Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek hatékony, ha egyénileg keverjük össze egy gyógytea keverék összetevőit? fórum

Szerintetek hatékony, ha egyénileg keverjük össze egy gyógytea keverék összetevőit? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. Lávli (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. febr. 27. 17:49

Előbb utóbb sorra kerül mind.

Az a baj, hogy a szűrőn fennakadó teákat forgalmazóknak megéri a büntetést kifizetni és új céggel, új telephellyel tovább forgalmazni a csodatermékeket.

34. Lávli (válaszként erre: 32. - Mezei Virág)
2019. febr. 27. 17:47

Így van.

Én sem a "fogyasztó" teák minőségéről mondtam véleményt, hanem úgy általában a gyógynövényes teákról.

33. Guruljka (válaszként erre: 31. - Lávli)
2019. febr. 27. 17:46

Én is vettem már olyan gyógyteát, amelyet nem mertem volna magam keverni, sőt rajta volt a figyelmeztetés is, hogy nem szabad az előírtnál többet meginni belőle. De gyógynövény-szaküzletben vettem.

Az a gyanúm. hogy pár "teát" nem vizsgálnak be.

32. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Júliusi)
2019. febr. 27. 17:44

Nem gondolom, hogy megéri akár venni, akár összeállítani.

Étrend, mozgás - ezekkel többre mennél. A tojás, is a zöldség a barátod! ;)

Sok sikert hozzá!

31. Lávli (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. febr. 27. 17:41

Mindez attól függ, hol veszi az ember.

A NÉBIH elég nagy figyelmet fordít a bevizsgálásra, nem véletlenül.

30. Guruljka (válaszként erre: 29. - Guruljka)
2019. febr. 27. 17:30

Szóval ez az adott keverék szerintem sokat markol, keveset fog...

Az ára viszont elég borsos ahhoz képest, hogy az íze (maté + kapor???) fura lehet.

29. Guruljka (válaszként erre: 27. - Lávli)
2019. febr. 27. 17:28

Egy előre összeállított keverék egy adagjában egyikből sem lehet egy-egy normál adagra való. Az árat hamarabb nyomja fel, mint a vérnyomást...


Az sem törvényszerű, hogy egy keveréket nagyon felelős hozzáértő állított össze.

28. 8c6da3d030 (válaszként erre: 26. - Dd9dec5381)
2019. febr. 27. 17:24
Nagyon jó, még sárkánykát is láthatsz tőle.. :D
27. Lávli (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. febr. 27. 17:22

A maté és a zöld tea biztosan felnyomja együtt a vérnyomást.

Az az egészségen spórolás, ha hozzá nem értőn kutyulunk, aztán baj lesz belőle és vehetjük a gyógyszert akármennyiért.

A gyógynövény szakértést is kitanulják emberek.

26. dd9dec5381 (válaszként erre: 25. - 8c6da3d030)
2019. febr. 27. 17:06
Jó kis növényke ez a marihónalja. :D
25. 8c6da3d030 (válaszként erre: 24. - Dd9dec5381)
2019. febr. 27. 16:51
Persze! Nemrég fedeztem fel a titkot, megosztom az emberekkel egy kis pénzért cserébe. ;) :D :D
24. dd9dec5381 (válaszként erre: 22. - 8c6da3d030)
2019. febr. 27. 16:43
Már kiáztatva is hat?🤔😌
2019. febr. 27. 16:09
igen
2019. febr. 27. 16:07
Egy kis mariskát is tegyél a keverék teába, és jobb kedved lesz tőle. :D
21. Guruljka (válaszként erre: 3. - Júliusi)
2019. febr. 27. 14:24
Itt van, hogy fogyi keverék.
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - Nyamitörp)
2019. febr. 27. 14:23

Ha ezekből minimális van a keverékben, akkor meg csak nem hat.

Gondolj bele, 6 összetevő. Egyenként mindből legalább egy kiskanálnyi lenne hatásos. Keverékként, ha mindből azonos mennyiség van benne, elvileg 6 kiskanálnyi kellene. De biztosan nem ajánlanak ennyit. Ha mondjuk zöld teából eleve kevesebb van benne, akkor drágán vettem kaprot...

19. Nyamitörp (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. febr. 27. 14:01

Amennyire én ismerem ezeket a növényeket, mind anyagcsere fokozó. Én ennyit egyszerre nem alkalmaznék. Legjobb esetben felesleges, de hallottam már nem egyszer olyanról is, aki a nagy víz- meg hashajtózástól kórházba került.

Ha valaki rá akar segíteni a fogyásra, ahhoz nem kell ennyiféle teát összeinni.

Bár az nem derült ki, hogy mire szolgálna ez a keverék.

18. Guruljka (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. febr. 27. 13:39

A matét és a zöld teát én nem keverném, mert esetleg felnyomják a vérnyomást. Ráadásul az elkészítési mód sem azonos.

Persze lehet, hogy a keverékben valamelyik (vagy mindkettő) hatástalan dózisban van.


Hogy ne spóroljak az egészségemen, azt hallom-olvasom sokszor. Ez még nem indokolja, hogy ugyanazt többszörös áron vegyem meg. Vonatkozik ez sok gyógyszerre is. Nem veszem meg a fényes csomagolású 20 db-os lázcsillapítót egy ezresért, ha ugyanakkora dózisban, szürke kartonba csomagolva, 30 db-ot kapok 300-ért.

17. Nyamitörp (válaszként erre: 16. - Ikres_anyu)
2019. febr. 27. 13:29

A zöld tea is anyagcsere fokozó, a fahéj meg a kapor a vércukorszintet normalizálja.

Érdekes keverék, nekem egy kicsit túl soknak tűnik.

2019. febr. 27. 13:24
A fahéj többek között fokozza a vérkeringést, mate és zöld tea zsírégetést segít elő,koriander szerintem a mustármaghoz hasonlóan bélmotilitást fokozza.
2019. febr. 27. 13:22

Nekem az a véleményem, hogy a fogyás sikeréhez a tea/gyógytea/kapszula/csodaturmix csak kis részben járul hozzá. Testmozgás, kalóriaszámolás sokkal többet nyom a latba. Szerintem.

Lehet, hogy a drága gyógytea keveréken kívül egy salaktalanító tea kúra, májtisztító kúra is hatásos lehet. És leginkább az életmód váltása.

(Feltételezem, hogy fogyasztó teakeverékről van szó.)

14. Nyamitörp (válaszként erre: 10. - Globus)
2019. febr. 27. 12:34

Ez is igaz. Akkor viszont tulajdonképp mindegy, de a mennyiségeket nem árt azért tudni. Nem ismerem jól a gyógynövényeket, egy dolog ugrott be, hogy a citromfüvet, ha "túladagolják", akkor ellenkező hatást vált ki.

A Júliusi által felsorolt növényeknél nem tudom van-e ilyen kockázat.

13. Guruljka (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2019. febr. 27. 12:08

Nyugodtan vedd meg drogériában külön-külön. Illetve a koriander, a kapor, a fahéj talán fűszerboltban még olcsóbb. Gyömbérteát én is a bolti fűszeres tasakból főzök.

Nem kell ezeket túllihegni, még az aránnyal sem lehet nagyon mellélőni. A gyári keveréket sem biztos, hogy tuti szabályok szerint állítják össze. (Persze leírni bármit le lehet.)

2019. febr. 27. 11:56

Ha egyenkét megveszem a hozzávalókat, nagyobb mennyiséget kapok, az tuti, mint 15 dkg....árban nem biztos hogy olcsóbb lenne...

Először meglátom használ e egyátalán.

11. Tüsszy (válaszként erre: 5. - Júliusi)
2019. febr. 27. 11:48

Én rendszeresen magam keverem a gyógyteákat. Vagyis nem keverem össze, zacskóból adagolom főzetenként. Főleg Gyuri bácsi teáit koppintom.

Magamtól nemigen tervezek teát, bár az sem lehetelen, csak valamit nem lehet eggyütt fogyasztani, vagy csak meghatározott ideig javallt pl. Csalán.

Nekem már sikerült így segíteni a magas triglicerid szintemen.

Egy kollegám is csatlakozott, együtt főzzük a májtisztító teánkat. A la Gyuri bácsi.

Azzal sem lehet nagy baj, ha egy termékről írod ki. Ki tudja, abban is hogy keverednek az összetevők egy kivett adagban. Ezért nem keverem össze előre, így mindenből jut a napi teába.

10. globus (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2019. febr. 27. 11:28

Éppen erre gondoltam, az arányokra.

Ugyanakkor fura az előre összekevert bolti is, hiszen különböző szemcseméretek vannak benne, elvileg minden alkalommal fel kellene keverni, mielőtt kiveszünk belőle. Mármint ha ömlesztett a tea... filteresnél valószínűleg a helyes arányokat tartalmazza.

9. Lávli (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2019. febr. 27. 11:02

Nem szabad autodidakta módon kevergetni a füveket, van, amiből (csak hasamra ütök) 2 gramm pont kell, a másikból az a mennyiség már méreg és ellenkező hatást vált ki.

Ne spórolj az egészségeden!

2019. febr. 27. 10:35
Én készítettem már teakeveréket, de pontosan megadott arányok alapján. Ilyet kéne keresned, hogy biztosra menj!
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2019. febr. 27. 09:23
Nem tudom, számold ki.
2019. febr. 27. 09:19

Én még nem próbáltam, de az arányok miatt lehet, hogy biztonságosabb megvenni a drágább keveréket.

Egyébként a Gyuri bácsi szokott szervezni túrákat, ahol lehet szedni a gyógynövényeket és néhány hasznos tanácsot is adnak. Szerintem ott lehet kérdezni is tőlük.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook