Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bio: Bio életmód, tudatos vásárlás, minden, ami bio életmóddal kapcsolatos fórum

Bio: Bio életmód, tudatos vásárlás, minden, ami bio életmóddal kapcsolatos (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 16. 20:40

Na az általad leírt salátaöntetet még nem próbáltam.

Tudod amikor keztem tudatosabban vásárolni azt hittem drágább lesz az életünk.De kiderült, hogy hosszútávon olcsóbban jövünk ki. És még a gyerekek is egészségesebebk.

2014. ápr. 16. 20:10
Nyáron meg lehet olyan fagyikat enni, amiket valódi gyümölcsből készítenek, és nem porokból kutyulnak vagy legalább gyümölcs is van benne bőven. Chips helyett ehetünk pattogatott kukoricát, és salátaönteteket otthon is nagyon könnyű készíteni (pl. olaj, összenyomott fokhagyma, szárított kapor, só, cukor keverésével, vagy joghurttal is)
2014. ápr. 16. 19:53

Igazad van.

Mi figyelünk arra, hogy például mivel mosunk.Igyekszünk tartósítószer mentes ételeket enni.

Mi sem veszünk télen például szőlőt.Szerintem abban több a vegyszer mint a vitamin.

2014. ápr. 16. 19:37
A télen nagyáruházakban kapott zöldséget viszont kilószámra nem enném minden nap. Ezen a téren csodálom a vegetáriánusok bátorságát, akik kilószámra eszik naponta a nagy boltokban kapható zöldségeket ,gyümölcsöket.
2014. ápr. 16. 19:35
Szerintem a reggelihez megevett két karika parizertől nem lesz bajunk, ha ugyanazon a napon nem virslit vacsorázunk, meg nem gyorskajáldában vagy tasakos levest ebédelünk.
16. 8ac08ad781 (válaszként erre: 12. - Kunigunda)
2014. ápr. 16. 19:33
Igyekszem, de azért nem vagyok túl merev. Ha csorog a nyálam egy májkrémért vagy tasakos kajáért ,akkor megveszem. Szerintem nem azon van a hangsúly, hogy soha ne együnk ilyeneket, hanem hogy ne csak ezeken éljünk vagy hogy legyenek napok hetente amikor ilyeneket nem eszünk.
2014. ápr. 16. 19:32
Pedig tudomásom szerint sokan vagyunk akik egy kicsit odafigyelünk, próbálunk tudatosabbab élni.
14. 8ac08ad781 (válaszként erre: 13. - Kunigunda)
2014. ápr. 16. 19:29
Az ilyen típusú fórumok általában hamar behalnak, de nem tudom miért.
2014. ápr. 16. 19:04
Úgy látom senkit sem érint ez a téma:-((((
2014. ápr. 13. 16:03

És az élelmek terén , hogy álltok?

Igyekeztek tartósítószermentes élelmiszereket fogyasztani? Vagy csak kozmetikailag nézitek a bio dolgokat?

11. Kunigunda (válaszként erre: 10. - 8ac08ad781)
2014. ápr. 11. 18:36
Igazad van, csak a termék összetételét kell megnézni. Én gondolkodtam azon, hogy házilag készítek ezt meg azt. Aztán rájöttem, hogy időben sem, anyagilag sem éri meg. Inkább keresek megbízható termékeket, üzleteket és onnan vásárolok.
10. 8ac08ad781 (válaszként erre: 9. - Kunigunda)
2014. ápr. 11. 17:06
A házi tömbszappankészítéshez nekem sincs kedvem, mert olvastam a menetét. A mosódióból főzött mosogatószer meg megromlik egy idő után, úgyhogy sokat nem kell készíteni belőle egyszerre. De szerintem is kaphatóak olyan bio, natúr, és környezetbarát szerek, hogy nem szükséges otthon készítgetni.
2014. ápr. 11. 14:39
Úg ylátom elég sokan vagyunka kik egy "egy csapatba tartozunk". Én is sok mindent kipróbáltam már de rájöttem, hogy nincs értelem vele " idétlenkedni" Van a fogkrémet is készít házilag, én megpróbáltam és rájöttem nem éri meg.
2014. ápr. 11. 12:26

Zöldség gyümölcs, befőtt, lekvár, szörp, szappan, tojás, hús.....saját készítésű és saját termelésű.

Elő fordul, hogy rákényszerülünk a boltira ebből abból, de azt nagyon megnézem, hogy miből van, honnan származik.

7. 8ac08ad781 (válaszként erre: 4. - 8ac08ad781)
2014. ápr. 11. 11:17
Ja és használok még bio mosószappant is és natúr kézmosó szappant is. Mosogatószert lehet főzni mosódióból is.
6. Krisz42 (válaszként erre: 5. - Kunigunda)
2014. ápr. 11. 11:14

Èn màr ott tartok,hogy ami nem èlelmiszer,azt magam csinàlom,kivève szappan,de azt èn is olyat veszek,ami natúr:)Samponnâl kipróbàltam a tojàst,citromlèvel,teafa olajjal ès nekem szèp lett ès tiszta is a hajam.

Nekünk is valami megterem a kertben,de pl.banânt nem tudok termeszteni,főleg annyit nem,amennyit èn nèha megeszek.Viszont a bio zöldsèget,gyümölcsöt èn is dràgànak tartom,arról nem is beszëlve,hogy nagyon kevès helyen lehet csak kapni.

5. Kunigunda (válaszként erre: 2. - Krisz42)
2014. ápr. 11. 10:53
Nekem már vannak bejáratot termékeim, werbáruházam, ismerősöm aki ilyennel foglalkozik, megbízom benne Ő ő is így él, ez a hitvallása)és tényleg utána néztem az összetevőknek és rájöttem, hogy tényleg BIO termékek. Zöldséget, gyümölcsöt pedig mi magunk a kertünben " előállítunk", hogy csúnya szóval éljek.
2014. ápr. 11. 10:40
Szívesebben használok natúr vagy bio termékeket. Ha épp nem bio vagy natúr terméket veszek ,akkor is megnézem az összetevők listáját, és ha túl sok gáz összetevő van, akkor kidobom, vagy elhasználom súrolónak az adott sampont v. tusfürdőt, de nem kenem magamra. Szoktam venni bio és natúr dezodort ,mert az tényleg nem mindegy , hogy 12 órán át miben pácolódik a bőrünk. De van, natúr samponom, hajbalzsamom is ,krémjeim is, és most naptejből is olyat választottam. Mosódióval mosok. Élelmiszerek közül is veszek néhányat bioboltban pl. kókusztejpor, fasírtporok, kókuszolaj, nyírfacukor, zabpehely, különböző lisztek stb.. De a biozöldségek ,hústermékek árát túlzásnak tartom, abból kilószára nem vennék, pedig lenne rá pénzem.
2014. ápr. 11. 10:40

Meg van határozva,hogy mit,miből és mennyit lehet permezetzni,és milyen időközönként!

A házit is permetezik,igaz,mi nem,de sokan igen.

2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Kunigunda)
2014. ápr. 11. 10:33
Sajnos a kozmetikumok között se minden bio,amire ràírjâk,nemrèg olvastam róla,hogy melyik emblèma az,ami tènyleg azt jelöli.Zöldsèget gyümölcsöt pedig itthon nehèz kapni,ràadàsul zöldsèges mondta,hogy pl.azok is permeteznek,de valami màs szert adnak,azt kell hasznâlni,Tehàt irànyított az egèsz,úgyhogy jobban lehet jàrni a hâzival,mert tisztâbb.
2014. ápr. 11. 10:16
Manapság divatos szó a " bio", de mit is takar ez tulajdonképpen? Olyanokkal szeretnék beszélgetni akik egy kicsit odafigyelenk arra, hogy mit esznek, milyen kozmetikumot stb-t használnak. Akik az úgynevezett "tudatos vásárlók"!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook