Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Azt mondják minden rosszban van valami jó. Ez a... fórum

Azt mondják minden rosszban van valami jó. Ez a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. márc. 23. 13:14
Talán ennyi, az elfogadás. Az, hogy mindenki meghal egyszer. Talán ez ez egy igazság van az életben. Ezzel sajnos nem lehet mit kezdeni. :(
8. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 18:18
Nem minden mondásnak van igazsága. Attól hogy valami szájhagyomány útján terjed, még nem jelenti azt hogy igaz is.
2022. márc. 22. 17:34

Én a szomszédom betegségét, szenvedését, leépülését néztem végig.

Egészen addig, amíg csontsoványan be nem került a hospicba.

Nem volt ebben semmi jó.

Tegnap végleg elaludt.

Én úgy gondolom, talán csak annyi jó van benne, hogy nem szenved tovább.

6. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 22. 17:27

Három általam szeretett ember elvesztését értem meg eddig,úgy hogy én kísértem őket végig a betegségükben.


Nagyon rossz volt,,nem is lehet kifejezni így nem ragozom.

Viszont rólam kiderült hogy sokkal többet bírok mint valaha is gondoltam volna.Nem biztos hogy mindíg mindent jól tettem,,vagy hogy néha ne gondoltam volna hogy bár lenne aki levenné a vállamról.Mégis amikor nem filózol csak teszed a dolgod kiderül mennyi erőd van.

Hogy ez pozítívumként értékelhető e??Utóbb magamban azt mondtam igen.

2022. márc. 22. 17:18
Ha a családtag hosszú betegség, szenvedés és fájdalmak után ment el, gondolj arra, hogy: ő már nem szenved tovább. Nem érez már fájdalmat, kiszolgáltatottságot, tehetetlenséget, és még ki tudja mi mindent érzett betegsége során. Számára véget ért a szenvedés.
2022. márc. 22. 14:09

Talán az, hogy meg kell tanulni elfogadni a megváltoztathatatlant. Aki elég bölcs az békében megőrzi az elhunyt emlékezetét és nem rágja a saját lelkét, esetleg a környezetét. Elfogadja.

Persze, ez egy örök belső szomorúság, de az életnek menni kell tovább. És a legtöbb elhunyt is azt kívánja a túlélőinek, hogy legyenek boldogok.

2022. márc. 22. 13:52
Haláleset kapcsán én még sose hallottam ezt a mondást. De ha valakinek már csak szenvedés az élet, neki biztosan jobb a halál.
2022. márc. 22. 13:49
Ezt én sem tudom, hogy lehet feldolgozni. A buddhisták könnyebben engedik el szeretteiket, mert, ha újjászületik jobb élete lesz. Ki tudja, hogy lesz? Csak azok akik elmentek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook