Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Bevallom, hogy római katolikusként nem értem a Bibliát,... fórum

Bevallom, hogy római katolikusként nem értem a Bibliát,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6
61. Violet18 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 18:59
Nem istenben hiszek hanem valami nagyobb erőben. az Angyalaimban, itt vannak velem.
60. tumbo2
márc. 12. 17:36
már nem tudom ki mondta,talán Newton,ha valaki félig kiissza a tudomány serlegét,ateista lesz,ha egészen,akkor az alján meglátja az istent.
59. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Unom)
márc. 12. 17:32
engem is megkereszteltek,de ateistának vallom magam.
58. tumbo2 (válaszként erre: 57. - Michelle.r)
márc. 12. 17:30
úgy higgyenek az istenben,aki mindenkit szeret.milyen lenne,ha nem szeretne. elborzasztó.és tán 1960 volt,mikor megszüntették.
57. michelle.r (válaszként erre: 44. - Tumbo2)
márc. 12. 17:17
Az Árvácska után az a legnyomasztóbb film, amit valaha láttam.
56. michelle.r (válaszként erre: 41. - Egnisz)
márc. 12. 17:16
Nahát! 🙃
márc. 12. 16:39
Mi a probléma a hittel? Nem kötelező. Mi a gond a Bibliával? Van, aki olvasta és értelmezgeti, van, akinek csak egy könyv. Nem akarsz keresztényként élni? Nem kell. Ha elég ügyes vagy, mint a jobb lator, akit együtt feszítettek kereszre Jézussal a kereszten megtér, ezért bűnei bocsánatot nyernek. Ezzel csak az az egy probléma van, ami a szentírásban is szerepel: " nem tudjátok sem a napot, sem az órát".
54. tumbo2 (válaszként erre: 51. - K-né Zsóka)
márc. 12. 15:20
azóta rájöttem.
53. unom (válaszként erre: 36. - Loch ness)
márc. 12. 14:51
Ahhoz elég a csecsemőkori keresztelés, hogy az egyház katolikusként hivatkozzon rá. Akkor ő miért is nem mondhatja saját magára?
márc. 12. 14:38

Én sem értem, pedig (ateistaként) 2x is! elejétől végéig elolvastam a Bibliát. Elég sok mindent találtam benne, ami számomra érthetetlen.


Így inkább kreáltam magamnak egy saját Isten-hitet, és a Bibliát olvasgassa más. :))

51. K-né Zsóka (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
márc. 12. 14:31
Nem a fa hegyére mászott :D Azon a hegyen(dombon)olajfák voltak ezért nevezték az olajfák hegyének:).
50. tumbo2 (válaszként erre: 48. - Mimóza07)
márc. 12. 13:56
ja,pokolbéli víg napjaim.inkább ott,mint a felhőkön üldögélve,bár láb nélkül nehéz lenne.
49. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Katt2)
márc. 12. 13:54
így igaz.bár sok olyan dolog van,amit ember nem ért,de egyre többet-
márc. 12. 13:50
Addig jó amíg csak a szex van tiltva, de ha se kaja, se filmek, se zene, akkor nem megyek oda. Az ördög játszótere érdekesebb lehet. ;)
47. tumbo2 (válaszként erre: 45. - Tumbo2)
márc. 12. 13:50
állítólag az általános műveltséghez hozzátartozik,sosem éreztem késztetést,hogy elolvassam.kedvencem a Trums a halhatatlan,Szinune,az Emberiség ellenségei,meg hasonlók.mikor hallottam,hogy jézus az olajfák hegyén,hogy tudott a fa hegyére mászni?
46. Mimóza07 (válaszként erre: 43. - 619c7cae97)
márc. 12. 13:48
Ez tényleg az. :) De aki addig nem kefélte szét az agyát, akkor már minek? :D
45. tumbo2 (válaszként erre: 37. - Attilap)
márc. 12. 13:37
én ugyan ateista vagyok,de ezzel egyetértek.ne árts másnak,ne bántsd.csak sajnos kevesen tartják be.
44. tumbo2 (válaszként erre: 42. - 619c7cae97)
márc. 12. 13:33
szerintem a bún a lopás,rablás, gyilkosság,a gyerekek megrontása.láttam a Magdolna nővérek c,filmet.nem féltek isten büntetésétől.hát nem.
márc. 12. 13:23
Én már olyat is hallottam hogy Isten elveszi a szexet az emberektől a paradicsomban. Ezt nagyon szemét dolog tőle.
márc. 12. 13:09
A házasság előtti csókolózás nem bűn.
41. Egnisz (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
márc. 12. 11:36
Múltkor vettem Biblia idézetes könyvet és be volt fóliázva.🙃
40. Egnisz (válaszként erre: 19. - Charlize)
márc. 12. 11:32
Az Újszövetséget olvasd.
39. michelle.r (válaszként erre: 31. - PöttyösPanka)
márc. 12. 09:58
Pankaaaaaaaaa 😂😂😂
38. katt2 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 09:13

Állítólag, a Sátán nem jött a Földre sosem, csak amikor a tudás almáját kínálgatta Évának. Maga helyett a démonjait küldi.

Elképzelem, hogy Ashtarot eljön egy 5 órai teára...

márc. 12. 08:34

Valójában semmi nem bűn, amivel nem ártasz másoknak. Minden olyan, dogmatikus tanítás, ami arra irányul, hogy indokolatlanul félelmet és bűntudatot keltsen benned, az már gyarló, emberi kreáció.


Krisztus a szeretet és "nem ártás" törvényét adta nekünk, ezeket pedig nehéz félremagyarázni... 🙂

36. loch ness (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 08:14
Ha valaki római katolikus, meg egyáltalán keresztény, akkor nem mond ilyet a Bibliára, Istennek az emberekhez szóló kinyilatkoztatására, hogy hazugság. Döntsd el, hogy tényleg katolikus akarsz-e lenni, és akkor járj utána a hitednek, mi mit jelent, mi miért van, mert rémisztő a tudatlanságod. Ha viszont megmaradsz ezekben a kijelentéseidben, akkor nem vagy katolikus, hiszen nem is hiszel abban, amit az egyházad tanít. Az nem elég, hogy annak mondod magad. Kb. olyan, mintha azt mondanád, hogy diplomás csillagász vagy, és te tudod, hogy a Nap kering a Föld körül...
35. katt2 (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 12. 08:10

Ez a dolog is csak nézőpont kérdése. Tedd egymás mellé az isteni tízparancsolatot, meg a sátánista 11 parancsolatot és nézd meg mi a különbség.

Semmi jelentősége nincs, mert mindkettőt emberek írták.

34. loch ness (válaszként erre: 23. - Mimóza07)
márc. 12. 08:07
Ez sem így van. Kérlek, olvass utána a hiteles tanításnak. Ez nem a kereszténység, amit ismersz, hanem annak egy kifacsart rémképe.
33. loch ness (válaszként erre: 26. - Mimóza07)
márc. 12. 08:06
Bocs, de ez abszolút nem logikus, amit írtál. Ha abból indulsz ki, hogy Isten teremtett mindent, minket is, akkor nyilván ő ismer minket a legjobban, és pontosan tudja, mit miért kér tőlünk. És mivel mindent szeretetből tesz, ezért rosszat nem kérhet. A keresztényt tanítást előbb meg kell ismerni, utána lehet véleményt formálni róla. A legtöbb ember nem is ismeri, vagy rosszul ismeri, ezért gondol róla irreális dolgokat. A világi sajtóban jó ha 1%-nyi hiteles infót lehet találni a keresztény tanításról.
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Michelle.r)
márc. 12. 08:04
Én is csodálkozom 🤣
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook