Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ismeri valaki a Lenkei-féle életerő vitamint? Vannak tapasztalatok? Hol lehet beszerezni? fórum

Ismeri valaki a Lenkei-féle életerő vitamint? Vannak tapasztalatok? Hol lehet beszerezni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
130. oppso (válaszként erre: 129. - Oppso)
2020. aug. 22. 23:21

Javítás:

Az RDA értékek....

129. oppso
2020. aug. 22. 23:20

Igen, ismerem.

Talán azt mondhatom, hogy ez a legjobb Magyarországon elérhető vitamin- és nyomelem készítmény.


A Prémium Erősből, ha beszedsz napi hármat, már kezded érezni, hogy miről is van itt szó.


Magam is szedem. Előtte én is "gagyibb" vitaminokat vettem, de elég sokat utánaolvastam ezeknek a dolgoknak, így esett (jelenleg) a választásom a Lenkei féle vitaminra.


Az RDA értékekkel a "betegség felett egy milliméterrel" értékek.

ODA (Optimal Daily ...) - nézzetek utána ennek.


Akit komolyabban érdekel a dolog, vegye meg Linus Pauling témábavágó könyvét. (egy angol nyelvű alapmű)

128. oppso (válaszként erre: 122. - 00346cf747)
2020. aug. 22. 23:15
Ezen érdemes elgondolkodni.
127. szimba
2011. jan. 29. 21:42
ismerem, tapasztalat negatív eredményű, szerintem ne akard tudni, hol lehet beszerezni, felesleges pénzkidobás.
126. Burkuska (válaszként erre: 125. - Pamacsgazdi)
2009. dec. 25. 19:27

Az a döbbenet,hogy a fogyasztói társadalomnak az már fől sem tűnik,hogy úton-útfélen rád tukmálják a termékeket,kóstoltatnak (lsd.áruházak)és még azt is elhitetik veled 8már akivel!!),hogy egészséges!

Megfelelő vitamint bevinni természetes formában? Mutass nekem olyan "normális" tápanyagokban gazdag zöldséget vagy gyümölcsöt amit megveszel. Max a nagymama kertjében találsz már.

2009. dec. 25. 19:06

Budapesten két üzlete is van, előtte állnak az alkalmazottai, és próbálják beterelni a vevőket, ingyenkóstolóra, tájékoztatót adnak, egyébként a belvárosi üzlete rendszeresen üresen pang. De ha belegondoltok, ő is valamiből kivonja a vitaminokat.

Nem egyszerűbb természetes formában a szervezetbe bevinni?

124. 00346cf747 (válaszként erre: 123. - Pegasus0629)
2009. júl. 26. 19:17
Erről van a hoxán egy saját témakör, úgy emlékszem, nem derült fény a kérdésre.
2009. júl. 26. 18:44
Valaki szedte már a zsírégetö vitaminját?
2009. jún. 18. 18:40

Kicsit offolok ide, de nem tudom megállni. Egy ismerősöm autista lányának vitaminkészítményeket adott (nem Lenkei!!), és látványosan javul. Persze ez az ő betegségéhez mérten feltűnő, nyilván gyógyult sosem lesz, de nem mindegy, mennyi vele a probléma.

Fontosak a vitaminok!

2009. jún. 18. 17:59
Sokáig szedtem. Jól is éreztem magam, tele voltam energiával. Aztán szépen elmaradt, egyrészt az ára miatt, másrészt olyan gyorsan nőtt a hajam, hogy a fodrászati számlám is kezdett megnőni. Tavasztól őszig kihagyom, utána talán újra kezdem, max. másnaponta veszem be.
120. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 117. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 6. 10:25
Köszönöm.
2009. jún. 6. 10:24
Ja, és van még egy PDI is ami a sportolóknak ajánlott mennyiségeket tartalmazza.
2009. jún. 6. 10:18
A mienk szinte teljesem megegyezik az EU ajánlással. Az EU-é nem sokban tér el az USA-étól.
117. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 116. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 6. 10:14
MO-on 2000-ben. Előtte 1996-ban.
116. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 115. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 6. 09:58
Ja, akkor félreértettelek. A legutóbbi értékeket mikor állapították meg?
115. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 114. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 6. 09:52
Akkor határozták meg ELŐSZÖR. Az addigi kutatási eredmények alapján. Mint minden ami tudomány ez is fejlődik.
114. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 113. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 6. 09:45
Ha az ötvenes években határozták meg, nem lehet, hogy mára kissé elavult a teória? Arra gondolok, hogy akkor még sokkal egészségesebbek voltak a táplálékok, s az emberek is egészségesebben éltek, nyugodtabb volt az élet.
113. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 112. - 2d5a00656a)
2009. jún. 6. 09:36

Első ízben az Amerikai Táplálkozástani Intézet határozta meg a napi ajánlott bevitel értékeit. az 1950-es években. Ennek mintájára számos ország - így hazánk is - létrehozta saját RDA értékeit, figyelembe véve az ország éghajlatát, földrajzi sajátosságait, stb.


Egy másik fogalom a tolerálható felső beviteli szint, vagy röviden UL. A meghatározása bonyolult feladat, és csak akkor lehetséges, ha megfelelő számú és megbízhatóságú kísérleti adat, teszteredmény áll rendelkezésre. Az UL meghatározásához a kiindulópont az a legmagasabb beviteli szint, amelynél a vizsgálatok még nem észleltek káros hatást (No Observed Adverse Effect Level, azaz NOAEL), vagy az a legalacsonyabb szint, amelynél már káros hatást észleltek (Lowest Observed Adverse Effect Level, azaz LOAEL). Természetesen ezeket a szinteket nem lehet teljes bizonyossággal meghatározni, hiszen csak véges számú vizsgálati adat áll rendelkezésre, és azok is változó megbízhatóságúak. Ezért az UL meghatározásához egy bizonytalansági faktort (Uncertainty Factor, azaz UF) is figyelembe kell venni, ami annál magasabb, minél kevesebb adat alapján határozták meg a NOAEL-t vagy a LOAEL-t, illetve minél rosszabb minőségűek a rendelkezésre álló vizsgálatok. Az UL értékét úgy kapjuk, hogy a NOAEL-t, vagy ha az nincs, akkor a LOAEL-t elosztjuk a bizonytalansági faktorral:


UL = NOAEL / UF, vagy UL = LOAEL / UF

2009. jún. 5. 22:13
Ki határozta meg az RDA-t????
111. Kenza23
2009. jún. 5. 22:11
létezik vitamintúladoglás...olvass utána. A szcientológiát a könyveivel kapcsolatban írtam, mert a szcientológia tanait olvashatod tőle a könyveiben. Olvastam a könyveit pl..szerintem a netet ne csak egy feminim fórumra használdd, kicsit áss mélyebbre..rengeteg cég foglalkozik az " egészséggel" nem sok cég büszkélkedik amrikából behozott, átcsomagolt tiltólistás termékekkel :) Én örülök, ha segítenek, termékek..de ha vitaminnál tartunk, azt kiáshatod magadnak is...
110. Burkuska (válaszként erre: 107. - Pirosalma)
2009. jún. 5. 21:30
Én még nem....:)
109. 1731424aa5 (válaszként erre: 104. - Cszsuka)
2009. jún. 4. 23:26
Igazad van! És ebből Lenkei doktor nem is csinált titkot, sőt...
108. 1731424aa5 (válaszként erre: 107. - Pirosalma)
2009. jún. 4. 23:25
Én meg igazságügyi elmeorvostanból tanultam a sztereotípiákról...
107. Pirosalma (válaszként erre: 106. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 4. 15:03
Így van, ezt én is tanultam kommunikációból:-)
106. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 103. - 1731424aa5)
2009. jún. 4. 14:53
Kognitív disszonancia. Ha valamiért sok pénzt fizetek az csak jó lehet.
105. Pirosalma (válaszként erre: 104. - Cszsuka)
2009. jún. 4. 13:54

A szintetikus azt jelenti, hogy a vegyész rakta össze. Nem szükségszerűen rosszabb, mint az, ami pl. a gyümölcsökben van. Ez persze függ a tisztaságtól (egyéb anyagok - amik a szintézis során képződtek vagy nem használódtak el teljesen - jelenléte és mennyisége) is. Annyit azért hozzá kell tenni, hogy a természetben előforduló vitaminforrásokban is vannak kísérő anyagok, amik ugyanúgy károsak lehetnek (ezt csak a teljesség kedvéért mondom, nem érvként, konkrétum nélkül nem is lehetne).

A szintetizált vitaminok megegyezhetnek a természetben előforduló formával (pl. az aszkorbinsavat cukorból állítják elő), vagy kisebb mértékben eltérhetnek tőle.

A biológiai aktivitás az eltérés minőségétől függ. Pl. a E-vitamin esetében a szintetikus forma biológiai aktivitása mintegy 15-20 %-kal kisebb a természetesénél, pedig csak egy atomcsoport térbeli helyzetében különböznek (a szintetikus kémia rákfenéje ez, mármint az, hogy megfelelő izomert állítsanak elő, vagyis hogy az atomcsoportok elrendeződése is stimmeljen). De a C-vitamin az szintetikusan is L-aszkorbinsav (vagy L-dehidroaszkorbinsav), meg a természetben is.

104. Cszsuka (válaszként erre: 103. - 1731424aa5)
2009. jún. 3. 21:52
Ezutóbbi nem igaz. Én először nagyon szimpatizáltam vele, s most is azt mondom, hogy igaza van, de sajnos szintetikus cuccokból igenis lehet túladagolni. Ezt ő is tudja. Jó lenne tudni, hol a határ. Sőt, nemcsak a szintetikus cuccokból lehet túladagolni, hanem minden másból. Pl. vannak olyan vitaminok, amelyek beépüléséhez egy másik vitamin, vagy egy másik anyag kell. Ha ez nincs jelen, akkor a vitamin kárt is okozhat.
103. 1731424aa5 (válaszként erre: 102. - Kenza23)
2009. jún. 3. 19:02

1. Mi az a "túlzott" vitamintartalom?


2. Ki hallott már vitamintúladagolásról?


4. Olvasott már valaki olyat, hogy a Lenkei féle vitaminok hat hónap tartós használat után sem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket?


5. Lenkeinek a "Tengeri só" nevű készítnényét azaz 100 %-os tengeri sóját is betiltották.


6. Ha szcientológus a szakács én nem küldöm vissza a kaját az étteremben. Én sem lettem szcientológus dr.Lenkei Gábor vitaminjaitól.


Lenkei vitaminjait azok dícsérik akik használják és azok vannak rossz véleménnyel róla akik meg sem próbáltak a gyógyszerek nélküli új egészségkultúrába belekóstolni.

102. Kenza23
2009. jún. 3. 00:27
Lenkei által forgalmazott készítmények egy részét nem engedélyzeték a túlzott vitamintartalma miatt, pl c vitamimnból olyan nagy dózist tartalmazott a készítmény amely már nem igazán egészséges kiválasztó szerveink számára.LEnkei egyenlő scientológia,a többit a híres kereső oldalán olvashatjátok..
101. 1731424aa5 (válaszként erre: 92. - Pirosalma)
2009. jún. 2. 23:50

nem találom sajnos azt az angol nyelvű linket, ahol egy érdekes aszkorbinsav kísérlet során egy módfelett beteg öregúr szervezete 24g C vitamint "tüntetett el" nyomtalanul.A vitaminfogyasztás nem pazarlás, hiszen a levegővétel is az lehetne ( Keleti kultúrák szerint a "civilizált nyugati ember" légzése az!) mert a kilélegzett levegő is tele van széndioxiddal.


A vitaminhiány 5 fokozata:



Egyes fokozat: még nincsenek tünetek, a test feléli a tartalékait.


Kettes fokozat: az első teljesítménycsökkenések pszihés stressz vagy tartós testi megterhelés estén.


Hármas fokozat: nem specifikus tünetek, étvágytalanság, fogyás, egész napos fáradtság, alvászavarok éjjel, idegesség, ingerlékenység, fertőzési hajlam, teljesítménycsökkenés.


Négyes fokozat: valódi hiánytünetek, mint fogínyvérzés C- vagy K-vitamin hiány esetén, látási zavarok sötétedéskor A-vitamin hiány estén.


Ötös fokozat: súlyos vitaminhiány betegségek, melyek korábban halálhoz vezettek. (skorbut, beriberi, farkasvakság)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook