Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Biztonságos táplálás fórum

Biztonságos táplálás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Biztonságos táplálás

6. bájy (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2007. nov. 6. 13:22
Persze ha már melegítve volt azt nem lehet tárolni ,de azt hiszem igazad van az üvegeset csak két napig,bár a lányom nem nagyon ette ezeket nem hogy több napig ,úgyhogy én főztem!Egyébként a védőnőm meg azt mondta hogy a magam készítettet is 3 napig hűthetem ha rögtön elteszem.Én azért az aznapit tettem csak hűtőbe a többit lefagyasztottam.
5. LoLiNa (válaszként erre: 2. - Bájy)
2007. nov. 6. 05:30
nem 48 óra a megengedett, ha nem melegítetted meg az egészet? az üvegesnél
2007. nov. 5. 21:21

Most véletlenül vissza kalandoztam erre az oldalra!


Valóban szerintem mindenki megtesz minden tőle telhetőt,de gondoljunk csak bele 40-50éve ez hogy lehetett?Persze a mai világban amikor az emberi és álati vírusok keverednek..Tényleg beteg világ,de a túlzott steril környezetnek is meg van a hátulütője...

Úgy hallottam angliában koszterápiára küldik a városi szülők a gyerekeiket valami spéci farmra!


Egyébként,amikor a lányom 3 hetesen korházba került emésztési problémával ahol 10 napot töltöttünk el,ez alatt az idő alatt 3 alkalommal szóltam a nővéreknek hogy ugyan már fertőtlenítsék vagy sterilezzék a cumisüvegét(az etetések után kiöblítették a csapnál és az asztalkájára tették)!Még ők vették zokon,azzal akartak leszerelni hogy ennyi kell a gyereknek,nem kell agyon fertőtleníteni.

Na persze egy csecsemőnek is kell az az évi 7 kiló kosz?

Tudom ez elég szélsőséges és egyedi,de valóban vannak olyan helyzetek amikor nem lehet minden

elég

steril,de ez inkább a tápszeres etetésnél kívánatos.

2007. okt. 19. 17:47
szerintem az ésszerűség határáig kell ezeket a szabályokat betartani. Az anyatej alapvetően steril, és ha a bébi éhes valahol, ahol nem tudsz mosakodni, azért megetetheted. Amúgy az anyatej immunglobulint tartalmaz, ami megvédi azoktól a kórokozóktól, amikkel az anyuka találkozott már.
2007. okt. 19. 14:15

Milyen ellentmondó ez a cikk a tárolással kapcsolatban.

A tápszer elkészítése,tárolása még egy rövid távollétnél is legalább a köv. etetésig tart!

A védőnőnk szerint ha hűtőben van tárolva az egész napit is el lehet készíteni!

Távollétnél én pl.termoszban vittem forraltvizet,1-2 adag tápszert és persze az üveget.aAz is megesett hogy a kész tápszert a c.üvegben tettem a termoszrészbe és a köv. etetésig készen volt,és a babámnak se lett tőle semmi baja!persze elővigyázatosnak kell lenni és ezek is csak alkalom szerűek voltak.Aki gondos alapból vigyáz ezekre,a tápszerek pedik önmagukban steril anyagok.

A kanalasnál volt nehezebb a melegentartás. A ZÁRT ÜVEGET forró vízbe állítottam nem sokkal indulás előtt és jól becsomagolva(pelus+folpack)a babatáska termosz részébe tettem és így még az autóban is meg tudtam eteni a babámat.

A védőnő javaslatára a saját készítésű ételeket,főleg ugye a bevezetésnél amikor az új íz van kipróbálva legalább 3 napig ugyan az,az aznapi adagot hűtőben,a többit fagyasztóban tároltam!

Egyébként GYÁRI ÉTELEKNÉL IS 3 NAP A HŰTŐBEN VALÓ TÁROLÁS MEGENGEDETT IDEJE!

A babagondozásba szerintem meg ugyan úgy beletartozik a tápszerek és ételek gondos elkészítése mint szoptatásnál a higiénia,a napi program része!

1. Hoxa
2007. jún. 7. 14:19
A csecsemők, kisgyermekek táplálásakor fokozottan oda kell figyelni a a fertőzések megelőzése érdekében. Mind a szoptatásnál, mind pedig a tápszeres vagy szilárd táplálásnál megfelelő körültekintéssel kell eljárni a baba érdekében. Az alapvető szabályokat foglaljuk össze az alábbi cikkben.

Ugrás a teljes írásra: Biztonságos táplálás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook