Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Balkezesek ide! fórum

Balkezesek ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. máj. 5. 11:40

Balkezes vagyok, de én nem mondhatnám,hogy pl. az írásom csúnya....és hát mindent inkább balkézzel csinálok...

Érdekesség, hogy a balszemem jobb is, mint a jobb...

59. 5a071c9eeb (válaszként erre: 57. - Jobbkezes vendég)
2008. máj. 4. 01:04

Szia! Nekem is az a véleményem, mint az 58-as hozzászólás.Én kétkezes vagyok,csak a balkezes írásom csúnya, azzal is balról jobbra írok.Mindkét kezemet használom. Pl. ha a kenyér mellett jobbról van a kés, akkor jobb kézzel vágom, de ha balról, akkor bal kézzel vágom.Apám balkezes volt, anyám jobbkezes. Hagyni kell, tegyél elé papírt, rá középre ceruzát, aztán diktálj egy mondatot neki.De ne mondd, hogy vegye fel a ceruzát, mert ezzel már befolyásolod.Utána elvonod a figyelmét és leteszed valahova a ceruzát, de ezt feltünés nélkül.Csináld vele sokszor, mindig máshova téve, egyszercsak elkezdi a domináns kezével felvenni.A lényeg, hogy ne tudja, ne érezze, hogy mire megy ki a játék.

Nekem a kisebbik fiam közepesen, sőt eléggé diszlexsziás és diszgráfiás.Ráadásul régebben ez nem is volt téma. Saját módszerrel és egy csodálatos tanító néni segítségével, felhoztuk egy elfogadható szintre. Tavaly diplomázott kitünőre,műszaki informatikus mérnök!

Olvasd el: Ha a tudás nem elég... topikban a 15-ös hozzászólást, mert szerintem hasznos, ugyan másról szól, de meglátod honnan, hova lehet jutni.

Sok tanácsot tudok adni, mert akkor még internet nélkül szereztem be minden információt, sziszifuszi, kemény, idegörlő munka volt, de megérte.

2008. máj. 4. 00:01

Szia!


Én a helyedben a kezébe adnám a ceruzát nem szólnék bele, hogy melyik kezébe fogja, balba vagy a jobb-ba döntse el Ő saját maga, és rajzoltatnék, illetve írattatnék Vele egy pár sort és kiderülne, hogy melyik az igazi és nem erőltetném a másik kézre.


Én ballal csinálok mindent, de jobbal írok. Hát nem valami szépen. Annak idején engem is erőltettek, hogy a szépkezeddel írjál, meg is látszik.

2008. máj. 3. 23:10

Sziasztok!

Én jobbkezes vagyok ugyan, de nagyon remélem, hogy Ti, balkezesek, tudtok nekem tanácsotokkal segíteni!

Logopédus vagyok, és nemrég vizsgálatam egy negyedik osztályos, súlyosan diszlexiás és diszgráfiás kisfiút. Az édesanyja elmondása szerint 1. osztályos korában az iskola pszichológusa azt tanácsolta, hogy szoktassák át a bal kezére a kisfiút, mert szerinte bal dominanciájú, csak korábban át lett szoktatva. A család értetlenül állt a dolog előtt, de megcsinálták. Harmadik osztályban pedig egy másik iskolapszichológus azt mondta az anyának, hogy tévesen lett átszoktatva, mert teljesen jobb dominanciájú a gyermek!!! Most negyedik osztályban mit tegyünk??? A kisfiú ballal ír, borzasztóan csúnyán, lassan, nehézkesen és hibásan. MINDEN MÁST jobbkézzel csinál! Szívem szerint megtanítanám jobbal is írni (jobbal rajzol, színez!, csak írni nem tanult meg...). De nem tudom, milyen következmnye lehet az ilyen későn történő átszoktatásnak/visszaszoktatásnak...

Tudom, hogy ez teljesen ellentétes a Ti tapasztalatotokkal, példáitokkal, de a lényeg a lényeg: a nem-domináns kezére lett átszoktatva.

Kérdésem: van-e köztetek olyan balkezes, akit átszktattak jobbosnak, majd később vissza balosnak? Milyen volt?

Ti mit tanácsolnátok?

Ötleteiteket előre is köszönöm!

2008. márc. 31. 14:46

Sziasztok!

Én is balkezesnek születtem, de nagyim átszoktatott jobb kézre.A mai napig küzdök a diszleksziával, ja és a nyelvtanulással is.

55. Prügi
2008. febr. 26. 12:09

Sziasztok!

Én is balkezes vagyok, de ebből soha nem volt "hátrányom". Igaz, a szüleimet gyerekkoromban azzal riogatták, hogy majd speciális iskolába kell járatniuk e miatt, stb., de persze a suliban is minden rendben volt, mindent úgy csináltam, mint a többi gyerek, sőt nagyon szépen írtam és rajzoltam is. Anyuék pedig soha nem próbltak rászoktatni arra, hogy a "szép" kezemet használjam, ezzel csak összezavartak volna. Szerintem már kevésbé tulajdonítanak a balkezességnek akkora jelentőséget, mint régebben (akár az én gyerekkoromban), és ez így is van rendjén. Egy pillanatig nem aggódnék az miatt, ha majd a gyerekmen is észrevenném, hogy balkezes. Ettől ő még nem lenne rosszabb a többi gyereknél, szóval ha balkézzel ügyesebb, használja azt. :-)

2008. febr. 26. 11:45

sziasztok

Én nem, de a kisfiam balkezes, most nagy csoportos óvodás, sok problémánk volt családon belül,hogy a szép kezét kell használnia mire nagy nehezen (sok vita árán )leszálltak a gyerekről!most az oviban egyre többet dolgoznak és volt hogy nekem kellet figyelmeztetnem az óvonénit,hogy mért kezdi előről a fiam a munkákat(mert nem volt kezére)amiket így is nagyon szépen megcsinál!Néha előfordul ,hogy mind két kezét használja...

2008. febr. 6. 19:16

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok, én is balkezes vagyok. Régebben tudtam írni jobbal is, de nem gyakoroltam. Amúgy semmi rossz nincs abban, ha valaki balkezes. Régebben itt-ott "fogyatékosságnak", vagy hátránynak tartották, máshol zseni volt, aki bal kézzel írt(ugyanis állítólag a balkezesek a mindkét agyfélteküket használják így, illetve a szív felőli oldaluk is erősebb). Egyébként nagyon sok híres ember bal kezes: pl. Clinton, Shakespeare, és sok művész, író és tudós is.

2008. febr. 6. 16:00

Sziasztok!

Én mindent balkézzel csinálok, csak jobbal írok mert elsős koromban a tanító néni rávágott abalkezemre,ha észrevette hogy azzal fogom a ceruzát.Anyumnak is azt mondta hogy ne engedjen otthon se ballal írni.Mikor fociztam a labdát bal lábbal rugtam.

Örülök,hogy van balkezesek fóruma.Üdv. mindenkinek.

2007. dec. 26. 22:04
Hello balkezes vagyok én is,de jobbal is tudok írni nagyon szépen.
2007. dec. 26. 19:28
Balkezes vagyok. Mindent balkézzel csinálok. Jobbal "suta" vagyok.
2007. dec. 26. 16:58

Sziasztok!

Jómagam is balkezes vagyok, illetve az anyukám és az egyik lány unokatesómis!Szóval vagyunk egy páran a családban!Bár én írni ugyan bal kézzel írok, de dobni és ollóval vágni, a jobb kezemmel szoktam. Enni mindkét kézzel tudok, de jobban szeretek bal kézzel.Kipróbáltam ezt a szembecsukósdit, amely szerint is bal kezes vagyok, de egy pisztolyt a jobb kézbe fognám alapesetben. Szóval egyes dolgokat bal, másokat jobb kézzel csinálok, de amiket az ellenkező kezemmel is meg tudok tenni, de nem olyan jól és biztosan.

2007. dec. 16. 19:55

Én tudok egy jó dominancia vizsgálatot, amivel a látens balkezesség is megállapítható. Mivel a kezesség átszoktatható, de a szemek közül az eredeti marad a domináns, azt kell vizsgálni. Egy papírhengert (pl.papírtörlő gurigája)kell a gyerek kezébe nyomni, hogy kukkntson bele. A domináns szemével fog belenézni...

Én is így "buktam le". Csak nem papírhengerrel, hanem célbalövés közben:)) Nem értettem,miért nem találok sohasem! A tesóm vette észre, hogy azt a szemem hunyom be, amelyikhez a keresőt tartom:))))

2007. dec. 16. 16:09
Született és átszoktatott balkezes vagyok.
2007. dec. 16. 16:07
én is balos vagyok, de nálunk senki nem az, csak én
45. Suhi
2007. dec. 14. 20:00

Végülis arról szólt, hogy ha van egy gyereked, aki még mondjuk nem tud írni stb... hogy tudod eldönteni, hogy milyen kezes.

Pl.: Asztalra teszed a mobilod, megcsörgeted s megkéred hozza oda neked, s figyeled melyik kezével nyúl a telefonért. Vagy befested mindék kezének mutatóujját és megkéred csukott szemmel találja el az orrát, amelyik közelebb van, olyan kezes.

más most nem jut eszembe.

(de ha beírod a keresőbe, hogy balkezesek, akkor ott ha kérdezel biztos segít a Böbe)

44. spatifillum (válaszként erre: 43. - Suhi)
2007. dec. 14. 17:08
Suhi, leírnád dióhéjban a dominanciavizsgálat lényegét?:)
43. Suhi
2007. dec. 10. 12:29

Sziasztok!


Fekete bárány vagyok köztetek, mint jobbkezes, de azért írok ide, mert ismerősöm a Balkezesek Egyesületének az elnöke, és épp most hétvégén voltam egy rendezvényükön, s sok hasznos dolgot tudtam meg, többekközött volt szerencsém kipróbálni a jobb és balkezességem, kipróbáltam a balkezes ollót, belekukkantottam a különböző szakirodalomba. De hallhattam dominanciavizsgálatról is :)

Érdekes volt. :)

42. medvemama (válaszként erre: 19. - Nike)
2007. dec. 10. 12:27
Ez nálam is ez van kötni,varrni nem tudok utálom az aprólékos dolgokat!
41. medvemama (válaszként erre: 30. - Renate)
2007. dec. 10. 12:25
A memóriám az jó főleg az arc memóriám ,matekot sosem komáltam.
2007. dec. 10. 12:23
én is balkezes vagyok a 17 éves lányom és a kereszanyám is.
39. cicka1
2007. dec. 10. 12:21
Én is balkezes vagyok, és a két kisfiam közül is a nagyobb balkezes.
38. Kék
2007. nov. 27. 21:00
Én is balkezes vagyok,és nálunk a három gyerekből kettő szintén!Nekem nincs problémám ebből.
2007. nov. 20. 20:35

Érzelmi különbségen azt értem, hogy könnyebben megsértődtünk, visszahúzódóak voltunk társaságban.

Megkockáztatom:talán érzékenyebbek vagyunk?

2007. nov. 20. 20:31

Én kétbalkezes balkezes vagyok.Anyám vonalzóval ült mellettem annak idején, hogy a jobb kezem használjam. Aztán szólt neki a tanító, hogy ne erőltesse a dolgot.Technika órákon rendesen szenvedtem a szerszámokkal és a tűvel is. Nehezen ment nekem a "tükrös" varrás, a tanár meg ideges lett, amikor meglátta, hogy bal kézzel akarok varrni. A nagyobb ollókat csak felnőttként tanultam meg fogni.

A családban nincs egyáltalán balkezes, az osztálytársaim között 3 volt, ők fiúk voltak. Én úgy vettem észre, hogy inkább érzelmileg vehető észre különbség. A 3 fiú között volt jó matekos és rossz tanuló is, én magam matematikai "antitalentum" vagyok (sajnos), inkább zenei képességeim jellemzőek és a nyelvtanulás volt könnyebb számomra.

35. 70a5a27405 (válaszként erre: 17. - 0b099f6590)
2007. nov. 20. 19:13
Jól nyomod, csaj!!!
34. dorec
2007. nov. 18. 12:23
sziasztok, én is balkezes vagyok.
33. dzsetta (válaszként erre: 32. - Benita anyuka)
2007. nov. 18. 12:21
Ezzel én is egyetértek! Én is szeretek balkezesnek lenni! Így egy kicsit különbözünk az emberek nagyrészétől! :)))
2007. nov. 14. 11:24
sziasztok.én is balkezes vagyok és szerintem tök jó érzés.valahogy olyan különleges érzés:))
31. Renate
2007. nov. 14. 11:22

Valakinél olvastam, hogy a két kezét használja. Ez azért van mert van aki egy oldalúan jobb vagy bal kezes és van aki kétkezes, illetve rejtett jobb vagy bal kezes.


A másik, valóban nagy a tükörirási képességünk, próbáljátok ki. Illetve a két kézzel ellentétes irányba való írás is sok balkezesnek simán megy.

1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook