Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Carpal Tunnel Szindróma -tapasztalatok? fórum

Carpal Tunnel Szindróma -tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
46. gyöngyszemü (válaszként erre: 45. - Szabcsil)
2012. ápr. 3. 19:36
Még ne is erőltesd csak szép fokozatosan! Lehet elküldenek gyógytornára vele.
2012. ápr. 3. 14:35
igen, jobb is volt, semmit nem tudtunk... tegnap szedték ki a varratokat, de még félek használni a kezem, mert néhány mozdulatnál eléggé fájdalmas...
44. gyöngyszemü (válaszként erre: 43. - Bmary)
2012. ápr. 1. 23:03
Nekem is altatásban kellett mivel nem sikerült a kéz elérzéstelenítése, amit hónaljban próbáltak, nem sikerült 100%-osan, így el altattak, de így jobb volt nem hallottam semmit a műtétből.....
43. Bmary
2012. márc. 31. 18:43
Altatásban? Miért? Hol?
2012. márc. 30. 13:25
Köszi ihg,, túl vagyok már a egy hete a műtéten, altatásban csinálták.
41. ihg2
2012. márc. 28. 19:04

Szabcsi,

én ma voltam műtéten, az érzéstelenítés kellemetlen volt, erre készülj fel (nekem is mondták korábban, így erre számítottam, és nem esett annyira rosszul), ez után már semmit nem éreztem. Rövid ideig tart az egész.

Most kb. 10 órával később egy kicsit bizsereg, de nem veszélyes.Persze ahogy gyöngyszemű írta, ez mindenkinél más és más lehet.

2012. márc. 12. 21:15

Köszönöm gyöngyszemü!

A csuklónál műtik, kicsit bővebben írjatok róla. Köszönöm!

2012. márc. 4. 23:09
Szabcsil! Mindegyik más, nincs két egyforma.. attól is függ hogy hol, mármint midet műtik..... Nem kell félni tőle, utána jó lesz!
2012. márc. 4. 22:23
Szeretném tőletek megkérdezni, milyen is a carpal tunnel syndroma műtét. + hét múlva lesz a műtétem és nagyon félek. Meséljétek el. Köszi!!!
37. ihg2
2012. febr. 8. 19:21
Köszönöm szépen az információt. Milyen érdekes, én is Székesfehéváron lakom!
36. Bmary
2012. febr. 8. 14:45
nekem is Szfváron a kórházban..
35. Zorina75 (válaszként erre: 34. - Ihg2)
2012. febr. 7. 18:05
Szia. Székesfehérváron egy nagyon jó kézsebész csinálta. Dr. Szarvas László. Jobbulást neked.
34. ihg2
2012. febr. 4. 21:01
Zorina75 köszönöm a hozzászólásod, valószínűleg ez az amit keresek. Hol, melyik városban/korházban műtöttek ?
33. Bmary
2012. febr. 4. 14:45
na látod, nem 5-6 cm!!! Egyébként a tenyéren lévő vonal lett megvágva, így esetleg a tenyérjóst lehet átverni, hogy az miért erősebb vonal?
32. Zorina75 (válaszként erre: 30. - Ihg2)
2012. febr. 3. 17:41
Nekem a tenyeremen és a csuklómon van egy picurka metszés csak :) A tenyeremen teljesen eltünt , nagyítóval sem lehet megtalálni. A csuklómon egy fél fél cm látszik :)
31. Bmary
2012. febr. 3. 14:45
Szerintem csak vágás van, nekem alig 3cm... persze ez a tb által fin. műtét volt. Az orvosod előtte el fog mindent mondani.
30. ihg2
2012. febr. 2. 21:55

Én még a műtét előtt állok, és a hozzászólások alapján elég ijesztőnek tűnik az egész.

Ide kapcsolódó dolgok keresése közben találtam az interneten a műtétről egy angol nyelvű videót, ahol bemutatták a hagyományos, valaki által említett 5-6 cm vágással járó műtétet, és egy endoszkópiás módszert, ahol a tenyéren, és a csuklón egy-egy lyukon keresztűl végezték el az átvágást.

Van valakinek ezzel kapcsoatos információja, tapasztalata? Végeznek Magyarországon is ilyen módszerrel műtétet?

2012. jan. 30. 21:40

Köszi a viszonylag megnyugtató, türelemre intő infokat - én most Bemer ággyal próbálkozom, állítólag sportsérülésekkel (ínszalaghúzódás,- szakadás esetén jó eredményekkel kecsegtet)... meglátjuk.... a remény hal meg utoljára, nem igaz?

Sziasztok, és még egyszer kösssssz!!!

28. Zorina75 (válaszként erre: 26. - -ssza06)
2012. jan. 30. 20:24
Nekem is csomos volt, még a mai napig is.... fájtak az izmok is..légy türelmes , rendbe jön :)))
27. Bmary
2012. jan. 26. 14:17
Szia, szerintem türelem A millgmmát a neurológus írta fel, és az injekciót 1 hétig a háziorvosod adja be, utána a gyógyszer marad. Tegnap nekem is nagyon fájt a kezem, kézizom gyakorlatilag nincs, bár tegnap először letekertem egy kupakot az üvegről...valami javulás mégis van... A csomót is megmutathatnád a háziorvosnak, nekem nincs ilyen.
2012. jan. 25. 21:29

Szerintetek akkor ne menjek még vissza a kézsebészhez (pont 2 hónapja volt a műtétem), mert ugyan a carpal tunnel tünetei a műtéttel teljesen elmúltak (hála égnek végre fájdalom nélkül tudok aludni!!!), helyette viszont nagyon fáj a csuklóm, a belső oldalon be is van keményedve, és fájnak a kéz izmaim, be van csomósodva a tenyeremben egy "valami", és nagyon érzékeny maga a műtéti heg is.

Ezt a milgamma injekciót a műtét után adják, vagy később is van értelme? És ki adja be, ki írja ki?

25. Zorina75 (válaszként erre: 24. - Bmary)
2012. jan. 24. 18:40
Csak egy hétig injekciózzák s talán az nem csinál akkora étványat.
24. Bmary
2012. jan. 24. 13:56
A millgamma segít, de figyelem nagy étvágyat csinál!!! A kézsebész a fizikóra csak legyintett, én nem jártam el.
23. Zorina75 (válaszként erre: 21. - Bmary)
2012. jan. 23. 20:54
Az injekció rossz nagyon nagyon a többit nem lehet érezni igen :)
2012. jan. 23. 20:53
Sziasztok. Tényleg hónapokig ...kb 6 hónap...tart a gyógyulás :)) Nekem a fiziko nem segített :( Legyetek türelemmel mindenkinek rendbe jön csak idő kell. Sok B vitamint szedjetek /milgamma/ mer super jó rá. Olyat is tudok akinek ezzel injekciózták a csuklóját s teljesen rendbejött műtét nélkül :) Szóval fel a ejjel :))
21. Bmary
2012. jan. 21. 18:02
hali, nekem 3 hete volt műtétem és azóta nem zsibbadok!!!! Műtét után ezt a gyógyszert kaptam: Rantudil Forte. Viszont nincs erő a kezembe, de ez akár hónapokba is telhet míg visszajön. Műtét alatt azt mondta egy zöld ruhás hölgy, kb.annyi idő a gyógyulás, mint a kialakulás....Én 2 hét után mertem vezetni is...bár a sebváltó nem tett jót. Egyébként a műtétnél csal az injekció a brutál, aztán csak feszítést0 érezni. Szóval kitartás mindenkinek...
20. -ssza06 (válaszként erre: 19. - Zeiger)
2012. jan. 19. 20:30

Hello, Zeiger!

Légy szíves írd még meg azt is, hogy mi volt a fizikoterápiás kezelés! Használtál-e valamilyen krémet?

Köszi!

19. Zeiger
2012. jan. 19. 18:54

Üdv mindenkinek!

A múltkori hozzászólásomból láthatja mindenki, hohy mik voltak a tüneteim a műtét elött, illetve a műtét után.

4,5 hónappal a műtét után, már nagyon aggodtam, visszamentem az orvosomhoz, és írt fizikoterápiás kezelést!

Kaptam 30 kezelést, 2 félét, és a kezelés után egy honapra rá kezdett rohamosan javulni!

Még nem tökéletes, de mostmár tudok vele dolgozgatni, rá még indig net tudok támaszkodni teljes mértékben, nem tudom hogy lesz e valaha tökéletes, de hát ez van sajnos!

Kitartást mindenkinek!!!

18. -ssza06 (válaszként erre: 17. - Pumpoka1)
2012. jan. 16. 22:05
Köszi, pumpoka! Kedves vagy, hogy szántál ránk, aggódókra időt, mostmár én is türelmesebben várom a gyógyulást! Szép napokat, jó egészséget!!!
2012. jan. 16. 19:46

Üdv a carpal tunnel-el műtötteknek!

-ssza06 kérésére közzéteszem a műtét utáni személyes tapasztalataimat:

Minél később volt a műtét, tehát minél tovább leszorítás alatt voltak az idegszálak és az erek, annál tovább tart a gyógyulás.

Ez így van, ennek abban az időben utánaolvastam.Tudtam, hogy lehet húzni az időt szteroidos injekcióval,sínnel,stb,de úgyis műtét a vége.

Mondhatni minél később van a műtét, annál később lesz újra 100%-os a kezed.

Nekem műtét előtt kb 5-6 hónappal volt az első tünet:egy húsvéti óriás nagytakarítás után a 3 ujjam utolsó ujjpercei voltak érdekesek,túlzás lenne azt mondani, hogy zsibbadtak. 5-6 hónapig volt csak tünetem, fájdalmam sem volt a műtét előtt.Túlzás nélkül mondhatom, hogy nagyon időben túlestem a műtéten.

Így 12nap múlva tudtam dolgozni,pedig munkám során nagyon igénybe veszem a kezem.

Műtét után kb 1/2 évig gyengébb volt, nem bírtam nehezebb dolgokat tartani, nem tudtam erősen szorítani mert fájt a kezem.

Mindezek ellenére aki aggódik, érdemes a problémákat az orvossal megbeszélni. Esetleg más orvossal is felvenni a kapcsolatot.

Nyugodt szívvel ajánlom a szegedi traumatológiát, ortopédiát.

Kitartást, türelmet mindenkinek.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook