Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszédindító kezelés fórum

Beszédindító kezelés (beszélgetős fórum)


25. Szanya (válaszként erre: 4. - Pillango2004)
2011. dec. 27. 10:21

Szerintem még várhatsz pár hónapot. Ha nem gyorsul be, akkor lehet menni fejlesztésekre, de nagyon drága. A "sima" lassabb beszédfejlődésre nagyon be szokott válni a TSMT is, meg a Floor time terápia is. A logopédiai beszédindítás meg főleg.

A budapesti Korai Fejlesztőben, a BHRG Alapítványnál lehet ezeket megnézni, a megnézés még ingyen szokott lenni. Viszont a vizsgálat húzós pénzbe kerül mindkettőnél.

2011. dec. 21. 14:33
Az én kisfiam 2 évesen alig mondott néhány szót, max 10et. A védőnő javaslatára felkerestük a korai fejlesztőt, ott azt mondták, hogy igen is érdemes 2 éves kora után a fejlesztés. Most 4 hónapja járunk és 100 szó felett van a szókincse. Szerintem nagyon érdemes fejleszteni, neki sem biztos, hogy jó, hogy nem tudja kifejezni magát(csak mutogatással) A logopédus szerint minél hamarabb kezd el beszélni, annál hamarabb orvosolhatók a beszédhibák is.
2011. dec. 18. 19:00

Ezt olvastátok?

[link]

2011. dec. 17. 12:36
Köszi a segítséget!
21. beatav (válaszként erre: 9. - Ylush)
2011. dec. 16. 21:28

Nekünk is az mondták majd "beindul" a beszéde,várjunk türelemmel.Majd 3 évesen...stb.Vártunk,figyeltünk és senki nem tanácsolt semmit, a TSMT-ről nem is hallottunk!

6 évesen pedig már csak megfelelő iskolát javasoltak,a TSMT-t 9 évesen "találtuk"!

Szóval mai fejjel én nem kockáztatnék!De ez csak a személyes gondolatom!

20. homern (válaszként erre: 19. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 16:59
csak amit írtam a 13-as hsz-ban.még nem probléma,remélem mire azzá válna már nem lesz aktuális a dolog:)
19. pillango2004 (válaszként erre: 18. - Homern)
2011. dec. 16. 14:45
Nektek is van problémátok?
18. homern (válaszként erre: 12. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:42

lányoknál hamarabb indul meg a beszéd,ez nem csak amolyan városi legenda aminek ki tudja van-e alapja :) én 10 hónaposan kezdtem szómondatokat használni,utána volt egy 1-2 hónapos némasági fogadalom,majd rögtön többszavas,helyesen ragozott mondatok.Én is ehhez viszonyítottam,azért is érdeklődtem szakemberektől.Azóta nyugodtabb vagyok :)

én a tsmt-n gondolkodom,azt sokan ajánlották,ártani nem árt,sőt :)

17. pillango2004 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2011. dec. 16. 14:41
Igen, igen!
16. pillango2004 (válaszként erre: 13. - Homern)
2011. dec. 16. 14:40

Lehet, hogy ő többet ért ehhez de én tapasztalatlan vagyok e téren és ezért írtam ide!

Nem is tudtam, hogy van több fajtája is!

A közösséggel nincs gondunk van egy 8 éves lányom is és bölcsisek vagyunk!

Sok gyerek veszi körül.

De velük is megérteti magát!

15. Ylush (válaszként erre: 12. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:39

Ismerek nem egy olyan családot, ahol az egyik gyerek elég korán, míg a másik később kezdett el beszélni.

Ami jó, hogy ezekszerint a kisfiadnak van egy nővére, akitől sokkal könnyebben ragadnak rá a dolgok. :)


Én mondjuk sosem voltam az "indokolatlanul avatkozzunk bele a fejlődésbe" híve, éppen ezért csak azt tudom mondani Neked, hogy türelem, türelem, türelem...

Ha vannak új szavai, bővül a szókincse, akkor nem lesz semmi gond. Raktározza az infókat, aztán egyik napról a másikra a nyakadba zúdítja majd! :)

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:38
akkor nyilván nem valami konkrét terápiáról van szó, hanem csak arról, hogy majd lehetséges, hogy segíteni kell majd neki a beszédindulásban.
13. homern (válaszként erre: 4. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:36

Én is azokra gondoltam amit zebracsikó írt.

3 év körüli gyerekekről van szó.

Egy kis saját dolog is akkor: az én kisfiam 23 hónapos. 2 szava van,az apa és amikor leesik valami akkor a hoppá.ennyi.nincs utánzás,szóeleje-mondogatás,pápá,baba stb használata,állatok utánzása,semmi....hallása rendben,beszédértése még jobb is mint a korosztályának,nem kell egyszerűsítve beszélni hozzá.Ha azt mondom hogy menj be a szobádba és a szekrényedből hozd ide a piros pulcsidat,akkor megkeresi, megcsinálja.

Én most csecsemőgondozónak tanulok,most vagyok másodéves.Rengeteg gyógypedagógus,orvos stb tanít minkrt,mindenki azt mondta hogy 2,5 éves koráig várjunk.Vigyem sokat közösségbe,rengeteget meséljek,énekeljek,mondókázza,találkozzon már szépen beszélő kisgyerekekkel.És meg ne próbáljam eljátszani hogy nem értem amit akar ha nem mondja szóban,csak mutogat :)

12. pillango2004 (válaszként erre: 9. - Ylush)
2011. dec. 16. 14:35

A doktornő nekünk is ezt mondta, hogy nem látná, hogy el vagyunk késve. Csak megemlítette ezt a lehetőséget, hogy majd esetleg mit lehet tenni.

Kislányom már 1 évesen mondatokkal fejezte ki magát, és ezért vagyunk "türelmetlenek" kicsit!

2011. dec. 16. 14:34

sztem tényleg várj. a fiam 2 éves koráig csak ennyit mondott: apa,brr,nem,akarom,jó


aztán betöltötte a 2-t,és 1 hónap mulva folyékonyan beszélt. addig nem volt mondanivalója amit az orromra kötött volna :) szóval bőven ráértek. nekem azt mondták 2,5 éves korig nem gond ha nem vagy csak keveset beszél

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:34

?

azt hiszem, félreértettél.


Én a terápia pontos megnevezését vagy valami közelebbi támpontot kértem Tőled, mert csak arról lehetne bárkinek is tapasztalata.

Ki végzi ezt a beszédindító kezelést?

Vagy ez nem is valami konkrét dolog?

9. Ylush (válaszként erre: 4. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:32

Nem hinném, hogy bármiről is le lenne késve... A kisfiam is 21 hónapos múlt, Ő sem beszél még mondatokban. Sok szó van, aminek csak az első felét mondja... akad olyan is - nem is kevés - , amire saját szavakat használ.

A védőnő szerint nincs ezzel semmi baj. :)

2011. dec. 16. 14:31

Nem az a lényeg miről hallottam, ha nem az hogy mi a tapasztalat!

Nem?

Igen, hallottam logopédiáról. De eddig még nem volt rá szükségünk!

És ezért bátorkodtam megkérdezni a tapasztalatokat!

De nem gondoltam, hogy az én tudásom itt a legfontosabb!!!!

Vagy mégis?

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:29
azért a logopédiáról csak hallottál :)
6. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:28
akkor mi az, amiről Te hallottál?
5. pillango2004 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2011. dec. 16. 14:27

Hú.

Én nem is hallottam ilyenekről.

4. pillango2004 (válaszként erre: 2. - Homern)
2011. dec. 16. 14:27

És abban tudnál segíteni mennyi idősek voltak a gyerekek?

A kisfiam 21 hónapos és nagyon kevés max 20 szót mond.

Doktornő azt mondta várjuk meg a 2 évet.És majd akkor.

De kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

3. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2011. dec. 16. 14:27

pontosabban nem tudnád leírni?

van logopédiai beszédindító terápia megkésett beszédfejlődés esetén

de van olyan torna, szenzomotoros integrációs tréning, ami szintén segít beindítani a beszédet.

2011. dec. 16. 14:24
Személyes tapasztalatom nincs,de csak jót hallottam róla.Akikkel beszéltem azoknak nagyon sokat segített,hamar,látványos eredményeket tudtak a kicsiknél elérni.
2011. dec. 16. 14:21
Járt már valaki ilyen helyre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook