Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos gyerekek anyukái, ti mivel kötitek le őket? fórum

15 hónapos gyerekek anyukái, ti mivel kötitek le őket? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Grepike (válaszként erre: 49. - Carmen23)
2009. aug. 1. 17:38

Szia!

Én is felvettelek... már írtam is!

Édesség? Inkább répa, alma, banán. Ha édesség, akkor is csak túrórudi, kinder tejszelet, joghurt, krémtúró.

Fogmosás? Játékból nagyon tetszik neki - magának düsöli a fogát, amikor megtalálja a fogkeféjét a játékai között. De ha én akarom megmosni neki fürdéskor, akkor nehezen viseli, de azért mostmár hagyja.

Bili? Párszor már hagytam bugyikában. Akkor általában összepisilte magát és nagyon sírt. Úgy gondolom, nekünk még nincs itt az ideje. De azért a bugyikát ráadom délelőtt.

Jaj, meg rájött, hogy zenél a bili, ha a popsitörlő kendővel megtörölgeti a bili alját. Úgyhogy mostmár el kell tennem a kendőket, hogy ne lopkodja ki a bilizenéhez :)

2009. aug. 1. 15:08

Felvettelek msnre, ott megbeszeljuk.

Meselj hogy vagytok? Eltunt mindenki?

Erdekelni pl hogy vagytok az edessegekkel.En igyekszem keveset adni, sosem azzal jutalmazni, a kinder pingvu nagyon jo. Ti mar mostok fogat ?Persze eloszor csak vizzel probalkozunk mi is, de szereti sikalni.

A bilihez oda odamegy de max a fejere huzza, ami addig jo, amig ures :)

48. Grepike (válaszként erre: 47. - Carmen23)
2009. júl. 30. 16:44

Megnéztem, priviben sem lehet ilyeneket írni :( De mindegy. Egyenlőre elvagyunk azzal amit a másik oldalon találtam

Azért köszi!

2009. júl. 29. 16:24
huha bocsanat.nem tudtam hogy valami rosszat mondtam. Grepike akkor privatban legkozelebb :)
46. Grepike (válaszként erre: 45. - Hoxa)
2009. júl. 29. 09:07
Igenis, értettük! Bocsánat! :)
45. Hoxa
2009. júl. 29. 09:02
Javaslom a szabályzatunk áttanulmányozását... a szabályellenes hozzászólásokat töröltem.
44. Carmen23 (válaszként erre: 42. - Grepike)
2009. júl. 28. 14:39

:) hat elsore vegulis nem tragedia, sot szep eredmeny :-)

Emlekszem nekunk sem ment elsore, tobbszor bekapcsoltam neki, neha amellett hogy jatszott, aztan lassan leult nezni, de most is elofordul ,hogy jarkal, inkabb jatszana. Nala sem mindig jon be, de estenkent szereti nagyon, lefekves elott. Az meg a mask ,hogy vannak kifejezett reszek amiket szeret, ahol a gyerekek enekelnek, az allatok csinalnak kulonbozo dolgokat. De pl ahol altato zene van, meg szinek forognak, az nem erdekli

43. Carmen23 (válaszként erre: 41. - Tinaanya)
2009. júl. 28. 14:36
Igen, mar 7 eve, igen tobb szempontbol is jo, de ennek is vannak hatranyai, peldaul az emberek elegge eloiteletesek a kulfoldiekkel, bar hol nem, otthon is ez van
2009. júl. 28. 10:24
az előbb kipróbáltam a baby einsteint a lányommal. Egy perc, huszonhét másodpercig nézte... aztán felkelt és járta a saját útját.
41. tinaanya (válaszként erre: 39. - Carmen23)
2009. júl. 27. 23:27
még nem döntöttük el.valoszinü montenegroba.ti biztos szép helyen vagytok.még soha nem jártam arra.ezek szerint kint laktok olaszba?szerencsés vagy.
40. e773b192c8 (válaszként erre: 37. - Carmen23)
2009. júl. 27. 16:19
Nem sajna a Youtube-on én is csak angolul találtam meg. De kb. 3-5 rész lehet fent csak.
39. Carmen23 (válaszként erre: 35. - Tinaanya)
2009. júl. 27. 16:07
Hat igen tenyleg sokat szamit a viz.Tegnap elvittem, par orara, es annyira kifaradt.Na meg rengeteg jatek van kicsiknek, otthon nem tudom, nagyon regen voltam a Balcsin, biztos van ott is, jatekok a homokban, ugraloasztal, barbie var ilyesmik. Ott orakig elvan, vegre valahol nelkulem :) na meg mezitlab a homokban, azt elvezi nagyon :)Ti merre mentek ? EN Velence utan vagyok 50 kmre, elegge eszakon, nem is olyan szep a tenger, mint delebbre, de igy is jo.
38. Carmen23 (válaszként erre: 32. - Grepike)
2009. júl. 27. 15:58

Hat en sehogy sem vettem ra, meg mikor kisebb volt, bekapcsoltam neha, persze nem sokaig, hogy halljonegy kis zenet, tudod ,hogy a piciket nagyon erdekli, gondolom a szinek miatt is. De figyeltem ,hogy sose legyen sokat elotte.

Meset olvasni nem tudok meg neki, mert neigen erdekli, lapozgatja, szaggatja a konyvet, ezert sokszor reklamujsagot adok neki, de az sem mindig koti le.Megint csak ismetlem a baby einsteinert odavan :)Lekoti mert kulnobozo gyerekek vannak benne, a karacsonyit kulonosen szereti, mert enekelnek sokat, kutyak vanna benne amit nagyon szeret.Probald ki

37. Carmen23 (válaszként erre: 31. - E773b192c8)
2009. júl. 27. 15:55
De gondolom magyarul van meg, nekem is meg kene szereznem, mert nekunk angolul es spanyolul van meg, es neha azt veszem eszre mhogy probalja ismetelni az allatneveket, csak az a baj, hogy angolul hallja, es mar igy is sok nyelvvel talalkozik. Nagyon jo musor piciknek, meg jobb mint a mesek szerintem, mert fejleszto, egeszen 4-5 eves korig.
36. Carmen23 (válaszként erre: 30. - Grepike)
2009. júl. 27. 15:53
Hat tenyleg nagyon ugyes vagy, gratulalok, ilyen kis kulonseggel 2 kicsi is :)Erdekes, sosem ertettem azokat a csaladtagokat, akiknek megvan a lehetosegm hogy a kozelben legyenek, segitsenek, megha csak a tarsasagukkal is, de nem erdekli oket. Az en szuleim ugy jonnenek mindig, segitenenek, de tobb okbol sem lehetseges surun, pedig en elegge rosszul viselem az egyedulletet .Neha jo, sot ha az anyosrol van szo kimondottan fontos :) inkabb egyedul mintsem vele, igaz hogy csak segitene, de jobol is megart ugye a sok..
35. tinaanya (válaszként erre: 29. - Carmen23)
2009. júl. 27. 10:18
irigyellek benneteket.ti bár vizközelben vagytok.jo nektek.mi csak a medencében tudunk felfrissülni.de a semmitől az is többet ér.még két hét és mi is megyünk a tengerre.jo pancsizást nektek.
2009. júl. 26. 22:27
Jah persze.. ezt a dolgot én is ismerem. Csak nem TV-t kapcsoltam, hanem játékaival tettem körbe. (a fisher price tanuló kutyust nagyon szereti!- aki nem ismeri:énekel, mondókázik, színeket mondja, testrészeket mondd. De most, hogy már jár (lassan egy éve) nem marad a rácsok között.
33. e773b192c8 (válaszként erre: 32. - Grepike)
2009. júl. 26. 16:50

Én sajna az elfoglaltságom miatt kisebb kora óta így csináltam: beraktam a kiságyba bekapcsoltam a tv-t neki és nézte. Eleinte nem tettszett neki a dolod, de rájött hogy úgy sem tud mit csinálni, és megtanulta elfoglalni magát míg nem érek rá.

A mese könyveket még nem próbáltam, mert a reklám újságokat még szaggatja, így inkább nem adtam még a kezébe. :DD

2009. júl. 26. 16:28
Az én leánykámat egy pillanatra nem tudom leültetni a tv elé. Minden más sokkal jobban érdekli. Ti hogy vettétek rá, hogy tv-t nézzen? Meseolvasás közben sem marad nyugton, csak egy fél percig. Inkább lapozgatná a könyvet, a képeket nézegetné. Mi a trükk? Hogy marad nyugton??? :)
31. e773b192c8 (válaszként erre: 28. - Carmen23)
2009. júl. 26. 15:39
Tényleg jó ez a baby einstein Hannám nevetve nézi, ami nagy szó mert ő csak a klippes zenecsatornákért és a reklámokért van oda :DD
30. Grepike (válaszként erre: 27. - Carmen23)
2009. júl. 25. 16:27

Szia!

Sára baba 8 hónapos korig szopizott. Lett volna még tejcsi, csak a dokibá azt mondta, hogy a terhesség miatt inkább hagyjam abba.

Egyébként nincs sok baj velük. Ha Sára együtt működik velem, akkor egész nyugisak a napjaink. Maja az a csecsemő, akiről minden anya álmodik: eszik, alszik.

Nekem anyósom itt lakik velünk egy házban, mégsem segít soha semmiben. Most, kb 2 hónapja tudom Sárát is anyukámra bízni. Tehát külföld vagy itthon, nálunk tök mindegy, nincs segítségem - férjemen kívül.

29. Carmen23 (válaszként erre: 25. - Tinaanya)
2009. júl. 25. 15:19
Rosszul viseljuk, megy a klima mindig, meg surun viszem a tengerparta, azt nagyon szereti, ugy elvan a homokba, csak vigyazni kell azzal is, mert esik -kel, eleg rossz ha telemegy homokkal mindene _) hetekig sikalom utanna.
28. Carmen23 (válaszként erre: 25. - Tinaanya)
2009. júl. 25. 15:18

Megprobalom a meset, lekoti a teve nagyon, foleg a zeneadok :) Mint irtam az elejen a baby einsteint nezzuk,nem tudom ismeros e otthon, en az internetrol toltottem le , tobb resze is van.

Zenes, fejleszto, allatokkal ismertet meg a kicsiket, szinekkel, tenyleg nagyon jo,.

Na azt imadja, regen nezte nelkulem ,volt egy kis szabadidom, de mostanaban valami nagyon elromlott, mert ha nem nezem vele, jon utannam es hiszti.

27. Carmen23 (válaszként erre: 24. - Grepike)
2009. júl. 25. 15:15

Szia,


akkor eleg kis kulonbseg van a ketto pici kozott :)minden elismeresem komolyan, en sokat kinlodtam, talan azert is mert kulfoldon elunk, semmi segitsegem nem volt, most sincs sok...nem csak az, hanem az elso honapok ugye eleg nehezek, foleg ha az ember kulfoldon van, alig volt vlami tarsasagom, nehez volt.Nem tudom az en kislanyom hogy viselne egy kistestvert, bar elegge szereti a gyerekek tarsasagat.Igen pontosan a formas jatekokkal o is ezt csinalja, van egy vizilo, a hatan vannak a formak, de egyszeruen bedobja a szajan, ha nem sikerul neki rendesen :)Jobb figylemen kivul hagyni a hisztit azt mondjak, mert ha sok a tiltas, meg nehezebben szokik le rolla,. Az elso kislanyodat meddig szoptattad?

26. Carmen23 (válaszként erre: 23. - Ce91523917)
2009. júl. 25. 15:10

Szep resz. :)Nem tudom pontosan melyik az az utca, nagymamamek laktak ott, a viztorony felem, tudod a banyato kozeleben.

Gratulalok, a 2 kicsihez, lehet hogy gyenge vagyok, de engem egy nagyon leterhel :)

25. tinaanya (válaszként erre: 22. - Carmen23)
2009. júl. 25. 11:41
szia.hát igen az enyémre is rájön néha ilyen idöszak.engem is mindehová követ és ott játszik ahol vagyok.a házbol viszont ki se tehetem a lábam nélküle,ha észreveszi addíg ordít,míg be nem jővök.ajánlom a mesét,a nagyon vadon kettö nagyon jo,tele kis állatokkal.szerintem tetszeni fog neki.az elsö alkalommal te is ülj le vele nézni,másodszor már nem fogja ígényelni.nekem bevált.egy próbát megér.ti hogy viselitek a meleget?
2009. júl. 24. 21:07

Sziasztok!

Az én nagyobbik lányom, Sára, most lesz 18 hónapos. Nemrég született meg a kistestvére, Maja. Ezidáig nem volt semmi baj Sárával, de a héten felütötte a fejét a testvérféltékenység.

Eddig Sára nagyon el tudott lenni egyedül. Leült a játékai közé, pakolászta, rámolta őket. Együtt végeztük a házimunkát: segített ki és bepakolni a mosogatógépet. Segített szétválogatni a mosni valót (világos/sötét, itt mondogattam neki a színeket, de ez még nem nagyon megy). A porszívót azt nem szereti - szerintem az orrszívás miatt. A Lego Duplo a kedvenc játék. Mindig fogja az újjam és mondja: "épí", építek valamit és ő szétszedi. Néhány napja, hogy sikerül neki is összeilleszteni. A formabedobó játékkal nem foglalkozunk, mert mindig "csal". Kinyitja a tetejét és a nagy lyukon dobál be minden formát :) (apja szerint kreatív: megoldja a problémát gyorsan! :)

Mióta féltékeny, sokat hisztizik. Olyankor szó szerint eldobja magát, toporzékol. Semmi nem jó neki! Tegnap találtam ki, hogy azt mondom neki, hogy két lehetősége van: vagy ottmarad és hisztizik tovább, vagy abbahagyja és játszhatunk valamit... úgy néz ki, ez - eddig - bevált!

23. ce91523917 (válaszként erre: 12. - Carmen23)
2009. júl. 24. 21:02
Szia, igen ketten vannak. Vivien 3 éves lesz most 3-án, a Gergő most 14hós. Öreghegyen lakunk, Poprádi utca. Te merre laksz/laktál?
22. Carmen23 (válaszként erre: 17. - Tinaanya)
2009. júl. 24. 18:10

Szia.

Hat en sem panaszkodhatok nagyon , o is elvan, bar az utobbi idoben lett kicsit idegesito. :)

mindenhova szalad utannam, regen eljatszott egyedul a szobaban, az utobbi idoben viszont ha kimegyek, mar jon is, kovet..Meset meg nem probaltam,

21. e773b192c8 (válaszként erre: 19. - Carmen23)
2009. júl. 24. 17:54
jut eszembe a minap futottam bele egy új fórumba, az a címe hogy "védőnő vagyok segíthetek?" kérdezz tőle bátran talán tud segíteni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook