Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babysitterek ide! - Mivel kötitek le a gyerkőcöket? fórum

Babysitterek ide! - Mivel kötitek le a gyerkőcöket? (beszélgetős fórum)


7. judy47 (válaszként erre: 6. - Annaaa)
2009. okt. 1. 14:17
Szerencsés vagy,mert nekem el kellett késziteni a gyerek kajáját és mosni,vasalni is kellett.Igaz csecsemö volt.Születésétöl voltam vele,de sajnos visszamentek külföldre.1 évig voltam náluk.Elején tápszert kapott természetesen,majd jöttek a gyümölcsök,burgonya stb.És nagyon kellemes érzés volt,hogy imádja a kajádat amit készitettem neki.
2009. szept. 30. 20:30

Köszönöm a válaszokat!


Ma 4órát voltam náluk, és rájöttem, hogy nem olyan vészes a dolog..1-1 játékkal órákat képesek eltölteni...

Más feladatom (főzés, takarítás...) nem lesz, csak játszanom kell a fiúkkal! :)

Am. nagyon aranyosak...a babakonyhában azon versenyeztek ma, hogy ki főz nekem finomabbat... :D

2009. szept. 30. 13:36

Szia!

Nekem nagy tapasztalatom van-e téren.Mig te csinálod a feladatodat addig a 2 gyereket magadelé ülteted és énekeltek.Ha föznöd is kell belehet vonni öket.Pl.a nagy segit kidobni a tojáshéjt,a kicsi pedig neked segit.Ha nincs feladatod akkor mesélsz nekik,sétálni viszed öket.

Sok mindent ki lehet találni nekik.

1 1/2 éves pl. imádnak ujságot "olvasni"

Szeretik a szinesujságot,de vigyázni kell,hogy ne nyelje le!!!!!!!

Gyurmázás,festés,rajzolás stb.

2009. szept. 30. 09:48

Szia!


Igaz én egy kislányra vigyáztam, ráadásul minta gyerek volt, de rengeteg ötletem lenne (óvónő lévén).

Lehet szinezni, rajzolni, festeni, gyurmázni, hajtogatni, vágni, ragasztani stb. Csináljatok együtt fejdíszeket pl koronát, páncél sapkát, bohócsapkát stb. Ezekkel utána sokkal szívesebben játszanak, mert benne van a saját munkájuk. Rengeteg ötletem van, miket lehet velük "gyártani", ha érdekel szólj és írok néhányat.

De lehet velük szines tésztából karkötőt, nyakláncot fűzetni anyukájuknak.

Vagy csináljatok szintén kartonból bábokat és azzal is játszhattok. Csinálj nekik vagy csináljatok együtt olyan papírbábot, amit az ujjukra tudnak húzni és reptetni.

De vegyük a legegyszerűbb és legfejlesztőbb játékot: a labdát! Lehet kicsi, nagy, lehet ütni, rúgni, pattogtatni, gurítani egymásnak, maga körül, feldobni-elkapni stb. Rengeteg ötletem van erre is.

Énekelj és mesélj nekik, ha esetleg tudsz valami hangszeren játszani az nagy siket fog aratni pl. furulya. De csinálhattok is hangszereket és zenélhettek együtt is.


Ügyes légy és ne aggódj, a gyerekek a legjobb fej lények a világon!

2009. szept. 30. 09:41
Szia! Én egy 16 éves lány vagyok. Pár éve vigyáztam egy 3 éves kisfiúra heti 3 alkalommal. Tulajdonképpen nem volt nehéz dolgom, mert már az elején kiderült, hogy imád legózni. A maradék időben rajzoltunk az anyukájának vagy sétáltunk, fogócskáztunk, társasoztunk. Próbálj meg készségfejlesztő játékokat. Annak a szülő is örül és ha érdekes, akkor a gyerkőcöt is leköti. Remélem tudtam segíteni! Sok sikert!:)
2009. szept. 30. 09:37
jó erős spárgával :D
2009. szept. 30. 09:34

Sziasztok!


Ma fogok menni a 2. ismerkedős napra ahoz a családhoz, ahol babysitterkedni fogok!

Heti 1 alkalommal fogok 6 órán keresztül a gyerekekre vigyázni! (2 fiú: 4éves, 1,5 éves)

Érdekelne, hogy azok, akik hasonló korú gyerekekre vigyáznak, milyen "praktikákat" szoktak bevetni, amivel egy kis időre letudják kötni a gyerekeket!

Múlt alkalommal autópályáztunk a fiúkkal, meg az anyukájuk is mondta, hogy rengeteg játékuk van, amivel lehet játszani...

Egy darabig ellesznek a saját játékaikkal..de utána?

Ha tudtok kérlek adjatok tippeket, kezdő babysitterként nehéz lesz az első pár alkalom!

Kettesben nem lehet hagyni őket, mert a nagyobbik fiú ok nélkül veri a kicsit..szóval oda kell rájuk nagyon figyelni, végig velük kell lenni! (szerencsére más feladatom nem is lesz!)


Előre is köszönök minden hozzászólást!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook