Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül egy Római Katolikus keresztelő? fórum

Mennyibe kerül egy Római Katolikus keresztelő? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. globus (válaszként erre: 30. - 768904cf2f)
2010. okt. 8. 09:04
Ingyen munka nincs. Szerintem kaphatsz számlát is, az egyházközségnek biztosan van adószáma, pecsétje. El lehet költségelni :) Az egyházban mindig volt adó, mióta fennáll az intézmény.
2010. okt. 8. 07:49

Minek akartok keresztelőt ha nem gyakoroljátok a vallást?- ezt még nem kérdezte meg a plébános.

A katolikus vallású embernek mindig is kellett egyházadót fizetni. Ebből tartják fenn a egyházközséget.

38. szanád (válaszként erre: 36. - Ritapam)
2010. okt. 8. 07:31
Nálunk 5 ezer /év / fő és nem katolikus.. ((
37. 768904cf2f (válaszként erre: 35. - Szanád)
2010. okt. 6. 20:17

majd a pap ad ki igazolást, de hogy mi alapján, azt nem tudom, még nem beszéltünk a pappal, csak a plébánián valakivel, de hát kiakadtunk mi is.


én úgy tudtam nem középkorban élünk, és nem kötelezhetnek adó fizetésre. :-(

2010. okt. 6. 20:15

megátkoznak :D

nálunk az alapján, h hány fő a család... fejenként egy ezres, de ha többet szánsz az se baj ...jó mi?

semmit nem tesz, legfejjebb kijelenti h akkor nem keresztel

akkor te, ok, van másik templom-.--

35. szanád (válaszként erre: 25. - 768904cf2f)
2010. okt. 6. 20:12

Ezen kiakadtam ...kitől kell érni igazolást a nemi életről ? .. ))

vagy a papnak kell magát igazolni ,hogy nem él házasságon kívűl nemi életet?..))

nevetséges, ha ez tényleg így van ...

2010. okt. 6. 20:11
keress rá a neten. egy csomó plébániánál fel van tüntetve hogy mi alapján állapítják meg...
33. 768904cf2f (válaszként erre: 31. - Ritapam)
2010. okt. 6. 20:08
de mi alapján kérhetik? és ha nem fizetsz? nincs szerződésed h behajtsák, azt mit csinálnak veled? megköveznek ha nem fizetsz? vagy ráuszítsák az APEH-ot? vagy mi?
32. 2a44b32e51 (válaszként erre: 30. - 768904cf2f)
2010. okt. 6. 20:06

Hát annakidején engem sem a lakóhelyemen kereszteltek, hanem anyék elvittek máshová...ha nagyon kötekszik elvileg ez a megoldás van...


De azt az egyházi izét valószínűleg másutt is kérik...

2010. okt. 6. 20:03

myrus, ez nonszensz... igazolás a nemi életéről? és ezt ki állítja ki? :D nektek még h.lyébb papotok van mint itt... ez is lentebb adott már, mert nem sok keresztelése volt, mert a szomszéd városban mindenféle kekeckedés nélkül megkeresztelték a gyereket..

egyházadó elég rég óta van, kb 1000 éve, de ezt hülyeségnek tartom manapság... akik nagy templomosok azok fizessék ha jól esik.. visszamenőleg nem kérhet, és elő sem írhatja, csak ajánlhatja... persze van ahol előírják :S

2010. okt. 6. 20:01
NAhát, belém nem fognak kötni, mert feljelentem őket! Adót csak adóhivatal szedhet! Tesóm vasárnap megy a templomba, nyakában a revizoros igazolványa, (APEHNál dolgozik revizorként). Minden ismerősöm,aki keresztelte gyerekét, nem kértek semmit, pénzt sem, csak amennyit rászántak a papnak, h megkeresztelte a picúrt. Így ezért érdekes, h mi a francért kell igazolás, nyilatkozat h nem él házasságon kívüli nemi életet!! Azt mondta az az illetékes, hogy nem fogják megkersztelni, ha nem fizetünk visszamenőleg adót. Ezt tehetik? A keresztelő nem ingyenes? TEheti ezt egy pap???
29. 2a44b32e51 (válaszként erre: 28. - 768904cf2f)
2010. okt. 6. 19:49

Hát elvileg úgy van hogy a vallásos ember tudja, hogy minden évben hozzá kell járulni az egyházhoz (de ezt nem kötelező befizetni)...de ezt pl. mi sem szoktuk befizetni, és amikor a nagymamám temetése volt akkor is ki kellett az adott évre fizetni.

vagy most unokatesóméknak is ki kellett keresztelőkor...azt hiszem főre van megadva, hogy mennyi pénz...


mondjuk ez az egész pap függő is, nálunk harmadszorra egyezett bele a keresztelőbe, és előírta azt is hogy unokatesóméknak 3 misén részt kellett venni....de ennél kötekedősebbek is vannak...

2010. okt. 6. 19:44

persze h olyan, de mire föl kell fizetni? mi sose fizettünk, persze megvagyunk keresztelve, de nem vagyunk olyan templomisták, sorry.Meg sose köteleztek egyházadó fizetésre...

De azért a gyereket is szeretnénk keresztelni.

És fura, érdekes, mert akikkel eddig beszéltem, senki se mondta h nekik kellett fizetni utólag, visszamenőleg..stb.

27. 2a44b32e51 (válaszként erre: 26. - 2a44b32e51)
2010. okt. 6. 19:43
ja, és a keresztelőért még 5000 ft-ot fizettek unokatesómék, amit nyíltan nem kért el a pap, csak "tudni kell hogy annyi jár".
26. 2a44b32e51 (válaszként erre: 25. - 768904cf2f)
2010. okt. 6. 19:40

Az tényleg igaz, hogy ki kell fizetni az egyházadót, nem tudom mennyi most és hogyan állapítják meg. Mi nem túl régen voltunk keresztelőn, és ott egy évre visszamenőleg kellett ezt a pénzt kifizetni.

Keresztszülő meg bárki lehet, ha olyan a vallása mint a tiétek...

2010. okt. 6. 19:37
Sziasztok! Segítsetek légyszi. Most lesz a kisfiam keresztelője, én megvagyok bérmálva is, a leendő keresztanya úgyszintén. Múlthéten beszéltem a plébániával, és közölték, hogy a leendő keresztszülőnek kell vinni valami igazolást a paptól, hogy nem él nemi életet házasságon kívül, meg h valóban meg van bérmálva. Már ezen kiakadtam! Most beszéltem anyumékkal, hogy az egyházban jártas illetékessel beszéltek, és közölte velük, hogy visszamenőleg ki kell fizetni valami egyházadót meg mittom mi a bánatot még, hogy keresztanya akar lenni a nővérem. Ez lehetséges??? vagy átvágás akar lenni? egyáltalán kell valami papír ahhoz a leendő keresztszülőnek, h keresztanya legyen? Igazolni kell magát???? MEg havonta fizetnie visszamenőlegi összeget? Mire fel? Segítsetek pls.
2010. aug. 15. 14:42
A római katolikus keresztelő nem kerül pénzbe, tehát ingyenes! Az egyházi adó pedig annyi, amennyit az ember rászán!
2010. ápr. 3. 19:32

el vannak ezek szállva maguktól... az hogy valakit megkeresztelnek, az egy kezdő lökés.. sztem teljesen mindegy, hogy a keresztszülő volt e bérmálkozó...hagy döntse el majd a gyerek, akar e továbblépni...

egyházadót kell fizetni, ami nálunk nincs megszabva, adománynak veszik, DE személyenként ezrest elvárnak...hát köszi...

A kisebb gyerek még nincs megkeresztelve, járni kellene előtte fejtágításra, csak azt nem veszik bele, hogy mikor... ők könnyen vannak, ott élnek a templomba. de nekünk munkánk is van ám...

2010. ápr. 3. 19:06
Mi is szerettuk volna a kisunokankat megkereszteltetni.Az volt a papkifogasa,hogy a lanyom,aki a keresztszulo lenne,nem volt bermalkozo.Elsoaldozo volt,es ez a pap eskette templomba aki most azert nem akarja,hogy keresztszulo legyen,mert nem volt bermalkozo.Majd nyaron keresunk egy olyan papoy,aki megkereszteli,a kisgyereket,es adomanyt adunk.
21. zsuzso100 (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2010. ápr. 3. 18:55
Nálunk csak azt kérdezték, hogy férjnél vagyok-e, azt nem, hogy együtt élek-e valakivel.
20. a14deb9047 (válaszként erre: 17. - 7c79ff1565)
2010. ápr. 3. 15:08
A gyermek megkeresztelhető, ha legalább az egyik fél katolikus. A keresztelésért nem kell fizetni, adomány adható, de nem kötelező. Keresztszülő az lehet, aki meg van keresztelve, volt elsőáldozó és bérmálkozó; ha házas, akkor pedig egyházi házasságot kötött. Amennyiben csak polgári esküvője volt, vagy együtt él valakivel, akkor nem.
2010. márc. 29. 14:08
Milyen/mennyi adományt adtatok?
18. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - 7c79ff1565)
2010. febr. 27. 11:12

Nekem is csak névadóm volt, de nem kellett megkersztelkednem ahhoz hogy a gyerekeimet megkereszteljék :)

Külön pénzt nem kért a pap egyiknél se, de hogy mennyi adományt adtunk az passz, mert nem én intéztem :) Családom tagjai mentek oda a keresztelő után az atyához... De szerintem olyan 5-10000Ft-ot

2010. febr. 26. 23:40
és mennyi az az adomány? amit jónak látunk? ÉS mi van akkor, ha az apa nincs megkersztelkedve, csak névadóztatva, de én igen, és szeretném a fiam megkeresztelni. Muszáj a férjemnek is megkeresztelni, vagy nem kell oda? (nagyon nem füllik rá a foga, semmi kedve hozzá, én sem vagyok vmi hű de nagy vallásos, de szerintem nem baj, ha megvan keresztelkedve.Férjem belement, de csak akkor, ha őneki nem lesznek kötelességei.)
16. MelisUK (válaszként erre: 7. - Kaprazat)
2010. febr. 26. 19:27
Tudod ki fizetné ki? Vidd másik templomba másik paphoz a gyereket vagy hagyd a fenébe a keresztelést.
2010. febr. 26. 18:16
mi ezért nem katólikusra kereszteltük hanem reformátusra mert a katólikus elég szép summát elkér.A református semmit se kért de mi a két gyerekre 5000 ft-ot tettünk a perselybe.
2010. febr. 26. 16:58
A keresztelés ingyenes, de adományt illik adni:)
2010. febr. 26. 16:52

Minde templomban ki kell függeszteni az "térítési díjakat" egyházi utasítás.


Bemész egy templomba és körülnézel.

2010. febr. 26. 16:13
A keresztelés szentségének kiszolgáltatásáért Nem kell fizetni, nem is kérhetnek érte pénzt!! Adományt szoktak adni a templom javára..., de nem kötelező.
2009. márc. 10. 14:33
Nálunk is ingyen volt,csak utána adtunk "adományt"
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook