Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők fórum

Babaprojekt - próbálkozók, sikeresen teherbeesők (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1584. Kyara84
2022. szept. 21. 17:05
Kérdés: szerintetek mi a jobb nagy méretű betét vagy ez az úgynevezett bugyi pelenka nekünk? Én is DMbe akarok megvenni mindent pl: betét, bugyi pelenka, pelenka a picinek, bimbó védő krém, gát masszázs olaj, hűsítő biszbasz, bimbó védő ha mégis kellene a szoptatásnál. Hírtelen ezek jutottak eszembe. Ja meg melltartó betét bár nem tudom erre a kórházba lesz e szükségem. Wc ülőke takaró, fertőtlenítő kendő, nedves toalett papír.
1583. Kyara84 (válaszként erre: 1582. - Kyara84)
2022. szept. 21. 16:59
Oh elküldte hamarabb szóval ha lenne időm akkor nincs kedvem vagy épp fáradtabb vagyok, vagy a hasam feszülget 🙈🙈. Mindig van valami, úgy érzem semmit nem haladok és mindjárt hiphop itt az idő 😱 valahogy azt hittem összeszedetebb leszek ha itthon leszek de nem mondhatnám hogy az vagyok.
1582. Kyara84 (válaszként erre: 1580. - Zsofili)
2022. szept. 21. 16:57
Nálunk a festés sincs még meg, van pár dolog ami még kell de nem jutott el hozzánk tesóméktól, kórházi cuccból csak az általános kórházba vivős cuccok vannak meg. Mosni se mostam még a ruhákat mert a komód nem rég lett meg amibe tudok pakolni. Ablak pucolás elkezdve de még nem értem végig, a takarítás sincs még meg teljesen, mindig mennem kell valahova hol vérvétel, hol körzeti,hol védőnő, hol endokrinológus. Ha meg épp lenne időm akkor meg vagy
1581. Sziszkusz
2022. szept. 21. 16:26
Mi 29. Hét vége. A pelenkázó komód 2-3 hét múlva érkezik meg az üzletbe. A festés kész. A kiságy és hasonlók meg vannak csak el kéne hozni őket. A kórházi cuccokból még semmi nincs meg. Mikor megyünk a komódért akkor terveztük megvenni. De én is kezdek pánikolni. Lehet holnap elmegyek reggel a dmbe vásárolni.
1580. Zsofili
2022. szept. 21. 11:52

Lányok hogy álltok így a vége a fele a teendőkkel?

Holnap betöltjük a 32.hetet, most lett kész a festés, a héten jön a kiságy meg a bútorok, jövő héten kiválogatom a kisruhákat, kimosom, kivasalom. Kórházi cuccom nem hogy össze állítva, de van pár cucc ami még meg sincs. Eléggé pánikolok ezek miatt, de férjem meg anyósom szerint van még idő....de sosem lehet tudni. Mar 2 hete rágom a férjem fülét hogy menjünk már megvenni a hiányzó cuccokat, de csak az időt húzza.

1579. RedRicky (válaszként erre: 1578. - Kyara84)
2022. szept. 21. 06:55
Igen, előttem vagy 2 héttel. 🙂 Én a 30. hétben járok.
1578. Kyara84 (válaszként erre: 1577. - RedRicky)
2022. szept. 21. 06:46
32. Hét lassan 33. Hétbe lépek. Csak az rémlett közel vagyunk egymáshoz 🙂.
1577. RedRicky (válaszként erre: 1575. - Kyara84)
2022. szept. 20. 18:10

Én is körbejártam a témát. Van olyan baba, amelyik nem szereti, de a legtöbbjüket megnyugtatja. Csak a nappali altatáshoz venném persze.


Én valamiért úgy emlékszem, hogy te vagy előttem 1-2 héttel, de lehet, hogy tévedek. Hányadikban is vagy?

Most már pihenek, nem dolgozok.


Most az én babócám is aludt az uh-n. :) Ma meg szét akarta rúgni a ház falát. :)

1576. RedRicky (válaszként erre: 1573. - B24e024c70)
2022. szept. 20. 18:07
Nem, nem fektettek be... fel sem merült. Én úgy tudom, persze lehet, hogy tévedek laikusként, hogy ha a külső nyitott csak, akkor nem kell befeküdni. Most nem tudom, hogy aggódjak-e. Nyilván aggódok.
1575. Kyara84 (válaszként erre: 1571. - RedRicky)
2022. szept. 20. 16:22

A pólyán én is gondolkodok, sok jót olvastam róla de persze ki tudja nem minden babánál válik ez sem be szerintem.


Redricky előttem vagy picivel talán 1 héttel , remélem minden rendben lesz és valóban csak sok pihenésre van szükséged. Hihetetlen mindig van valami ami miatt azért aggódhatunk.


Nekem mostanában amióta bejött a hidegebb idő mintha kevesebb lenne a mozgás persze meg van azért ugyanúgy csak mintha kevesebbnek érezném mintha többet aludna vagy lustizna. Mondjuk az UH-s is mondta nekem hogy jó alvókája van mert hiába bírta volna mozgásra a géppel nem is érdekelte 😅 aludt tovább nagyokat ásítva 🤣.

2022. szept. 20. 13:48
Svédek találták ki a babaöblöt,ha jól tudom és megnyugtatja a babákat állítolag. Nekem kislányom kicsomózta az alját folyton lábbal,mert fickándozott nagyon😄 meg nem szerette,de a gyerekek többsége szereti,mint a pólyát,na ő azt sem viseli el,mert kezét kinn akarja kalimplálni. Hátha következő babánál beválik nálunk is 🙄😀
1573. b24e024c70 (válaszként erre: 1570. - RedRicky)
2022. szept. 20. 13:44
Nem fektettek be terhes patologiària vagy ilyesmi? Mert ilyenkor,persze kórház válogatja de befektethetnek az utolsó időszakra. Pihenj sokat,vigyázzatok magatokra ❤
1572. Sziszkusz (válaszként erre: 1571. - RedRicky)
2022. szept. 20. 08:06
Szerintem is fölösleges úgy az öböl ha elfér a kiságy is. Nekünk is csak azért lesz öbölben mert a kiságy nem fér be a hàlóba.?
1571. RedRicky
2022. szept. 20. 05:44

Baba alvás: Mi külön ágyban szeretnénk aludni a kicsitől, ami nem biztos, hogy összejön, mert ember tervez, baba végez. Viszont a terv az, hogy a szobánkban lesz a kiságya és ha majd átalussza az éjszakákat, akkor mehet a saját szobájába. Én babaöblöt meg ilyesmit nem tervezek egyelőre, nem is vettünk. Hasznos dolognak tartom, csak számunkra nem éri meg arra a rövid időre, amíg belefér a gyerek. Fészket csinált nekünk egy ismerősünk, amire azért tartok igényt, hogy napközben is ki tudjuk őt majd vinni a nappaliba, vagy a konyhába, amikor ott vagyunk.

Most nagyon gondolkozok azon, hogy vegyek-e pólyát. A nagyfiamnál nem használtunk, de azt tudom, hogy imádta amikor bebugyoláltam, sokkal könnyebben elaludt.

1570. RedRicky
2022. szept. 20. 05:33

Sziasztok! Tegnap voltam a 3. trimeszteres ultrahangon. Először is jajj! Az orvos átkeresztelt, rossz névre nyomtatta ki az uh-t 🤦🏼‍♀️ Aztán meg elég sietősre vette a figurát, nagyon gyorsan kirakott, nem volt magyarázós kedvében. Ismerősnek csináltak itt 4D UH-t csak úgy, a vizsgálat részeként, nekünk most az is kimaradt.

Ami még aggaszt, hogy 1 ujjnyira nyitva a külső méhszáj és a méhnyak is megrövidült. Annyit mondott, hogy pihenjek. Mást rendben talált, nem mondott semmit, leleten sem látok semmi rosszat ezt leszámítva.

A kisfiúnknak már egész szép súlya van, 1500g

1569. Nixi86 (válaszként erre: 1568. - Sylvia89)
2022. szept. 19. 08:21

Igen, nekünk is az biztos h velünk egy szobában lesz az első 6-12 hónapban, ezt majd meglátjuk meddig. Utána azért jó lenne ha külön szobába menne, hogy újra meglegyen a kis magánéletünk párommal 🙂

Most amúgy a kiságy felé hajlok bölcső nélkül, h ne kelljen annyi mindent venni (ugye a kétlaki életünk miatt mindenből kettőt), még ha az első 2-3 hónapban kényelmetlenebb is lesz éjszakánként kimászni az ágyból h magamhoz vegyem megszoptatni.

Jajj de IMÁDOM h ilyeneken kell már gondolkozni, annyira várom, annyira hálás vagyok és örülök hogy minket választott ez a kis lélek és itt van a pocimban, és odavagyok érte már most teljesen 🥰

1568. Sylvia89 (válaszként erre: 1560. - Nixi86)
2022. szept. 19. 08:04
Nekem csak kiságyam volt a gyerekeknek. Első időszakban amíg éjjel szopiztak addig a mi szobánkban aludtak. Utána mentek át a gyerekszobába. Illetve időszakosan használtam második gyereknél bölcsőt(kaptam) míg tesó szokott át a nagy ágyba. Aztán 2 éves korban már rendes 90x200-as ágyat kaptak, alá párnát ha leesnének. 😉 Most hasonló a terv, de majd az élet alakítja. Ami biztos: kisággyal a szülői hálóban kezdi. ☺️ (Kb 120x60-as.) Utána lesz a kérdéses, hogy külön megy-e nagytesóktól(7 éves lesz lányom mikor hugi érkezik és 5 és fél a fiam) vagy egyben megpróbáljuk pár évig tartani őket. 😅
1567. Nixi86
2022. szept. 19. 07:49
Köszönöm a válaszokat, hát még gondolkozunk akkor egy kicsit, szept 28-án lesz a második genetikai uh, addig még nem annyira akarok vásárolgatni, csak a koncepciót, bútordarabokat, színeket akarom addig kigondolni, h utána már céltudatosan kereshessek 😊
1566. zajax90 (válaszként erre: 1560. - Nixi86)
2022. szept. 19. 01:05

Az első gyereknél még úgy voltam,hogy tuti nem alszik velünk...aztán szörnyen hasfájós volt,csak mellettem tudott elaludni,így kénytelen voltam olyan 3 hónapos korától magam mellé tenni éjszaka (én mondjuk nagyon éberen alszok alapból is,kb. minden moccanásra felkeltem).Addig babaöbölben aludt,amíg még elvolt benne.

Én szerettem az öblöt,most is oda fog kerülni a pici mellém először.Ha nem lesz problémás alvó,akkor az a terv,hogy olyan 2-3 hónapos kora körül átkerül majd a saját ágyába (ha mondjuk azt látom,hogy zavarjuk az alvását,akkor akár előbb is).Ha problémás alvó lesz,akkor velünk fog aludni ő is.Én már elengedtem ezt a külön alvás dolgot,erőltetni biztos nem fogom,ha a gyereknek így jobb.

Nálunk amúgy olyan fél éves koráig fért be az öbölbe a kisfiam kényelmesen,a sógoromék kislánya most lesz 1 éves,őt nemrég rakták át kiságyba.Szerintem érdemes átgondolni,hogy hosszabb vagy rövidebb távta tervezitek magatok mellé tenni a babát.Ha csak pár hét,hónap,akkor elég a babaöböl is.

1565. b24e024c70 (válaszként erre: 1564. - Kyara84)
2022. szept. 18. 09:38
Na a cukor az nagyon szupibakkor🤗 persze figyelj próbálkozni kell a fészekkel is meg ahogy nektek kényelmes, úgy tedd a babágyat meg mindent. Nálunk férjem ki van purcanva első hónap után, mert azért csak felébred a motoszkàlásta meg az én gyerekem röffög😂😂 nem hallottam még ilyen hangokat, de védőnő szerint oké😂😂😆 minden gyerek más úgy csináld ,ahogy kitapasztalod hogy nektek a legjobb🤗
1564. Kyara84
2022. szept. 17. 14:14

Sziasztok! Én kapok baba öbölt is így elképzelhető hogy kipróbálom. Én nagyon ragaszkodok hozzá hogy nem alszik velünk egy ágyba, és külön a szobájában legyen. Ott van egy kihúzható nagy ikea hemnes ágy a baba szobában így az elején oda költözünk be majd hogy közel legyek hozzá és megfelelően tudjak rá figyelni. Aztán majd szép lassan mi átmegyünk a sajátba ő meg marad a kis ágyacskájába a légzésfigyelővel, bébi őrrel. A baba ágynemű szettet kéz alól vettem gyönyörű szép, adták hozzá a babafészket is így megnézem abban hogy alszik el majd de persze csak napközben.


Más téma meg lett a terheléses cukor eredményem ami olyan lett most mint a terhességem előtt 😊😇 5.8 lett a 120 perces cukrom a múltkori 7.5-höz képest úgy hogy semmit sem szedek rá most csak figyelek mit eszek. Így nagyon boldog vagyok hogy ez legalább rendben van 🙂.

2022. szept. 17. 13:40
Egyébként baba válogatja,nálunk Blanka nagyon nyugodt, ha fáj a pocija mert sokat evett akkor sír. Különben rettentően türelmes és jól eszik,de többféle szopási stílus van pl, baba válogatja mint azt is milyen személyiségű. Én azt tapasztaltam hogy hason jobban mélyen alszik,de pont ezért veszélyesebb inkább napközben alszik így ha nincs tele a pocó,éjszaka háton úgy nyugtalanabb,de nekem megnyugtatóbb. Mondjuk ott meg azon idegesítem magam hogy félre nyel, de sosem igazából, nagyon szépen forgatja mondjuk a fejét oldalra,háton fekvés egyébként erősiti a hátat meg a nyakat.
1562. b24e024c70 (válaszként erre: 1560. - Nixi86)
2022. szept. 17. 13:34
Babafészket én próbáltam,de nem szerette meg elvileg javasolják,hogy keményen feküdjön a csecsemőhalál megelőzés miatt, én úgy is éreztem egy hónap alatt majdnem ki is nötte Blanka a babafészket meg nem tetszett neki igázból. Nekünk alatta jó kemèny kókuszmatrac van amit szeret. Ágyba én sem javaslom hogy betedd a babát,bár sokan teszik de megint csak magas a csecsemőhalál főként ha egy takaróban melegen alszotok,mert a baba ilyenkor elfelejthet levegőt venni persze mert biztonságban érzi magát meg fejletlen még a kis légzőközpontja. Én beöltöztezem (értem most itt hogy kisnadrág,zokni hosszúujjú dolgok)inkább Blanchit ès kiságyba teszem a szobában pedig hűvös de kellemes idő van, túl meleg is káros persze én fázos vagyok 😂 én is néztem ezt az ágyhoz huzható kiságyfélét de szerintem marha gyorsan kinövik meg ha forognak emelgetik magukat szerintem veszélyes. Rajtam szokott néha aludni még ha nagyon nyügős de én ébren vagyok ő meg alszik😊 nálunk így megy,ágyba nem fogom betenni majd meglátjuk persze de határozott vagyok,pedig 2-2.5 óránként eszik 0-24😄 nekünk pelenkázó+kiságy egybe van és egyenlőre egy lépésre a mi ágyunktól, örülök mert sokszor bukik mert kis mohó így könnyebb büfizeztetni meg látom hallom rögtön ott vagyok🤗 meg anyatejes nem tudom tápszernél is így van e, de inkább a habzsolás miatt jön vissza a feles tej, nincs az a mennyiség amit meg nem enne.
1561. Sziszkusz (válaszként erre: 1560. - Nixi86)
2022. szept. 17. 12:37
Szia! Nekem tapasztalatom nincs még, de én egy kisággyal és egy babaöböllel készülök. Az öbölben tervezem eleinte a mi hàlónkban éjszaka altatni, mert akkor még nagyon kelleni fogunk egymásnak, de napközben és később már estére is a másik szobában a kiságyban lesz a helye. Azt semmiképp nem szeretném, hogy velünk egy ágyba kerüljön és amint lehet jó lenne ha átszokna a másik szobába mert a férjem 3 műszakozik és azt sajnos nagyon nehéz lesz összeegyeztetni a babával.
1560. Nixi86
2022. szept. 17. 11:42

Sziaszok! Sokat gondolkozok mostanában, hogy milyen ágya legyen majd a kis csemeténknek, a szülői ágyhoz csatlakoztatható babaöblöket is nézegetem, de az ennél sokkal több időre szóló átalakítható kiságyakat is… nem szeretnék fölösleges dolgokat venni, főleg hogy nekünk minden ilyenből kettő kell majd mert kétlaki életet élünk Budapest és Miskolctapolca között, ugyanakkor nyilván szeretném h a számunkra legjobb megoldást találjuk meg 😊

Mi a véleményetek, ti hol fogjátok altatni a babát, akinek már van tapasztalata, mi vált be nálatok?

1559. Kyara84 (válaszként erre: 1555. - Sziszkusz)
2022. szept. 15. 11:35
Szia nagyon kis cuki 😊. Sajnos mindig van valami amivel megijesztik az embert. Lásd nekem vese medence tágulat amiről szó sincs, vagy épp a nem fejlődik jó ütemben. Ezeket el kell engedni ha nagy baj van akkor az úgy is kiderülne amilyen kontroll alatt vagyunk. Mantrázni kell hogy igenis minden rendben lesz 🙂.
1558. HDiana90 (válaszként erre: 1557. - Sziszkusz)
2022. szept. 14. 19:30
Hát ez bizony tényleg így van :D Mármint mindkét része, meg is edződünk mire megszülünk, meg tényleg addig jó, amíg a doki csendben van.
1557. Sziszkusz (válaszként erre: 1556. - HDiana90)
2022. szept. 14. 17:01
Igen. Nálunk először a tarkóredő volt, most meg ez… megedződünk lelkileg mire megszületik.. 28. hét vége van.. Mostmár ne találjanak ki több mindent.. :) Igaza volt a védőnőnek. Annyit mondott: “higgye el addig jó, amíg nem mond a doki semmit..”
1556. HDiana90 (válaszként erre: 1555. - Sziszkusz)
2022. szept. 14. 15:24

Nagyon cuki :)

Sajnos sokszor riogatnak minket mindenfélével. Sose felejtem el mennyire kétségbe voltam esve én is első babámmal, kevés volt a magzatvíz az utolsó 3 hétben. Aztán kiderült, hogy minimális az eltérés és ilyenkor teljesen normális, na mindegy.

1555. Sziszkusz
2022. szept. 14. 14:34
Sziasztok! Túl vagyunk a babamozin, hát rettentő cuki volt, úgy pózolt, hogy csak na és persze minden rendben volt a gyomrával, meg mindennel.. :) Én remélem mostmár nem ijesztgetnek tovább engem mindenfélével. Rakok fel egy sztár fotót. :)
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook