Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha bárányhimlő van a bölcsiben, óhatatlanul elkapja az, aki nincs beoltva? fórum

Ha bárányhimlő van a bölcsiben, óhatatlanul elkapja az, aki nincs beoltva? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. nov. 14. 08:28
Az én kislányom már ovis és nincs beoltva bárányhimlő ellen.2 évet járt bölcsibe,mind a 2 évben volt bárányhimlő a csoportban ő mégsem kapta el....
36. rexi33 (válaszként erre: 1. - Ikrekanyukája)
2012. nov. 13. 22:03

Sziasztok!

Nekem is ikreim vannak most múltak 4évesek és oviba jártnak ..nálunk szóltak az oviba egyből amikor az oviba megjelent a bárányhimlő...az enyémek is elkapták(nincsenek beoltva)először a fiam..mikor levittem a dokihoz mondta hogy 2hét múlva várható hogy a lányom is elkapja hát igy is volt 2hét múlva szinte percre pontosan megjelent a lányomnál is..amúgy nem volt vészes a pöttyökön kívül semmi tünet nem volt még lázuk sem volt..

35. Fisica
2012. nov. 13. 18:38
az én anyukám 53 évesen kapta el a bárányhimlőt, viszont nekem nem sikerült elkapnom tőle, pedig tapogattam őket és számoltam milyen sok van rajta:)..lehet majd én is később kapom el..:S
34. virgilius (válaszként erre: 28. - Pic74)
2012. nov. 13. 13:39
Anyukám nem kapta el gyerekkorában (a tesójától sem), nem kapta el később anyukaként tőlem, majd nagymamaként az én gyerekeimtől sem. :)))
33. benvik (válaszként erre: 21. - Ikrekanyukája)
2012. nov. 13. 13:07
Ha a reptéren kiszúrják pl hazafelé, hogy pöttyös a gyerek, nem engednek fel a gépre. Fertőző beteg nem utazhat repülőn, előírás. Reptéren dolgoztam.
32. szafaripók (válaszként erre: 31. - Egypt)
2012. nov. 13. 12:42

Én gimi 3. osztályban kaptam el. És van is bennem félsz, mert kifejezetten enyhe lefolyású volt. Első két nap volt hőemelkedésem, némi rossz közérzettel. Viszonylag kevés pötty, azok se viszkettek elviselhetetlenül.

De a másik véglettel is találoztam már családban...

31. egypt (válaszként erre: 30. - Szafaripók)
2012. nov. 13. 12:34
Én általános alsóban kaptam el, szövődménye nem lett szerencsére, de kegyetlenül megszenvedtem vele, rosszul voltam, nagyon viszketett, stb... És ugye 2 hét, míg lemegy, nem egy kellemes betegség... A szomszédunk gyerekei nyáron kapták el egymás után, 2 hétig az egyik, 2 hétig a másik, így egy hónapig ki sem tudott mozdulni a lakásból. Ők még picik, de ők is kínlódtak vele.
30. szafaripók (válaszként erre: 28. - Pic74)
2012. nov. 13. 12:23
Én a férjed helyében beadatnám a védőoltás. Felnőtt korban sokkal veszélyesebb szövődményei lehetnek, mint gyerekkorban. Az biztos, hogy ha az én gyerkőcöm kamaszkoráig nem esik át rajta, én beadatom neki a védőoltást...
29. szafaripók (válaszként erre: 25. - Egypt)
2012. nov. 13. 12:22
Igen, tudom, rosszul fogalmaztam...:(
28. pic74
2012. nov. 13. 12:17
a férjem végigjárta anno az ovit,iskolát és nem kapta el egyszer sem.Most csak azon aggódok,hogy ha a lányunk elkapja,hová menekítsük apát.De az is lehet,hogy a gyerek se kapja el és ebben is az apjára üt...
2012. nov. 13. 12:15
Izgulok én is,ma tudtam meg,hogy van 2 bárányhimlős a nagyfiam osztályában.Remélem nem kapják el,mert a kicsi most kezdte a bölcsit van még ezenkívül egy hét szabim és mennem kell vissza dolgozni.Nem hinném,hogy boldogok lennének,ha első nap már betegszabira mennék:-)
26. egypt (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. nov. 13. 11:44
Ez az, ami nem igaz. Gyerekkorban is veszélyes lehet, a legjobb megelőzni.
25. egypt (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. nov. 13. 11:43
Addig fertőz, míg hólyagosak a kiütések. Ha már leszáradóban van, onnantól nem fertőz.
24. HnéViktória (válaszként erre: 3. - Ikrekanyukája)
2012. nov. 13. 11:43
Már felesleges volna őket otthon tartanod.De ne félj...nem 100% hogy elkapják.
23. egypt (válaszként erre: 6. - Hte23)
2012. nov. 13. 11:42

Az oltás nem a bárányhimlőtől véd, hanem a szövődményektől, amik halálosak is lehetnek. Sokkal kisebb a kockázata annak, hogy bármi baja lesz az oltástól, mint annak, hogy a bárányhimlő következtében súlyos szövődmény lép fel.

Egyébként majdnem 100%-os védettséget nyújt az oltás, de ha el is kapják, sokkal enyhébb lefolyású lesz a betegség.

A védőoltásoknak meg semmi köze nincs az immunrendszerhez.

22. HnéViktória (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2012. nov. 13. 11:41

Fertőz amikor pöttyös a gyermek akkor is!!

Nem is mehet közösségbe....Addig míg meg nem gyógyul teljessen!

21. ikrekanyukája (válaszként erre: 19. - RékaRéku)
2012. nov. 13. 10:53
Mi történt a repülőtéren? Mi repülővel megyünk, ez is egy külön "para", mert két picivel egyedül megyek. De megoldom! És nem lesznek bárányhimlősek! És minden rendben lesz. (Erre gyúrok folyamatosan mentálisan :-))
20. ikrekanyukája (válaszként erre: 18. - Virgilius)
2012. nov. 13. 10:52
Nem is értem, hogy miért nem szóltak, én kérdeztem rá a szülőin, hogy azt csicseregték a folyosón, hogy járvány van. Miért kell ezt titokban tartani? Sok terhes vagy pici babás anyuka van, akiket láttam jönni a nagyobb gyerkőcért.
2012. nov. 13. 10:41

Ha egyénileg utaztok külföldre pl. autóval, és rokonnál száltok meg, akkor elég beszélni a gyermekorvossal, kiváltani a szükséges gyógyszereket az utazás elött, esetleg beszélni a rokonokkal, hogy nekik sem jelen-e gondot, ha esetleg himlős lenne a gyerkőc amég náluk vgytok.


Ha közösségi járművel (busszal, repülővel) mennétek, ott gond lehet, mivel a himlő fertőző betegség, így nem engednek fel vele pl. repülöre vagy buszra; sajnos két éve pont szemtanúja voltam a reptéren ennek :(, ill. a szállodák nem tudom hogy reagálnak (ill. a többi vendég :( ), lehet ott sem engednének fertőző beteget maradni.

18. virgilius (válaszként erre: 3. - Ikrekanyukája)
2012. nov. 13. 10:39

Ha úgy akarják az égike, már úgyis elkaphatták, de nem fogja mindenki elkapni a csoportban.

Nálunk sem szóltak anno, mikor a fiam bölcsis volt, és persze elkapta. Ami őmiatta nyilván nem volt baj, csakhogy én pont akkor voltam koraterhes a hugival. És bár már bárányhimlős, így is volt némi veszélye a dolognak.

Szóval azért illene szólni legalább. :S

17. Sirga
2012. nov. 13. 10:26
Jó eséllyel elkapja, de jobb, ha hamar túl van rajta! :)
2012. nov. 13. 10:07

az, hogy nem szóltak durva dolog,

Lappangási ideje 7-14 nap, cseppfertőzéssel terjed. A "pöttyök" az egész testet elboríthatják, és viszketnek. Jellemző, hogy kezdődő és gyógyulófélben levő kiütéseket is látunk egyszerre. Ha már valamennyi pörkösödik, a gyerek nem fertőz többé.

A bárányhimlőn viszont továbbra is átesik a közösségbe kerülő gyermekek többsége. Olyannyira fertőző, hogy az egy légtérben tartózkodók kilencvenöt százaléka elkapja. A lappangási idő két-három hét, s már ezalatt is cseppfertőzéssel terjed kórokozója, a varicella zoster vírus, s egészen addig fertőző marad a hólyagváladék, amíg a kiütések be nem száradnak. Ez a folyamat általában két hétig tart, ezalatt ne vigyük közösségbe a gyermeket.

15. ikrekanyukája (válaszként erre: 12. - Bowie)
2012. nov. 13. 10:07
Jó ötlet, köszi.
2012. nov. 13. 10:07
Sô! Jobb, ha elkapja Es túlesik rajta, így védettsége lesz a szervezetének. Felnôtt korban viszont életveszélyes!
13. ikrekanyukája (válaszként erre: 10. - C3b5778d88)
2012. nov. 13. 10:06
Köszi a megerősítést, én is így gondolkodtam. Bár ha előbb szólnak a dadusok, lehet, hogy otthon tartottam volna őket, de így már nincs értelme.
12. bowie
2012. nov. 13. 10:02

Szerintem egyszerűen menj el a gyerekorvoshoz, mondd el mi a helyzet, fölírja a cuccokat, váltsd ki, és ha nem lesz rá szükség, az csak jó.:) Ha meg szükség lesz rá, akkor ott lesz kéznél minden.

Nálunk végigtarolt az oviban másfél éve.:)

11. szafaripók (válaszként erre: 6. - Hte23)
2012. nov. 13. 09:58

Nem kell félni tőle, HA gyerekkorodban elkapod, és nem pont az vagy, akinek durva szövődményei lesznek tőle. - Erre valók az oltások, hogy megakadályozzál olyan járványok kialakulását, amik veszélyekkel járnak (itt most nem a vakarózásra gondolok).

Ha elkaptad gyerekként, felnőttként (főleg idősebb korban) is visszatérhet, csak akkor már övsömörnek hívják, és cseppet sem kellemes - ez gyerekkori oltás ellenére is, és annak ellenére is kialakulhat, ha átestél rajta.

Személy szerint én se vagyok híve a felesleges oltásoknak, de attól is rosszul vagyok, hogy mostanában divat "oltásellenesnek" lenni....

2012. nov. 13. 09:55
Most már teljesen felesleges otthon tartanod őket, ha "akarták", már elkapták. Úgyis teszel az útra lázcsillapítót, tegyél mentolos hintőport is, meg egyeztess az orvossal, mit ajánl himlőre. Állandóan változik. A lányaimat még rázókeverékkel kellett kenni, a fiamat csak mentolos hintőporral szórni.
9. ikrekanyukája (válaszként erre: 6. - Hte23)
2012. nov. 13. 09:55
Maximálisan egyetértek veled. Az előző hozzászólásomban van, hogy miért félek tőle. Csak az időzítéssel van baj.
2012. nov. 13. 09:54

Jobb túlesni rajta kicsi korban - én is örültem volna, ha a fiam elkapja. Ha el is kapják, nem biztos, hogy a vakarózáson kívül bármi bajuk is lesz. (Legalábbis a legtöbb gyereknek csak ennyivel jár.)

Ha ilyen fontos út előtt állsz, akkor beszélj már most a gyerekorvossal: kérd meg, hogy írja fel a szükséges gyógyszereket (ecsetelő a kiütésekre, lázcsillapító - más nem kell, ha meg igen, a doki tudni fogja). Még az utazás előtti napon is kiválthatod, ha kell, ha meg nem, akkor írt egy receptet, ami nem lett kiváltva.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook