Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pénz vagy Boldog párkapcsolat? fórum

Pénz vagy Boldog párkapcsolat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. febr. 16. 07:27
Èrdekes kèrdès. Amikor megismerkedtünk, mèg tanultam, ő màr dolgozott. Utána összeköltöztünk, el kezdtem dolgozni is. Az első időkben nem volt semmi problèma. De utàna jöttek. Nagyon sokat dolgoztunk, ő mèg többet. Volt, hogy 2-3 naponta talàlkoztunk, pedig egy lakàsban laktunk. Nem voltunk sehol nyaralni, nem vettünk ùj dolgokat, mèg ezek nem is lettek volna akkora bajok, de a közös idő erőteljesen lecsökkent. Hàlàs vagyok èrte, hogy kitartott mellettem, mertezt a kilàtàstalansàgot elèg nehezen kezeltem. Aztàn kiment dolgozni, külön voltunk 2,5 hónapig, utàna èn is kijöttem. Egy helyen dolgozunk, egy beosztàsban. Anyagilag nincs problèma most màr, de sokkal jobban örülök neki, hogy nap mint nap hozzà tudom bùjni :-) szòval a boldog pàrkapcsolatra szavazok, az anyagi rèsze annyira fontos, hogy mindig maradjon mèg valamennyi hònap vègère (na nem több szàzezres tètelre gondolok, hanem tudjunk pl kajàt venni.)
2015. febr. 16. 05:37
Elgondolkodtató ....
75. Szabi74 (válaszként erre: 58. - A94ac54e89)
2015. febr. 16. 05:35
Örök igazság!
2015. febr. 15. 06:55
utobbi
2013. okt. 20. 11:56
Ez attól függ, ki milyen szerepet szán magának egy közösségben (pl.család). Ha eltartó szerepet kíván betölteni (pl.családapa), akkor bizonyára boldogtalanná teszi, ha nem tud pénzt előteremteni. Ő tehát a pénzre fog vágyni, mert ezzel együtt tud kiteljesedni, tehát boldog lenni. De aki pl. család összetartó szerepet szán magának (családanya), nála a boldogság a preferált.
72. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 13. - 8a8125e283)
2013. okt. 20. 11:39

Gondolkodtál már rajta, hogy mi lenne, ha nem kamionozna és mondjuk a minimálbért keresné itthon? Meg tudnátok élni? nem vágnád-e naponta a fejéhez, hogy nincs mit enni, vagy nem tudsz számlákat fizetni? Nem lehet, hogy túlzottan megszoktad a "kamionos fizetést" ? Feltételezem, hogy ő sem hobbiból alszik egy hónapon keresztül kamionban és fürdik benzinkutakon, melegíti a konzervet a fülkében. Gondolod, hogy ő nem szeretne télen esténként elnyúlni a meleg szobában a tévé előtt ?

Jah, kérem, valamit valamiért. A jólétnek sokszor igen magas ára van. A jólétet pedig NEKTEK feltehetően csak így tudja megteremteni.

71. 02cc8f2a95 (válaszként erre: 53. - KAti98)
2013. okt. 20. 11:35
Na, azért érdemes lenne azt is megnézni, hogy a srácnak miért nem volt pénze. Iskolába jár még esetleg, vagy munkanélküli? Nem lehet, hogy te tényleg nem is szeretted azt a fiút? Szülőktől kellett kérnie és ülhettetek a gyerekszobájában az ágyban??? Amúgy nem égett a képed, mikor a szülei pénzét költöttétek? És te? te nem dolgozol? Neked nincs szobád?
2013. okt. 18. 07:27
sosem penz
2013. aug. 27. 10:58
boldog parkapcsolat
68. access
2013. máj. 1. 06:39
mindkettő, pénz nélkül .....
67. grizus
2013. máj. 1. 04:20
Lehetőleg mindkettő, de ha választani kell, az utóbbi.
2013. ápr. 19. 07:37
az utobbi,sok gazdag ember boldogtalan.
65. 5115807c1f (válaszként erre: 58. - A94ac54e89)
2013. jan. 28. 06:20

Nálam ugyanez a helyzet.

Azóta elváltam, nem annyi van, de legalább nyugalom és béke...a boldogságom meg csak rajtam múlik, más valakin vagy valamin nem...

Erre már rájöttem.

De pénzért sok házasságban megalkusznak...leélnek x évet, majd rájönnek, hiba volt, de addigra már öreg emberek lesznek.

És még valami! Nagyon sok fórumban olvastam, amikor azt írják, mással sem lesz jobb vagy szebb...

ez nem igaz !

Akinél a szíved, ott a kincsed....szól az idézet! Nem hiába!

64. kisj
2013. jan. 28. 06:07

A pénztelenség szerintem minden párkapcsolatot kikezd előbb vagy utóbb.

Aki az ellenkezőjét állítja az még nem volt pénztelen. (vagy nem élt párkapcsolatban)

2013. jan. 28. 06:02
boldog..bár néha jól jönne egy kis pluszpénz,de a boldogság fontosabb
62. access
2013. jan. 28. 04:34
mindkettő
2013. jan. 26. 14:51
Nem feltétlenül egymást kizáró tényezők, szóval mindkettő (-:
2013. jan. 26. 13:39
kizarolag az utobbi.s nem a penz.
59. joe1972 (válaszként erre: 58. - A94ac54e89)
2013. jan. 18. 19:00
igaz
2013. jan. 18. 14:45

Kinek mi ...

Én pl. akkor utáltam meg a volt férjemet, mikor lett pénz (kölföldi munka árán), és rá kellett jönnöm, hogy megváltoztatta a személyiségét, más mércével mért mindent, ő lett a jani.

Addig boldogok voltunk, még a szegénységben is.


Pénzzel sokmindent meg lehet venni.

Boldogságot, egészséget sosem.

2013. jan. 18. 14:34

Pénz le van sz@rva...

Legyen 1 boldog párkapcsolat,nyugalom,megértés, szeretet :)

Ha 2 fél teljes összhangban van egymással, ott már nem lehet semmi gond.. Kis anyagi kerettel is lehet boldog az ember...

de mit ér a pénz,ha közben a lelked romokban hever??

2013. jan. 18. 14:23
pénz
55. o.andi
2009. jún. 17. 07:43
pénz,pénz,pénz!
54. MKES (válaszként erre: 53. - KAti98)
2009. máj. 20. 15:04
nagyon tetszik,amit írtál.igazad van.sajnos nagyon fontos a pénz mindenhol.ha nincs pénz,nem tud az ember igazán boldog lenni,hiába szerelmes.persze ez nem azt jelenti,hogy csak az lehet szerelmes,akinek pénze van és az biztos,hogy akinek van pénze az boldog.egy biztos,ahhoz,hogy boldogok lehessünk pénzre van szükségünk.
53. KAti98
2009. márc. 26. 08:55

Szia


erdekes a kerdes ez attol is függ hogy milyen mértékü penztelenségről lenne szo?

En novemberben megismertem egy sracot aki olyan szinten szegeny volt hogy nemhogy telefonalni meg sms-t küldeni se tudott nekem

de mivel szerelmes voltam meg ö is nagyon ugy gondoltam ez nem lesz akadaly

aztan kb 4 honap utan mar annyit veszekedtünk (es tenyleg csak a penzen)hogy ez teljesen megrontotta az egeszet es mar a szerelem se volt olyan!Es hidd el tenyleg mindket oldalrol igaz szerelemről volt szo!

Csak tudod amikor valaki egy sms-t nem tud irni neked, vagy peldaul nem tud egy szal viragot venni szülinapomra(mindig a szüleitől kert penzt peldaul nönapra is)...

ülhettünk a gyerekszobájában az ágyban ez volt a mindennapi es hetvegi program....

es ha valahová el szerettem volna menni akkor ok azt mondta elmehetünk de nekem nincs pénzem....ez volt mindig a válasz...

ugyhogy egyertelmüen azt mondom hogy penz nelkül elöbb utobb megromlik a kapcsolat persze en nem azt mondom hogy milliomosnak kell lenni nem nyaralásrol beszelek hanem alapvető dolgokrol az eletben erted mire gondolok?anélkül nem lehetsz boldog ezt en ezutan a 4 honap utan allithatom ja es szerintem olyan emberek mondják azt hogy egyáltalán nem számit a penz csak a bolgog parkapcsolat akik meg soha nem voltak egy olyan ferfival akit tenyleg szo szerint el kellett tartani..

52. 8a8125e283 (válaszként erre: 51. - Kriszti71)
2009. márc. 24. 18:14
Tudod, már csak akkor hiszem hogy jön ha felhív hogy elindultak! ( De nagyon-nagyon REMÉLEM!)A kifizetnivalók meg mindíg könyörtelenül jönnek sajnos, ezzel mi is így vagyunk.
2009. márc. 24. 15:13
Szia P.S!Jön haza a párod most hétvégén,már rád férne gondolom hogy találkozzatok,nem akarok panaszkodni de nagyon szarul állunk mi is,most kaptunk egy jó köteg csekket nem írom hogy honnan,nem tudom mi lesz velünk teljesen kilátástalan a helyzetünk!!!
50. 8a8125e283 (válaszként erre: 49. - Dzseki)
2009. márc. 24. 11:40
Hát szerintem is!
49. Dzseki (válaszként erre: 17. - 8a8125e283)
2009. márc. 24. 09:43
Szerintem nem szabad annyit dolgozni, pénzt hajszolni, hogy az a boldog párkapcsolat rovására menjen!
2009. márc. 22. 15:29
Hahó valakiiiii,vagy csacsogjak egyedül:))))))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook