Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1614. Sziszkusz (válaszként erre: 1612. - Nixi86)
2022. szept. 24. 09:06

Én vettem


Babának pelenkát

Pelenkabugyit

Nagy betétet

Nedves törlőt

Popsitörlőt

Eldobható pelenkázó alátétet

Sudocremet

Lanolin kenőcsöt

Melltartó betétet

Intim mosót

Fertőtlenítő kendőt

Sensitive mosószert, öblítőt

1613. Sziszkusz (válaszként erre: 1611. - Kyara84)
2022. szept. 24. 09:03
Ha te is a nagy részét ott veszed inkább rendelj online, mert elég nagy csomag jön össze még akkor is ha csak a legfontosabbakat veszed.. legalábbis én jó nagy szatyor cuccal távoztam. Bár mi vettünk baba mosószert meg öblítőt is pluszba.
1612. Nixi86 (válaszként erre: 1611. - Kyara84)
2022. szept. 24. 08:42

Nemsokára jönnek a glamour napok, ha belefér azt lehet érdemes megvárni 😉

Miket kell amúgy venni dm-ben? Nekem még messze van a szülős cuccok pakolása (18+6) csak kíváncsi lettem ahogy írjátok h mennyi minden kell onnan 😊

1611. Kyara84 (válaszként erre: 1609. - Sziszkusz)
2022. szept. 24. 07:31
Teljesen jól tetted 😊😉, én a DM app-ban már összegyűjtöttem mik kellenek 😁 amíg eszembe van hogy ne ott kelljen gondolkodnom ha ott leszek. Csak persze a férjem mikor máskor fázna meg ha nem most pont a hétvége előtt egyedül meg nincs nagy kedvem neki indulni így az is lehet online megrendelem őket 😊.
1610. zajax90 (válaszként erre: 1609. - Sziszkusz)
2022. szept. 23. 21:01
Szerintem nem baj,hogy bepakoltál már,elfér ott valahol az a táska 😊.Valóban jobb,mint kapkodni a végén.
1609. Sziszkusz
2022. szept. 23. 18:19
Na, én bepánikoltam, szóval elmentem felvásárolni a Dmet és bepakoltam a bőröndöt meg a szülőszobás táskát. Egy-két apróság még hiányzik, de ha s.o.s. menni kell ezekkel már el vagyok én is meg a gyerek is. 30. hét.. lehet elsiettem, de jobb előbb, mint utóbb..
1608. b24e024c70 (válaszként erre: 1606. - Zsofili)
2022. szept. 23. 15:27
Vmilyen Rita,anyukám vitt neki utána egy bazi nagy ajándékcsomagot szóval nem tudom a teljes nevét. De nem választott volt, csak beindult a szülés és ő jött reggelre,de egy halál tapasztalt nőci👍
1607. zajax90 (válaszként erre: 1601. - Venom0513)
2022. szept. 23. 08:38
Nekem a barátnőm használt,de neki anatómiai okokból kellett (befelé fordult a mellbimbója).Én nem használnék,mert egyrészt hozzá fog szokni a mell a szoptatáshoz és nem is biztos,hogy olyan nagyon fájni fog (én is féltem ettől,de annyira nem volt vészes),másrészt meg ott lesz még egy dolog,amit utána mindig cipelni kell magaddal,fertőtleníteni,ha megszokja a baba,lehet,hogy csak így fog tudni szopizni.Szerintem nem ér meg ennyit,hogy utána hónapokig kelljen vele szórakozni,ha amúgy nincs probléma a mellbimbód alakjával és a baba is szépen tud szopizni.Én is a krémet javaslom,sokat segít az elején,később meg már meg sem érzed szinte a szoptatást 😊.
1606. Zsofili (válaszként erre: 1604. - B24e024c70)
2022. szept. 23. 07:51
Melyik szülésznőnél szültél?
1605. b24e024c70 (válaszként erre: 1601. - Venom0513)
2022. szept. 22. 19:49
Az elejèn fáj,amikor a tejcsatornák elkezdenek bejárodni,az pár nap akkor tényleg fáj és feszül de utána ha jól szopik akkor nem fájhat elvileg. Nekem mondjuk néha jól megrángatja meg baromi erősen szopik,de minden baba más. Meg elvileg 5 féle csoportbs sorolják a babákat stílus szerint,hogyan szopiznak. Blanka a mohó😄 minden felszipákol és mindig büfög röffög utána szegénykém.
1604. b24e024c70 (válaszként erre: 1603. - Zsofili)
2022. szept. 22. 19:46
Igen,de volt ott akinek meg nem. Meg miután megszültél ott is hagytak minket órakat fenn, többieket meg levitték🤷‍♀️ mondom szülésznőn múlik szerintem.
1603. Zsofili (válaszként erre: 1599. - B24e024c70)
2022. szept. 22. 16:56

A szuloszobara engedték be egyszerre a 2 látogatót?

Huu ez biztató 😊

1602. HDiana90 (válaszként erre: 1601. - Venom0513)
2022. szept. 22. 16:50
Krém legyen. A műanyagot egyébként használtam mert nem fordult ki eléggé a mellbimbóm és a baba nem tudta bekapni, de nem hiszem, hogy a fájdalom esetén segít, a krém viszont igen.
1601. Venom0513
2022. szept. 22. 16:42

Sziasztok,


Használ valaki szoptatásnál bimbó védőt? Én félek a nagy fájdalomtól és hogy nem fogom bírni.

1600. Kyara84 (válaszként erre: 1597. - Sziszkusz)
2022. szept. 22. 16:11
Elvileg itt nálunk adják a hálóinget nem tudom még hogy alá veszek e szoptatós melltartót, de ezen a kérdésen már én is elgondolkodtam. Otthon már más lesz ott úgy se lát senki tuti nem leszek melltartóban csak esetleg olyan felsőben ami kényelmes és bele tudom majd tenni.
1599. b24e024c70 (válaszként erre: 1589. - Zsofili)
2022. szept. 22. 16:00
Ásványvíz és keksz😀 nem tudom engedik e, de vittem mondjuk kihánytam😂 de ez olyan, mint az apás szett, megvettük erre mondták,áh nem kell. Szerintem szülésznő válogatja. Nekem egyszerre beengedték férjem meg anyukám is,pedig elvileg egy látogató lehet.🤷‍♀️
1598. zajax90 (válaszként erre: 1597. - Sziszkusz)
2022. szept. 22. 11:10
Én először nem használtam bent,mert nem volt rá szükség,de azért viszek,hátha.Most nem szoptatós halóinget fogok vinni szerintem,hanem sima pántosat,aminek háromszög alakú a mell része,amit könnyű félrehúzni a szoptatásnál,nem kell gombolgatni és abba be tudom ragasztani a mell részhez a betétet,ha kell.Itthon én mindig szoptatós felsőt szoktam hordani,nem melltartót,abba meg simán be lehet tenni.
1597. Sziszkusz
2022. szept. 22. 10:03
Lehet buta kérdés, de a kórházban a melltartó betétet hogy ragasztjátok be? Folyamatosan hordotok szoptatós melltartót, ami megtartja a hálóing alatt? De akkor szoptatásnál mindkét réteget kapcsolgatni kell? Vagy a hálóingre ragasztjátok? Én nem akartam egész idő alatt melltartóban lenni, de most ezen elgondolkodtam emiatt.
1596. zajax90 (válaszként erre: 1594. - Kyara84)
2022. szept. 22. 09:14

Én nagyon szeretek festeni 😊.Nálunk kicsit nehezebb volt,mert sok maszkoló szalagot használtam a minták miatt és folyton feltépte gipszkartonig a falat bizonyos helyeken (szerintem az alapozás volt rossz,mi építtettük a házat,eddig csak egy sima fehér festés volt a szobában és a kisfiam szobájánál is ugyanez volt.Meg amúgy is több helyen nem lett olyan szép a festés).De most előre számítottam erre,úgyhogy rögtön ki tudtam javítani.Ha nem nagyon akartok mintát festeni,amit ragasztgatni kell,szerintem nem lehet gond 😊.

Nekem a Duluxok jöttek be színvilágra,bár most átvert az egyik palettájuk,kicsit pasztelesebb színekre számítottam.De az összkép tetszik 😊😊.

Oh,tényleg,Glamour napok lesznek hamarosan 😏.Lehet,hogy majd veszek én is újságot.Régen mindig mentem,de mióta itthon vagyok,folyton elfelejtem ezeket 😅.

1595. zajax90 (válaszként erre: 1584. - Kyara84)
2022. szept. 22. 09:01

Én ilyen vékonyabb eldobható bugyit vettem most is,mellé meg pluszban vastag betétet.Én otthon is ezt szeretném majd hordani az első napokban a jobb szellőzés miatt.A gátmetszés miatt jó volt,nyár is volt,jobb,hogy tudott minden szellőzni rendesen.A bugyit és a betétet is a Brendonban vettem.

A gátmasszázs olaj nekem semmit nem ért,csak bimbóvédő krémet viszek,meg esetleg melltartó betétet,bár múltkor nem volt rá szükségem,de sosem lehet tudni.

A wc takaró fólia hasznos,meg a nedves wc papír is mindenképp jó.Én most papírtörlőt,meg egy szivacsot is fogok vinni,hogy tudjak mosogatni,mert nincs mindig elég evőeszköz és pohár.Meg lehet,hogy hozatok majd be kaját a férjemmel 😅.Az itteni koszt nem túl szoptatás barát 😅.

1594. Kyara84 (válaszként erre: 1592. - Zajax90)
2022. szept. 22. 08:56
Sose festettem még 😀 de már én is gondolkodtam hogy neki állok bár még a festéket is meg kell venni ahhoz meg várom a glamour napokat 😁. Polifarbe platinum brazil menta, szürke kombót néztem ki plusz fehér. Nincs javítani való a falon tulképp csak festeni kell kb.
1593. Kyara84 (válaszként erre: 1591. - Zsofili)
2022. szept. 22. 08:53
Jajj ez elég ijesztő valóban. Én csak a 2022ben születendő babák csoportba vagyok csak. De remélem nálunk rendben lesz minden és időben bújik ki amikor kell neki.🙏🙏
1592. zajax90 (válaszként erre: 1580. - Zsofili)
2022. szept. 22. 08:49

Mi most vagyunk a 26. héten,szeptember elején lett meg a festés,mert én csináltam és minél előbb be akartam fejezni,amíg még kényelmes.A kiságy nálunk adott volt,azt most vittük át a hétvégén,a kisfiam új ágyát tegnap raktuk össze,így ő mostantól majd visszamegy a saját szobájába a húgiéból.A szekrény hiányzik még,tegnap rendelte meg a férjem,az november körül jön majd.Aztán már csak a dekor cuccokat kell feltenni.Lesz még szoptatós fotelem is,de azt is csak át kell majd vinni a másik szobából.

Én már kimostam a ruhák nagy részét,csak a 86-os méret van vissza.Addig bezsákoztam,hogy ne porosodjanak.Sajna a hideg időben katasztrófa nálunk a teregetés,nincs helyem,így ezt muszáj volt előre megcsinálni még a jó időben.

A kórházi cuccokból csak 1-2 dolgot vettem meg eddig,mert pont rendeltem a Brendonból,meg a dm-ből,mi is nehezen jutunk el ilyen helyekre 😅😅.A többit majd a 30.-32. hét körül kezdem átgondolni,majd előveszem a régi listámat és annak a felét viszem magammal 🤣🤣.Én azt szeretném,hogy a 36.-38. hétig legyen meg minden összepakolva.

1591. Zsofili (válaszként erre: 1590. - Kyara84)
2022. szept. 22. 08:20
Facebookon van egy novemberi babás csoport Sziszkusszal ott vagyunk tagok, és már 2 baba megszületett, a 3. Kismamának szivárog a magzatvíz és már csak napok kérdése és megszületik a babája, a 4. Meg visszatartáson van. Elég ijesztő volt ezt kb 1.5 nap alatt olvasni.
1590. Kyara84 (válaszként erre: 1587. - Zsofili)
2022. szept. 22. 07:38
Sorra indulnak be???? Ez mit jelent?😱😱 hamarabb születnek? Nekem azt mondták a fiúk lustábbak. Azért ne jöjjön annyival hamarabb még kell hogy nőjön fejlődjön.
1589. Zsofili (válaszként erre: 1585. - B24e024c70)
2022. szept. 22. 06:28
Engedték vajúdás alatt a csipegetést? Mit vittél be?
1588. Zsofili (válaszként erre: 1583. - Kyara84)
2022. szept. 22. 06:27
Ugyan így vagyok én is. Kb ülök a teendők kupacának legtetején. Én is elkezdtem a nagy, takarítást, de még csak a konyhával végeztem és messze van még mire körbe érek a házban. :/
1587. Zsofili (válaszként erre: 1581. - Sziszkusz)
2022. szept. 22. 06:25

Főleg, hogy most sorra indulnak meg a novemberi babák, ez most jobban bepánikoltatott engem is.

Így fodrász után én is útba veszem ma a dm-et.

1586. b24e024c70 (válaszként erre: 1584. - Kyara84)
2022. szept. 21. 18:12
Vannak eldobható bugyik én azt is mondjuk brendonban néztem és abba külön betét,meg ilyen gáthűtő valami párna na arra nem jöttem rá hogy tudom megtörni🤣 pedig jó lett volna. Nekem nem sebes a bimbóm,de az elején fáj amíg a csatornák bejárodnak a mellbe szóval érdemes lehet szívni/masszírozni. Sokan később használnak csak mellszivot vagy egyáltalán nem,nekem bevált mert miután a mindig éhes lányom megevett már azt hiszem mindent🤣 akkor még mindig tudok szívni,meg persze serkenti a termelődést is a teljes kiürítést. Engem mondjuk megnyugtat hogy ilyen 120ml kis dobozok sorakozak a mélyhűtőben és tudom hogy ottvannak ha valahova menni kell,van tejmelegítőnk és el tudom vinni üvegben. Egyébként a lefejt anyatej szobahőmérsékleten is álltíólag 4-6órát el áll nyilván nem 40 fokban.
1585. b24e024c70 (válaszként erre: 1584. - Kyara84)
2022. szept. 21. 18:05
Én mindent a brendonban vettem kivéve a pelenkát az dmes volt,de nekünk nem vált be. Wc ülőke védòt én égen földön kerestem,de nem kaptam. Viszont most rendeltem notinoról másfajta ilyen tejpárnát,mert ömlik a tej a mellemből főként éjjel,elsőre vacak volt meg el is fogyott,most ez nagyon jó. Én sportmelltartóba teszem,mert ezek a szoptatos melltartok nekem nem jöttek be. De én is az utolsó 2 hétben pakoltam össze. Vigyetek kényelmes kispárnát,mert mindenképpen fájni fog a gát ha van metszés ha nincs. Illetve nálunk ami tök jó volt hogy vittem,pohár,evőeszköz,2db papucs,ásványíz meg nasi amikor vajoldás van meg utána,nekem jól jött. Nekem 3 nap alatt indult be a tejem, szóval se szoptatos hálóinget nem használtam és azóta se , se a melltartokat. Házassági másolatot / apasági nyilatkozatot szoktak még kérni.+ wc papír kb legfontosabb meg betét a vérzésre!!! Dupla törölköző!
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook