Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? fórum

Bébisamponokat miért árulnak káros összetevőkkel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
17. Titánia83 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2011. jún. 3. 16:27

Ezt kár volt ide írni. :S

Ugyan már, te megbízol a gyógyszerbizniszben? Mikor a nagy tulajdonosok ugyanazok, mint az élelmiszeriparban?


Talán azért sem egészségesek az ételeink sem...

16. Titánia83 (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2011. jún. 3. 16:25
Ha van vegyész ismerősöd, tanúsíthatja!
15. Titánia83 (válaszként erre: 5. - Kamuka75)
2011. jún. 3. 16:24

Azt te csak hiszed... nem akarlak elkeseríteni, elvileg én is. A vitaminok jók, a tisztítószerek is elvileg környezetbarátak. Nem tudom sajnos leellenőrízni.


Samponjuk, tusfürdőjük, dezodorjaik kuka!

Sodium Laureth Sulfate és társai vannak benne, a deoban az alumíniumon kívül pedig Propylén glykol, ami fagyálló.

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 13. - Titánia83)
2011. jún. 3. 16:23
ez komoly?
13. Titánia83 (válaszként erre: 7. - Mkjudit)
2011. jún. 3. 16:22
Ne menjünk messzire, a gyógyszertári krémek és fürdetők is kőolajszármazékokkal vannak telerakva. :S
2011. jún. 3. 16:03
érdemes csupa gyógyszertári cuccot használni,abban biztosan nincs semmi olyan ami nem odavaló.
11. Tevecca (válaszként erre: 9. - Lilibeth59)
2011. jún. 3. 16:00
Mi is jól befürödtünk vele. Nem bizony, nem tiszta...még sodium laureth sulfate is van benne, az rákkeltő. Attól habzik. Lányomnak leszedte, utána végig azt használtam megelőzésképp és vissza is jött :S Ekkor néztem az Organityt...ja és olcsóbb mint a babé (ok, tudom nem szabad reklámozni, de ez nagyon fontos, hisz a gyerekeinkről van szó)
10. verosz
2011. jún. 3. 08:15
Nem tiszta termék az sem,mi a biobio baby terméket vesszük,az tiszta.
9. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Tevecca)
2011. jún. 3. 07:37

Most akartam venni Babe koszmóelleni sampont 6 hónapos babának, mert szinte semmi nem használ, még az olívaolajos szappan sem, sem az olajozás. Lejön szépen a koszmó, de vissza is jön... Gondoltam, ezt a sampont kipróbálom még.

Úgy tudtam eddig, hogy tiszta termék, tévedtem volna?

2011. jún. 1. 08:08

nem izgat h nem kéne reklámozni, találtam olyan terméket aminek a legnagyobb része okés, elméletileg az egész tökéletes, de azért ki tudja, nem a gyárban vagyok....az Organity termékeit...az ekcémás 4 hós lányomnak semmi baja tőle...

a Babéban meg rettenetesen csalódtam, tele van szeméttel és rettentő drága

2011. jún. 1. 08:01
Nem csak a samponok,hanem az összes többi tisztálkodó,kozmetikai cikkek tele vannak méreggel.(John....n,B..ba,G..bi,stb,még sorolhatnám )Nem szabad ilyeneket megvenni!
6. Lilibeth59 (válaszként erre: 5. - Kamuka75)
2011. máj. 31. 20:10

Jó, OKÉ! Én is tudom, hogy szinte belefulladunk a sok kukába való termékbe, de ezen most hirtelen nagyon kiakadtam. Itt a HOXA-n olvastam a Holt-tengeri iszap jótékony hatásáról, minek hatására elkezdtem keresgélni a neten. Találtam is ezt a Holt-tengeri bébi és gyermek sampont, ami Holt-tengeri iszapot nem, de "egyéb mást" annál többet tartalmaz.

Szégyelljék magukat, a saját gyermekük haját megmosnák-e vele?

2011. máj. 31. 19:52

Szia!

Én csak am..y termékeket, vitaminokat használok, mert természetes anyagokat tartalmaz.

2011. máj. 31. 19:42

Nem akarom elhinni, hogy ez megengedett. A Kormány Hamburger adót akar kivetni, jó, ez is "érthető", de utánanézhetnének annak is, hogy a bébi- és gyermekápolási termékek miket tartalmaznak, sokan nem is tudják, jóhiszeműen megveszik, az összetevőket olvasva nem is tudják azokat beazonosítani. Legalább arra kellene a gyártókat kényszeríteni, hogy magyarul írják rá a flakonra, hogy mit tartalmaz a benne lévő lötyi.

A Fogyasztóvédelem nem tudna ez ellen valamit tenni?

2011. máj. 31. 19:41
nem veszek neki szemetet...sajna ilyen szemetek...
2. Lilibeth59 (válaszként erre: 1. - Lilibeth59)
2011. máj. 31. 19:34

Bocsi, nem fért ki a szöveg: kínálja.


Nagyon felháborít, bébiknek és gyermekeknek MINDENNAPOS HASZNÁLATRA AJÁNLJÁK! Ja, és persze "jó áron!!!"

2011. máj. 31. 19:31
Bébi- és gyermeksampon összetevői között csak káros anyagokat találtam, pedig bio áruház szemészetileg és bőrgyógyászatilag tesztelten kínálja.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook