Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek az interneten bankkártyával történő fizetésekről? fórum

Mi a véleményetek az interneten bankkártyával történő fizetésekről? (beszélgetős fórum)

20. syria (válaszként erre: 9. - Christineee)
2011. febr. 12. 08:54

Szerintem sokkal nagyobb az adatlopás esélye terminálon való lehúzáskor - régebben erre számtalan példa volt; így hamisítottak bankkártyákat -, vagy bankautomatából való felvételkor a pénzlopás.

De szerencsére a szakemberek egyre több védelmet építenek be a kártyás rendszerekbe, amelyek ezáltal egyre biztonságosabbá válnak.

2011. febr. 10. 16:23
Mondjuk egy Nicaraguai oldalon nem adnám meg a kártyaszámom :D De amúgy jó dolog. Nem veszélyesebb, mint maga a kártya, azt is ellophatják. (Szerencsée nem sokára shipesre cserélik, és pin kóddal lehet fizetni, de most nem olyan van a bankomnál.)
2011. febr. 10. 16:10
Nekünk a CIB banknál van egy speciális Internetkártyánk.Erre mindig annyi pénzt utalunk, amennyi az aktuális netes vásárláshoz kell.Így semmi veszteség nem érhet bennünket, teljesen megbízható a dolog. Sokszor vásároltunk már így, remek lehetőség.
2011. febr. 10. 16:10
Én hasonlóan csinálom, mint az a 16. hozzászólásban is van. Direkt olyan bankkártyával fizetek, amin nincsen sok pénz, biztos, ami biztos, végülis soha nem lehet tudni...
2011. febr. 10. 16:08

Szoktam fizetni interneten, simán.

De van egy trükköm: két bankkártyám van, az egyiket használom csak az internetes fizetéshez, erre mindig csak annyi pénzt utalok, amennyit éppen fizetnem kell.

15. Huldra
2011. febr. 10. 16:06
PayPalt rendszeresen használok, habár csak külföldi rendelésekre, eddig nem volt nagyon negatív tapasztalatom.
2011. febr. 10. 16:01

Az OTP néhány bankszámlájához ad egy dombornyomott kártyának megfelelő számsort. Azzal fizethetsz a neten, mintha igazi kártya lenne, de lemásolni nem tudják, mert a kártya nem létezik és nem férhetők hozzá róla az adataid.

Nem egészen értem a működését, de azt mondták biztonságos és ingyen van :)

2011. febr. 10. 16:00
Sohasem fizetek vele,bár az enyémről túl sokat nem tudnának leemelni.
2011. febr. 10. 16:00
veszélyes.
11. Mudaka
2011. febr. 10. 15:47
Én gyakran használom. Viszont valahol egyszer megszerezték az adataimat. Egyszer csak jött egy sms, hogy spanyolországban fizettek vele. Az eljárás végén a bank visszaadta az összeget. Akkor mondták, hogy olyan kártyát használjak inkább internetes vásárláskor, amin nem tartok nagyobb összeget. Vagy csak akkor tegyek rá pénzt, ha neten akarok vásárolni vele. Érdemes odafigyelni.
2011. febr. 10. 15:47
Elvileg lophatnak adatot, történt ilyen is,de nem ez a jellemző.
2011. febr. 10. 15:46
Veszélyes, mert ellophatnak adatokat. Én egyszer csináltam ilyet decemberben de nem volt baj:-)
8. fmagdi78 (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2011. febr. 10. 15:45
Hát, én is fizettem már így játékpénzt vettem rajta, és ellopni nem lopták el, de nagyon sokára rakták be a játékba. Szóval még kár nem ért, de akár érhetett is volna.
2011. febr. 10. 15:45
Ha megbizható az oldal akkor nem lesz baj. Én évekig fizettem online játékot soha nem volt semmi gond. De tényleg meg kell nézni hogy hova adod meg az adataid.
2011. febr. 10. 15:43
Én fizettem már így eddig nem volt vele baj!
5. 9242a6388c (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2011. febr. 10. 15:43
Többször fizettem már igy.
2011. febr. 10. 15:42

Történhet csalás. Megbízható eladó weboldalán szabad csak bankkártyával fizetni.


Egyébként én évek óta fizetek így különböző oldalakon, és még nem történt semmi baj.

2011. febr. 10. 15:42
Én tuti nem fizetnék így!
2011. febr. 10. 15:41
Szerintem nincs vele semmi baj, én már többször éltem vele.
2011. febr. 10. 15:41

Sziasztok


Megint szeretném a segítségeteket kérni.Azt szeretném megkérdezni tőletek,hogy mi a véleményetek az interneten,bankkártyával történő fizetésekről?Legfőképpen arra lennék kíváncsi,hogy nem e történhet így valamilyen csalás,adatlopás?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat

Sziasztok:Farkas Kriszti(kisfüles)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook