Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » "Védd magad!… Mindenáron." I/3. fórum

"Védd magad!… Mindenáron." I/3. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: "Védd magad!… Mindenáron." I/3.

1 2
2010. okt. 10. 18:02
Igy igaz, a pszihologiai konyvek is tanitanak egyet mast , de mas mikkor az elt pofonja a tanar
52. Lhara (válaszként erre: 51. - 504d3546bf)
2010. okt. 10. 17:53
Sok nagyszerű dolgot tanulhatunk iskolákban, de legfontosabbakat csak az élettapasztalatunk által, legtöbbször a szenvedéseink által.
51. 504d3546bf (válaszként erre: 50. - Lhara)
2010. okt. 10. 17:39
Igen es meg nem volt onalo beteg sem volt. Na a lenyeg, hogy Isten csak jo dolgokat.Isten meghalgatja az imat.Viszont azt is elkell fogadni, hogy"akik Istent szeretik , minden javukra van". Ez lecke, megkell tanulj( tanuljak) vallamit, amit maskeo nem tanulhatunk meg, az elet iskolaja
50. Lhara (válaszként erre: 49. - 504d3546bf)
2010. okt. 10. 17:20

Ó, istenem!

Nem is tudom mit mondjak erre. A lényeg, hogy sikerült és veled van.

49. 504d3546bf (válaszként erre: 48. - Lhara)
2010. okt. 10. 07:42
Nem , nem irttam el. Ennyi volt. 3 honapot volttam korhazba es lesttem mikkor lesz 91 dkg, mikkor kap 1 g tejet infuzio helyet.
48. Lhara (válaszként erre: 47. - 504d3546bf)
2010. okt. 9. 20:40

Gyönyörűséges példát hoztál!

Kicsit elírtad a számot... (?), de ha így van is, attól értem a mondanivalód lényegét. Ugye hogy azt kapjuk?

2010. okt. 9. 19:23
Igen tudom: en ugy kertem ,hogy akarmilyen pici gyereket kapjak csak az enyem legyen.90 dkg szuletet a lanyom
46. Lhara (válaszként erre: 45. - 504d3546bf)
2010. okt. 9. 17:12
Kicsit viccesen pedig: Vigyázz mit kérsz, mert megkapod!
45. 504d3546bf (válaszként erre: 44. - Lhara)
2010. okt. 9. 17:08
Igen, az oszinte ima.Isten szereti gyerekeit es azt mondja" kerjetek es adatik
44. Lhara (válaszként erre: 43. - 504d3546bf)
2010. okt. 9. 16:52
A jó ima a siker titka. Mondhatjuk. Ugye?
43. 504d3546bf (válaszként erre: 42. - Lhara)
2010. okt. 9. 16:03
Valalki a sikerol szollo konyveben ezt irja;" az lesz amit varsz", " ha azt akarod ,hogy vallamit megkapj , tegy ugy mintha meglenne mar(forditas
42. Lhara (válaszként erre: 41. - 504d3546bf)
2010. okt. 9. 16:01

A remény, a dolgok javulásába vetett hit nélkül mit ér az élet? Szükség van rá felemlegetni a jobbra fordulás esélyeit, mint imát, vagy akár megidéző varázsszót. A rossz mellett ott kell lennie a jónak... ha nincs oda kell képzelnünk és ott terem... tudom, már megtapasztaltam. Töretlenül mantrázni a jót, forgatni az imamalmainkat, addig morzsolni az olvasónkat, míg el nem kopik, de aztán kérni újat istenünktől, hogy töretlenül folytathassunk ezt a tevékenységünket.

Ami nekem sikerült, sikerülnie kell mindenki másnak... ezt is töretlenül hiszem... hitemmel tudom. Csak bátorítani akarok minden írásommal, a fényt megmutatni a legsötétedd alagutak végén is, mert van fény, ha nem mindig látjuk is.

41. 504d3546bf (válaszként erre: 40. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 9. 08:13

Igen , en mar az osszeset elolvasttam, kozben atelettem en is nehany dollgot a gyerek korombl.Csak en nem tudom igy leirni.Regen gondolkozom egy masik temaju cik irassal ,de felek ,hogy nem tudok elfogulatlanul irni.

Lhara gratulalok ,hogy igy letudtad irni , hogy nem engedted ,hogya keseruseg folyon vegig a ciken

40. ca9e4fb9e4 (válaszként erre: 38. - Lhara)
2010. okt. 9. 03:42

Igen, folytassuk...

Akár "csak" úgy is, hogy te írsz, én/mi olvasok/unk...

A hsz.-okból láthatod, hogy sokunkat megfognak, felkavarnak a történeteid, s a fogadtatással is meg lehetsz elégedve, szerintem... :)

Ki tudja, hányan vergődnek még hasonló körülmények között!!! Ki tudja, az emlékeid megfogalmazásával hányunknak vagy hasznára. (Csúnya szó, de ide kívánkozott) Folytassuk, kérlek!

...Akár "csak" úgy is, hogy Te írsz, mi pedig olvasunk...

39. Lhara (válaszként erre: 37. - 504d3546bf)
2010. okt. 7. 10:45

Így igaz. Skan, sok-sok élethelyzetük okán sajnálatos módon bizony alig, vagy egyáltalán nem képesek kimutatni a szeretetüket... pedig az mindenkiben ott van és kifelé kívánkozik. Én hiszem, hogyha ez a csodás energia bent ragad, nem tud kiáramlani olyan végtelen lelki kínokat okoz, amit el sem tud képzelni az, aki képes szeretet "gyakorolni".

Egyetértek a véleményeddel.

38. Lhara (válaszként erre: 36. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 7. 10:38

Nem hinném... értjük mi egymást, csak a hsz-ek és az időnk még nem engedte alposabban átbeszélni ezt az igen bonyolult témát (sem). Valószínúleg ez több órás, napos élveztes eszmecserének is lehetne alapja.

Arra gondolok, hogy analógia... a gének, kapcsolódás, szeretet között akár egy remek tanulmány is lehet majd egyszer... tán még az én "tollamból" is. Persze... mint mindenkori sirámaimban benne van, nem vagyok eléggé olvasott, így aztán létezhet már számos remekmű ebben a témában attól, hogy én nem tudok róluk.


Igen. Szeretett és most is szeret engem és mindenkit... gyermekként sem tudtam igazán haragudni rá... és a többiek sem viszonozták semmi módon a komiszságait... persze az empatikus és önfeláldozó lelkületű emberek nem is teszik... értik/megértik, tűrik. Apám és én empatikusak, a hugi közel az önfeláldozó jelleghez hideg érzelmű ember parányi szeretet tartállyal, amit oly könnyű megelégedettségéig megtöltenie... nem kíván sokat másoktól. Míg anyu szenvedélyes lelke sűrűn háborgott vélt vagy valós hiányérzetétől elkínzottan. Nem szívesen cserélnék egyetlen napra sem egy ilyen habitusú emberrel. Szóval, igen. Ő valóban sírba vitte a titkot, de nekem mégis meg kellett tudnom fejteni... én meg erre rendeltettem... és arra, hogy másoknak is "elmeséljem" azért, hogy értsék és ne vessék meg az így gyötrődő embertársaikat még akkor sem, ha azok vergődésük,vagdalkozásaik közepette sérüléseket okznak nekik.

Anyukámnak is kellett történnie az életében ehhez ráadásul dolgoknak, hogy így ment ki az élete... ez természetes. Hiszen nem csak a születésünkkel fémjelzett habitusunk szerin "működünk", jelentős az életünk során ránk épülő hatás-ellenhatás mechanizmus, melyre szoktuk mondani, hogy alakul a sorsunk. Ezeket én energia szinten értettem meg a legkönnyebben. Mindent ezen a szinten vizsgálok és nálam működik. Jaj, de most nincs több időm. Folytatjuk?

2010. okt. 7. 09:25

Ez is gyonyoru cik ez is szivhez szollo. Csak annyit tudok irni ,hogy aki olvassa azt nem hagyja kozombosen a cik.

Lhara vannak emberek akik szeretnek , de nem tudjak , felnek kimutatni.Ilyen az en apam , ilyen az en nagymamam.Olyan elettuk volt ,olyan neveltetesbe volt reszuk , hogy csak ennyit tudnak ...

2010. okt. 7. 04:43
Félreértettük volna egymást, Lhara? ...Mert én a génekre gondoltam... Bár - meggyőződésem -, hogy azok (a génjeink)a szeretteinkhez való ragaszkodást is hordozzák. A szeretetet - hogy a te szavaddal éljek. Azt érzem az írásaidból, hogy Te nagyon szeretted/szereted "Anyut"... Én azt is hiszem, hogy ő is szeretett Téged, titeket... S akkor mégis: van valami magyarázatod arra, hogy mért volt veletek olyan, amilyen? (Vagy sírba vitte titkot?) Az én véleményem (látatlanban) az, hogy az élete során kellett történnie valaminek...
35. Lhara (válaszként erre: 28. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 6. 10:23
Most látom, hogy az előző /Így igaz!/ válaszom némi pontosításra szorul: ...a szeretetben...
34. Lhara (válaszként erre: 33. - 4965827442)
2010. okt. 6. 10:20

Még nem "súgták meg"... tudod(?)... odaátról.


Lehet, hogy nekem először "szájról-szájra" kell "terjednem".:)))


Köszönöm a bíztató szavaid és hálám az égieknek az értő lelkedért.

2010. okt. 6. 07:07

Gratulálok!Régen olvastam ilyen írást, ami ennyire mélyen érint (nem csak a téma, hanem a pontos lélektani megfogalmazás miatt is)

Mikor jelenik meg a könyved Lhara? Sokan várják, azt hiszem. :)

32. 4965827442 (válaszként erre: 26. - Vica009)
2010. okt. 6. 07:05
Nem tudom, Téged zsarolt-e már durván érzelmileg a saját édesanyád, de van egy olyan halvány sejtésem, hogy úgy igazán sosem. Ha tévedek, akkor bocsi.
31. Lhara (válaszként erre: 28. - Ca9e4fb9e4)
2010. okt. 3. 11:17
Így igaz!!!
30. Lhara (válaszként erre: 26. - Vica009)
2010. okt. 3. 11:15
Bizony kár... Kár, hogy nem tudott valódi, családi gondokat megoldó témákban beszélgetni velünk, velem se. Felszínes, "külsős", önfényezős beszélgetések házon kívül, hallgatás vagy bántalmazó ordítozá és verekedés otthon. Nekünk (apánknak és nekünk gyerekeknek) ez jutott.
29. syria (válaszként erre: 26. - Vica009)
2010. okt. 3. 08:42

A nagyanyám átélte a két világháború, s hat gyereket nevelt fel úgy, hogy a még élők dicsérik haló poraiban is.

Anyánk a háború alatt szülte egyikünket, de eszébe nem jutott hogy verjen, vagy érzelmileg zsaroljon minket.


"kár,hogy nem beszélgettél többet az anyukáddal": tudod, a beszélgetéshez két ember kell. Biztos vagyok abban, hogy nem Lhara zárkózott el.

2010. okt. 3. 06:21

folyt.

Javítanom kell, bocs: nem "kapcsolT", hanem "kapcsol" - most is... Igaz?

27. ca9e4fb9e4 (válaszként erre: 1. - Lhara)
2010. okt. 3. 06:18

Köszönöm, Lhara!

EZT is!

...Én is azt érzem, hogy Te "Anyuval" saját magadban (is) hadakoztál mindig, s nem csak vele közvetlenül... Míg csak meg nem találtad a békéd... (Keressük ezt sokan, sokszor.)

Ebben az írásodban nekem az a legmegkapóbb, hogy ilyen TISZTÁN tudtad "megfogni" azt a roppant bonyolultságot, ami édesanyádhoz kapcsolt.

Köszönöm!

26. vica009 (válaszként erre: 24. - Lhara)
2010. okt. 2. 23:46
Lhara,tudod jó nekünk,mert aránylag békébe nőttünk fel,amit az anyáink nem hiszem ,hogy átéltek,csupán próbálták megteremteni nekünk.Mi nem éltünk át világháborúkat,forradalmat,stb.(kár,hogy nem beszélgettél többet az anyukáddal!)
25. hte23 (válaszként erre: 1. - Lhara)
2010. okt. 2. 19:42

És a hugod?? Vele mi lett???


Egyébként nekem nagyon tetszik. Jól irsz.

24. Lhara (válaszként erre: 19. - Homokóra)
2010. okt. 2. 16:01

Csak a mi anyáinknak a "szeretetben felnevelni" volt a legnehezebb feladat a gyerekeit... ami más anyáknak természetes, magától értetődő, nekik képtelen vállalkozásnak bizonyult.

Bizon, bizony.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook