Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? fórum

Melyik az a kistermetü kutyafajta amit biztonsággal választhatnék 2-6 éves gyerek mellé? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
151. Guruljka (válaszként erre: 150. - Manyecska75)
2019. febr. 13. 23:51

Ez bennem nem kutya képzetét kelti, hanem egy idiótáét.


Lehet hogy már kérdezték:

Minek kell egy kisgyerek mellé eleven kutya? Kutyája lehet a szülőnek, illetve annak a családtagnak, aki képes beszerezni a kutya élelmét, képes elvinni őt az állatorvoshoz és képes megfelelően foglalkozni vele. Játéknak meg ott a plüss.

2013. jún. 11. 13:24
Puggle fan lettem...itt még keverék,de külföldön egyre inkább terjed.kb 1 kg 8 hetesen...és nem nagyobb mint egy kicsi cica...de erős és okos.ugyan úgy mint az uszkár,mindenkit imád aki csak rámosolyog.
149. ceci (válaszként erre: 146. - Pintyőke72)
2011. febr. 7. 21:42
Én is csatlakozom a törpe uszkár fanhoz:) imádja a gyerekeket,vagyis mindenkit imád aki vakargatja,szőrhullatás nincs,mert nyírni kell a bundáját.Nálunk is a férjemet gondoltuk a kemény diónak hogy majd nem fogja szereti,d levakarhatatlanok egymásról:)))
2011. jan. 23. 23:24
törpe schnauzer: kedves, barátságos, érdeklődő, szereti a gyerekeket, helyesebben mindenkit aki simogatja :), és ha egy ekkora kutya ráugrik a gyerekre nem tudja felborítani
2010. nov. 7. 04:06

Sziasztok!

Ha mindenképpen kis fajta kutyát szeretnél, akkor én is a beagle-t ajánlom. Egyszerűen ennivaló egy kutyafajta és nagyon barátságos is. Viszont, ha az, hogy kedves és jól betanítható legyen, akkor Golden retrievert ajánlom. Iszonyat könnyen tanítható kutya, minden macerálást elvisel, sőt igényli is azt(saját tapasztalat:D). Teljesen szobatiszta az 1. nálunk töltött hete után egyetlen kis gikszer sem landolt a házunk padlóján. :D A szőre miatt meg nem kell aggódni. Ha folyamatosan ápolva van (2 naponta fésül, néha vág, 2 havonta mos) akkor annyira hullatja a szőrét, mint bármelyik másik (rövid szőrű) kutya.

Sok sikert a győzködéshez(én a logikus elvek híve vagyok (mintha egy tárgyaláson állnék ki az elveim mellett:D) és még élvezem is).

Remélem, ha meg lesz a kutyus sok öröme lesz benne az egész családnak!

2010. nov. 6. 21:27

Törpe uszkárt vegyél,

nem hullik a szőre,áldott jó természetű.

viszont ő tényleg szobakutya. én imádom!

Apát meggyőzni - hát ez a legnehezebb!


Nálunk engem kellett győzködni, de ma már el sem tudom képzelni,hogy nincs velem a nap 24 órájában a kiskutyababám.- hallani sem akartam semmilyen kutyusról -.

145. davider
2010. nov. 6. 20:18

Fehér kiskutyát szeretne én mindenképp kicsit szeretnék de nem szeretném ha mondjuk bejön akkor minden tele lenne szőrrel...:(


Könnyen betanitható,szobatisztaság ilyesmi???


Ja és hogyan győzzük meg apát???


Én annyira láttom ahogy a karifa alol előbukkan egy doboz benne a kutyus egy rozsaszin masnival a nyakában és annyira előttem van kislányom a mosolya,öröme......de apa szerint nem,mert beszokik(ugye bent lenne de ezt ő még nem tudja:-D )

bepisil,ugat stb.szöröz...

anyának van egy dalmatája és ő beengedi a lasába hát irtora tönkre vágta a lakást....ezért sem akar gondolom....


Én ugy gondoltam az előszobába lenne csak beengedve ott lenne neki egy kis párnácskája....esetleg a nappaliba nappal lányommal ellehetne.....ááááááá

144. kismiújság (válaszként erre: 142. - Davider)
2010. nov. 6. 15:02
Nekünk is bolognese kutyink van,négy gyerk mellett,ő az ötödik :)!
143. beate79
2010. nov. 5. 19:02
beagle
142. davider
2010. nov. 5. 17:33

bichon bolognesem


Valakinek ilyen kutyusa van????

2009. dec. 12. 15:50
York shire terrier - cukorfalat kutyus
140. Diandra
2009. okt. 27. 20:50

mopsz


bár nem sokat szaladgál, de a tesómé minden kisgyerekes nyúzást kibírt :-)

139. H.Ancsi (válaszként erre: 138. - Ében11)
2009. szept. 11. 20:15
:DD
138. ében11 (válaszként erre: 136. - H.Ancsi)
2009. szept. 11. 15:13
az én unokatesóm is a kutyába kapaszkodott...lovagolt a hátán kicsinek...
137. ében11
2009. szept. 11. 15:11

szerintem a kutya jellemétől is függ nem csak a fajtájától-meg hogy milyen alomból van.

nekünk volt egy palotapincsink-ő utálta a gyerekeket,benne rossz emlék maradt egy kisgyerek aki mindig kiabált vele és meg akarta rugdalni...nem lehetett a kutyát kiszámítani-volt hogy csak úgy sunyin odakapott-gyerek közelébe nem nagyon engedtem.

a sógornak valami bull-féle volt, aranyos szelíd okos-de volt olyan hogy csak úgy odament egy ismerőshöz és beleharapott a combjába-nem tudták megmondani miért tette-előtte békésen elvolt, és az ismerős is csak beszélgetett.

apósnak rotija volt, de a legkisebb gyerekeket mindig kerülgette beszorította a falhoz és lökdöste,kísérgette aztán az első megmorogta a gyereket után új gazdit kerestek neki...legutóbb egy uszkárunk volt, ő szelíd jó természetű kutya volt...tűrt mindent

136. H.Ancsi (válaszként erre: 134. - Pista55)
2009. szept. 11. 08:14

ellentmondásnak éreztem, hogy ha nagyon szereted őket és van is neked kettőt, akkor, mikért gondolod, hogy egy gyereknek csak akkor való kutya, ha már tud róla gondoskodni. Mindegy, természetesen ezt mindenki maga dönti el.

A gyerekeim körül születésüktől kezdve mindig voltak kutyák, akik aktiv részesei voltak az életüknek. Sőt a nagyok tanitották meg őket járni, hozzájuk bujtak ha bánatuk volt, stb.

Oldalakat tudnék erről irni, de mivel külön naplóm szól erről, nem untatnám itt vele a többieket.

135. e773b192c8 (válaszként erre: 134. - Pista55)
2009. szept. 11. 07:38

Ancsinak igaza van teljesen, mert így a gyermek megtanulja mi a felelősségérzet egy élőlény iránt!

Igaz nálam már más a helyzet mert én azért szeretnék kutyust a lányomnak mert imádja öket.

134. pista55 (válaszként erre: 133. - H.Ancsi)
2009. szept. 10. 22:50

Nem egészen értem mi az ellentmondás és mi lenne a vicc abban amit irtam.

Én csak arra gondoltam, hogy ráérne még az a kutyaválasztás.

Egyébként én nagyon szeretem a kutyákat és ők is engem.

133. H.Ancsi (válaszként erre: 132. - Pista55)
2009. szept. 10. 22:34
van itt némi ellentmondás, ha meg vicc volt akkor bocs, kissé nehéz napom volt:))
132. pista55 (válaszként erre: 131. - H.Ancsi)
2009. szept. 10. 22:15
Nekem nem is kell fejtegetned mert nekünk is van két kutyánk is.
131. H.Ancsi (válaszként erre: 130. - Pista55)
2009. szept. 10. 21:47

azért kell mellé, mert a mi dolgunk neki megtanitani, hogy hogyan kell bánni, nekünk kiszolgáltatott lényekkel. hogy megtanulja a kutyától, mi az a feltétel nélküli hűség, szeretet, alázat,barátság.

Hogy mit kaphat egy ember a kutyától, azt meg, ha már ezt a kérdést igy feltetted, inkább nem fejtegetném.

130. pista55
2009. szept. 10. 21:14

Mért kell a gyerek mellé kutya?

Akkor vegyél mellé ha majd gondoskodni is tud róla mert a kutya nem játékszer.

Addig is vegyél neki plüs kutyát.

2009. szept. 10. 20:26
Beagle!
2009. szept. 10. 20:23
francia buldog
127. e773b192c8 (válaszként erre: 123. - Szilvóca)
2009. szept. 10. 15:04
labradorban én is gondolkoztam már, hogy olyan kutyus kéne a lányom mellé. jobb volna mint a pincsi :))
126. pemete
2009. szept. 10. 13:17
Miért?
125. simple
2009. szept. 10. 12:14
De a topic kérdésében az van hogy melyik az a "kistestű" kutyafajta amit ajánlanátok! Kistestű! Olvastam sokan mondtátok a yorki-t, nos bármit csak terriert ne!
2009. szept. 10. 07:15
Francia buldogra vigyáztunk, imádja a gyerekeket.
2009. szept. 9. 22:19
Nehéz a kutya választás gyerkőcök mellé.Nekünk is 3 kutyink van/volt,mert elköltöztem a férjemtől/ egy francia bulldog makacs egy kutyus és amit a fejébe vesz...és egy kissé öntörvényű,egy am.staffi imádja a gyerekeket,az idenfelnőtteket nem igazán,és egy bordeauxi dog ezt nem ajánlom lakásba,mert kicsit nagy,viszont birka türelmű.Apukának/most nála lakunk/van egy keverék kutyusa/lablador,óriás snaucer,és még ki tudja milyen keverék,mert a mama meg husky volt,de semmi huskys vonása nincs/,és van egy labladorja.Mindkét kutya nagyon barátságos türelmes,nem bántja a gyereket,nem morog vicsorog,ha meghúzza a szőrüket,és nem kapnak oda,sőt ha sír a gyerek ők az elsők akik megnézik miért sír.
122. pemete
2009. szept. 9. 20:15
Igen, ez egy szép nagy staffi, olyan szépek voltak együtt:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook