Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? fórum

Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
47. Titánia83 (válaszként erre: 44. - B486c9cf7d)
2011. jún. 5. 18:18
Ez a BDIH valami német ellenőrző hatóság.
46. Titánia83 (válaszként erre: 35. - Anthico)
2011. jún. 5. 18:18

Én is teszteltem az a*verdét, és nekem is bejött (de csak azokat, amik nem kukák!). Próbáltam előtte sokféle sampont, mindegyiktől felül zsíros, a végei szárazak lettek a hajamnak. Most ezektől egyensúly van. :)


Megvan neked az a Testápoló lexikon, vagy mi? Már vadászom egy ideje. :)


És a hálózatos cuccoknál is sokkal jobb. Az flp-s termékek pl. tele vannak SLS-sel. :( Így elrontani az aloeverát. Anyumnak otthon van cserépben, az tuti 100% tiszta. :D

45. Titánia83 (válaszként erre: 37. - Anthico)
2011. jún. 5. 18:15

Én pont emiatt használok kakaóvajat. :D


A parabéneknél is ez van, ha elsőre nem jön ki allergia, valószínűleg nem lesz később sem allergiás az ember. Attól még nem tiszta összetevő.

44. b486c9cf7d (válaszként erre: 31. - Titánia83)
2011. jún. 3. 23:24
Nem irtam, hogy a bdih tiszta, hanem hogy az sls miatt nem kaptak meg, itt Angliaban nincs benne sls es mivel itt nem mervado, bdih jelzese sincs, itt mashogy jelolik.
43. b486c9cf7d (válaszként erre: 30. - Titánia83)
2011. jún. 3. 23:18
Aki ezt mondja ra, az csak MLM-es termekre mondja, hogy tiszta, es veletlenul azt is adja el... sajnalom.
2011. jún. 3. 20:07
Lényegében bármely egyébként semmi káros anyagot nem tartalmazó termék allergizálhat adott esetben, mert ugye a hatóanyagok nagyrészt növényi olajokból vannak kivonva, amik egyeseknél allergiás reakciókat válthatnak ki. érdemes több félét kipróbálni, melyik a legjobb a baba bőrének.
41. Tevecca (válaszként erre: 40. - Gavrilo1)
2011. jún. 3. 19:43
és még szárít is, ezt is tesznek pár babasamponba
40. Gavrilo1 (válaszként erre: 34. - Titánia83)
2011. jún. 3. 18:47
A parfüm illatanyagok akkor is ha természetes olajokból származnak szinte mind allaergizálhatnak- ez egy teljesen természetes dolog, de fel kell tüntetni az elemzésben. Legismertebb gyógynövény pl. a kamilla amely szintén allergizálhat.
39. Anthico (válaszként erre: 38. - Gavrilo1)
2011. jún. 3. 18:46

Én már annak is örülök, h nincs benne káros anyag. Azzal kapcsolatban kétkedő vagyok, h biogazdaságból származnak, mert akkor nem normál árúak lennének ezek a termékek, márpedig legtöbbször olcsóbbak, mint a márkás cuccok.

Pl a magyar Bio*a termékeiről jobban elhiszem, mert egyrészt úgy is kell tárolni, elég korlátos ideig lehet felhasználni, és kinézetre is hihetőbb.

38. Gavrilo1 (válaszként erre: 28. - Anthico)
2011. jún. 3. 18:43
Én most vettem egy rakar Al.verde terméket, és amelyik BDIH-s annak 99%-a ellenörzött biogazdaságból származó anyagokat tartalmaz.
37. Anthico (válaszként erre: 34. - Titánia83)
2011. jún. 3. 18:41

Felesleges ennyire szőrszálhasogatónak lenni :)

Valahogy el is kell adni egy terméket. Ha most poshadt víz szaga lenne, nem kenné magára reggel az ember és menne vele emberek közé :) Én is akkor kenem be az arcom shea vajjal, mikor tudom, h fél napig nem megyek emberek közé, mert büdös és mert érződik elég keményen.

Amúgy az allergén nem azt jelenti, h bele fogunk halni, hanem aki érzékeny rá, annál kiválthat reakciót. Ugyanúgy a csokiknál is feltüntetik a mogyorót is pl, mert sok ember allergiás rá.

2011. jún. 3. 18:37

w***ww.vitaminsziget.com/cikk.php?id=298

itt fel van sorolva egy rakat káros anyag..ez egy jó felsorolás kezdetnek

35. Anthico (válaszként erre: 32. - Titánia83)
2011. jún. 3. 18:33

Nekem elég, ha káros nincs benne. Ezért én meg vagyok elégedve az a*verde tusfürdőjével, samponjával, balzsamával, szappanjával, arctisztítójaival, test- és lábápolójával, valamint a dezodorával.

Van egy könyvem, ami a kozmetikumok összetevőiről szól, kifejtve, h melyik milyen kategória, mennyire ártó vagy semleges vagy jó. Én azzal szoktam beazonosítani a termékeket, és amiket használok, azokban maximum 1 károsat engedek meg, de azt is úgy, h a lista végén van és "picit" káros.

Mellesleg mérföldekkel jobbak ezek a reklámozott cuccoknál. :)

34. Titánia83 (válaszként erre: 32. - Titánia83)
2011. jún. 3. 18:32

Dr.H rózsakrémje


A magyar összetevők nagyon édesek, ahogy leírják, de a hivatalos, az INCI féle:


Összetétel (INCI): Water (Aqua), Peanut (Arachis Hypogaea) Oil, Althaea Officinalis Extract, Beeswax (Cera Flava), Avocado (Persea Gratissima) Extract, Hypericum Perforatum Extract, Shea (Butyrospermum Parkii) Butter, Lecithin, Fragrance (Parfum), Citronellol, Geraniol, Linalool, Limonene, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol, Eugenol, Rose (Rosa Gallica) Wax, Rose (Rosa Gallica) Petal Extract, Rose (Rosa Canina) Hip Extract.


"parfum:


Csak akkor káros, ha nem tüntetik fel mögötte zárójelben a következőt: "Essential oils". Ha a Parfum szó csak önmagában szerepel, akkor szintetikus (kőolajalapú) illatkomponens.


citral: szintetikus anyag, allergizál, nagyobb koncentrációban irritál.


Citronellol, Geraniol, Linalool, Limonene, ezek mind terpének, semmi szükség rájuk, csak az illat miatt kellenek


Eugenol: enyhén káros kategóriába sorolják, bőrirritáló "


Ez az utolsó összetevő elgondolkodtató, ha tényleg bio.

De káros anyag tényleg nincs benne, tehát nem mérgező.

33. Tevecca (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2011. jún. 3. 18:32
Komolyan! A lányomnak attól indult be az ekcémája, úgy nézett ki tőle MINDENHOL mintha korpás lenne, vedlett
32. Titánia83 (válaszként erre: 28. - Anthico)
2011. jún. 3. 18:05

Tényleg? :D


Pedig az alverdének van tiszta terméke, a sárgabarackos bőrradír, és a rózsaszappanja.


A DR. H-nak meg vannak termékei, amik nem 100%-osan tiszták, de nem kukás termékek. Tehát a középső kategória. Vannak benne kifogásolható összetevők, de nem mérgező. Én nem mondom, hogy káros, de nem tiszta.

31. Titánia83 (válaszként erre: 25. - B486c9cf7d)
2011. jún. 3. 18:01

Nem minden BDIHS minősítésű tiszta. Vannak hatóanyag elemző oldalak, és elvetemült hatóanyag elemzők (akik járatosak a témában, vegyész vagy hasonló végzettség) és átnéztek már jó pár márkát.


A tiszta, az azt jelenti, hogy 100%-ban természetes alapanyagú.


A még jó kategória (általában a BDIH-s, de vannak kivételek), hogy van benne kifogásolható anyag, de nem mérgező, max. allergén. Pl. Linalool és társai.


És a kuka, ha vegyszerek, mérgek vannak benne.

30. Titánia83 (válaszként erre: 26. - B486c9cf7d)
2011. jún. 3. 17:51

Miért, te kielemezted már a hatóanyagait?

Sajnos én olvastam róla elemzést.

Ha olvastad volna, nem minősítettél volna!

Attól mert azt írják rá és drága, sajnos nem tiszta.

29. Anthico (válaszként erre: 2. - Lilibeth59)
2011. jún. 3. 17:10

A gyerekeknek való gumicukrokat meg úgy reklámozzák, h ilyen-olyan vitaminokban gazdagok és jujjdejó az egy gyereknek :D

Aki a reklámok alapján dönt, rosszul dönt.

28. Anthico (válaszként erre: 20. - Titánia83)
2011. jún. 3. 17:07

Nem érdemes összekeverni a natur dolgokat a biokkal.

Naturaknál ugye próbálják kerülni a káros összetevőket, a bioknál viszont arra törekszenek, h minél több természetes alapanyag legyen és azok is lehetőleg biogazdaságból származzanak.

Az a*verde sosem lesz bio, ez tény, viszont a termékeinek nagy %-a natur. Én minden összetevőt le szoktam ellenőrizni, ha új dolgot akarok kipróbálni. Viszont a Dr H*uschka-val egyszerre említeni nem jó, mivel az meg már bio.

De mi számít tisztának? H nincs benne káros? Vagy h minél természetesebb legyen?

27. b486c9cf7d (válaszként erre: 6. - Lilibeth59)
2011. jún. 3. 16:49
A holt-tengeri termekek kozul kizarolag a 100%- os iszap es tiszta tengeri so a tiszta. Nem talaltam egyetlen egyeb tiszta termeket, ami Izraelbol johet.
26. b486c9cf7d (válaszként erre: 20. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:46

A Dr. Hauschka termekek kozul melyek nem tisztak?

Nemelyik kremben az elejen szerepel a glicerin vagy szemhejkremben az alkohol, de ezeken kivul? Attol meg ezek tisztak...

Kicsit arrogans a megallapitasod.

25. b486c9cf7d (válaszként erre: 20. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:43
A Weleda babasamponja tiszta. Regen a felnottek samponja nem kapott Bdih jelzest, volt benne sls, most itt mar nem latok azokban sem.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:37
tudom.
23. f8db0709b8 (válaszként erre: 21. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:35

Kicsillagozva nem.

saubar 3in1 tusfürdő+sampon+balzsam,pitaya illattal,250mi,349ft.

22. Titánia83 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2011. jún. 3. 16:33
Akkor csúnya volt másnak is ajánlani, ha te nem használod!
21. Titánia83 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2011. jún. 3. 16:32
Kicsillagozva kiírod a márkát?
2011. jún. 3. 16:32

A W*leda, az Alv*rde, a Babé, és a dr.H... sem 100% tiszta. Vannak vegyszermentes termékeik, de nem tiszták. Hiába azt hirdetik magukról.


Az összetevők alapján lehet megítélni, hogy használhatod e.


Ha van benne SLS, ALS, DLS (ezek a laureth és lauryl sulfate-ok)

aluminíum

propilén glikol (nemtom hogy kell leírni)

akkor eleve kuka!

Ha az első három összetevőben szerepel, akkor vágd a gyártóhoz, hogy mérgezze saját magát.

Ha az első három összetevőben szerepel a glicerin, és nem olyan termék, ami érintkezik vízzel, pl. szappan, vagy sampon, akkor is kuka.

Testápolóban jól kiszárítja majd a gyereked bőrét.

Alcohol... babás dolgokban... épp fertőtlenít, de szárít is. Ha a felsorolás végén van, akkor annyira nem gáz.

Parfűm! Ha nincs odaírva valami angol szöveg, hogy valami natural akármi, akkor elvileg az sem jó!


Ezek alap dolgok, ezen kívül még van egy csomó mérgező xar. És ha valami habzik, igen, az SLS-től habzik. Tehát a habzó habfürdők és samponok is kuka.

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:31
nem bizom:)nem is használom:)
18. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:30

Én legutóbb dmben vettem 3az1ben cuccot a kicsinek,ezek nincsenek benne.növényi összetevők vannak benne.

vegyész ismim nincs.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook