Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az orvosi magatartás fórum

Az orvosi magatartás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az orvosi magatartás

1 2 3 4 5 6
25. 9242a6388c (válaszként erre: 23. - Anka71)
2009. nov. 25. 08:58

Vannak dokik akiknek szörnyű a stilusuk... sajnos, ne menj hozzá, keress másik dokit. A fóruminditóról annyit, nem akarom megbántani, de felhangolt és túlzó...nem kétlem a megélt rossz tapasztalatait de enyhén paranoid.

De ez is egy betegség amit komolyan kell venni, nem viselkedhet vele igy senki.

24. fbb53e1d99 (válaszként erre: 22. - 2325947e75)
2009. nov. 25. 08:27

no komment...haggyál már az adófizetéssel..azt sem mindenki fizeti, s akinek nincs TB jogosultsága, azt a beteget is ellátjuk ugyanúgy, mint mást....csak éppen a te adódból..na, erről van szó..


Ez a duma, h nem kötelező orvosnak menni, ez már rég elavult. Neked sem kötelező orvoshoz menned...ám ha bajod van, csak jó, h kéznél van,nem?


Politizálni meg nem vagyok hajlandó.


Ki bizonyítja, h az orvos konkrétan pénzt kért. Tudod, nagyon élénk egyes betegek fantáziája.


Nem gondolnám, h mi tettük le a 20 millát közösen az oktatásukra. Akkor ezt mindenki mondhatná, hogy az ország állta a taníttatását. Talán neked is mi álltuk?


A felsorolt foglalkozás közül egyben érintett vagyok, a fiam tűzoltó...azt is te fizetted?

23. Anka71
2009. nov. 25. 08:20

Nem tudom, hogy miért van,hogy többen nem hisznek a cikk írójának. Felénk sajnos ez egyáltalán nem kirívó, amit írt. Sokkal több ismerőstől hallok negatív példát. Általában kisvárosi ismerőseimtől hallok pozitív visszajelzést dokikról, kórházakról, de itt Pest környékén:(


Amúgy nemrég történt velem egy olyan eset, hogy még ma sem tudom felfogni: Magánrendelőben, tehát fizetősben kerestünk fel egy dokit. Országos szaktekintély. Hát, azt a modort, azt a kelletlenséget, komolyan mondom, azt hittem, hogy álmodom, vagy valahol kandi kamera van. Én álmomban nem gondoltam ilyen tapló viselkedésre. Magánrendelőben, ahova a pénzemért megyek. Mintha fájna dolgozni, fájt odalépni a gyerekemhez, hogy megnézze. Komolyan, nem akarom ragozni, velem fordult egyet a világ.

Akkor milyen lehet a klinikán, ahol vezető??? Ha magánrendelőben is úgy beszél, mintha a s...-géből rángatott volna ki. Ahol pedig leteszem a konzultáció díját keményen.

2009. nov. 25. 08:12

Nem ertek egyet, igenis zero tolerancia.

Ugyanis van egy eleg nagy! kulonbseg hogy a bolti elado nem az en adobefizetesembol kapja a penzet, mar bocsanat. Itt ugyanis mar mindannyian elore fizettunk a szolgaltatasert. Nehogy mar nekem kelljen kulon orvost keresgelni es akar tobb szaz kilometert utazni valamint a korzeten kivuli ellatasert kuncsorogni amikor a korzetes ellatasert fizetunk megpedig nem is keveset. Nem volt kotelezo orvosnak menni. Nem is beszelve arrol hogy ugye a kedves orvos allami oktatasaert is mi tettuk le a kb20 millat vagy akarmennyit. Kozosen! A legutolso kisnyugdijas anyokaval egyutt! Vajon akkor o is fizessen es utazgasson mert mondjuk nincs pluszban ennyi zsebije?


Hasonlo esetben mit szolnal, ha a rendor/tuzolto/okmanyirodas kerne zsebbe penzt? Ja, oket ezert buntetik ugye?


Ha kevesli az allami penzt nyisson magankorhazat/rendelest - nem tiltja torveny. Ezert tart itt ez az orszag ahol, mert szepen mindenki elfogadja es fejet hajt azzal, hogy lehet mashova menni. Kozben pedig ezt is mi fizetjuk. Hat marpedig nekem nem mindegy hogy peldaul az en adobefizetesemet mire koltik.


A tobbi, baromijokedv -szemelyeskedo megjegyzes. Nem vettem mindenkit egy lap ala es en sem ertek egyet a cikkiroval mindenben. Egyebkent igen, most vagyok tul egy laparatomian.


Kivanom hogy ugy legyen neked ahogy szeretned, es leirtad magadnak. Fizess es keresgelj - mert megteheted. Bar ezt nem mindenki engedheti meg maganak, ezt azert tudni illik.

21. fbb53e1d99 (válaszként erre: 18. - 2325947e75)
2009. nov. 25. 06:26

adren!


Zéró tolerancia? Ugyan már, ez baromság! Az orvosok is emberek, akármilyen esküt tettek le.

Ha nem vagyok megelégedve az egyikkel, elmegyek a másikhoz..nehogy már 2 hétig szopasson valaki!!!


Nekem te ne tanácsolj semmit, elég körültekintő vagyok!

Nem csak az orvostársadalomban van mellék támogatás. Ugye, te sem ezt gondoltad??????


Talán akkor is ekkora lenne a szád, ha tényleg, igazán, orvosokra lennél rászorulva? Nem hinném!

Úgyhogy ne oszd itt az észt....igenis túlzásnak tartom a cikkben leírtakat. A cikkíró is mehetett volna a betegképviseletig. Vajon mért nem tette?

Mindenki megteheti...vagy orvost vált, vagy "szenved" egy pénzsóvár, pénzéhes "karmai" között!

Nehogy már egy lapra tegyük az összes orvost, és ápolót!!!!

2009. nov. 24. 21:33

Bár fenntartással fogadom a cikk több részletét, azt elismerem, hogy létezik ilyen orvos is.

De azért megkérdezném szerényen, vajon kik tették ilyenné az orvos-/nővér társadalmat?

Hát persze, hogy azok a "kedves" betegek, akik előjogokat akartak/nak szerezni a pénzükkel!


Egyébként lehet másik orvost keresni, ha nem megfelelő az ellátás és/vagy a hozzáállás.

2009. nov. 24. 20:54

Velem voltál már köcsög orvos. Kerestem másikat, és nem írtam belőle cikket. Hál istennek, a pszihiátrián még nem feküdtem. :) Van köcsög és pénzéhes mindenféle szakmát gyakorló emberekből. Nem értem, miért kell mindig az orvosokkal példálózni? Butikoslány is volt már velem extrabunkó, és még sorolhatnám. Többet abba a boltba sem megyek. :) Ráadásul átmehetett volna másik kórházba, másik orvoshoz TB(!) alapon. Ha majd két hétig köcsögök lennének velem egy kórházban, már rég átmentem volna másikba. Szabadon dönthet mindenki. És ez nagyon jó! :)

Egyetértek baromijókedvvel, hogy felesleges általánosítani. Mindenből van ilyen és olyan. :)

2009. nov. 24. 20:42
baromijokedv, nem tudom te mit szolnal hasonlo esetben ha eppen veled tortenne. Altalanositas vagy sem egy eset sem megengedett - zero tolerancia. Ez nem olyan mint csokit lopni - emberek elete fugg tole. Hat nekem nem lenne "baromi" jokedvem az megmondom, de meg sem allnek a betegkepviseletig. Nem altalanositas de bizony en is tapasztaltam hogy igy mennek a dolgok es a kornyezetemben is nem kevesen. Akkor biztos en is tudatmodositom magam. Nem lehurrogni meg blamalni kell masokat, hanem tanacsolom hogy nezz korul! Vagy egyebkent en is rakjak zsebre a munkahelyemen mellek-tamogatast? Bocs igaz nem monopolium mint egy korhaz es a vevok nem raszorultak valamint nem fizetik a csillagaszati jarulekokat ezert a "szolgaltatasert".
17. fbb53e1d99 (válaszként erre: 16. - Frutty)
2009. nov. 24. 18:58
Azért ne általánosítsunk..:)
16. frutty
2009. nov. 24. 18:50

hát ez magyarország!

igy szerettünk?

ilyenek az orvosok,pénz pénz pénz

15. fbb53e1d99 (válaszként erre: 6. - 9242a6388c)
2009. nov. 24. 18:40
Az adatlapján...de már elég rég járt itt a cikk írója, ahogy látom..
2009. nov. 24. 18:39
Micsoda horrorisztikus történetek:)
13. asszonyka (válaszként erre: 9. - Agis)
2009. nov. 24. 18:25
Lehet azert mert te is olyan sokat vagy korhazban mint en?Mar az idelyet sem tudom mikor voltam utoljara de nem is nagyon vagyakozom, eleg volt az apukamat latogatni, hala az egnek mar hazajott es igy mar a korhazat eltudom kerulni.
12. asszonyka (válaszként erre: 10. - 9242a6388c)
2009. nov. 24. 18:22
Nemvaloszinu mert legkozelebb sem mondta meg milyen nemu a baba, igaz szegeny kislany mar nem is kerdezte.Azt mondta decemberben ugy is kiderul pezsgo nelkul is.
11. asszonyka (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2009. nov. 24. 18:19
Meg nem szult meg de hatarozottan nem nala fog.
10. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - Asszonyka)
2009. nov. 24. 18:13
Nem csak viccelt???
9. agis
2009. nov. 24. 18:12

Ah (legyint)



Hihetetlen mik vannak...!


Velem miért nem történik soha, semmi, még csak ehhez hasonló sem????

8. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - Asszonyka)
2009. nov. 24. 18:10
És ezekután nála szült???
2009. nov. 24. 18:09
Nos sajnos nagyon sok igazsag van a cikkben.Nekem a menyem jart ugy az orvosaval hogy kijelentette a doki hogy csak akkor mondja meg fiu e vagy lany a pocaklakoja ha visz neki egy uveg pezsgot, es hozzatette ha nala akar szulni az 50000Ft.A naszasszonyom nogyogyaszati mutete is ennyibe kerult,meghozza ugy hogy a mutetet vegzo orvos bejelentette hogy meg ezen a heten mert hetfotol szabadsagon vagyok.Egyik sem szed semmifele gyogyszert amitol esetleg kenyszerkepzetuk lenne.
6. 9242a6388c (válaszként erre: 3. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 24. 17:50
ez hol van?
5. fbb53e1d99 (válaszként erre: 4. - Pipőci)
2009. nov. 24. 17:13
nem értem...körül van véve a cikkíró ilyen pénzéhes orvosokkal....sőt nem csak ő, hanem a családja is?
4. Pipőci (válaszként erre: 3. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 24. 17:06
Pszichiátriai osztályon? Á, nem annyira érdekes... :))))
2009. nov. 24. 17:00

"Ezen a honlapon megtaláljátok a cikket, a pénzéhes,babára váró kismamákat kihasználó orvosokról,nővérekről.A kórház neve is benne van."


Itt is úgy jártál? Ez nagyom érdekes....:)

2. agis
2009. nov. 24. 16:46

Ezt Te tényleg elhiszed, amit leírtál????



Nem lehet, hogy halicunigén antidepressánmst vagy angxiolitikumot kaptál, s a leírt történet az elméd szüleménye...?

2009. nov. 24. 16:03
Elöljáróban elmondanám, hogy epilepsziás, depressziós-pszichés tünetekkel, és pánikbeteg vagyok. Sajnos minden évben kórházba kell mennem, hogy a gyógyszereimet átállítsák. Maximum 3 hét, amit benn kell lennem, de eddig még elviselhető volt a 3 hét. Most, gondolom az alant leírtak miatt, a két epilepsziás rosszullétem kimaradt a zárójelentésemből.

Ugrás a teljes írásra: Az orvosi magatartás
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook