Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébi mindenáron fórum

Bébi mindenáron (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Bébi mindenáron

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. jan. 2. 17:29

Olvasom a fórumot az elejétől kezdve és egyre jobban sajnálom a cikk íróját!Nem értem miért kell szegényt pallos alá vinni...egy rossz cím miatt??


Az első történet felháborító,én is arra vártam,hogy "boldogan élnek együtt" lesz a vége.

Nem ez lett,de vannak még ettől sokkal rosszabb történetek is.

Mi lett volna,ha mégis vállalják a kisgyermeket is és esetleg a saját gyermek születése után mellőzték volna az örökbefogadottat?Az sem lett volna jobb...

Odáig eljutni is biztosan nehéz és fájdalmas út,hogy lemond a saját babáról(mármint nem tud szülni) és elfogadja,hogy örökbefogadás nélkül talán sosem lesz gyermeke.Aztán mégis megtörténik velük is a csoda...nem tudom hányan döntöttünk volna jól az ő helyükben...(ez persze nem azt jelenti,hogy egyet értek a döntésükkel)

Az író saját történetében sem látta meg szinte senki,azt,hogy ő is küzdött...és,hogy egyedül van.Kereste a boldogságát,hogy ne maradjon egyedül,megesett..na és???Hány tizenéves csináltat abortuszt van róla fogalmatok?Én szülés után egy hónapig kórházban voltam a babával együtt és nagyon sok ilyet láttam...sajnos.

Sajnálom,hogy az író nem tudta vállalni a harmadik babát,teljesen megértem.És biztos vagyok benne,hogy a szíve meghasadt amiért ilyen döntést kellett hoznia,mert azért ő is Anya.

A cikk írójának annyit üzennék,hogy a Moderátorral változtassa meg a címet és akkor mindenki lecsillapszik...

157. kisanya00 (válaszként erre: 155. - Vendetta)
2010. jan. 2. 17:09
és szerinted mire gondolt??????
156. 18ba5935e0 (válaszként erre: 155. - Vendetta)
2010. jan. 2. 16:22

"Nagyon ki lett fordítva a cikk, és kiforgatva a cikk író minden szava..."


Te hol olvastál ilyet, hol lett kiforgatva szegény cikkíró minden szava?


"Van olyan sztori vég, ami nekem sem tetszik. De én értettem egyből mire gondol az író."


Nyilván az örökbefogadásos sztorira gondolsz. Már ne is haragudj, de ebben csak egy egészen eltorzult gondolkodású vagy az empátia teljes hiányával köszködő ember értene bele egy "bébit mindenáron"-féle mondanivalót.

Vagy szerinted itt annak kell örülni, hogy az ilyen ostoba embereknek született vérszerinti gyerekük, az meg mellékes, hogy rendesen tönkrevágtak egy amúgy is szerencsétlen kisgyereket?

2010. jan. 2. 16:10

Kb. a 4. oldalig elolvastam a hozzászólásokat. Nagyon ki lett fordítva a cikk, és kiforgatva a cikk író minden szava...

Van olyan sztori vég, ami nekem sem tetszik. De én értettem egyből mire gondol az író. Ezt a bejegyzést csak azért írom, mert nem egy sárdobáló arra hivatkozott, hogy nincs pozitív komment. Persze, hogy nincs, mert nyilvánvaló volt, hogy egyből ki lenne kezdve, aki beírja.

154. 18ba5935e0 (válaszként erre: 153. - Agis)
2010. jan. 2. 15:08

"Volt egy topic, ahová azokat várták, akik nem feltétlenül szeretnének gyereket, mire ott termett 3-4 gyermekes héziasszony ésszétverte a társaságot, mindennek elhordva azokat, akik vállalták, hogy gyerek nélkül is teljes az életük"


Ezt én is bunkóságnak gondolom, nyilván a topikindító leírta, hogy hasonló gondolkodású fórumozókkal szeretne beszélgetni, nem nagymagyarősanyákkal. Sosem értettem, hogy miért nem lehet elfogadni azt, ha valaki gyerek nélkül is teljesnek érzi az életét, nem vagyunk egyformák.


Ez a cikk azért más volt, a cikkíró reményt szeretett volna adni a várakozóknak. De a példáival inkább csak (jogos)felháborodást okozott, mintsem reményt adott.

153. agis (válaszként erre: 152. - 18ba5935e0)
2010. jan. 2. 15:02
Az itt kommentelők nagyon-nagy része babát szeretne, amiért képes bármit megtenni. Ha azt írja valaki, hogy lópisit ivott, és neki az segített, mikor már az orvosok is lemondtak róla, lesznek, akik ki fogják próbálni. Ha valaki nem feltétlenül szeretne gyereket, vagy nem azt érzi az élete értelmének, sok támadásban részesül (én is gyakran szembesültem ezzel). Ezt próbáltam leírni. Volt egy topic, ahová azokat várták, akik nem feltétlenül szeretnének gyereket, mire ott termett 3-4 gyermekes héziasszony ésszétverte a társaságot, mindennek elhordva azokat, akik vállalták, hogy gyerek nélkül is teljes az életük.
152. 18ba5935e0 (válaszként erre: 150. - Agis)
2010. jan. 2. 14:47

"Aki nem úgy gondolkodik mint a nagy átlag, az dögöljön meg?"


Ebből gondoltam, hogy szerinted csak egyetérteni lehet itt.


Amúgy számodra nem furcsa, hogy valóban nem szokott ilyen hangulat kialakulni egy cikk után? Miért van, az, hogy ezen a cikken nagyon sokan felháborodtak? Talán véletlenül?

151. 18ba5935e0 (válaszként erre: 149. - E14ebbbf07)
2010. jan. 2. 14:42

Miért vagy te is ennyire indulatos?

Komolyan nem értelek benneteket!


Talán azért akadt ki mindenki ezen a példán IS, mert teljesen ellenkezett a címmel! "Bébi mindenáron", de akkor ezek szerint mégsem. Vagy szerinted egy abortusz történetével reményt lehet adni a várakozóknak? (és mielőtt ezt is félreértenéd, senki nem kövezte meg a cikkírót az abortusz miatt, az ő élete, az ő döntése)


És nem, nem kellett volna házalnia, ha figyelmesebben olvastál volna, akkor többen leírtuk, hogy csak bement volna az akkori Gyivibe és lemond a babájáról. Ha megteszi a lemondó nyilatkozatot, akkor nem kerül intézetbe a gyerek, az örökbefogadók vihetik haza. Amúgy a leendő örökbefogadók egy többhónapos hivatalos vizsgálódás után kapják meg az alkalmassági határozatot, akkor lehet sejteni, hogy itt jó helyre kerülnek a gyerekek!


A te példádat (hogy a kislányt a nevelőszülei tönkretették) pedig csak azzal kommentálnám, hogy ebből is látszik, mennyire nem vagy képben! Ha egy gyereket örökbefogadtak, akkor őt örökbefogadó szülők nevelik, nem pedig nevelőszülők, teljesen más a két kategória!

Kb. ennyire volt alapja az egész hozzászólásodnak is...

150. agis (válaszként erre: 148. - 18ba5935e0)
2010. jan. 2. 14:33

Valamit nagyon benéztem, amit olvastam, abban támadták azt, aki írta a cikket, és nem bólogatott senki, bár nem hiszem, hogy ez lett volna az elvárás:)


Az amit leírok érteni kell, nem szavanként értelmezni:)

149. e14ebbbf07 (válaszként erre: 23. - Da5a93d992)
2010. jan. 2. 14:31

Megáll az eszem. Most komolyan azon kell lovagolni, hogy miért nem adta másnak örökbe a gyereket, és miért vetette el?

Hogy gondoltad? Álljon neki házalni? KippKopp, terhes vagyok, megszülném,de felnevelni nem tudom?

Olyannak akarta örökbe adni,akit ismert, akikben megbízott, hogy tuti jó családban lesz.Ezzel persze nem azt mondom,hogy az örökbe fogadni vágyók között sok a pszichopata, de ismerek olyan kislányt,akit a nevelőszülei tönkrevágtak,kínoztak,míg el nem vették tőlük...

És ha nem talál senkit,akkor adja intézetbe, vigye haza valami majd csak lesz jelszóval?

De komolyan!Kik vagyunk mi, hogy bárkit is elítéljünk csak azért mert a saját életében döntött,ami nekünk esetleg nem tetszik?Közünk van hozzá?

Engem inkább a terhes lettem,visszamondom az örökbefogadást akasztott ki.A kisgyerek miatt.De ez sem az én dolgom.

148. 18ba5935e0 (válaszként erre: 147. - Agis)
2010. jan. 2. 14:24

Ugyanazt a topikot olvassuk???


Csak azért kérdezem, mert itt senki nem esett neki, illetve nem öldökölte a cikkírót!

Hol írta azt bárki, hogy a cikkíró dögöljön meg?

Mire jó ez a sarkítás?


Jaj, bocsika, nem tudtam, hogy a Hoxán nem lehet vitatkozni, csak egyetérteni!

147. agis
2010. jan. 2. 12:49
Miért bántjátok a cikk íróját? Tele van az oldal fele igaz-fele hamis cikkel, csupa butaságokat írnak le, mire mindenki elkezdi isteníteni, hogy jaj de szép és jaj de jó. Itt van valaki, aki félig magáról, félig a tapasztalatairól ír, és nekiestek. Ugyan, miért? Anno éni s írtam a naplómban erről, és nálam is ugyanez volt a tapasztalat. Aki nem úgy gondolkodik mint a nagy átlag, az dögöljön meg? Vagy csak a kismamák és a leendő kismamák között van ez a hú de nagy együttérzés, elfogadás?
146. 648bac5d4a (válaszként erre: 144. - Syria)
2010. jan. 2. 09:43

Szia! Igazad van......de pont azért nem kell "Neked is a kútba ugrani, mert más is beleugrott"

Ezzel a cikkeddel mellélőttél, fogadd el és ne puffogj! A hallgattál volna.......esete.

145. syria (válaszként erre: 144. - Syria)
2010. jan. 2. 09:22
Persze, természetesen rajtam kívül.
144. syria (válaszként erre: 141. - 2325947e75)
2010. jan. 2. 09:21
Ja, mert itt csupa Shakespeare írdogál!
143. da5a93d992 (válaszként erre: 140. - 18ba5935e0)
2010. jan. 1. 22:58
Tökéletes hozzászólás, nekem is ilyesmi járt a fejemben.
142. huszka
2010. jan. 1. 20:40

Sziasztok!

Én tegnap hallottam a cikkről, ezért gondoltam, elolvasom. Nekem annyi a véleményem, hogy az iromány nem támasztja alá a címet és nem érte el a várvavárt célját, mondanivalóját. Ezt az írónak el kellene ismernie. A jóakarásnak sajnos most nyögés lett a vége. Az örökbefogadási témához nincs hozzáfűznivalóm mindamellett, hogy felháborítónak tartom. Az abortuszról én nem tudok nyilatkozni...a kilátástalanság helyzetében lehet, én sem döntöttem volna másképp...írom ezt úgy, hogy 4 éve várunk babára és volt már terhességbefejezésem műszeresen, mert bevérzett a terhesség. Szóval az én véleményem lényege, hogy nem úgy sikerült ez a cikk, ahogy annak kellett volna.

Megértek Mindenkit, akit felháborított, mert egyetértek velük. Egyszerűen rosszul lett megírva és jobb lett volna, ha nem jelenik meg!


Egyébként BUÉK és sikeres 2010-es Évet kívánok Mindenkinek! :)

2010. jan. 1. 20:28

Par velemeny tolem:


1. Hiaba egy gyerekhez fel kell noni...


2. Valamint: nem mindenki Shakespeare, aki tudja magarol hogy nem az, inkabb ne irjon.


3. Segiteni tudni kell. Aki valoban segiteni akar masokon az hallgasson is masokra hogy jo uton jar-e.


4. Vegulis nekem segitett! :-) - mar tudom milyen NEM szeretnek lenni... es mit NEM szeretnek tenni. Hat ez is valami.

140. 18ba5935e0 (válaszként erre: 138. - Syria)
2010. jan. 1. 19:28

"Danubius rádió, közlekedési hírek:

- Figyelem, az M7-esen autózók figyelmét szeretnénk felhívni,hogy legyenek óvatosak, mert egy autós a forgalommal szemben megy Budapest felé.

Kovács meghallgatja a felhívást, majd felcsattan:

- Hogyhogy egy? Mind!"


Ez a vicc jutott eszembe, erről az egész beszélgetésről...

139. syria
2010. jan. 1. 11:30

jav.:

Ezzel együtt mindenkinek békés, boldog új évet kívánok!

138. syria (válaszként erre: 137. - Da5a93d992)
2010. jan. 1. 11:28

Durva szavak nélkül is lehet pocskondiázni, és itt ez történt.

Ráadásnak rendre kiforgatták a szavaimat és a leírt tényeket.

Ezzel ennyit mindenkinek békés, boldog új évet kívánok.

2010. jan. 1. 01:52

Syria teljesen igazad van! Mindössze annyi a bibi, hogy semmi köze a cikk címének a leírtakhoz, valamint a tanulságnak a példákhoz. :) De ha még ennyit sem tud valaki összhangba hozni, akkor még véletlenül sem szabad cikket írni. Abból csak sületlenség és összevisszaság sül ki, aztán kap utána jó sok negatív véleményeket a cikkíró....Persze cikket írni joga van mindenkinek, de NEM kötelező! Egyébként senki sem pocskondiázott, küldött el melegebb éghajlatra (még ha próbálod is kiprovokálni), a hozzászólások kulturáltan megfogalmazott vélemények. Azt viszont remélem, hogy tanultál az esetből. Itt mindenki ahhoz fog hozzászólni, amit leírtál és nem ahhoz, amit te egyébként gondoltál volna írni. Tudod azt nem látja senki rajtad kívül.

Boldog Új Évet Mindenkinek!

2010. jan. 1. 01:26
Szeretettel búcsúzom a Fórumtól, mindenkinek nagyon boldog Új Évet kívánok!
135. 18ba5935e0 (válaszként erre: 129. - 0846c1ed60)
2010. jan. 1. 01:06

"ettől függetlenül nem ismerem az írót, az érzéseit, a kürülményeit, az írói tehetségét és pontosan ezekért nem küldöm pallos alá. Nem kívánom pocskondiázni, "kővel" dobálni, mert emberhez méltóan szeretnék viselkedni."


Itt ki nem viselkedett emberhez méltóan?


Mindenki leírta, hogy mennyire megdöbbent a cikken, a hangvételén, erre a cikkíró, ahelyett, hogy elgondolkodott volna rajta, leszánalmasozott mindenkit, aki vele nem értett egyet és használta a nagy szavakat, hogy köpködünk, meg öldöklünk...


Amúgy meg nagyon sokat elárul ez a cikk az írójáról, a gondolkodásmódjáról. Ha valaki pozitív dolognak tartja, hogy visszavisznek egy gyereket az intézetbe, illetve egy várakozóknak állítólag reményt adó cikkben abortuszról ír, az, már ne is haragudj, de nem normális gondolkodás!

Biztos vagyok benne, hogy ezt a cikkíró is így gondolná, csak most meg van sértve és dacból nem ismeri el, hogy mellényúlt ezzel a cikkel, de nagyon.

134. 18ba5935e0 (válaszként erre: 132. - Macifül)
2010. jan. 1. 01:00
Igaz, ez intelligencia kérdése...
2009. dec. 31. 23:13
BUÉK!
132. Macifül (válaszként erre: 126. - 18ba5935e0)
2009. dec. 31. 23:13

Sosem kérdezném a régóta házasságban élőket, hogy : na és a gyerek?

Ennyi tapintat mindenkiben lehet(ne). Többször bizonyított az élet, hogy nem kérdeztem rá, sejtettem és bejött. Gond volt. Szerettek volna. Ez egyeseknek nagyon nem egyértelmű!

131. Macifül (válaszként erre: 119. - Nanettike)
2009. dec. 31. 23:10

Jézusom! Ilyen van???? :((( Ez annyira szomorú!

Szerintem simán válhatnak az ilyen gyerekekből kezelhetetlen, magukba forduló akár nagyon rossz felnőttek is.

2009. dec. 31. 20:39
buék mindenkinek...
2009. dec. 31. 18:15
Felkapott fórum lett ez, úgy látom. Az ellenvéleményem 80-as hsz-on van. El nem tudom mondani, hogy mit éreztem a cikk olvasásakor, de... ettől függetlenül nem ismerem az írót, az érzéseit, a kürülményeit, az írói tehetségét és pontosan ezekért nem küldöm pallos alá. Nem kívánom pocskondiázni, "kővel" dobálni, mert emberhez méltóan szeretnék viselkedni. Abban adok igazat, hogy nem kellett volna ennek a cikknek megíródnia. A többi érzést pedig emésszük meg. Gondoljunk bele abba, hogy a régmúlton vitázunk. Próbáljunk a jövőre koncentrálni továbbra is pozitívan. Én legalábbis ezt teszem, hogy végre karjaimban tarthassam az egyenlőre még kilátásban sem lévő gyermekem, akiért 14 éve küzdök és küzdeni is fogok (akár saját lesz, akár örökbefogadott). Még akkor is, ha már a 39-hez vagyok közelebb. Boldog új évet kívánok nektek!
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook