Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik már beadattátok a bárányhimlő elleni oltást, mik a tapasztalaitok? fórum

Akik már beadattátok a bárányhimlő elleni oltást, mik a tapasztalaitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. máj. 29. 15:33

Nekem 3 lányom van, mindhárman oltva vannak.Többször volt már a környeztükben járvány, sosem jött ki rajtuk egyetlen pötty sem.Szóval

én javaslom, jobb mint x hét karantén!

61. Tataci
2012. máj. 29. 15:13
Sziasztok, 20 hónapos fiamnak már 2 hete beadattam az első oltást, mikor a másik gyerekem megferőződött. Ennek holnap lesz 3 hete. Vajon ki jön még a fiamon, vagy már megúsztuk? És vajon ferőz-e? Tud valaki okosat?
60. trena
2012. márc. 27. 12:14

Egy egyszerűnek tűnő kédés: a bárányhimlő elleni oltás után a gyerekem fertőz???

Még világosabban, ha beoltatom a 16 hónapos kisfiamat, az rám nézve, aki nem volt még bárányhimlős és jelenleg 5 hetes kismama veszélyes tud-e lenni???

2011. márc. 2. 16:05
Nálunk 1-1 oltást kaptak a gyerekek már 4 éve, azóta volt dúrva bárányhimlő az oviban, 26 gyerek közül 4-en voltak oviban, köztük az enyém...
2011. márc. 1. 14:08

Sziasztok

Nekem 1 oltást kaptak a fiaim,mert a 2. a hűtőben lapul,mindig közbejött valami(nátha,egyéb betegség) és így tolódott az oltás

Most bárányhimlős az egyikük,de össz-vissz 2 pötty van rajta és tényleg semmi baja.

Én leginkább emiatt adattam be,mert azt tudtam,hogy az oltás mellett is elkaphatja,de ezerszer gyengébb lefolyású

Még csak hintőporozni sem kell,mert szárad le a két pötyije

57. angyal 79 (válaszként erre: 41. - Angyal 79)
2011. febr. 13. 16:55
Nos a két oltás után bárányhimlős a lányom.
56. Anatita81 (válaszként erre: 55. - Drnéni)
2010. ápr. 21. 14:22
Köszönöm! A fájdalmas oldalát ismerem és mindig rettegek, ha a megmaradt heg kicsit viszket, ami már nem egyszer előfordult. :'(
2010. ápr. 21. 14:18
Igen, az övsömört (zoster) ugyanaz a vírus okozza, mely a gerincvelő melletti idegdúcokban túlél egy fertőzés után, és később pl. egy másik fertőző betegség, terthesség, daganat, stb. miatt (sokszor ismeretlen az ok) aktiválódik, és a gerincvelői ideg mentén létrehozza a jellegzetes tüneteket. Nem veszélyes betegség, de borzasztó fájdalmas tud lenni!
54. Anatita81 (válaszként erre: 49. - Nagyreni)
2010. ápr. 21. 11:06

Naa akkor én totál félreértettelek! :D Azt hittem, az oltás csak a bárányhímlő ellen véd, az övsömör ellen nem. Ez megnyugtató!


Tegnap kiváltottuk, hamarosan megkapja az ismétlést a nagyobbik (ő 15 hónaposan kapta az elsőt, 20 hónapja), a kicsi meg majd 1 évesen, így javasolta a dokinéni.

53. nagyreni (válaszként erre: 52. - Sajert)
2010. ápr. 21. 06:55
Ne nyugodj meg teljesen, mert pont ezt mondtam az "előbb", a vírus ott lesz, és mivel átesett rajta, magát a bárányhimlőt nem kapja el, de az övsömör kijöhet rajta.
52. sajert
2010. ápr. 20. 21:30

A fiam karácsonykor volt bárányhimlős, nem jár mindennap közösségbe (akkor még nem volt két éves sem). Valószínűleg a kórházba kaphatta el. Szarul volt cefetül egy pár napig, de szépen kijött belőle.

Fáslizni nem kellett, mert nem viszketett neki. Fenistil cseppeket kellett adnom neki, ez teljesen semlegesítette a viszketést. És már nem rázókeverék van, mint a mi időnkben (mondjuk én soha nem voltam bárányhimlős), hanem hintőpor.


Miután a gyerekem meggyógyult, a férjem lett pöttyös. Ő volt gyerekkorában bárányos, mégis elkapta. Ő 100-szor rosszabbul viselte, meg mire rájöttek hogy mi baja (addig 2x volt orvosnál!!, mert a pöttyök előtt már irtó rosszul volt).


Én ezen az oltásos dolgon még gondolkodni se tudtam, mert eszembe se jutott a közösségbe nem járó gyerekemnek beadatni!! Nem bánom hogy átesett a betegségen, az immunrendszere legalább dolgozott - meg majd a bölcsibe, oviba a többiek "kidőlnek", a fiam meg majd járhat nyugodtan.

51. nagyreni (válaszként erre: 47. - Anatita81)
2010. ápr. 20. 19:24
Hozzáteszem, májusban volt a járvány, augusztusban kapták az ismétlést, nyár közepén szólt a doktornénink, hogy ismételni kell.
50. nagyreni (válaszként erre: 49. - Nagyreni)
2010. ápr. 20. 19:23
egyik gyerekem sem:-), így akartam írni
49. nagyreni (válaszként erre: 47. - Anatita81)
2010. ápr. 20. 19:22

Nem tudom, mondják-e, az én nagyobbik gyerekem már évekkel ezelőtt megkapta, akkor nekem mondták, de itt a fórumon még nem volt róla szó, ha jól emlékszem. És szerintem ez egy elég nyomós érv. Ha már a bárányhimlő szövődményeivel sokan nem törődnek, csak az oltás esetleges szövődményeivel..., az övsömör elkerülésének lehetőségét is érdemes figyelembe venni szerintem.


Nálunk egyébként tavaly nyár elején bárányhimlő járvány volt az óvodában, egyik gyerek sem kapta el.

48. Anatita81 (válaszként erre: 46. - Drnéni)
2010. ápr. 20. 10:56

Egyszerre! :D

Kisit részletezd, légyszíves! Herpesz vírus bent - akár az oltás által? - és immungyengeség, stressz esetén övsömör? Annak is olyan súlyosak a mellékhatásai? Voltam már, de erről valymi keveset tudok...

47. Anatita81 (válaszként erre: 45. - Nagyreni)
2010. ápr. 20. 10:53

Miért, már nem mondják? Erről nincs infom.

Bár eddig abban is biztos voltam az egy oltásunkkal, hogy bárányhímlősek se lehetünk...

46. drnéni (válaszként erre: 45. - Nagyreni)
2010. ápr. 20. 10:52
Így igaz! Mi semmit nem tapasztaltunk utána egyébként.
2010. ápr. 19. 15:51

Nekem annak idején azt mondták, hogy a bárányhimlő elleni védőoltás védettséget ad az övsömör ellen is, amit a bárányhimlő vírusa okoz.

Szóval tök jó, hogy a gyerek egy életre védett lesz a bárányhimlő ellen, ha már egyszer túlesett rajta, de övsömört annyit kaphat, ahányszor szembejön vele ez a vírus. Az pedig egy nagyon fájdalmas betegség, tapasztalatból tudom.

44. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 19. 14:50
Ami kimaradt...Lili még egy oltást kapott, Zsófi kettőt.
2010. ápr. 19. 14:50
Lili lányom 2 évesen, Zsófi 1 évesen kapott bárányhimlő elleni oltást. Ennek ellenére Lili 3 éves kora után elkapta, Zsófi nem. Az egész 4 napig tartott, talán 35 pöttyel, minden velejáró tünet (magas láz, étvágytalanság, levertség) nélkül. Ha nincsennek pöttyök, észre sem vesszük. A hagyományos ecsetelő helyett viszont hintőport kaptunk.
2010. ápr. 19. 14:29

Ma az orvosi rendelőben olvastam:


"AKI 2010 ELŐTT KAPOTT VÉDŐOLTÁST, ISMÉTLÉS SZÜKSÉGES!"


Még jó, hogy járunk tanácsadásra a kisebbel!


Doktornéni elmondta, hogy egy oltás után enyhébb lefolyású, de fertőz...

2009. máj. 24. 11:06
Én mbeadattam a bárányhimlő ellenit már vagy 3 éve nálunk eddig semmi nem volt, csak annyi hogy nem kaptuk el az oviban.
40. Ritkó
2009. máj. 22. 13:44
De bocsánat egyet igen. A pnemmoccocust beadattam.
39. Ritkó
2009. máj. 22. 13:42

Én még egyetlen nem kötelező védőoltást sem adattam be a fiamnak. Se kullancs ellenit, semmilyet se.

Szerintetek ne adassam bá a bárányhimlőellenit se? A doktornőnk nem ajánlja, had essenek át a gyerekek rajta, és akkor védettek leszenek egész életen át.

De máshol meg azt olvasom, hogy igenis adassuk be ha mód van rá, mert már nem olyan lefolyású, mint például a mi időnkben volt. Hát nem tudom.

2009. máj. 22. 12:57

Én is gondolkodtam rajta, hogy beadatom a gyerekeimnek, de elmaradt. Tavaly késő tavasszal terjedt a bárányhimlő az oviban, mégsem kapta el egyik sem. Idén Húsvétkor az unokatesóm kisfia kapta el, az én gyerekeimnek semmi baja nem történt.


Annak idején mi is átestünk rajta, mégis itt vagyunk. A rózsahimlőn állítólag átestem gyerekkoromban, 22 évesen mégis újra elkaptam. Semmi bajom nem lett tőle!


Nem hiszem, hogy minden ellen védőoltást kellene beadatni!

37. Ritkó
2009. ápr. 2. 14:45

Én is szeretném beadatni a kisfiamnak a bárányhimlő elleni oltást, de ezt mennyivel előbb kell beadatni mielőtt oviba megy?

Az én kisfiam év vége fele, vagy jövő januárban megy oviba. Mikor adassam be neki? Idén ősszel?

36. drnéni (válaszként erre: 24. - MelisUK)
2009. ápr. 2. 14:41
Milyen gyógyszer?! Influenza elleni nincs! A megfázásra adható szerek a tüneteket csökkentik, tejesen függetlenül attól, hogy milyen kórokozó váltotta ki. Az influenzavírus valóban gyorsan mutálódik.
35. drnéni (válaszként erre: 31. - 64669b9c48)
2009. ápr. 2. 14:38
Én beadadtnám a nagynak is.
34. *hera* (válaszként erre: 33. - Lily3)
2009. ápr. 2. 14:36
Jól van,ha tudok valamit írok:)
33. lily3 (válaszként erre: 32. - *hera*)
2009. ápr. 1. 17:44
Nem tudok semmi biztosat.Az egyik gyerekorvos azt mondta 5 év múlva kell ismételni.A védőnő meg azt szó szerint hogy majd tinédzser kora körül kap egy ismétlő oltást.Utánna járok és leírom majd,de ha te megtudsz valamit,tájékoztass minket.Köszi!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook