Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bárányhimlő fórum

Bárányhimlő (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
100. csitpu
2017. ápr. 10. 21:56
az én véleményem, hogy mindenképp jó ha átesik rajta, főleg ha kislány. Az immunrendszert kell megerősíteni, istápolni közben, mert akkor könnyen legyőzi. Tapasztalatom szerint a népi gyógyászat szereivel hamarabb rendbejön, mint gyógyszerektől, aloe vera alapú szerrel fújni, kenni, az immunrendszer megerősítésre pedig fokhagyma kapszula (lehet kapni kapszulásat ami nem bántja a gyomrot, szagtalan , apró pici, kicsiknek is lecsúszik a torkukon), nagy dózisú c vitamin (legjobb lázcsillapító), multivitamin...Nekünk bevált
2014. máj. 27. 08:33
Nálunk iszonyatos volt az egész családban, nagyon sok kiütés lett, magas láz stb. A viszketés enyhítésére Virasoothe-ot használtunk, nagyon hatékony, emellett sok szellőztetés, a láz csillapítására pedig hideg fürdő + antibiotikum, mert semmi más nem használt. A kiütéseknek nem maradt nyoma amúgy, hála az égnek legalább ezt megúsztuk bárányhimlő-téren. :)
98. Kubu91
2013. jan. 1. 15:09
Milyen tapasztalatok vannak bárányhimlővel felnőtt férfinél? Lehet a párom elkapta, és nagyon megijesztették vele, hogy nagyon nagy baja lesz belőle. (25 éves lesz)
97. pillango2004 (válaszként erre: 96. - Sanka02)
2012. dec. 15. 05:40

Nekünk nem voltak ilyen tüneteink.

Csak a pöttyök.

2012. dec. 13. 19:55

Sziasztok!

Kisfiam 5 éves, bárányhimlős, első pöttyöket 2 hete vettük észre. Láza nem volt. De a nyirokcsomói duzzadtak, és még mindig akkorák mint az elején. Volt ilyen tapasztalat vkinek? Mikor csökken vissza a mérete?

Mikor először látta a doki, egyértelműen a bárányhimlőre fogta, holnap, vagy hétfőn viszem vissza.

95. pillango2004 (válaszként erre: 94. - Aneke)
2012. júl. 13. 12:12

Szia!

Mi még fenistil cseppet is kaptunk.

Próbáld meg szerintem.

94. Aneke
2012. jún. 24. 17:47

Kedves Brigi!

Én is egy három gyerekes anyuka vagyok ( 7 és 5, 5 évesek). Az iker fiaim egyikén kezdődött most a bárányhimlő. Adok neki mindent, amit előírt a doktornőnk ( Nurofen, mert lázas is, Zyrtec, mentholos hintőpor), de iszonyatosan szenved. Én pedig tehetetlenül ringatom az ölembe éjszaka is.Szívesen venném az ötletedet, mit használtál még. Mert a következő lesz a sorban a másik fiam. A 7 éves lányom be lett oltva 3 évesen, talán nála nem lesz olyan borzasztó.

Előre is köszönöm.

2012. ápr. 21. 13:44

Sziasztok!

3 gyerekes anyuka vagyok (2, 4, 7 évesek a gyerekek). Nálunk a bárányhimlőnél egy fertőtlenítő hatású szer vált be, nem szeretnék reklámozni, akit érdekel keressen priviben. 1 hét alatt lezavartuk a bárányhimlőt (a doki azzal riogatott, hogy 2-3 hét/gyerek...) A gyerekeket nem viselte meg annyira, mint máshol olvasom, a pöttyökön kívül semmi bajuk nem volt, se láz, se étvágytalanság, semmi.

92. szecsilla (válaszként erre: 91. - MANCIKA123)
2012. jan. 27. 21:01
és hány napig jöttek ki az új pöttyök?
91. MANCIKA123 (válaszként erre: 90. - Szecsilla)
2012. jan. 27. 20:51
nekem mindkétlányom volt bárányhimlős.a nagyobbtól kapta meg a pici lányom.pontosan 2hét volt a lappangási idö.nekem az akkor 5éves lányom régen kapott vëdőoltást igy rajta enyhén jött ki,nem sok pőttyel,de a pici lányomon rengeteg lett.ő nagyon megszenvedte,akkor volt 3homopos,éskb.2 hét volt az amire elmultak a pőttyők.sajnos maradtak hegek is rajta.
2012. jan. 27. 20:20
És érdekes módon, nálunk a himlő előtt volt három napig lázas, aztán ahogy megjelent az első pötty, a láza lement. Mi meg persze nem tudtuk, mért lázas és a doki sem.
2012. jan. 27. 20:19

Mire leírtam előbb, addigra összevonták :)


Az első pöttyök megjelenésétől hány napig jelennek meg újabb és újabbak? Kislányomon tegnap jelentek meg az elsők?

A kezdeti intenzitásból lehet-e következtetni arra, hogy mennyire sok fog megjelenni? Tegnap is ma is egy pár jelent meg, összességében kb tíz.

2012. jan. 27. 20:11
mit szeretnél tudni?
2012. jan. 27. 20:08
szia
2012. jan. 27. 20:07
Még egy bárányhimlős kérdés
2010. jún. 29. 14:40

Sziasztok!

Látom itt már majd nem mindenki túl van a himlőn.Nálunk tegnap este jött ki 6 db pöttyel.De hajnal 4-re már az arca is olyan lett és a nap folyamán már a füle,nyaka,a comb felső része és az ágyékánál is.A háta és a szája alatt a legcsúnyább a láza stabil 37,9C-os.Az én orvosom azt mondta hogy ne kenjem az ecsetelővel mert el fertőződik tőle inkább zuhanyoztassam ha viszket neki.De az idősebbek szerint pont a víz miatt történik az.A fürdetés csak kamillás szóda-bikarbonátos keverékkel történjen és csak a hajlatokban.Hát nálam nem megy ez mert ott is vannak hólyagocskák.De jó hír a fenekén és férfiasságán nincs azt legalább meg tudom mosni.Az a jó ebben a világban hogy az ember mindig ellentétes infot kap 1 dologról,így a döntés joga az enyém a megfelelő kereteken belül amivel nem árthatók a fiamnak.Köszönöm hogy kiírhattam magamból.

2008. jún. 27. 21:44
NA jó még csak frászba vagyok!!! Ezek nem azok a pöttyök :)
2008. jún. 27. 20:00
SZiasztok! Az arcon kezdőthet a pöttyösődés??? VAgy csak odaképzelem :( Lehet hogy elkaptuk ,nem tudom..........
82. 754c7e07c3 (válaszként erre: 80. - Gréger)
2008. jún. 16. 20:57

Az én nagyfiamnak ishasonlóan pöttyös volt mindene, elég sokáig. Kb egy hónap volt, mire úgy-ahogy jobban nézett ki.

Azután teljesen eltűnt. Bár, maradt néhány heg rajta, mert elvakarta, nem feltűnő.

81. virgilius (válaszként erre: 80. - Gréger)
2008. jún. 16. 20:31
Szia! Csak hogy ne érezd magad egyedül. :) Bár őszintén nem emlékszem, mennyi idő alatt mútlak el a gyerkőceimnél a hegek, de már egyiknek sem látszik. A lányom idén tavasszal volt baris. Aloéval kenheted esetleg...
2008. jún. 16. 20:20

úgy látszik egyedül vagyok, de hátha valaki olvassa.....

A fiam már kb két hete túl van a bárányhímlőn, de még annyira csúnyák a hegek....a lányom pedig már egy hónapja, hogy benne volt és még mindig nagyon látszanak.....Pedig nem vakarták.

Akinek van tapasztalata....meggyógyul ez teljesen?Nem fog látszani?Mivel kenjem, hogy szépen gyógyuljon?

2008. jún. 5. 09:53
Kisfiam egy hete lett bárányhímlős.Tele lett az egész teste a feje a nyelve a torka, mindene.Három napig le sem tudtam vinni a lázát.Nem volt magas, csak éppen tartós és nagyon megviselte, csak feküdt egész nap, nyűglődött, enni, inni nem tudott, annyira fát a szája belül.De ez már egy hete.A sebek szépen gyógyulnak, de még mindig iszonyat nyűgös, nem akar enni, arra gondolok, hogy talán más is lehet a bárányhímlő mellett.Szerintetek elhúzódhat ennyire a bárányhímlő?Vagy még mindig a szája fájhat ennyire?A dokinőnk azt mondta, adjak neki Cataflam cseppet.Adtam is, de már egy hét után azért annyira nem szeretném adni......A szája gyógyulhat ennyire lassan?Tapasztalatok?
78. Gaby01
2008. ápr. 25. 22:35
Én 15 évesen voltam bárányhimlős, azóta az egyik barátnőm csak "Pöttyös Panni"-nak szólít. :)
2008. ápr. 23. 13:49
Sziasztok! A lányom 6éves, most bárányhimlős. Mi már a végén vagyunk, igaz nagyon csúnya sebek vannak rajta(pedig nem vakarta el), de napról-napra javul a helyzet. :) Én még nem voltam bárányhimlős, úgyhogy valószínű elkaptam. Beszéltem a háziorvosommal, kérdeztem tőle, hogy érdemes e beadatnom magamnak az oltást, de Ő azt mondta, hogy csak nagyobb bajt tennénk vele, ha már a szervezetemben van a vírus. Az egyik ismerősöm(férfi) 32évesen kapta el a fiától. Egy hétig magas lázzal feküdt, sok hólyagja volt, de túlélte.... Persze aki teheti, oltassa be magát! (mondjuk nekem nem tetszik, hogy mindenhol csak az oltást reklámozzák, de érdemi segítséget a kezeléssel kapcsolatban sehol sem találni:( ) Amit nekem is tanácsoltak: Fontos, hogy tartsuk tisztán a környezetünket, a gyakori zuhanyozás(nem ülőfürdő!!!), zuhanyozás után óvatosan itassuk fel a vizet a bőrről, majd használjuk a mentolos hintőport. A viszketés ellen fenistil-cseppet írt fel az orvos, és valójában segített. Sok folyadék, és ha szükséges lázcsillapítás. Mindenkinek további szép napot, és jó egészséget kívánok!!! Nagy Réka
2008. márc. 27. 06:16

Sziasztok!

Mindkét gyermekem, most bárányhimlős.Egyik e pöttyök megjelenése előtt nagyon nyügi volt egy kis hőemelkedéssel a másiknál nem voltak előjelek.

Jó sok pötty lett a kis testükön, még a szájban,fejen,nemi szerveken is. A nagyobbiknál a szemére is ráment.Az orvos adott nekik gyógyszert, bár nem tudom tényleg szükséges e ez.A viszketésre fenistil cseppeket kaptunk, és a régi bevált zinci aquosaval nem engedi őket kenni.

A himlőik nagyon csúnyák pedig nem vakarták el,remélem még sokat változik mire meggyógyulnak.

Maga a betegséggel legalább 10 napot kell otthon maradni a közösségtől ,és meleg helyen lenni,mielőbb kijöjjenek.Majd még jelentkezem, ha meggyógyultunk, és beszámolok arról, hogy mi a helyzet a gyerekeknél.

Ui: a legjobb barátnőm kisfia is bevolt oltva bhimlő ellen, mégis elkapta.

75. 01fde57e09 (válaszként erre: 73. - 2dfdc4af73)
2008. márc. 25. 10:53
Eszedbe ne jusson!
74. virgilius (válaszként erre: 73. - 2dfdc4af73)
2008. márc. 25. 10:37
Felnőtt korban már nem jó elkapni. Inkább oltasd be magad, mert ha terhesen kapod el netán, az árthat a magzatnak.
2008. márc. 25. 10:35

Sziasztok!

Hogy úgy mondjam, adódott egy lehetőség, h bárányhimlős legyek (21 évesen). Mert unokatesóm kisfia most kapta el és ha elmegyek hozzájuk, akkor valószínűleg én is az lehetek. Csak az a baj, h nagyon félek tőle! Tudom, h felnőtt korban rosszabb! Mit csináljak szerintetek? Elmenjek és kapjam el, vagy ne menjek?

2008. febr. 25. 14:03
Nálunk a kisfiam 3 évesen elkapta elég rendesen , megmaradtak a nyomai is a legtöbbnek,kislányomat inkább beoltattam ő most 1 éves
71. teleki_2007 (válaszként erre: 58. - 14775640c4)
2008. febr. 24. 20:32
Köszönöm neked is a tanácsot és megfogadtam bár magamtól mert 16.-án volt a farsang.De nagyon jólesett,hogy válaszoltatok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook