Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Beteg a cicám, mitévő legyek? fórum

Beteg a cicám, mitévő legyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2017. febr. 9. 18:27
a két benti cicám (több mint 10 évesek) ivartalanítva vannak, de hát az összes cicát aki a kertünkbe "beszokott" nem fogom, viszont az egyiket azt a gyönyörű nagy fekete kandúrt lehet hogy mégis mert ő pici korától annyira hozzánk szokott, hogy el sem mozdul a teraszunkról és őt nagyon megszerettük.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 8. 19:05
Megérné ivartalaníttatni őket. Persze könnyen írom, az olcsó dokinkkal (erősen szociális érzelmű, nekem olcsó, a tehetősebbeknek nem az...)
34. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2017. febr. 8. 18:52
aranyos lehet az a kicsike. nekem két benti van de tavaly nyáron költöztünk kertesbe, rögtön elkezdtem etetni egy cuki "kinti" kismamát, akinek kiderült hogy van egy tesója, na neki is adtam enni, aztán megszületett az 1 db kicsije a kismamának akiből mostanra egy gyönyörű hatalmas duci fekete kandúr lett. úgyhogy most a két bentikém mellé van 3 kinti is.
2017. febr. 7. 23:39
Melléütöttem, nem szept. 16, hanem 26.
32. Guruljka (válaszként erre: 31. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 7. 23:39

Érdekes, majd figyelem az idősebbeket.


Most a legfiatalabb örvendeztetett meg nagyon. Őt az utcán láttam meg, gazdikeresés közben. Akiknél lakott, elutaztak már akkor több napra, az aprócskát ott hagyták magára. (Ez szept. 16-án volt, és még ma is tejfogai vannak!)

A picurka ismerte az önálló evést, de túl korai volt még neki. Két hónapon át etettem fecskendőből, adtam a vitaminpasztát és a csodaszereket, a különféle tejes oldatokat, hogy ne unja meg. Háromszor hittem azt, hogy másnapra holtan találom. És november 26-án arra értem haza, hogy ő békésen szundikál, a fiam pedig mutatja a kis telefonos videót: a kicsi úgy eszik, hogy a másikat elmorogja a táltól!

Ő a Baka cica, a kicsi kis eltökélt édes, okos drágaságom.

Tegnap lett Kilódeka! Azaz meghaladja végre az egy kilót, Anyanéni nagy örömére! :D

31. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2017. febr. 7. 20:34
nem ismertem, de biztos jó hatású. egyébként a cicaétvágyról, 13 éves az idősebb cicám 11,5 a "kislánya" és olyan szép dundik voltak és most 1 éve átmentek "sovánkába" szép egészséges a szőrük, jókedvűek de valahogy a babaháj eltűnt róluk és bár nekiesnek a kajának amikor kapnak reggel és este de a felét otthagyják. nagyon lecsökkent az étvágyuk a korral.
30. Guruljka (válaszként erre: 29. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 6. 21:11

Tudod, erről állítják időnként, hogy zsírégető.

Holott nem az. A szervezet maga is előállítja, főleg azok testében, akik sok húst esznek.

Támogatja a szív munkáját. Ezért lehet, hogy edzés előtt bevéve azt érzik, jobban pörög az edzés.


Én is a korom és a kis húsfogyasztásom miatt próbáltam ki pár éve, és tény, hogy jobban bírom még a gyaloglást is, ha szedem. Nem veszek nagy dózist, mert kiválasztódik, és nem akarok drágát pisilni.

Egyszer egyik cicám észrevette a kikészített kapszulát, és alaposan megrágta. Ijedten néztem utána, de láttam, állatoknak is adják. Épp nemrég tudtam meg, hogy a sertéstenyésztésben is használatos, a kismalacok élénkebbek tőle, és jobban esznek.

Mivel a beteg cica pont enni nem bír, emiatt próbáltam ki, és remekül bevált, azonos vagy nagyon hasonló körülmények között: beteg állat, a koszt azonos...


A "Déem"-ben veszem, abban a kapszulában magnézium és vitaminok is vannak, a 60 kapszula nekem 2 hónapra elég, és nincs 1400 Ft sem.

29. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2017. febr. 6. 18:43
Örülök, hogy jobban van a cicád. Ezt az L-karnitint felírom magamnak, nem hallottam még róla, de akkor tényleg jó lehet.
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 5. 22:41

Már jól van...


Péntek késő este vettem észre, hogy baj van. Szombaton már reggel kezdtem telefonálgatni, akkor volt a nagy hideg, havazással. Végül délután jött ki orvos, aki azt mondta, ez a cica el fog hullani, de ő megteszi, amit lehet...

Vasárnap elköszöntem a cicától, de hozzátettem, ha maradhat velünk, akkor én mindent elkövetek.

Hétfőn kicsit mintha jobban lett volna, a doktor küldött neki gyógyszereket. Vizet inni próbált végig önállóan, még ha nekem kellett is odatenni. Azért azt is adtam fecskendőből.

Amit a magam eszétől ls tapasztalatától adtam neki, az az én L-karnitin kapszulámból volt egy-két adag naponta (a kapszula tartalmából egész borsszemnyi), és Bio-Tech fehérje shake, minden mentes tejsavófehérje, 78%... Vitaminpasztát a doktor küldött, sóoldatot szájon át, antibiotikumot oldatban. Nagyon utálta már a kezemet a fecskendővel, és csütörtökön már elkezdett enni.


Az L-karnitin csodahatását véletlenül fedeztem fel, több alkalommal kivédtem vele az elgyengülést. Én is szedem, a DM-ben szoktam venni, ott a legolcsóbb a hatóanyag mennyiséghez képest.

2017. febr. 5. 19:36
jobbulást kívánok a cicádnak
26. Guruljka (válaszként erre: 22. - Ollégabi)
2017. febr. 5. 18:11

Bizony nem, és az a gyógyszer is két napon belül kell!

Viszont édes öröm, amikor megint enni kezd... :D

25. 99279bb06f (válaszként erre: 24. - Ollégabi)
2015. okt. 17. 13:44

Rendes gadi mellett a cicák is gyorsabban gyógyulnak.

Szegény tacsika. :(

2015. okt. 14. 22:22
Gyógyul a lelkem,már megenne mindent,javul a széklet!:)Rengeteg pénz az etetés,az orvos,az oltás!Hál,istennek azért még vannak olyanok akik fogadnak be állatokat!Anyósomék most hoztak ki egy tacsit a menhelyről!Két évig pincében élt onnan mentették ki,két évig volt a menhelyen!Sosem heveri ki teljesen szegény!
23. Pepita Dalma (válaszként erre: 22. - Ollégabi)
2015. okt. 13. 22:29

Nagyon remélem, hogy ilyen jó gazdi mellett meggyógyul. :)


Ebben a fene nagy civilizációnkban sokkal több befogadandó állat van, mint befogadó ember. Pedig az állatok is egyre fogynak. Még vidéken is. :(

22. ollégabi (válaszként erre: 20. - Grizus)
2015. okt. 13. 19:18
Köszi!:)Javulunk!Szörnyű,mindig azt hittem a macskák szívósak!Aztán jött a macskanátha,nem gyógyulnak meg gyógyszer nélkül!A parvo egyik ismerősöm összes nyolchetes kiscicáját elvitte!Öt macsekot fogadtam be egy vagyon az összes oltás!De mindent megadok nekik amit tudok!
2015. okt. 13. 19:03
Most jöttünk meg!Sokat javult,de még egy hét diéta!Nagyon fog szenvedni,mert kiegyeztünk a csirke diétával!Nyersen és főve is kaphatja!:)Csak majd amikor lerakom elé a száraz tápot egy hét múlva mikor meggyógyult szerintem hülyének fog nézni,hogy szerinted ezek után ezt megeszem???:)))
20. grizus
2015. okt. 13. 01:10
Rendbe fog jönni! A miénk benti cica volt, egyszer kiszökött, hetekig nem találtuk, mikor meglett csont és bőr volt, minden baja volt - mégis meggyógyult. Jobbulást neki!
19. ollégabi (válaszként erre: 18. - 99279bb06f)
2015. okt. 12. 23:56
Köszi szépen!:)Nagyon rajta vagyok,hogy így legyen!
2015. okt. 12. 19:29
Jobbulást a cicádnak!
17. ollégabi (válaszként erre: 16. - <Mona>)
2015. okt. 12. 08:47
Szia!Kicsit jobban köszi!Holnap visszaviszem a dokihoz és meglátjuk mit mond!Egy hétig még biztos gyógyszerezni kell!
16. <Mona> (válaszként erre: 15. - Ollégabi)
2015. okt. 12. 03:12
Hogy van a cicus azota?
2015. okt. 11. 09:19
Köszi minden ötletet!A vízzel itatás harc volt,de sikerült!
14. ollégabi (válaszként erre: 9. - <Mona>)
2015. okt. 11. 09:04
Van ügyelet,de nagyon nem kedvelem őket!Sajnos igénybe kell vennem őket ha rosszabbodunk!Annyit mondott kedden vigyem vissza,ha rosszabbodik az állapota akkor ügyelet!Nem rosszabbodik csak nem javul!Nem fogyott,eszik rendesen,dorombol,csak nagyon fáj a hátsója!
2015. okt. 11. 06:58

A fecskendővel való víz adást én is csak javasolom. Amennyiben nincs otthon, úgy a vatta is jó. Vizesd be, és csorgass a cica szájába.

Jobbulást a cicádnak.

2015. okt. 11. 06:24
A fecskendős megoldás a legjobb.Bár a macskák nem isznak túl sokat.Jobbulást a csavargónak.
2015. okt. 11. 03:21
Kiszáradás ellen azt teheted, hogy veszel a patikában egy kis fecskendőt. Felszívod bele a vizet (esetleg a vitaminnal dúsítva). Megfogod a cicát a nyakánál és felfele húzod a fejét. Kinyitja a száját és befecskendezed a szájába a vizet több részletben. Nálam bevált. Én is a neten olvastam tanácsként.
10. <Mona>
2015. okt. 11. 01:47
Amit eszik, arra tegyel egy kis vizet! Igy ha kulon nem is akar inni, akkor is egy kis folyadekhoz jut. Ja, es tegyel ki neki kulon tiszta vizet Is! Lehet, hogy a masikat a vitamin szaga miatt nem issza.
9. <Mona> (válaszként erre: 8. - Ollégabi)
2015. okt. 11. 01:44
Szegeny! Nagyon sajnalom, es teged is. :-( Nincs ugyelet a kornyeketeken? A doki mit mondott,mennyi ido utan varhato javulas?
8. ollégabi (válaszként erre: 5. - 99279bb06f)
2015. okt. 11. 01:39
Az orvos mérte,akkor lázas volt!Most éber,eszik rendesen a vízhez nem nyúl,pedig ott van benne a vitamin amit a doki adott!Az a gond,hogy a hasmenése ugyanúgy megmaradt,és fájdalmai vannak,mert szétmarta a feneke környékét!Hiába mosom és kenem!
2015. okt. 11. 01:21
Köszönöm a gyors hozzászólásokat!:)Kandúr persze,a lányok ivartalanítva vannak,ő került volna sorra,szerintem megérezte és lelépett:)A csirkemell a diéta része,a doki mondta!Most jutott eszembe ma csak kefirt evett,estére főtt tojást!Két napig csak csirkemellet kapott,akkor javult a széklete!A feneke gyalázatosan néz ki,hiába kenem,nézem ahogy szenved,sétálok vele úgy,hogy kézben van,mert fertőzhet a széklete!Borzasztó!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook