Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Carpal Tunnel Szindróma -tapasztalatok? fórum

Carpal Tunnel Szindróma -tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2
16. -ssza06 (válaszként erre: 15. - Zorina75)
2012. jan. 15. 12:27
Köszi a hozzászólásod, Zorina! Én két hónapja estem túl a műtéten, és úgy állok, ahogy Te írtad, már azon agyalok, hogy rosszul sikerült a műtét, de olyan jó olvasni, hogy később minden plusz beavatkozás nélkül mégis javulni kezdtél! Ezek szerint még nem kell föladni a reményt! Köszi!!! Szép napot!
15. Zorina75 (válaszként erre: 14. - -ssza06)
2012. jan. 12. 19:41

Sziasztok !

Engem egy éve műtöttek, s mindkét csuklóm illetve tenyerem. Nagyon nehezen gyógyult. Már 3 hónap után másodszor akarták műteni és egyszer csak elkezdett javulni :)Körülbelül 6 hónap után tudtam a tenyeremre támaszkodni. A bal kezemen a hüvelykés mutató ujjam sem tökéletes még de 99 % os :) Szóval kitartás mindenkinek :)

14. -ssza06 (válaszként erre: 13. - Zeiger)
2012. jan. 1. 12:09

Kedves Zeiger! Látom, nem kaptál választ, pedig engem is nagyon érdekelne... bár én még csak 5 héttel vagyok túl a műtéten, de a jelenlegi tüneteim ugyanazok, amiket Te is írsz. Szörnyen fájnak az izmok a kezemben, különösen a tenyér kisujj felőli élénél, a csuklóm, - és egyáltalán nem tudok nehezebb tárgyakat megtartani, szorítani. Nagyon el vagyok keseredve, mert szörnyen aggódom miatta. Mi lesz, ha nem funkcionál majd rendesen a kezem?

Te visszamentél az orvosodhoz? (engem Szentesen műtöttek) Milyen terápiát javasolt?

És tényleg, olyan jó lenne, ha a régebben műtöttek válaszolnának a tapasztalataikról!

13. Zeiger
2011. nov. 18. 20:29

Üdv mindenkinek!

Én egy 27 éves fiatalember vagyok! Megműtötték a kezeimet ezzel a bizonyos kézalagút szindrómával. A tüneteket nem kell ragoznom, mert gondolom aki ezen átesett tudja milyen. Egy olyan kérdésem lenne, hogy a műtét után, mennyi idő után lesz teljes értékű a kez? Nekem augusztus 10-én csinálták meg, mind a két kezemen, és még mindig szenvedek. Ez természetes lehet, majd 4 honap után? A tenyereimben az izmok fájnak, nem tudok vele szosrítani rendesen, nem tudok rátámaszkodni egyik kezemre sem, kezdek kétségbe esni. Az orvosom csak azt szajkózza, hogy legyek türelmes, és hogy ő még ilyennel nem találkozott hogy a műtét után ennyi idő után lennének ilyen problémák! Megköszönném, ha valaki írna nekem ezzel kapcsolatban, a tapasztalatit, mert igazából nem tudom mi tévő legyek! Előre is köszönöm!

2010. okt. 29. 22:13

Üdv mindenkinek!

2,5 napja volt Carpal tunnel műtétem Szegeden, és most írogatok 2kézzel a billentyűzettel!!!!Ne féljetek a műtéttől!(Én nagyon féltem.)Semmi fájdalmam nincs,csak azért veszek be napi 1fájdalomcsillapítót,mert a gyógyszer tartalmaz gyulladáscsökkentőt is-...biztos, ami biztos.Akinek van kérdése,szívesen válaszolok.

2010. szept. 20. 10:34
Én most megyek emg vizsgálatra, de a doki mondta, hogy nagy valószínűséggel az, és műtét lesz. Hallottam olyant is, hogy az ideg nem működik utána megfelelően. vagy vmit hibáztak a aműtéténél, és súlyosabb lett. Remélem nem lesz ez és olyan lesz, mint ahogy te irtad. Amúgy én 22 vagyok, de kb16 éves korom óta van és már nekem is annyira fáj, hogy néha legszívesebben levágnám.
2010. júl. 3. 20:28
Nincsmit, neked is! :-))
2010. júl. 3. 14:15
Köszönöm,szép hétvégét neked.:-))
8. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - 3e98087e57)
2010. júl. 2. 10:40

Egyből jó lett nem zsibbadt utánna, a seb is hamar gyógyúlt a csuklóm belső felén a tenyerem felé 5-6cm a vágás, és szépen begyógyúlt. Egy barátnőmet úgyanaz a doki műtötte én ajánlottam neki, a bal kezével volt ugyanez, neki a könyöke alatti részt műtötte, de az is hamar meggyógyúlt...

Kívánom hogy minden rendben legyen!! Jóbbulást az anyukádnak, és ne izgúljon nem vészes!

2010. júl. 2. 06:40

Köszi....igen ilyen anyunak is.


Kiírták műtétre ebben a hónapban. Úgyhogy remélem tényleg jobb lesz neki.


Még annyit hadd kérdezzek hogy a műtét után mennyi idő múlva lett olyan mint régen ?


Bár tudom neked mindkét kezed volt érintve,de mégis nagyjából mire lehet számítani?

6. gyöngyszemü (válaszként erre: 4. - 3e98087e57)
2010. júl. 1. 11:07

Ez olyan hogy az ideget ami körülveszi rávan szorúlva úgy mutata a doki mint amikor a hüvelyk és a mutató ujjaddal kört formálsz és a másik kezed mutató ujját bedugod (mint

amikor a dugást mutatják :-) és összeszorítod vele a mutató ujjadat, na azt kell lefejteni az idegekről nekem minden ujjamhoz vezető idegről felszabadította legalábbis így magyarázta, és azóta jó! eleinte elég volt egykis rázogatás lelógatás hogy elmúljon aztán már semmi nem használt iszonyúan fájt égett mintha parázs lett volna benne, főleg éjszaka legsziveseben levágtam volna baltával. Eleinte a csigolyámra gyanakodtak de

szerencsére

olyan dokihoz

vezérelt a sors hogy felismerte egy sima csukló röntgenből.

5. 3e98087e57 (válaszként erre: 4. - 3e98087e57)
2010. júl. 1. 04:59
ép akart lenni
4. 3e98087e57 (válaszként erre: 3. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 1. 04:57

Köszi hogy válaszoltál.

Anyumnak van a csuklójánál,belső felén.Csak tudod azért is félek mert a másik keze nem épp,és hallottam olyat hogy van akinek rosszabb lett.

Hát ez amit írtál nagyon jól hangzik.Neki zsibbad is a keze,meg iszonyatos fájdalmai vannak miatta.

Neked megmondták,mitől alakult ki? Főleg olyan fiatalon?

2010. jún. 30. 23:06

Nekem mindkét csuklómban az volt vagyis ott nyitották fel hogy az újj zsibbadást megszüntessék. Hogy lesz e? Jobb lesz mint elötte! Soha jobb nem volt! Már levágtam volna a kezeimet én magam azóta ha nem műtik meg!! Kb 1980-tól kezdödtek a tünetek, ekkor voltam 10 éves, 29éves koromban 99-ben végre egy doki rájött hogy mi a baj, és megis műtötték egy éven belül mindkét kezem. Azóta is álldom!!

A gyógyulás azért a seb nagyságától, és a hollététől is függ!

Neked hol a gond?

2. 3e98087e57 (válaszként erre: 1. - 3e98087e57)
2010. jún. 30. 16:30
Lesz egyáltalán olyan a kéz mint előtte?
2010. jún. 30. 16:16
Van valaki hasonló helyzetben? Műtét után mire lehet számítani? Mennyi idő a gyógyulás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook