Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélj hozzá! fórum

Beszélj hozzá! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2007. szept. 10. 15:57
A csecsemő figyel bennünket, és egy stockholmi orvosnő, Carin Holmlund szerint beszélgethetünk vele. Tartsuk a csecsemőt mintegy 20 centiméter távolságra, nézzünk a szemébe, és lassan beszéljünk hozzá. Kis időre van szüksége a gondolkodáshoz. Ha tetszett neki, amit hallott, lábával rúgkapál és nevet a baba.
2007. jún. 24. 10:25

Az első fiamnál hülyének néztek, (miért beszélsz hozzá normálisan, úgy sem érti...).

1 évesen beszélt, a középső nagyon szépen fejezi ki magát, választékosan beszél. A legkisebb 10 hónapos, egész nap magyaráz, kínaiul:) előfodul hogy szavakat ismétel.

2007. jún. 24. 08:54
egy hónapos a kisfiam :-) rengeteget bexélünk hozzá, és látom, hogy tetxik neki, mosolyog egyet, kettőt rá :-) tündéri.:-) meg sokxor úgy formálja azt a kis csöpp xáját, mintha mondani akarna wmit... :-) éédes :-)
2007. ápr. 23. 14:30
A kislányom 10hetes és nagyon jól el tudunk beszélgetni.Szintesírás nélkül,kis jelekkel (kézzel lábbal) meg tudja mutatni,hogy éhes vagy netalán pelust kellene cserélni.A terhességem alatt szinte egész nap beszéltem hozzá.Olyan hihetetlen!
2007. ápr. 3. 20:54

Én is álandóan dumálok a fiamhoz és nagyon szereti. Még csak két hónapos, de esküszöm megért dolgokat. Például, ha a kezembe van de el kell mennem Wc-re és beleteszem az ágyába megkérem, hogy maradjon csöndben vissza fogok jönni és felveszem, akkor csöndben van nem sír. lehet hogy csak belemagyarázom, de szerintem akkor is megérti, ha mást nem a hangulatot biztos.

és sokat mondókázok neki, van ami nem tetszik neki, ha azt kántálom elkezd sírni mes sem várva a végét.

2007. ápr. 1. 20:48
Még a pocakomban volt Kata,és már akkor is nagyon sokat beszélgettunk vele.Mióta megszületett,azóta is folyamatosan mondok neki.Most 8 hónapos,azt,hogy majd ô hogyan fog beszélni még nem tudom,de szerintem annak,hogy sokat beszelunk hozzá-soha nem gügyögve-már most van eredménye.Bárki,akivel találkozunk-sokat járunk sétálni,és társaságba vele-azon csodálkozik,hogy mennyire figyelmes,ha hozzá beszélnek.
2006. nov. 3. 08:15
Én sokat beszélek vele,egész nap, folyamatosan, sokszor fáj a torkom.
2006. jún. 28. 17:02
Amikor a kislányom még a pocimban volt én már akkor is beszéltem hozzá:))Amikor meg született rendessen és érthetően beszéltünk vele sokat-sokat és most én ugy láttom(3éves) hogy nagyon fejlett a személyisége.Sok helyre is menntünk vele
3. zoja
2006. jún. 1. 00:18
Mi rengeteget beszéltünk neki újszölött korától.Mos 3,5 és hihetetlenűl vélasztékosan tisztén éthetően beszél.de ő se selypített 1 percig sem.
2006. máj. 31. 15:41
Emlékszem mikor az én gyerekeim picik voltak én mindig beszéltem hozzájuk.Már egész parányi korukban megfigyeltem,hogy igazgatja a pici száját és figyeli az enyénet.Soha!!!!!!!!!!!!!nem sejpitettem,gügyögtem nekik.Valószinűleg ennek köszönhetően ők sem sejpitettek sohasem.A másik ami nagyon fontos a rengeteg mesélés/könyvből vagy anélkül/.
2006. máj. 27. 22:36
Vajon manapság csak divatból beszélgetünk csecsemőkorú gyermekünkkel? Nyilvánvalóan nem, hiszen ez bizonyítottan a csemete fejlődését szolgálja! Európa több országában régebben az a hiedelem járta, hogy ha túl sokat beszélnek a gyerekhez, attól agyhártyagyulladást kap. Az ember születésétől kezdve érzékeny a körülötte felcsendülő zajokra, hangokra, kiváltképp az édesanya hangjára. Persze minden anya kedveskedik, becézgeti gyermekét, és ez így helyes, mert a csecsemő csak akkor fog beszélni, ha hozzá is beszélnek. Másként fogalmazva, ne várjuk némán, hogy gyermekünk egyszer csak megszólal.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook