Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bankkártyás fizetés előre utalással? Megkockáztassam vagy ne? Mi a véleményetek? fórum

Bankkártyás fizetés előre utalással? Megkockáztassam vagy ne? Mi a véleményetek? (beszélgetős fórum)


2017. nov. 25. 09:13

Online vásárlás esetén csakis PayPal,illetve hitelkártya.

Ezeknél ha gond van,visszakapod a pénzed.

Én már jártam pórul webshoppal,mindenképp nézd meg,hogy van e telefonszam,email cím az elérhetőseg alatt,illetve a cég székhelyének a címe.

Ezek nélkül lehet, hogy fake shop,főleg ha gyanúsan olcsó a termék, vagy máshol nem kapható.

Én az élelmiszeren kívül mindent online veszek évek óta.

29. Andi.Bobi (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2017. nov. 24. 23:53
A mi esetünkben csaló/csslás volt. Más néven jött az e mail,más névre és címre kérte a pénzt. Az állítólagos bank meg éjjel 3 kor levelezett....és más telefon volt írva a banki papírra mint amit meg akart venni.
2017. nov. 24. 22:04

A lényeget felejtem el: mivel a faluban nincs ATM, azaz beosztjuk a készpénzt, általában előre utalok.


Egyszer ugrottam be egy két eurós összegnek, mert utána megpróbáltak nagyobb összeget leemelni. Szerencsére nem volt éppen pénz a számlámon, de rögtön fel is hívtam a bankot, éppen mert vártam pénzt. Letiltottuk a kártyámat, kaptam másik kártyát. Kínálgatták egy darabig a szolgáltatást, de nekem az nem ért meg 30 eurót. :D

2017. nov. 24. 22:00

Én egy kevéssé ismert webboltból rendeltem hátizsákot.

Én is meg szoktam nézni a drágább áruknál, honnan veszem, de ez olcsó volt. Gyakran rendelek a netről, de így is fontos, hogy legyen elérhetőségük, a cégjegyzékszámot is lehet ellenőrizni...


Pár használat után a varrás mellett elszakadt egy darabon.

Nem is azonnal, pár nap múlva írtam mailt a megadott címre. Szinte azonnal válaszoltak, hogy ha lehet, küldjek képet a hibáról.


Ez se történt meg azonnal, csak pár hét múlva. Akkor megint eszembe jutott, elküldtem a képet. Elismerték a hibát! A számla másolatát kérték, de azt hiába kerestem. Ennek ellenére küldtek néhány napon belül egy másik hátizsákot, amelyet azóta is problémamentesen használunk. Még a szakadtat se kérték vissza. Ha megvarratom egy táskással, két hátizsákom lesz. :D


Régóta rendelek ezt-azt a neten, mert így nem kell sehova buszoznom. Eleve itthon ülő vagyok, mert itthonról is dolgozom. Meg is őrülnék, ha ennyi mindent személyesen kellett volna a boltban megvennem.


Egyetlen rendelést bántam meg, az az idei nyári szandál volt. Túl szűk.

De téli kiscsizmát is rendeltem, az finom kényelmes.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Andi.Bobi)
2017. nov. 24. 20:02
Nem tudom megítélni, hogy csalás volt, vagy sem. Viszont külföldön tényleg léteznek olyan oldalak, ahol "pihentetik" a vevő pénzét, amíg nem érkezik meg az áru. Bizony nem boldog, aki kifizette a pénzt a terméket meg nem kapja meg, hiszen napokat,heteket várhat mire visszakapja a pénzét a netes "banktól".
25. sanyinak (válaszként erre: 19. - Spann)
2017. nov. 24. 19:44
Így azért eléggé lekorlátozod a saját lehetőségeidet. Sok korrekt netes áruház létezik. Külföldről ezek szerint nem is rendelsz.
24. sanyinak (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 19:41
Csak rosszat lehet róluk olvasni, csoda, hogy még léteznek.
2017. nov. 24. 18:47
A keresztfiam a telefonját hirdette meg eladni. Kapott egy e mailt Londonból,hogy valaki megvenné. Pár levél váltás után,jött egy e mail,egy banktól,hogy a pénz letétben van,400 euró,de csak akkor küldik el a számlájára,ha postai feladásról elküldi az igazolást a banknak! Be is csomagolta a telefont,csak nem tudta már feladni,mert ment dolgozni.Én meg nem tudtam elvinni a postára. Még aznap este jött egy e mail,amiben veszekedett az állítólagos vevő,hogy ő már kifizette hol a telefon?? Végül kiderült az egész csalás volt,olyan bank nincs is,és főleg nem foglalkoznak ilyen dolgokkal!! Még párszor küldött fenyegető e maileket...
22. Andi.Bobi (válaszként erre: 15. - Ticu98)
2017. nov. 24. 18:39
Én egy babakarámot rendeltem Németországból. Előre kellett fizetni,számlát kaptam és hat napon belül hozta a futár:) Én is utánna olvastam,és csak jót írtak a cégről.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 18:29

Nem kérdés ebben az esetben, hogy jól döntöttél.

Normális emberi viselkedés, ha rossz tapasztalatokat olvas valaki, nem áll be a sorba, újabb lúzerként.


Egyébként, normál esetben jó referenciákkal bíró netes hálózattól szívesen rendelek, hiszen jobbak az árú visszavételi esélyek, mint egy üzletben.

20. barai
2017. nov. 24. 18:26
Én nem kockáztatnék!
19. spann
2017. nov. 24. 18:14

Soha nem utalok előre. Olyan helyen rendelek az interneten, ahol az áruért érte lehet menni és a boltban kifizetni (még akkor is, ha az csak egy átvételi hely).

És ugyanoda vissza is lehet vinni, ha nem felel meg a termék.

18. ticu98 (válaszként erre: 17. - Sirga)
2017. nov. 24. 16:31

Én is mindig a negatívokat szoktam elolvasni először. Később összevetem a pozitívokkal és ha a legtöbb a negatív,akkor inkább odébb állok.

Ha tényleg néhány ezer forint a különbség egy másik boltban,ahol megbízhatóak és azonnal reagáltak az emailemre,akkor inkább ott rendelem meg.

17. Sirga (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 16:22
Klónlaptop és sérült termék? Itt fordítanék hátat. Beleolvastam a véleményekbe - a negatívokra vagyok elsősorban kíváncsi -, és már ott elvesztem a bizalmam, hogy sokan nem tudják őket elérni ... Megbízhatatlan cégnek tűnik.
16. ticu98 (válaszként erre: 14. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 24. 16:17
Amit az online webáruház után kinéztem,az megbízható,tavaly ott vettem náluk egy hangfalat,semmi baja,rendesek voltak. Most is emailen keresztül érdeklődtem a tablet iránt,minden kérdésemre pontosan válaszoltak. :)
15. ticu98
2017. nov. 24. 16:14

Én mindig körültekintő vagyok,nem ugrok fejest az internetnek,olyan boltoknak,ahol olcsóbban tudok vásárolni. Ha néhány ezer forint a különbség pl.: 51 000 ft az online webáruházban és 59 000 ft ott,ahol meg is tudom nézni,ahonnan ingyen kiszállítják plusz még 2 év garit is kapok rá,akkor én személy szerint inkább az utóbbit választom. Nincs annyi pénzem? Nagy ügy,várok kicsit,majd lesz. :)

Egy ismerősöm úgy járt,hogy Jófogás.hu ról rendelt egy telefont,nagyobb tárhelyűt szeretett volna,a fickó előre utalást kér,80 000 FT a kukába, a pénzért "cserébe" küldött neki egy klóntelefont.

Azóta rendőrségi ügy lett,nyomoznak a fickó után,még szerencse,hogy a beszélgetéseket rögzítette hangfelvételről.

Úgyhogy én megfogadtam és semmit sem utalok előre senkinek,akkor se utalnék,ha egy bolt az.

Ahonnan én akartam rendelni,az egy egyszemélyes cég amúgy.

14. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 16:00
Mindent előre fizetéssel veszek, de csak megbízható webáruházból. Neten el kell olvasni az adott áruház értékeléseit. Az utánvét is zsákbamacska, mert amíg nem fizeted ki a vételárat, addig nem nézheted meg a terméket.
13. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 14:28
Így én sem utaltam volna. Általában utánvéttel szoktam rendelni. De az is érdekes tud lenni. Egy ismert katalógusból rendeltem már többször utánvéttel, mindig hamar és pontosan megérkezett. Egyszer előre utalással fizettem és nagyon megvárakoztatott, már azon voltam, hogy reklamálok, mire megérkezett. Szóval amíg ők várnak a pénzükre, addig hamar küldik. Ha már ott a pénz, ráérnek. Én többet sehová nem utalok előre az tuti.
2017. nov. 24. 14:06
Én csak olyan helyen vásárolok, ahol utánvéttel is lehet fizetni. Mostanában terjed, hogy egy bizonyos hely (M.ll.hu) problémás, mégis hirdeti az árukat. Rizikós!
2017. nov. 24. 13:33

Én a nagyobb értékű dolgokat néha megnézem a nagyobb áruházakban élőben, aztán megrendelem netről és ezzel mindig spórolok. A nagy boltoknak nagy raktárkészletet kell fenntartani, benne áll a pénzük, ezért drágábban is adják.

Pl egy médiamarkt tök drága egy kisebb netes bolthoz képest, és ugyanazt árulják. Az okok érthetőek persze. De ha a zsebemről van szó, akkor én az olcsóbbat választom, miután meggyőződtem az internetes bolt megbízhatóságáról.

10. babyapocakban (válaszként erre: 9. - Smudlaagi54)
2017. nov. 24. 13:30

Nem értek egyet. A nagyobb értékű dolgoknál lehet a legtöbbet megspórolni, ha okosan az internetről vásárol.


Amit Vacsa ír, az teljesen igaz. Sok boltról található több száz vélemény, azokra lehet alapozni. Ha ott megbízhatónak tűnik, akkor érdemes internetről megvenni, hiszen 10-20 akár 30ezer forintos különbségek is vannak pl. egy telefonnál.

Ennél a boltnál azt írják hátránynak, hogy a fizetés után szerzik be a terméket, ezért lehet, hogy többet kell rá várni. Ezt kell mérlegelni például. De nem olvastam el minden véleményt... az a te dolgod, fórumindító :)

9. smudlaagi54 (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 12:18
Nagyobb értékű dolgoknál jobb ha személyesen intézed.
2017. nov. 24. 12:01
Szóval azt akartam mondani hogy elég gyorsan utánanézhetsz a neten ezeknek a cégeknek, ahol jó értékeléseket találsz, ott nyugodtan próbálkozhatsz. De mindig te döntöd el kiben bízol :)
2017. nov. 24. 12:00
Jajj, bocs, ez fórum, nem mehetett volna a link :(
2017. nov. 24. 11:59
2017. nov. 24. 11:40
Ne vásárolj tőlük!
4. csgybzs (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 11:35

A webshopok már csak így működnek. Netes vásárlás esetén él a 14 nap elállási jog, így bármikor indoklás nélkül vissza lehet küldeni a terméket, pont azért, mert nem tudod kipróbálni. Hátha ez az infó egyszer majd még jól jön.

Ha nem ítéled megbízhatónak a boltot, akkor teljesen mindegy, hogy hogy kell fizetni, ne vásárolj tőlük!

3. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Ticu98)
2017. nov. 24. 11:15
Jól döntöttél bizony. Én sem fizetnék ki x tízezer forintot egy zsákbamacskáért. Már ha megkapom a terméket és nem ültetnek fel.
2017. nov. 24. 11:13
*magamnak
2017. nov. 24. 11:13

A napokban szeretnék vásárolni magának egy új tabletet. Találtam egy bizonyos xoomstore nevű boltot. Elég olcsón adják el a termékeket. Ez csalogatott a weboldalukra. Két dolog aggaszt engem:

1. Nincs boltjuk, ahol szemêlyesen is ki tudnám próbálni a terméket.

2. Csak előre utalás után indítják meg az áruk beszerzését ki tudja,honnan.

Legalâbbis a véleményekből ezt olvasom. Állítólag van egy raktárközpontjuk valahol Európában. Valaki vmi klónlapotot kapott,más pedig sérült terméket.

Én ezek után inkâbb olyan boltot kerestem meg,ahol kicsivel több az ára,de ki lehet próbálni és 2 év garanciát kapok râ,míg az előző boltnâl csak egyet.

Szerintetek jól döntöttem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook