C vitamin (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2012. dec. 29. 12:28

A netről rendelek C vitamint, 1000 mg-osat. 500 db van a dobozban.

Mindhárman napi szinten 1 db-ot eszünk belőle. Ha valakinél betegség tünetei kezdődnek (torokfájás, orrfolyás, stb), akkor megemeljük az adagot 3000 mg-ra/nap. Most a férjem göthös, 8-10.000 mg-ot adok neki egy nap alatt, 1,5 óránként. Ilyenkor a saját adagomat is megemelem, 3-4.000 mg-ra, mert mégiscsak egy légtérben vagyunk.

Így átvészeljük a telet különösebb betegségek nélkül.

2009. jún. 27. 20:40

Ne a műanyagot egyétek... Lehet venni csipkebogyó szárított termést herbáriákban. Akár nagyobb hipermarketekben is. Azonfelül, hogy természetes, még az is tuti biztos, hogy C-vitamint fogyaszt az ember... ...jah, és mindenféle oda nem illő mesterséges színezék, kapszula anyaga és egyéb undorító műanyagok nélkül.


A szárított termésből teát lehet készíteni, de nem forralásos módon, mivel az "öli" a drága C-vitamint. Épp ezért 12 óra áztatás hideg vízben, és lám, nagyon finom, üdítő és még egészséges innivaló is nyerhető belőle. Ajánlom a gusztustalan kóla helyett, ami minden értelmes dolgot kivon a vérből, stb stb...


Ha nem szimpatikus a tea, akkor ott vannak például a gyümölcsök. Én személy szerint mindennap megeszem egy egész citromot. Igazi C-vitamin bomba! De ugyanúgy megteszi a narancs, mandarin - tehát mindenféle citrusfélék -, és egy gyümölcs sem ártalmas az egészségre (ugye ez nem újdonság). Aztán a zöldségek... Ott a paprika, hogy csak a C-vitaminban leggazdagabb zöldséget emeljem ki!


Én semmilyen vitamint nem szedek. Amióta letettem őket - mert napi rendszerességgel ettem 2 Cetebét reggel, 1 Cetebét este, reggel emellett még egy Supradint valamint Béres magnézium illetve kalcium tablettát -, és kizárólag gyógynövényes teákat iszom és változtattam az étrendemen, hogy nem eszek gyorséttermit, viszont annál több zöldséget és gyümölcsöt nah, azóta határozottan jobban érzem magam a bőrömben...


Nem kell az a sok műtrágya....

2009. jan. 12. 20:34
béres c-vitamint
2008. szept. 26. 13:00
A lifepak,és a G3 a legjobb!Ajánlom mindenkinek!
9. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 7. - Link2-3-4)
2008. szept. 26. 13:00
Nem csak a neten lehet!
2008. szept. 26. 11:52
Mi az ősz beálltával kezdjük szedni vitaminkészítményeket.
2008. márc. 31. 01:26
Én a LifePak-t ajánlom, 500mg C vitamin benne, és 48 egyéb történet. Meg kell rendelni a Neten.
2007. dec. 20. 15:14

C vitamin rágótabletta összetétele a következő: 220mg aszkorbinsav(ez maga a C vitamin) és 371,25mg nátrium-aszkorbát

Nátrium aszkorbát: E301

Nátrium aszkorbát: az aszkorbinsav (a mesterséges C-vitamin=E300) sója, de a természetes C-vitaminnal ellentétben a kísérleteknél hólyagrákot okozott. Az állatkísérletek a fiatal egyedeknél fejlődési rendellenességeket is jeleztek.

Tehát megveszel gyanútlanul egy c vitaminnak mondott rágótablettát és mivel dúsítják?: rákkeltő anyaggal.

Ezek alapján én már csak tiszta aszkorbinsavat veszek a gyógyszertárban és azt rakom a kihült teába mézzel és ezzel pótoljuk a C vitamin igényünket.

2007. okt. 2. 20:52
Én a fiamnak adok C vitamint mint étrendkiegészítőt.
2006. aug. 5. 12:48

én évek óta napi 1-2 grammot eszem. Ha beteg vagyok (ami elég ritka), akkor 5-10 grammot.

Szinte az összes vitaminból az RDA 1000%-ánál többet eszem.

Lehet levonni a következtetéseket :)

2006. aug. 5. 09:35
A régi "hiedelem" mely szerint naponta 60mg C vitamin elég, arról annyit h erre azt mondja a rák megelőzés, gyógyítás előadást tartó prof. (Dr. Dávid Tamás) h ez a mennyiség a kiscicájának elég.
2006. aug. 5. 09:33
Rengetegszer voltam "rák és immungyengeség" előadásokon és a legújabb kutatások szerint 2000mg C vitamint kell bevinni naponta szájon át a rákos betegeknek sőt intravénásan is kell kapniuk. Egy egészséges embernek pedig naponta 1000mg-ot!!!!
2006. júl. 9. 16:48
Ha már szükségünk van a C-vitamin állandó pótlására, mennyit fogyasszunk belőle? A „Mennyi C-vitamin elegendő naponta?” kérdés heves vitákat vált ki. Az általánosan elfogadott adag a régebben a skorbut megelőzésére javasolt napi 60-80 milligramm, de ez a nézet napjainkban tarthatatlan. Ha csak ennyi C-vitamint fogyasztunk naponta, akkor tulajdonképpen állandóan a szubklinikai skorbut állapotában élünk.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook