Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Carpal tunnel (carpalis alagút) syndróma fórum

Carpal tunnel (carpalis alagút) syndróma (beszélgetős fórum)


19. gyöngyszemü (válaszként erre: 16. - Harba)
2010. júl. 15. 23:36

Rosszabb, de engem anno azsem érdekelt mert már majdem 20 éve zsibbadtak akkor az ujjaim..

Aztán az MRI felvételt megnézve annak ellenére hogy van egy öszenött csigolyám, alatta meg sérv.. nem ott volt a baj, hanem a csukló felvételből és igen az eng megerősítette ez alagút szindróma.

18. Harba (válaszként erre: 17. - Susika2009)
2010. júl. 15. 22:37
értem... most én itthon vagyok a kisbabámmal, aki hat hónapos, úgyhogy még nem is tudom hogy tudnám megoldani a pihentetést. Szerintem egyenlőre sehogy. Azt hiszem ez nem lesz egyszerű. Köszi a választ.
2010. júl. 15. 14:27
hivatalosan fél év,de rá 8 héttel elmentem dolgozni,mert elengedett a főorvos..sztem ez csak töled függ,hogy mit dolgozol,és mennyira gyógyul....
16. Harba (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 14. 13:38
Mondjuk tegnap nekem is mondta a doki, hogy lehet gerinc probléma is a háttérben, azért kért eng-t. Mondjuk az még rosszabb lenne, azt hiszem.
15. Harba (válaszként erre: 13. - Gyöngyszemü)
2010. júl. 14. 13:37
köszi!
14. Harba (válaszként erre: 11. - Susika2009)
2010. júl. 14. 13:36

hát.... nem túl bíztató, de hát ha egyszer ez van. Én azt hittem, hogy azért kisebbet vágnak, és nem látszik ennyire.

Műtét után mennyit kellett pihentetned, mennyi volt a gyógyulás?

2010. júl. 13. 23:39
Amúgy vanmár pár fórum ebben a témában, nézzbe oda is!
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - Susika2009)
2010. júl. 13. 23:36
Megnéztem a műtött kezed, pont mint az enyém, :-) Nekem 11éve műtötték mindkét csuklóm úgyanigy. Nagyon jól sikerűlt, azóta is álldom a dokim hogy rájött nem a csigolyámtól zsibbadnak az ujjaim, hanem kért egy csuklófelvételt.....
11. Susika2009 (válaszként erre: 9. - Harba)
2010. júl. 13. 19:54

attól függ milyen korházba mészz,ahol van ilyen egynapos sebészeti osztály ott aznak este hazamehetsz,én reggel 7 re mentem,este 5 kor hazaengedtek,de szigoruan kisérettel,az ENG fájdalmaz,árrammal stimulálják a kezeden az izmokat vagy nem is tudom miket,nekem beis lilult ahol a müszrrel mért,ennek az eredménye sokat számit,bár nekem negativ lett,mégis az volt a bajom,szoval nekem nem jött be:-)

De kívánom hogy meggyógyuljon...hosszu a gyógyulás,a naplóm elején irtam a mütétröl és van kép is a mütét helyéröl..nézzétek meg:-)

10. Harba (válaszként erre: 4. - Susika2009)
2010. júl. 13. 17:32

Neked milyenek voltak a tüneteid? Mert nekem egyenlőre "csak" a nagy-, mutató-, és a hüvelyk ujjam zsibbadása és bizsergése van. Konkrétan én fájdalmat nem érzek.

Nálam a műtéttel mondjuk az lenne a gáz, hogy most fél éves a kisfiam; nem is tudom hogy oldanám meg a műtét után, hogy ne emelgessem stb.....

2010. júl. 13. 17:16

sziasztok!


Köszi szépen a válaszokat, én ma voltam a kézsebészeten, egyenlőre ENG vizsgálatra utaltak el, aug. 11-én megyek.

Azt lehet tudni hogy ez mitől van?

A műtét az ambuláns, vagy bent fekvős?

Üdv.

8. manul (válaszként erre: 7. - Susika2009)
2010. júl. 13. 16:06
Ok!Köszi!
7. Susika2009 (válaszként erre: 6. - Manul)
2010. júl. 13. 16:01
elöször olyan volt mint egy sima inhüvelygyulladás,de aztán hiába volt 6 hétig gipszelve,igen addig rajthagyták...eredménytelenül,elkezdett zsibbadni,kieste tárgyak a kezemböl,és ahol volt a szükület,szépen kezdett az ujjam zsugorodni,nem tudtam kiegyenesiteni....aztán jött az én kézsebész dokim,akit a mai napig,dicsérek,ezerszer ellenőrizte hogy biztos az a bajom,kismilio vizsgálat,végül mütét,mivel cukrász vagyok és kell a kezem,nem eshetek ki 2 havonta...
6. manul (válaszként erre: 4. - Susika2009)
2010. júl. 13. 15:57
Neked milyen tüneteid voltak?
5. Leny
2010. júl. 13. 15:57

Szia, én találtam róla infókat:

Kezelés


A tünetek spontán javulása olykor műtét nélkül is előfordul. A kéz tehermentesítése, a csukló nyújtott helyzetű éjszakai sínezése csökkentheti a csatornán belüli duzzanatot, több helyet hagyva az idegnek. Gyulladáscsökkentő gyógyszerek szedése, vagy a carpalis csatornába juttatott gyógyszerek szintén a csatornán belüli duzzanatot mérséklik.


Súlyosabb vagy nem javuló tünetek esetén sebészileg kell a csatornát felszabadítani. Az idegre gyakorolt nyomást a csatorna tetejét alkotó tenyéri szalag átvágásával érjük el. A bőrmetszés kiterjedése különböző lehet, de a cél azonos: felszabadítani,megnagyobbítani a csatornát és csökkenteni az idegre ható nyomást . A műtét kiegészítéseként az inakat körülvevő gyulladásos szövetszaporulatot is eltávolítják. A műtét után a bőrmetszés körüli hegérzékenység néhány hétig, esetleg hónapig fennállhat. A zsibbadás és fájdalom egyénenként különböző gyorsasággal múlhat el. A szorító erő visszatérése, a kéz eredeti aktivitásának helyreállása akár hónapokat is igénybe vehet.


Illetve egy orvosi cikk:

Gyulladásgátló gyógyszerek, merevítések, és kézterápia. Éjszakai merevítők használata, segíthet, de ritkán oldják meg teljesen a problémát. Nappali merevítés is segíthet, de a legtöbb beteg számára ez nemmegoldható.A kézterápia is részben hatásos lehet ugyanúgy, mint a gyulladásgátló gyógyszerek. A gyógyszerek hatékonysága meglepő, mivel hogy a probléma nem a gyulladásban rejlik. Hatékonyságukat talán azzal magyarázhatjuk, hogy stabilizálják az erek falait, és így kevesebb folyadék jut a szövetekbe, ami csökkenti a dagadást.


Injekciók: Nagyon hatékonyak lehetnek, de nem oldják meg a problémát örökre. A tanulmányok alapján az injekciók hatékonysága megjósolhatja a sebészeti beavatkozás sikerét.


Sebészeti beavatkozás: A legtöbb beteget indokolatlanul elriasztja. A beavatkozás kb. 20 percig tart, helyi érzéstelenítéssel vagy altatás alatt is elvégezhető, ami a betegtől függ. Ez egy járóbeteges eljárás, ami kevés rizikóval jár, és általában teljes gyógyulást hoz a beteg számára, kivéve a nagyon súlyos eseteket.

2010. júl. 13. 15:56
igen az,nagyon fájdalmas,fél évig voltam vele táppénzen,mert inhüvelygyulladással kezeltek 2 hónapig aztán nem az volt!
3. manul (válaszként erre: 2. - Susika2009)
2010. júl. 13. 15:54
Ez a kéztő alagút szindróma?
2010. júl. 13. 15:53
szia!Nekem volt,decemberben mütöttek vele,szerencsére én nem éveken keresztül szenvdtem vele,bár kicsit késön vették észre,de nekem 100%-osan helyrejött!
2010. júl. 13. 15:50

Sziasztok!

Volt már valakiknek itt a fórumozók közül Carpal tunnel (carpalis alagút) szindrómája?

Ha igen infókat szeretnék, kezelésről, hogy mitől lehetett esetleg stb. minden ami ezzel kapcsolatos.

Előre is köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook