a nagy falitükör pedig mögöttem van... .

* A kisebb tükörből amikor látom a falitükröt, és a képben látom a tarkóhajamat is (amit az oldalhajnál is hasonlóan lehet megoldani), akkor ezt a falitükörben látott képet a már kézitükörből is nagyon jól látom, és közben így nyírom magamat hátul, ill. kétoldalt is... !

* Az ollók közül egy sűrűfogazású vékony fogszélességű ritkító olló kell (ami egy ollócsattintással csak keveset ritkít!), egy hagyományos olló, és egy borotvapengés fésűs hajnyeső, meg egy sűrűfogú női hajfésű, meg még egy stílfésű szükséges hozzá... !


BESZÁRÍTÁS:>>

* Ehhez hasonlóan ugyanezzel a két tükrös módszerrel csinálom meg magamnak a beszárítást is, azzal a különbséggel, hogy ehhez ugye nem ollók kellenek, hanem elektromos 2-3 hőfokozatú hajsütővas, és szintén 2-3 hőfokozatú körfésűs-kefe-rátétes elektromos hajsütőgép.

55. ronka
2016. aug. 27. 23:22
igen
54. wencus
2016. aug. 27. 15:40
Igen!
53. ina87
2016. aug. 27. 15:37
néha sikerül:)
52. Carina_40 (válaszként erre: 43. - Piciici)
2016. aug. 27. 09:31

Én is be tudom szárítani, innen tanultam meg, itt van RaDona videója a YouTube-ról:>>


Nagyon hasznos mindkét videó, az első a beszárításhoz és besütéshez alkalmas(!) "Uniform Női Frizura" beszárítását mutatja meg, míg a második pedig már az ehhez szükséges alapfrizura formára nyírásán kalauzol végig -- lépésről lépésre! [Ebbe csak a biztos kezű gyakorlottabb nők fogjanak maguk bele!](A videó-magyarázatok fordításait amennyire tudtam, kijavítgattam -- bár ebben eléggé amatőr vagyok!... .)


[1]>> Ez itt a beszárítás videója:-->

How RaDona Curls Her Short Hair Hairstyle

[link]

(Közzététel: 2012. szept. 6.)

[ENG]>> "This video shows you another way you can change up the look of your short haircut by adding curl with a curling iron. You can also check out RaDona's three-barrel look on our video "How to Three-Barrel Short Hair" for another fun way to change up a short hairstyle. Learn more today by visiting our website below."

[HUN]>> "Ez a videó azt mutatja, hogyha egy másik módon szeretnéd megváltoztatni a kinézetedet egy rövid fodrászkodás hozzáadásával a hajadat, a hajfürtökben egy hajsütővassal felfelé húzva és becsavarva. Azt is nézd meg, hogy RaDona három csatornás frizuráját tekintsed meg az alábbi videón: "How to Three-Barrel Short Hair" ("Hogyan készíthető Három-Csatornás Rövid Frizura"), és itt egy másik szórakoztató módon fogunk megváltoztatni egy rövid frizurát. Bővebben is lásd: ha majd ma ellátogat honlapunkra alább."

[link]

[link] products/


[2.]>> Ez pedig az a videó, ami az ehhez a beszárításhoz alkalmas kész női frizura készre nyírását mutatja meg (("Női Uniform Frizura" -- frizura-nyírás)):-->

Radona's Hairstyle - How To | Medium Short Haircuts Tutorial

[link]

(Közzététel: 2012. júl. 26.)

[ENG]>> "In this video Radona and Missy step you through her very own cut. Radona has a short hairstyle with various color weaves. Watch to see how Missy cuts her hair just right. We are so glad that you have visited our videos today. Please leave a comment or subscribe to our channel. Thanks!"

[HUN]>> "Ebben a videóban Radona és Missy lépésre végigvezeti, hogy ő maga hogyan csinálja a hajvágást. Radona egy rövid frizurát különböző színeket sző egymásba. Nézd meg, hogyan Missy hogyan vágja le az ő haját, csak jobban. Nagyon örülünk, hogy meglátogatott a videók között. Kérem, hagyjon egy megjegyzést, vagy iratkozzon fel csatornára. Köszi!"

[link]

[link] products/


Hát, mi tagadás, a google-fordító fordítását egy kicsit "formába kellett rázni" [akárcsak a rendezetlen és a kócos frizurákat :-))) ], de így legalább már magyarul is normálisan érthető, hogy mit akarna mondani!!!

2014. máj. 8. 20:02
nem
2014. máj. 8. 20:00
be
2012. febr. 21. 06:54
nem
48. dafke
2012. febr. 21. 06:51
Ádehogy!
2012. febr. 20. 23:27
Nem is akarom. Szeretem, ha göndör .... :o))
2012. febr. 20. 23:27
Nem mert nagyon hosszú + könnyen kócolódik :D
45. Timky
2012. febr. 20. 23:26
Nem
44. Zóra_
2012. febr. 20. 22:29
egy nagy körkefével bármit meg tudok csinálni :)
2012. febr. 20. 22:28

Én is betudom:)

Körkefét használok én is. Elég vastag az átmérője.

A hajamat két oldalra választom és kezdem az alsó tincsekkel, közben a felső részét felcsatolom. Aztán így haladok felfelé:)

A fejem tetején lévő tincseket kicsit hosszabb ideig szárítom és akkor nem lapul le ott sem a hajam:)

2011. szept. 14. 19:48
nem, de ki akarja???? ?:))
2011. szept. 14. 19:44
Sajnos nem..))
2011. márc. 30. 08:17
nem
39. ronka
2011. febr. 10. 19:35

Én sem vagyok fodrász de ha beszárítom olyan mintha fodrász csinálta volna.Samponból a legegyszerűbbet használom balzsamot minden mosás után teszek rá.Zselé helyett hajhabot használok.

A szárításnál körkefét és hajszárítót.

Fodrászhoz csak vágatni járok 8 hetente.

Festeni magamnak szoktam.

A vendégkönyvemben lévő fotón a saját készítésű frizurám van.

2011. febr. 10. 18:41

Én be tudom.Nem kell hozzá sokminden.Én 4-6 havonta járok fodrászhoz és pont múlt hónapban, mielőtt mentem azelőtt 1 nappal kérdezték meg hogy most voltam e.Én sem tudom fésűvel bezsárítani, pedig nekem dús vastagszálú a hajam.És hullámosodik.

Szóval egy sima hajszárítóval először a töveket, ha kevés, vékonyszálú a hajad, akkor fejjel lefelé legyél, így megemeled a tövét, aztán jöhet a beszárító, így nem kell mellé fésű én is tincsenként szárítom ezzel.Vagy a hajvasaló.A neten fennvannak különböző videók, hogy lehet vele úgy mint a fodrász.A legolcsóbbal is meglehet.Persze ehhez az is kell, hogy legyen egy olyan jó fodrászod, aki olyan jól levágja hogy hónapok múlva is látszik a formája.

Ja igen itthon festem havonta egy 1000 ft-os festékkel.

Én legtöbbször csak wax-ozom szárítás után, mert allergiás vagyok a hajlakkra, de van hogy a végére fújok érzékeny bőrre kitaláltból.3-4 naponta mosom-szárítom, aztán reggel csak meg kell kefélni.

2011. febr. 10. 17:52
Nem igazán, mert nem esik kézre (sajnos), pedig mindig próbálom ellesni a technikákat.
2011. febr. 10. 16:43
ha be tudnám úgy szárítani, fodrász lennék....
35. secret! (válaszként erre: 34. - Lola81)
2011. febr. 10. 16:41
Nálam működik, olyan a volumene, hogy utána ki kell picit vasalni, mert nagyon nagy a beszárítástól, pedig összevissza hullámosodó a hajam, mégis, a sima sampon, balzsam után olyan csillogó, fényes, hogy a fodrászom is mindig dicséri, úgyhogy nagyon imádom ezt a szerkentyűmet. Tényleg félhosszú hajból is csak 5 perc vele a munka. Sebességet is állíthatsz, az új modellekben már hideg levegő is van, Szegeden a Corában láttam 8 ezer forintért, nagyon hasznos.
34. lola81
2011. febr. 10. 14:53

Félreértés ne essék, sajnos én sem engedhetem meg megamnak sem anyagilag, sem időben, hogy minden alkalommal fodrászhoz menjek (nekem is 3-4000 Ft lenne), csak azzal nem tudok egyetérteni, hogy egyesek szerint ők saját maguknak ugyanazt a szintű frizurát elő tudják állítani (kinézetre, tartósságra, volumenre, fényességre stb.) mint a fodrász. Megközelítően jót lehet, de hogy ugyanolyat?!

Igen a kellékesnél is vannak jó cuccok jó áron!;)

2011. febr. 10. 12:22

Na,megpróbálkoztam vele:D

Sokan ajánlottátok hogy tincsenként csináljam,hát bevált:P

Persze nem lett fodrász szintű:)De végre nem lapul le.

Nemrég buli előtt elmentem beszáríttatni és 3ezer ft-ba került:/

És nem ám egy nagy szépségszalonban voltam.

Sajnos nem engedhetem meg magamnak.

Köszönöm a sok hozzászólást és tanácsot:)

Különben én tojássamponnal mosom a hajam,kellékesnél vettem,és a fodrász is azt ajánlotta,ő is azzal mossa:)

És olcsó is.

32. Indiánlány83 (válaszként erre: 27. - Lola81)
2011. febr. 10. 12:01

Tudom, hogy külön szakma. De a mai válságos időkben kevesen tehetik meg, hogy minden hajszárításért fodrászhoz rohanjanak.


Én a vágáson kívül mindent magamnak csinálok. És van olyan, mint a fodrásznál. Mondjuk kencéket nem teszek rá, max. diólevél teával öblítek, na és hajvasalok. Régebben meg körkeféztem. :)

31. Molyka (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 10. 11:33
Pedig el lehet menni a kellékeshez vásárolni. an több helyen is. Pl. a hajfesték is sokkal olcsóbb ott.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook