Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1704. Nixi86 (válaszként erre: 1701. - Mandarin90)
2022. okt. 15. 19:41

Gratulálok!!

Annyi helyen hallok ilyet h a köldökzsinor rátekeredik a baba nyakára, és mindig az jut eszembe h de ezt hogy nem látják ultrahangon? Olyan félelmetes h ilyenkor természetes útnál mik történhetnek… 😕

1703. b24e024c70 (válaszként erre: 1701. - Mandarin90)
2022. okt. 15. 18:34
Gratula 🌷
1702. Kyara84 (válaszként erre: 1701. - Mandarin90)
2022. okt. 15. 16:57
Gratulálok jó egészséget, regenerálódását.
2022. okt. 15. 16:11

Sziasztok!


Nagy nehezen, oktober 12-en megszületett a pici fiunk :)


Több idöpontom is volt szülésre, szeptember vege es oktober eleje. De ugy nezett ki, hogy inkabb bent maradna meg. Mivel kezdett igencsak nagy lenni a buksija, kedden bementünk a korhazba, hogy beinditsak a szülest. Nemhogy fajasom, de meg joslok sem voltak egesz ido alatt. Kedden kaptam egy hormoncsikot, ami elvileg par ora utan beinditana, de semmit nem reagalt a szervezetem. Ket valasztasi lehetosegem volt, vagy varok ket napot otthon, es ujra megprobaljak beinditani, vagy csaszar.

Nagyon varni mar nem akartam, mert feltem a nagy fejetol 🙈

Ugyhogy csaszart valasztottam, pont raert a foorvos, ugyhogy rögtön mütöttek is. Közben kiderült, hogy 3x volt ratekeredve a nyakara a köldökzsinor, a maradek meg annyira rövid volt, hogy termeszetes uton nem tudott volna megszületni. Ugyhogy a leheto legjobb döntest sikerült meghozni :)

A regeneracio biztos eltart meg egy ideig, de mar egesz fittnek erzem magam, ugyhogy ma haza is engedtek minket a korhazbol 🥰

1700. b24e024c70 (válaszként erre: 1696. - Kyara84)
2022. okt. 15. 09:33
Igen nekem is szépen megerősödött most meg rotty😂 sötét a hajam ráadás , már nèzem a plussz vitamint meg mit ehetnék hogy jobb legyen🤷‍♀️ Igen a vérzésbe bizom én is hogy akkor esélyes, így kb 2% esély.
1699. b24e024c70 (válaszként erre: 1697. - Zajax90)
2022. okt. 15. 09:31
Szerintem egyébként mindenképpen második gyerek kihívás. Ha kicsi a korkülönbség azért, ha már érti akkor vajon féltékeny lesz e a nagy. Hogy fogod kilogisztikázni pl a vásárlást. Nekem az megy a legnehezebben elmenni babakocsival, pedig 3 lépcsőn kell felvinni csak egyszerűen úgy érzem bénázok a babakocsival szóval a séta vásárlás kombinàció nem annyira működik. Meg akkor utána hogy cipelem fel. Férjemmel megyünk így hármasban. Várom a kengurus időt amikor biztonsággal beletudom pakolni és szabad a kezem majd. Meg Blanka gyülőli a kocsis üléseket nekem mindig ordít hiába halad a kocsi, nem alszik be 🤷‍♀️😅 sapkákkal van még így
1698. b24e024c70 (válaszként erre: 1697. - Zajax90)
2022. okt. 15. 09:25
Azzal nyugtattam magam most, hogy azért mások is megbirkoztak a kis korkülönbséggel akkor nekem is menne. Érdekes nekem az első két hétben voltak ilyen síros napjaim, ilyen nebánts virág hangulatban voltam, rokonság picit gyorsan akart jönni és akkor fakadtam ki a férjemnek, de inkàbb pityeregtem mert nem tudtam a szoptatást komfortosan hogyan oldjam meg, ha csak 4 en ülnek ott, hiába másik szoba ott várják hogy visszavigyem a gyereket, fusztrált. Tegnap 😂 anyukám kocsiját próbáltuk bebikázni, közben szoptattam nyomtam 1500 ön a gázpedált , és úgyis ment. 🤷‍♀️😂 persze le volt takarva pelussal Blanka, meg nem akarom kitenni magunkat ilyennek, csak amennyire pl paráztam ettől meg diszkomfort érzés volt most már annyira nem. Nekem elég fura testileg, szexálisan férjem azt mondta semmi változást nem érez, nem fájt egyáltalán elsőnél most 6 hét után, kb 4 hétig véreztem szülés után és nem kellett sikosító, pedig elvileg az is hormonálisan ilyenkor nem teljesen úgy működik mint előtte. Annyit érzek hogyha pisilek akkor feszül lenn, biztos második terhessègnèl is feszülni fog a gátam, talán pont te írtad Zajax hogy fájt a gátad egy ideje már. Meg tegnap bepisiltem nevetés közben😂😂 de nagyon nevettem szóval intimtornázok mert azért biztos nem árt.
1697. zajax90 (válaszként erre: 1695. - B24e024c70)
2022. okt. 15. 08:13

Én is leginkább attól parázok,hogy hogy fogok bírni 2 picivel,pedig ugye nekem már 2,5 lesz,mire jön a hugi,ő már azért önállóbb.De még így is tartok picit a helyzettől.

Nekem olyan 3 hónap kellett szülés után is,hogy rendeződjenek a hormonok,a hajam nekem is hullott,de elmúlt pár hét alatt ez,nem is lett kevesebb utána sem,vagyis én nem nagyon látom a különbséget.Meg a hangulatingadozások is akkor múltak el.

1696. Kyara84 (válaszként erre: 1695. - B24e024c70)
2022. okt. 15. 04:58

Igen sajnos a hajhullástól én is rettegek. Ha tehetném maradhatna így ahogy van, nekem ez a terhesség csak pozitív dolgot adott: erősebb lett a hajam, szebb a körmöm nem törik le, nincs 1db pattanásom sem, szebb a bőröm. 🥰.

Egyébként teljesen meg tudom azért érteni a parádat hogy vajon nem e vagy megint terhes , de nyugi így vagy úgy biztos kiderül 😁 bár még a vérzés szerintem nem jön vissza ami a tuti-t jelentené.

1695. b24e024c70 (válaszként erre: 1692. - Kyara84)
2022. okt. 14. 23:13
Egyébként megértem hogy nálatok,akik többet vártak biztos jobban veszik ezt az akadályt,nekünk második hónapban összejött és full megszenvedtem az egész folyamatot, jó fájdalaim vagy hízás nem volt, nem vagy stríás vagy depis sem, de iszonyat kivéreztem szülés közben is, most csomókban hullik a hajam , hiába szedem a vasat. Persze mondják ilyenkor ez megszokott, de elég ijesztő mindenesetre. Pedig szedem a terhesvitamint tovább mellette meg minden, de ez is hormonális.
1694. b24e024c70 (válaszként erre: 1692. - Kyara84)
2022. okt. 14. 23:09
Ez igazán megnyugtató😂 persze viccet félre téve mindenki örülne, inkább attól félek két pici gyerekkel hogyan bírnék én szinkronban. Az a fura,hogy tiszta pattanás vagyok most màr egy hete és ilyen mensi előtti mellfájdalmam van, persze lehet szimplán csak beindultak a hormonok vagy rendeződnek, de izgulok őszintén😄 nem bánnám ha jönne, meg rendben is érzem magam,belül biztos kéne még idő hozzá kb fél évet mondanak alsó hangon is természetes után de inkább 1-1.5 korkülőbség jó ha van. Meglátjuk majd figyelgetem magam,azt sem tudom hogy mondjuk ilyenkor egy teszt kimutatja e reálisan pl, vagy majd kontorllon doki úgyis rám néz meglátjuk lát e valakit😳😄
1693. zajax90 (válaszként erre: 1691. - B24e024c70)
2022. okt. 14. 15:58
Én inkább olyan sztorikat hallok ismerősi körből,hogy simán megjött nekik viszonylag hamar,pedig kizárólag szoptattak az első 6 hónapban,szóval ez tökre szervezet függő szerintem 🤔🤔.Nálam biztos bekavart,mert én amúgy könnyen esek teherbe szerintem,az első baba elsőre összejött,most meg tökre megéreztem,hogy mikor rendeződtek a hormonok a szoptatás után és a következő ciklusban sikerült is.Voltam dokinál is pont nem sokkal az egyik ilyen pecsételés után,mondta,hogy az nem peteérés volt,csak pici nyálkahártya vált le.A fene se tudja,hogy működik ez 😅😅.
1692. Kyara84 (válaszként erre: 1691. - B24e024c70)
2022. okt. 14. 12:58

Szia! Ezt vitatnám, 😁 barátnőm első babája lombikos volt, szoptatott és közben besikerült természetesen a kis tesó 😄 még nem volt 1 éves sem és már látható volt a terhessége is sokkal hamarabb látszódott neki.


Mi szeretnénk 2. Babát de nem tudom mikor lenne jó ha érkezne, ugye mi sokat vártunk az elsőre remélem azért a 2. hamarabb érkezik majd, de ki tudja vajon. Persze az se épp a jó ha túl hamar fogan meg a szülés utàn hiszen ott kell hogy erősödjön meg helyre álljon minden. Mondjuk egy császár utàn még jobban kell figyelni, bár barátnőmnek az első is és ìgy persze a 2. is csàszáros volt. De pl a hasizom neki teljesen szétnyílt, igaz annyit diétàzott utána hogy visszafogyott sőt túlzásba is vitte mert most meg már szerintem túl vékony lett.

1691. b24e024c70 (válaszként erre: 1689. - Zajax90)
2022. okt. 14. 12:35
igen elvileg amíg szoptatsz nem jöhet meg,bár olyat is hallottam akinek volt ilyen maszatolás, peteérés jó kérdés mondjuk pont a 6 hét után,ahogy újra bootol a szervezet😄 majd elválik😊
1690. b24e024c70 (válaszként erre: 1688. - Sziszkusz)
2022. okt. 14. 12:32
Mi úgy voltunk,hogy igazából durr bele és végig sem gondoltuk. Pihenés nekem is kéne most logikus fejjel,mert iszonyat kivéreztem nem tudom mennyire lehetek vérszegény, meg engem megviselt a terhesség ugye,fogyás,hányás és ez a legnagyobb félelmem, nem is a fájdalom vagy hogy majd hogy logisztikázzuk ki,ha Blanka még nincs egy éves. Pici korkülönbséget szerettünk volna 😆 de nem feltételen tudtatosan ezt. Mindegy majd figyelem, lehet rám ilyen kalandos terhességek várnak Blankánál is 1 trimeszert lekéstem kompletten meg ez az agusztus 20 is mindenki irigyli milyen jó kis dátum, milyen jó bulijai lesznek😅 de egyébként állok elébe, neki is rettentően örülök minden percben ,rendes babó👼🏻
1689. zajax90 (válaszként erre: 1686. - B24e024c70)
2022. okt. 14. 09:48

Köztem,meg a tesóm között egy év és egy nap van,szóval lehetséges 🤔.Bár ott nem tudom,meddig szoptatott anya.Azt mondta,hogy olyan szempontból jó volt,hogy én kb. fél óra alatt megszülettem,sokat nem kellett velem szenvedni 😅.

Nekem,amíg szoptattam,nem nagyon jött meg,addig nem is jött össze a baba,amíg abba nem hagytuk,pedig tavaly szeptemberben kezdtük elhagyni a védekezést,januárban hagytam abba a szoptatást és március végén fogant a pici.Szóval ez tökre random,hogy kinél hogy van 🤷‍♀️.

Nekem is nagy parám lesz ezután,hogy hogy védekezzünk,mert nem akarunk több babát 😅.

1688. Sziszkusz (válaszként erre: 1687. - B24e024c70)
2022. okt. 14. 08:02
Én is hallottam ilyen sztorit. Pont tegnap néztem, hogy az ágy melletti fiókban még van óvszer és ezen gondolkodtam, hogy ha megszületik a baba milyen védekezési mód lenne a jó, mert a projekt előtt csak megszakítottuk, de már akkoris úgy voltunk vele, hogy ha szeretne jöjjön..de szülés után ha letelik a 6 hét azért örülnék ha picit még pihenne a szervezetem majd meg esetleg sportolhatnék és leadhatnám a felesleget.. szóval hozzánk, ha szeretne se nagyon jöjjön még a tesó egy pár hónapot. (Aztán persze ki tudja szülés után mit meg hogyan fogok gondolni)
1687. b24e024c70 (válaszként erre: 1686. - B24e024c70)
2022. okt. 13. 23:35
Így utólag belegondoltam,hogy aki nem szoptat annak a 6hét gyerekágy után szokott beindulni a ciklusa elvileg,csak ezt logkiusan most már végig tudom gondolni,akkor nem sikerült. Persze baromira örülnénk még egy babónak,mert Blankát is imádja a család,állandóan kézben van,el van már most kényeztetve🤦‍♀️
1686. b24e024c70 (válaszként erre: 1685. - Zajax90)
2022. okt. 13. 23:29
Akkor megnyugodtam 🤗🤩 hogy nem csak én vagyok elveszve benne. Szóval mozgalmas volt az a két hónap. Meg nem tudom,fura volt letelt a 6 hét és együtt voltam a férjemmel és rá két napra megváltozott a nyák,szoptatok mint állat de nagynéném így esett teherbe🤣 2x is...most nem tudom ha lenne a két gyerek között kb 11 hónap az mennyire parás már😅 elvileg nagyon ritka,hogy így sikerül teherbe esni,de ez csak én lehetek🤣 plussz hát elfeledkeztünk magunkról😄 majd meglátjuk.Még nem voltam a kontrollon a magán dokimnál,mert szabin volt 19.én megyek.Lehídalnék azt hiszem kétszer,ha azt mondaná gratulálok😄😄
1685. zajax90 (válaszként erre: 1684. - B24e024c70)
2022. okt. 13. 17:41

De nagy már Blanka 😊😊.

A kisfiamat én is magánba vittem csípőszűrésre,most is oda megyünk majd.Itt nagyon szidják a kórházit,én nem tudom,milyen,de inkább nem is akarom megtudni így 😅.

A K vitamint ha jól emlékszem,már 2 éve is havonta kellett adni,a D-t meg naponta,még most is adok 1 csepp Vigantolt a kisfiamnak a reggelihez.

Oltás az első években valóban bazi sok van,én már elvesztettem a fonalat,a védőnő szokott szólni,hogy ha van valami aktuális oltásunk 😅.Mi a rotát nem adattuk be a kisfiamnál,nekem a védőnő sem javasolta,mert hogy nem volt nagyobb gyerek,aki hazahurcolja közösségből,meg amúgy sem véd minden típusa ellen.Így mi azt kihagytuk,de a többi nálunk is megvolt.Szerintem a rotán kívül most is beadatom a többit majd a picinek.Apukámnak volt gyerekként agyhártyagyulladása,így ezekre mind odafigyelünk,hogy be legyenek adva.

2022. okt. 13. 16:48
Sziasztok lánykák!Mi pont ma voltunk a 6hetes kötelező csípőszürésen,szerencsére minden rendben volt. Magánba mentünk,mert amikor megszületett Blanka,akkor az egyik oldalra volt hajlandó hajtani a fejét,ilyen preferált volt,egy ideig ugye nem forgatta olyan intenzíven mint most már,szóval tudtam egyik másik oldalt altatni,csak most már jó ideje nem,mert hason is átfordítja meg követi a mozgást,most a héten lesz 8 hetes. Most nem tudom csak úgy letenni,mert odateszi ahova akarja😂 Elvileg 10.hétig mondta doki várjunk,majd Dévény torna ,amiről elèg érdekes dolgokat hallottam😳Szóval sokat fektettem hasra és szépen megerősödött a nyaka és a háta,már szépen tartja magát pár másodpercig és nézelődik. Előtte volt egy enzimhiányos kontrollunk,de minden rendben volt szerencsére,szegénykémnek talpból vette a doki a vért,de a k vitamin miatt amit kap,bazi sűrű volt a vére ,ott csesztette két nővér meg a háziorvos, kivoltam teljesen😯(fura egyébként mert most d vitamint,k-t külön adni kell neki meghatározott időközönként régebben még nem teljesen így volt) Jövő héten megyünk az első két oltásra rota meg agyhártya,megvettem hozzá a vakcinákat,mert fizetősek fuu gyerekek mennyi félére oltják őket. Konkrétan egy táblázat van,mikor mi kötelező,mi ajánlott,ismétlő.. Alig bírom követni kb.🤪 Plussz volt egy kis szájpenésze szegénykémnek most múlik végre,ecsetelgettük a nyelvét gézzel meg ilyen kevert gyógyszerzári kencsőfélével hát nem mondom,hogy nem izgultam szèt az elmúlt 2 hónapot kb😂😂😅 eseménydús volt. Plussz végre kinőtte kb 2-2,5 hete a hasfájást, na azt is infacoltól kezdve colief csepp minden van itthon. Szegénykém délutánonkènt ordított mint a sakál, mire végre a infacol használt csak attóp meg székrekedés és hőmérőzgettem. 😆 izgalmas😄
1683. Kyara84 (válaszként erre: 1682. - Sziszkusz)
2022. okt. 13. 14:49
Oh ezen mi is àtmentünk, a férjem beteg lett vagy másfél hétig szenvedett, külön szobában aludtunk nehogy elkapjam, persze sikerült kicsit benyalnom de 3 nap alatt túl mentem rajta. A picúr sok mindentől megvéd minket szerencsére 😊😇.
1682. Sziszkusz
2022. okt. 13. 12:18
Mi tegnap előtt voltunk megint uhn. Szépen nő a kislegény, már 1750 grammnak tippelték, egyre inkább kis pufipofa a képeken. Minden rendben volt nálam is, nàla is. Volt persze gyomortelítődés is. Szerencsére teljesen zárt vagyok…stb. Amin meglepődtem, hogy csak a 38. Hétre kell mennem NSTre. Picit morci vagyok hogy még mindig nincs kész a pelenkázó komódunk pedig van itt még jó pár cucc zsákban amit szeretnék kipakolni oda. Rajtam van a rendezkedhetnék. :) A férjem beteg, picit aggódom érte. Lázas, taknyos, köhög. Szerencsére két covid gyors teszt is negatív.. Tudjuk milyen a beteg férfi ember, igyekszem nem sorsára hagyni, de közben azért tartani is a távolságot is. Remélem a sok vitamin megvéd. Hiába nem kovid, influenzát se kapnék el szívesen.
1681. zajax90 (válaszként erre: 1680. - Kyara84)
2022. okt. 13. 11:39

Szia!De szuper,hogy már kész van a babaszoba 😊😊.Én még mindig a szekrényt várom,szerintem még 1 hónap,mire be tudok pakolni vagy több...de talán még időben kész lesz,remélhetőleg még ráérünk 😊.Most vagyunk a 29. hét végén,legközelebb 25-én megyünk uh-ra.Szerencsére a cukorterhelésem tök jó lett,így ezzel nem lesz gond a továbbiakban sem 😊.

Mostanában sajnos előjött combtő fájdalom nálam.Az első szülésem után jött ki,kb. másfél év volt,mire elmúlt.Most meg már terhesen is fáj.Már nem jó sehogy sem feküdni éjjel.Azaz jó lenne,háton 😅😅.De az meg ugye felejtős.Szóval az éjjelek nem az igaziak nálam.

1680. Kyara84
2022. okt. 13. 10:05
Végre teljesen kész lett a gyerekszoba, már be van rendezve minden ki van mosva,el van készítve 🙂. Ki hogy van?
1679. Kyara84 (válaszként erre: 1678. - RedRicky)
2022. okt. 10. 17:54
Így van még növögessen csak, bár a mai NSTvel nagyon megszenvedtem. Se csoki, se víz, se lépcsőn mászkálás nem bírta mozgásra. Aztán addig nyomkodtam a hasam hogy nagy nehezen csak megmozdult, mert ha nem mozdult volna még akkor mehettem volna be a kórházba 😖. Persze az Nst után .ég le nem állt🤣😅. Makacs egy gyerek lesz 🤣😅
1678. RedRicky (válaszként erre: 1677. - Kyara84)
2022. okt. 10. 16:45

Én éjféltájt is felébredek, meg akkor egyet hajnalban 4-5-6 óra magasságában. Délután bepótolom, de jó lenne egyhuzamban aludni egy nagyot. 😁


Ügyik vagytok! Nálunk már ezek készen vannak, nemrég lett összerakva a kiságy. A mi szobánkban lett összeszerelve, hogy ne kelljen áthurcolni a babaszobából. Kombinált kiságy pelenkázóval, így elég sok helyet foglal, szűkös most a hely, de kezdetben nálunk fog aludni a gyerek.


A jósló hasonlít a mindjárt megjön görcsölgetésre, csak erősebb. Én így emlékszek rá. Most még nem volt ilyenem, inkább csak keményedik a hasam, de az kellemetlen, nem fáj.

Ha fájdogál, görcsölés szerű, de rendszertelen és elmúlik, az jósló. Ha majd itt lesz az idő, akkor nem múlik el. :-) Azért a te babád is maradjon még pár hetet. :)

1677. Kyara84 (válaszként erre: 1667. - RedRicky)
2022. okt. 10. 15:27

Én is felkelek minden hajnalban 3:30-4:00 körül akkor kb 1 órát vekengek és fent vagyok, utána tudok visszaaludni.


Jajj nekem annyi mindent kell még csinálni hogy alig van időm pihenni, hétvégén végre kifestettük a gyerek szobát már csak vissza kell pakolni még jó hogy nem sok minden lesz benne, a kiságyat kell összerakni mert azt szét szedtük, meg az ágyneműt kell kimosnom és akkor kész is lesz végre a szoba 😊.


De úgy szalad az idő most úgy érzem. A héten lesz a pocak fotózás is 😊. Meg a zumba oktatóm akar felvenni egy mini pocakos zumba szösszenetet velem 😄. Persze nem ugrálós részt hanem egy kis vidám táncos videót 😊. Szóval minden módon is meg lesz örökítve a terhességem 😇.


Esténként azért már jobban feszülget a hasam, meg fájdogál is nem tudom ez már vajon az a bizonyos jósló fájás e. Néha megijedek tőle, hogy nah vajon ez most normális e vagy menni kell vele a kórházba, de aztán elmúlik.

1676. Kyara84 (válaszként erre: 1673. - Mandarin90)
2022. okt. 10. 15:13
Oh már lehet meg is született?😍 izgi nagyon, írj ha van valami. Szurkolok hogy ne kelljen indítani.
1675. zajax90 (válaszként erre: 1673. - Mandarin90)
2022. okt. 10. 11:12
Én is drukkolok 😊😊!
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook